Şimdi Ara

## PhysX için Test Uygulaması; FluidMark v1.0 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## PhysX için Test Uygulaması; FluidMark v1.0 ##

Nvidia çok büyük bir ihtimalle bugün kullanıma sunacağı yeni PhysX sürücüsü ile birlikte GeForce 8, 9 ve GTX 200 serisi ekran kartlarına PhysX desteğini kazandırmış olacak. Bilindiği üzere an itibariyle piyasada bulunabilen PhysX destekli oyun sayısı çok fazla değil. Öte yandan PhysX sürücüsünün sağladığı kazanımlardan ötürü 3DMark Vantage'daki tartışmalar da tazeliğini koruyor. Tüm bunlardan hareketle Nvidia tabanlı ekran kartınızın PhysX performansını ölçecek alternatif bir uygulama arayışında iseniz FluidMark isimli test yazılımı beklentlerinizi karşılayabilir. 1.0 sürüm numaralı versiyonu kullanıma sunulan OpenGL tabanlı uygulama PhysX motorunu kullanıyor. Kurulumu ve kullanımı kolay olan uygulamayı çalıştırabilmek için OpenGL destekli ve PhysX uyumlu ekran kartıyla 8.07.18 veya daha güncel PhysX sürücüsüne gereksinim olduğunu belirtelim.

Uygulamayı indirmek için;
    http://www.ozone3d.net/benchmarks/physx-fluidmark/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ne güzel. paylaşım için teşekkürler hocam
  • İndiriyorum...
    Bu arada yeni sürücünün bugün çıkacağı söylenmiş. Hâlâ bir şey göremedim bununla ilgili?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rampage -- 12 Ağustos 2008; 12:26:07 >
  • Tşk güzel paylaşım test sonuçlarımızıda buraya koyarız artık

Şuanlık dünya 2.siyiz :)
    http://www.ozone3d.net/benchmarks/physx_fluidmark_scores.php

SS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K0rkunc -- 12 Ağustos 2008; 12:55:25 >

• Res: 1280x1024 (FS) - MSAA: 16X

FPS: min=38 max=178 avg=57

Kart 8800gt. Windows Vista.

Test biraz acele oldu çalışan başka uygulamalar falan vardı. Daha sonra yeniden yapacağım testi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

Tşk güzel paylaşım test sonuçlarımızıda buraya koyarız artık

Şuanlık dünya 2.siyiz :)
    http://www.ozone3d.net/benchmarks/physx_fluidmark_scores.php

• iyi bir gelisme bence
  • Msaa 16x'de 5426 8x'de 6915 msaa'sız 7773 demek 8x'e kadar aa fazla etkilemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 12 Ağustos 2008; 13:20:11 >
  • orda sıralamaya girmek için hiç bi ayarınla oynamadan test etmen gerekiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: RaMpAgE

İndiriyorum...
    Bu arada yeni sürücünün bugün çıkacağı söylenmiş. Hâlâ bir şey göremedim bununla ilgili?

evet hala çıkmamış bu driver
  • Akşama bende ekliyeyim
  • ya arkadaşlar 8800 gtx ile 177.79 driverı varken vista 64 ile nasıl etkin edeceğim psyhxi denedim olmuyor yapan varsa bilgi verebilirmi?
  • benim sistemden de böle bi sonuç çıktı.

• quote:

Orjinalden alıntı: evilinvaders

ya arkadaşlar 8800 gtx ile 177.79 driverı varken vista 64 ile nasıl etkin edeceğim psyhxi denedim olmuyor yapan varsa bilgi verebilirmi?

Bugün sürücü çıkacak çıkarsa tabii onu beklemen lazım 8 seriside dahil olacak o zaman physx'e
  • Deneyecektim ama Vista 64-bit uyumlu değil. Sadece XP/vista 32-bit diyor :(
    Şimdi indirdim kurdu ve çalıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknotakip -- 12 Ağustos 2008; 13:41:37 >
  • teşekkür sürücü cıkınca deneriz artık sağol:)
  • Bende açılmıyor siyah ekran kalıyor öle
  • nvidia ati den tokadı yedi hele 4870x2 den sağlam yedi
    gündem değiştirmek için physx falan çıkardı.bence kullanilibilirliği çok az physx in yani bi işe yaramaz şuan.
  • Benim skorum 4737 ama kartta hiç hız aşırtma yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rampage -- 12 Ağustos 2008; 14:09:06 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.