Şimdi Ara

Virus mu?Dediklerimi yapın lütfen(Online games donma kitlenme çözümü eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
4
Favori
10.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi arkadaşlar bu yöntemle virüsleri ve rootkitleri yok etme olasılığı %99.9 dur.
    Cafe işletiyorum ve bu son zamanlardaki şu pcleri kitleyen ağda sıkıntı yaratan virüslerle bende tanıştım ne yaptım ne ettim silemedim.Profosyenel destek aldım sağı solu aradım ve sonunda bu basit yöntemle her virüsün temizlendiğini gördüm...

İlk işlemi yapmadan önce pc nizi ağdan arındırın.Kablosu çekili olsun.

Öncelikle Bu dosyayı indiriyoruz. (http://dl.antivir.de/down/vdf/rescuecd/rescuecd.exe )
    Boş cdmizi cd-writera takıyoruz.
    Ve indirdiğimiz dosyaya çift tıklayıp cdye yazdırıyoruz.

Bilgisayarın biosundan boot seçeneklerinden first boot u cdrom yapıyoruz.Cdmizi takıp pcyi yeniden başlatıyoruz.

Kurulum işlemi detaylı olarak bu dosyada:

http://r apidshare.com/files/136803617/Kurulum.rar

Tüm sistem tarandıktan sonra pcye ağa bağlı olmadan modeminizin kablosunu takın.

http://www.antivir.com.tr/byte/ antivirus programını yükleyin update edin ve full tarama yapın.Bulduğu dosyaları silin.(3 aylık bedava premium versiyonudur)(Bu kampanyaları bittiği için free versiyonu indirip tarayın. http://www.free-av.com/download/redirect.php?id_prd=1&id_cnt=999&id_por=5&url=http%3A%2F%2Fwww.download.com%2FAvira-AntiVir-PersonalEdition-Classic%2F3000-2239_4-10322935.html%3Fpart%3Ddl-10322935%26subj%3Ddl%26tag%3Dbutton

Bura Kaspersky ya da Nod32 de kullanabilirsiniz.Sonuçta virüsler etikenlendi bir çok program bulacak ve silecektir.

Makineniz tertemizdir.

Umarım işiniz görür.( % 99,9 olucaktır)

Özel teşekkür

Antivir Türkiye masasında çalışan teknik servisteki Mesut kardeşime çok teşekkür ederim.

---------------------------------------

ONLİNE GAMES MURLO ALMAN.NAB ÇÖZÜMÜ.

Bu işlemden sonra gelelim online games murlo cart curt v.s adında olan virüslere.

Arkadaşlar win32.murlo -online games- alman nab vs. vs. virüsleri sadece trojan downloaderden gelen virüsler haliyle birden işlemlere ve haliyle işlemciye saldırıp pcye en iyi ihtimal restart ya da donmalar oluşturuyor.

Gelelim esas oğlana:

Esas oğlanımız ads.vk987.info <<<<<<<<<<< Bu siteden ip saldırısı oluyor.Ve saldırı anında ilk yaptığı iş windows temp ve local settings temp klasörüne wmsetup.dll dosyasını yüklüyo.Bu gelmiş geçmiş en hızlı trojan download eden bir .dll ve de saniyeler içinde ağda yayılıyor.ve pclerden bazıları kitleniyo.

çözümü ise diğer açtığım topictede yazdım (http://forum.donanimhaber.com/m_27150978/tm.htm )

çözümü şöyle arkadaşlar
    WINDOWS\Temp içine bir tane wmsetup.dll dosyası yapın

mesela Yeni Metin Belgesi.txt oluşturun adını ve uzantısını wmsetup.dll olarak değiştirin oluşturduğunuz bu dosyayı salt okunur gizli yapın

oluşturduğunuz bu dosyanın aynısından Local Settings\Temp içinede kopyalayın

böylece temp içine wmsetup.dll inemiyor ve de trojan download edemiyor.(murlo şu bu v.s yi)

böyle çözdüm ben.

Bu geçici ama etkili bir çözüm inanın denedim gördüm.Ev kullanıcıları ya da cafe kullanıcıları bu yöntemden sonra ilk yapıcağınız iyi bir virüs programı pclere kurmak.

Çünkü emin olun bu saldırıların henüz başlangıcı ve bir arkadaşımdan aldığım duyuma göre rusyada yaşayan 23 yaşında norveçli bir dallamanın işi.Şu da var çok zekice hazırlanmış bir virüs.Günlerce uğraşsamda takdir etmedim değil hani...

Saygılar...

Önemli Not:Pc ya da Pc leriniz tertemiz olsa dahi.Bu siteden herhangi bir zaman saldırı gelebilir.Bu siteyi engellemenizde olası bir çözüm ama yenileride gelicektir...O yüzden anti vürüs kullanabilene firewall şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pprodigyy -- 16 Ekim 2008; 0:17:35 >

• arkadaşım link i yenilersen eğer bizde yaparızz . :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: dojo_ally

arkadaşım link i yenilersen eğer bizde yaparızz . :)

r ile a tuşunu birleştirin

malum o siteyi yazınca xxx görünüyo donanımhaberde.
  • Arkadaşlar virüs v.s ile ilgili topic açmadan önce burdakileri uygulayın gerçekten faydanıza...
  • Güzel paylaşım. İşe yarayacaktır. Teşekkürler.
  • İçinde CCleaner ve kullanım diye bir dosya var.Orda anlatım var .Ama cd ye falan çekilecek birşey yok Antivira nın Rescue olayını anlatıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dj Murat©

İçinde CCleaner ve kullanım diye bir dosya var.Orda anlatım var .Ama cd ye falan çekilecek birşey yok Antivira nın Rescue olayını anlatıyor...

Öncelikle Bu dosyayı indiriyoruz. kısmındaki Bu olan yeri tıklarsanız çekilecek bir şey çıkar:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: pprodigyy

quote:

İçinde CCleaner ve kullanım diye bir dosya var.Orda anlatım var .Ama cd ye falan çekilecek birşey yok Antivira nın Rescue olayını anlatıyor...

Öncelikle Bu dosyayı indiriyoruz. kısmındaki Bu olan yeri tıklarsanız çekilecek bir şey çıkar:)

Ok dostum kusura bakma görmedim..
  • quote:

quote:

quote:

Ok dostum kusura bakma görmedim..

sorun değil

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dojo_ally

arkadaşım link i yenilersen eğer bizde yaparızz . :)

r ile a tuşunu birleştirin

malum o siteyi yazınca xxx görünüyo donanımhaberde.

Öle ayıp siteler yazarsanız belli etmek için XXX çıkar tabi :D:D
  • bunu indirdim sadece update dosyaları var..
  • quote:

Şimdi arkadaşlar bu yöntemle virüsleri ve rootkitleri yok etme olasılığı %99.9 dur.
    Cafe işletiyorum ve bu son zamanlardaki şu pcleri kitleyen ağda sıkıntı yaratan virüslerle bende tanıştım ne yaptım ne ettim silemedim.Profosyenel destek aldım sağı solu aradım ve sonunda bu basit yöntemle her virüsün temizlendiğini gördüm...

İlk işlemi yapmadan önce pc nizi ağdan arındırın.Kablosu çekili olsun.

Öncelikle Bu dosyayı indiriyoruz.
    Boş cdmizi cd-writera takıyoruz.
    Ve indirdiğimiz dosyaya çift tıklayıp cdye yazdırıyoruz.

Bilgisayarın biosundan boot seçeneklerinden first boot u cdrom yapıyoruz.Cdmizi takıp pcyi yeniden başlatıyoruz.

Kurulum işlemi detaylı olarak bu dosyada:

http://r apidshare.com/files/136803617/Kurulum.rar

Tüm sistem tarandıktan sonra pcye ağa bağlı olmadan modeminizin kablosunu takın.

http://www.antivir.com.tr/byte/ antivirus programını yükleyin update edin ve full tarama yapın.Bulduğu dosyaları silin.(3 aylık bedava premium versiyonudur)

Makineniz tertemizdir.

Umarım işiniz görür.( % 99,9 olucaktır)

Özel teşekkür

Antivir Türkiye masasında çalışan teknik servisteki Mesut kardeşime çok teşekkür ederim.

Hocam çok teşekür ediyorum.Başıma böyle bişey gelmesinden kortuğum için araştırma yapıyordum. İyi denk geldi.

Emeğine sağlık

Tekrar teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Saygılar...

• quote:

bunu indirdim sadece update dosyaları var..

haklısınız özür dilerim hemen düzeltiyorum
  • Paylaşım için teşekkürler.
  • Güzel bir paylaşım teşekkürler...
  • Herkesin derdi olan virüsleri bu yöntemle silebilirsiniz.

deneyin hak verceksiniz.
  • Bu kadar iddialı yane. Nedenirki böyle paylaşıma : ))
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sir Night

Bu kadar iddialı yane. Nedenirki böyle paylaşıma : ))

deneyelim görelim
  • Etkili bir yöntem ama Antivir virüsü tanımazsa bunlar bir işe yaramaz sonuçta. O yüzden "her türlü virüs ve rootkit" biraz iddialı olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX.

Etkili bir yöntem ama Antivir virüsü tanımazsa bunlar bir işe yaramaz sonuçta. O yüzden "her türlü virüs ve rootkit" biraz iddialı olmuş.

Evet Antivir'in bulamadığı amvo ları norton 360 buldu bende antivir abartıldığı kadar değil yani...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.