Şimdi Ara

## Elpida 2500MHz'de Çalışan 1GB DDR3 DRAM Yongası Hazırladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Elpida 2500MHz'de Çalışan 1GB DDR3 DRAM Yongası Hazırladı ##

DRAM üretiminde sektörün önemli oyuncularından birisi olan Elpida dikkat çekici duyurular yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 1.5v gerilimiyle 2000MHz'de görev yapan DDR3 ve 16GB'lık FB-DIMM DDR2 çözümlerini duyuran firma 2500MHz'de çalışan 1GB kapasiteli DDR3 DRAM yongası hazırladığını açıkladı. Bilindiği üzere an itibariyle kullanımda olan en hızlı DDR3 bellek çözümleri 2133MHz'de çalışıyor. Elpida'nın 2500MHz gibi yüksek saat hızına ulaşmasında kullandığı yeni devre tasarımı ve bağlantı teknolojisinin etkili olduğu belirtiliyor. Gelen bilgilere göre, yeni yonga 2500MHz'de 1.5v gerilimiyle çalışabiliyor ve dolaysıyla JEDEC standartlarına da uyuyor. Öte yandan yapılan açıklamalara göre daha düşük saat hızlarında 1.35v ve 1.2v gibi alternatif gerilim seviyeleri de söz konusu olabiliyor. Elpida'nın yüksek saat hızıyla dikkat çeken yeni DDR3 yongasnı bu ay sonuna kadar örneklendirmesi bekleniyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• süpermiş ya.
  • cas sürelerini ben göremedim yazıyormu acaba??

2500 mhz fabrika çıkışlı ise corsair dominatorın kırdığı rekoru egale etti bu ram 2133 mhzi...
  • way canına ben daha 800 mhz kullanırken
  • Acaba 3 Ghz görebilirmiyiz şimdi onu merak ettim ben.
  • hangi programın 2500 mhz lik belleklere ihtiyacı var anlamadım bunlar tuzak arkadaşlar 533-667-800-1066-1200-1333-1600-1800-2000-2500 eeee sonrası 2700-3000-3333 vs vs bunun sonu yok pazarlama stratejisinden başka ne ki,hem kim alacak o ramleri ki 1 kite 1000 ytl veren bence aptaldır sözüm meclisten dişarı tabi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kudretx

hangi programın 2500 mhz lik belleklere ihtiyacı var anlamadım bunlar tuzak arkadaşlar 533-667-800-1066-1200-1333-1600-1800-2000-2500 eeee sonrası 2700-3000-3333 vs vs bunun sonu yok pazarlama stratejisinden başka ne ki,hem kim alacak o ramleri ki 1 kite 1000 ytl veren bence aptaldır sözüm meclisten dişarı tabi.

tamamen yanlış bir düşüncedesiniz ,
    durum böyle sizin düşündüğünüz gibi olsaydı halen p3 makinalarda 64mb ramlerle duruyorduk
    illaki geliştirecekler yükseltecekler bu teknoloji şu an için gereksiz olabilir ama ilerleyen zamanları bilemeyiz
    firmalar yarının ürünlerini bugunden satarkende doğal olarak dudak uçuklatıcı paralara ve karla satacaklar

• Ben de öyle düşündüm ama bu forumdaki 3-5 hariç hiç kimseye bi anlam ifade etmez o ramler, bide 100 liralık kitler için pazarlık isteyen arkadaşları da düşünürsek haksıymıyım acaba ben.
  • 1.5 volt + 2500 Mhz. ağzımın suyu aktı ya bu ne hız biz hala 800 mhz 'lerde yüzüyoruz kaldıki AMD'nin son chipsetleri DDR2 1066 'ya destek veriyor . AMD DDR'3 e geçmeyene kadar sadece rüyalarımı süsleyecek
  • gecikme sürelerinide görsek
  • NVİDİA DA GEÇMEDİ DDR3 LERDE HALA YANLIZ DEİLSİN DOSTUM.
    ATİ X1950TXT DDR4 İDİ ADAMLAR HALA DDR3 RAMLERE DEVAM EDİYOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudretx -- 12 Ağustos 2008; 23:42:27 >
  • yuhh biz 1600lerı alınca oh be derken adamalr 2500cıakrmış.acaba 3000mhz ne zaman gelcek.offf be cpu-z de memory 1250görcek he.vay anasını
  • Maşallah
  • quote:

Orjinalden alıntı: gun

Acaba 3 Ghz görebilirmiyiz şimdi onu merak ettim ben.

ddr3 lerde 3ghz olsa super olurda simdilik zor gozukuyor sanirim.ddr1 lerde genelde max 600mhz , ddr2 lerde sanirim 1200 vardi yani katlanarak gidiyorsa eger ddr3 icin 2500mhz gercekten super bir degerki bu sene sonunda amd ve intelde ddr3 e tam olarak destek vermeye baslaninca ve ddr3 ler ucuzlayinca belki 3ghz barajina ulasilabilir.
  • iyi gelişme ama sadece hızda olmasın cas değerleride önemli milletin gözünü boyamaktan başka birşey değil
  • quote:

AMD'nin son chipsetleri DDR2 1066 'ya destek veriyor . AMD DDR'3 e geçene kadar sadece rüyalarımı süsleyecek

phenom 45nm am2+ anakart kullanicilari icin once ddr2 destekli cikacak ekim kasim gibi.ardindan da ddr3 desteklileri cikacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

AMD'nin son chipsetleri DDR2 1066 'ya destek veriyor . AMD DDR'3 e geçene kadar sadece rüyalarımı süsleyecek

phenom 45nm am2+ anakart kullanicilari icin once ddr2 destekli cikacak ekim kasim gibi.ardindan da ddr3 desteklileri cikacak.

dostum onu biliyorumda asıl sitem ettiğim AMD Nvidia tam anlamıyla DDR3'e destek verene kadar alamayız (en azından ben alamam malum memur maaşı ile geçiniyoruz)
  • öyle yazıyorsunuz ama bu bellekler hangi uygulamada ne işe yarayacak ddr4 4000 hızında olsa ne işe yarayacak bilgisayar genel performansına ne katkısı var ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: atilgan26

öyle yazıyorsunuz ama bu bellekler hangi uygulamada ne işe yarayacak ddr4 4000 hızında olsa ne işe yarayacak bilgisayar genel performansına ne katkısı var ?

şu an için pek bi getirisi yok heleki F/P olarak düşündüğümüzde hiç bi getirisi olmayacaktır ama şunuda göz önünde bulundurmak gerek arada böyle sivri çıkışlar olmassa kim bilir belkim hala Pentium II MMX lerde devam ediyor idik .
  • Evet 3 GHZ'i görebiliyo mu acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.