Şimdi Ara

## Club3D Arctic Cooling Soğutmalı Radeon HD 4850 Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
4.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Club3D Arctic Cooling Soğutmalı Radeon HD 4850 Modelini Duyurdu ##

Çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modelinin lanse edilmesiyle yeniden hareketlenen ekran kartı pazarında daha önce kullanıma sunulan grafik çözümleri için alternatif model tasarımları duyurulmaya devam ediyor. Hem ATi hemde Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan Club3D, soğutucusuyla dikkat çeken Radeon HD 4850 modelini duyurdu. Yüksek performanslı soğutucularıyla tanınan Arctic Cooling'in Accelero L1 (80mm'lik fana sahip) soğutucusunun kullanıldığı kartın referans modele göre daha sessiz ve serin çalıştığı belirtiliyor. 256-bit bellek veri yolunu destekleyen, 800x paralel işlem birimiyle gelen ve 512MB GDDR3 belleğe sahip olan kartın saat hızları ise refens çizgiyi bozmuyor yani grafik işlemci 625MHz'de, bellekler ise 1986MHz'de görev yapıyor. Crossfire X teknolojisini destekleyen ekran kartı yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışlarına sahip olan kartın önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenirken fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

## Club3D Arctic Cooling Soğutmalı Radeon HD 4850 Modelini Duyurdu ##

• güzel
  • Bellekler açıkta?
  • üstdeki fan havayı hem sağa hemde sola dağıtabilecek şekilde düzenlenmiştir herhalde kızaklardan onlarada soguk hava yetişebilir bence:)
  • bunun kartı soğutacağından eminler mi acaba? Göründüğü gibi çıkarsa sorun olur diye düşünüyorum,açıkta olan yerleri ne yapacaklar?

Sinek ası diye alıp, sinek kızına toslamasınlar :)
  • Güzel soğutucu ama mosfetler açıkta kalmış.
  • DDR5 ya ısınmıyor demek ki
  • 512 mb dar boğaz yapabilir diye düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Huzur_02

512 mb dar boğaz yapabilir diye düşünüyorum

Ortada darboğaz yapacak birşey yok ki. HD4850'lerin çoğu zaten 512MB ram ile geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gun

DDR5 ya ısınmıyor demek ki

DDR5 mi

487* ile karıştı galiba
  • su hıs ıceq ne zaman gelıcek dort gozle beklıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ademsx1

quote:

DDR5 mi

487* ile karıştı galiba

BU ARADA hakkaten mosfetler açıkta bi arkadaş soğutucu takıp mosfetleri açıkta bırakınca kartı yakmıştı aman bundada ole bişi olmasın dikkat

• sessiz ve serin olması için alınabilir. Aldıktan sonra oc yaparım diye düşünülmemeli bence. Belleklerin üstü açıkta fln. Birde standart 4850 den fazla pahalı olmamalı. 199usd fln olmalı
  • değişik soğutma başlaması iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Huzur_02

512 mb dar boğaz yapabilir diye düşünüyorum

Ortada darboğaz yapacak birşey yok ki. HD4850'lerin çoğu zaten 512MB ram ile geliyor.

büyük inc ekranlarda yüksek çözünürlükde darboğaz yapmazmı aydınlatır isen sevinirim
  • Mosfetlere soğutucu koymayı unutmuşlar heralde kart cayır cayır yanıyo bunlar mühendislik harikası peşindeler
  • Diğerlerinden pek farklı değil!!!

Bizim memlekete geleceği de şüpheli zaten...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SAMASRA

quote:

Orjinalden alıntı: Ademsx1

quote:

DDR5 mi

487* ile karıştı galiba

BU ARADA hakkaten mosfetler açıkta bi arkadaş soğutucu takıp mosfetleri açıkta bırakınca kartı yakmıştı aman bundada ole bişi olmasın dikkat

O arkadaş bendim bu kartı almayın yanar şaka bir yana mofsetlerin bu halde soğuması biraz zor cidden kafam karıştı benim kart mofsetler açıkta en fazla 30 dk dayanabilmişti

• Bu kartı kesinlikle almamak gerek.Mosfetler açıkta bırakılır mı ya.
  • güzel tasarımı var bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.