- x
..
41 Cevap24477 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

432 Mesaj
12 Ağustos 2008; 11:25:53 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prvn90 -- 23 Temmuz 2014; 1:20:14 >

314 Mesaj
13 Ağustos 2008; 23:57:19 

Cdrive modeli vardi benim aracta memnundum genel olarak yumusak hamurlu bir lastik herhangi bir sikintisi yoktu. tavsiye ederim fiyatida cok ucuk degil.

Saygılar

1254 Mesaj
14 Ağustos 2008; 11:07:39 

Tek bildiğim yumuşak bır lastık olduğu..

Çukurlardan gecerken tok bır ses verır sarsıntıyı absorve eder..

Ancak bunun sıkıntısı (yumusak olmasının) yaz aylarında kavrama problemi ve kısa surede aşınmasıdır.

Eger kışlık lastık alamıyorsanız,kışın kullanabilinir iyi bir yazlık lastıktır.

781 Mesaj
16 Ağustos 2008; 23:38:14 

quote:

Orjinalden alıntı: alpi4242

YOKOHOMA LASTİK HAKKINDA

BİLĞİ VEREBİLECEK ARKADASLAR YOKOHOMA NASIL BİR LASTİKDİR

Yokohama, marka ve ürün nitelik değerliliği olarak NOKIAN gibi TR de pek bilinmeyen, distribütörü tarafından da bana göre yeterince ehemmiyetle lanse edilmeyen bir marka. Japon teknolojisinin tüm niteliklerini üzerinden barındıran bir marka. Teknoloji olarak çok beğendiğim de bir ürün gamına sahip. Özellikle Yüksek ve Ultra Yüksek Performans seri ürünlerinde...

Bridgestone'a eşdeğer hatta belli noktalarda daha da ileri diyebileceğimiz, ürün lere sahip.

Yokohama da Nokian gibi belli oranlarda ve kapasitede üretim yapıyor. Kapasite belli düzeyde sabitlendiğinde ürün hakikaten çok iyi ortaya çıkıyor. Bunu Nokian, Yokohama, TR de olmayan ama keşke olabilse dediğimiz NITTO gibi markalarda daha iyi görüyoruz. Gislaved'i de bunların arasına koyabiliriz.

Yokohama'nı C.Drive ve S.Drive teknolojileri kendine özgü ama kalite ve sonuç veren ve vermiş teknolojiler. Advan serisi UHP lastikleri Lemans', tarzı yarışlarda kendini kanıtlamışlar. Teknik olarak gayet ileri ürünler, TR de ki distribütörü biraz daha alakalı olabilse keşke... Sadece "Arabama Yokohama" demekler bitmiyor bazı şeyler...

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

249 Mesaj
16 Ağustos 2008; 23:49:36 

Fast and Furıous fılmınde bı cok aracta kullanıldı TOYOdan sonra tavsıye edılebılcek bı lastık tabı 17''den sonrakı serılerı ıcın konusuyorum.

| AMD Phenom 9850 Quad 2511@2813Mhz 4Mb Cache | Gigabyte ma790fx-ds5 Mainboard | Kingston HyperX 4x1gb 1066Mhz Dual DDR2 | Seagate 2x500gb sata2 32mb Cache NCQ 7400Rpm HDD | Sapphire HD4870 512mb 256bit GDDR5 | Feel hurricane II Case | Thermaltake Qfan 650W Powersupply | Thermaltake Duoorb CPU Cooler | Samsung 226cw 22'' LCD | Logitech Z5500 | Creative Audigy USB External Sound Card |

432 Mesaj
27 Ağustos 2008; 21:59:15 

bu kadar mı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Ağustos 2008; 23:00:34 

Yokohama ile “Sürüş Keyiftir”

Yokohama Lastikleri, Türkiye’deki lastik sektörüne Zeruma teknolojisi ile üretilen A ve C Drive desenleri ile damgasını vuruyor. “Sürüş Keyiftir” diyen A Drive Yokohama Lastikleri, özellikle yağışlı havalarda su akışını kolaylaştıran yapısı ile aracın yol tutuşunu maksimum seviyede tutuyor ve titreşimini minimuma indirerek güvenli sürüş imkanı sağlıyor.

Yokohama’nın yeni geliştirdiği C Drive, yüksek performansı mükemmel konfor ile birleştirmek isteyen sürücülere sesleniyor. Yokohama tasarım deneyimini, “full logic” asimetrik taban deseni ile birleştiren C Drive ile hem ıslak hem de kuru zeminlerde arzulanan yol tutuşu sağlanıyor. Yokohama’nın, farklı yol ve hava koşullarında deneme sürüşleri ile test edilen deseni C Drive, sürücüye dinamik performansının yanı sıra sessiz ve konforlu bir sürüş imkanı sunuyor. C Drive, uzun ömürlü teknik yapısı ile “ömür boyu konfor” vaat ediyor.

1917 yılında kurulan Japon Yokohama Rubber Co. tarafından üretilen Yokohama Lastikleri, özellikle yüksek performans lastiklerindeki uzmanlığı ve deneyimini, binek otomobili ve kamyon lastikleri ile yollara taşıyor. Farklı kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedef alan Yokohama Lastikleri, 90 yıla yayılan birikimiyle geliştirdiği üretim teknolojileri ile daha fazla konfor ve daha sessiz sürüş isteyenler için seçenekler sunuyor. Yokohama patentli Zeruma teknolojisi ile üretilen Yokohama Lastikleri de, değişen hava koşullarında esnekliğini koruyarak maksimum yol tutuş sağlıyor ve sürücüye güvenli sürüş keyfi yaşatıyor.

Yetermi bu kadar bilgi

432 Mesaj
16 Eylül 2008; 22:35:16 

yorum yok mu

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Eylül 2008; 23:22:39 

sürüş keyfi + konfor + sessizlik istiyorsan bence lastik Bridgestone turanza ER300 şaşmam

3044 Mesaj
17 Eylül 2008; 9:54:22 

Aracımda fabrika ekipmanı olarak Yokohama A460 vardı.Şimdi de Turanza er300 var.Yokolar daha sessiz ve yumuşaktı gibi geliyor bana.Bence iyi lastiklerdi.Ama ben köyde çalıştığım için ve yollarımızın bir kısmı asfalt değil.Belki bu yüzden çabuk aşındı bence.34000km de değiştirdim.er300 biraz daha gürültülü geliyor bana.Eğer şehirde otrup bozuk yollara hiç girmeseydim belki yine yokohama alırdım.

432 Mesaj
16 Ekim 2008; 23:01:31 

yokohomacılar nerdesınızzz

298 Mesaj
19 Ekim 2008; 2:18:38 

eskilerden...kalitelidir...ama çok bir fiyat farkı yoksa bridgestone derim...

adalet için...

5861 Mesaj
20 Ekim 2008; 15:07:20 

Eskiden BMW'nin tuning firmasınca modifiye edilmiş Dinan M5 modelleri vardı. Zaten çok güçlü olan M5'in iyice güçlendirilmiş modifiyesiydi. O M5'lerde Yokohama AVS lastikler kullanılıyordu. Kötü bir lastik markası olsa heralde tuning firması o arabada kullanmazdı.

Android Fiyat Araştırma Programı : Ucuz Fiyat Ara

2269 Mesaj
20 Ekim 2008; 19:25:04 

Arkadaşım sen en iyisi ADAC ın sayfasına bak burada anlatılanlardan çok daha detaylı objektif ve modele uygun en doğru yorumu orada bulabilirsin.

merhaba

201 Mesaj
17 Nisan 2010; 19:20:41 

arkadaşlar iyi bir araba kullancıısı olarak naçizane özür dileyerek.iyi bir yokohama cı oldugumu belirtmek istiyorum.

yokohama ilie ilgili anılarımı anlatayım;
peugeot 307 2005 model aracıma 2008 ylılı ocak ayında lastik değiştirmek için gittiğim satıcı arkadaş yokohama bayii id ben ona michelin marka istediğimi söyledim bana yokohama nın israrla michelin kadar iyi bir lastik oldugunu ve fiaytının onun kadar pahalı olmadıgını söyledi.ogün için ac001 205/55 16 94v 200 tl 12 taksit yokohama, michelin primacy hp 240 tl idi ve enfazla 6 taksit yapıyorlardı.
ben eve döndüm lastik alamdan.
oturdum internetin başına lastik testleri yazdım hazreti google a oda adac de adlı bir alman sitesine yönlendirdi beni açtım lastik testlerini ve tam aradğım 205 55 16 lastik testi yokohama da test edilmiş başladım okumaya tabi almanca türkçe sözlük açarak. ogün için 20 ye yakın lastik test edilmiş yoko 8. olmuş michelin 7 . olmuş.
1. pirelli p7
2.bridgestone
3.continential
4... neyse sıralam b şekilde gidiyor.

ben test sonuçlarını yoko michelin ve bridgestone ve pirelli nin sonuçlarını tek tek yazarak tekrar kendi aralarında sıraladım ve baktım ki yokonun tüm sonuçları hepsinde daha iy fakat bir sonuç var o hepsinde yüksek. o sonucun açıklamasını almanca sözlükten bir türlü tercüme ademedim.
sonra bir kaç araştırmanın ardından o kelimenin dayanıklılık olduğunu buldum.

ve anlaşılan çok dayanıklı olmamakla beraber çok iyii bir lastik oldugu.
ben ertesi gün gittii taktırdım yoko ları şuan 45000 km oldu hala bir 10000km daha garanti gider.gelelim en önemli konuya benim için lastik sesi çok kötü bulduğum bir konudur.yoko lar daha önce kullandığım michelinden kesinlikle daha sessiz ve iyi ler. kesinlikle arabasında yol sesinden rahatsız olan ve yanakları daha sağlam bir lastik istiyorsanız yoko tam aradığınız bir lastik.umarım açıklamalarım .yardımcı olmuştur.
iyi günler.

Thermaltake ARMOR vh6000+ kasa - i7 2600k işlemci - Akasa AK965 cpu cooler - Asus p8p67deluxe -cl7 1600mhz ddr3-ram - logitech G7 Mouse - Logitech Z-5500 -
Pioneer lx5090
FC YoUnG

1665 Mesaj
15 Mayıs 2010; 10:41:50 

Yol koşullarının nasıl olduğunu dert etmeyin, tüm mevsimlerde sadece süşünüze konsantre olun.

Geliştirilmiş ek güvenlik önlemleri Yeni FULL LOGIC DESEN

C.Drive in Full Logic asimetrik taban deseni C.Drive 2 de daha da gelistirilmis bir mantik ile calisiyor. C.Drive 2 islak ve kuru zeminlerde kanallarin konumlari sayesinde cok daha mukemmel performans verebiliyor.

Taban deseninde yeralan, 4 ana cevresel kanal (1) ve taban desen merkezinde yer alan spiral formlu bosaltma kanallari (2) suyu suratle ve siddetle bosaltirken ozellikle viraj, donus esnasinda dis omuzda yeralan daraltilmis kanallar ile, ic omuzda yer alan kisaltilmis kesik kanallar kararliligi surekli kilmak uzere dizayn edilmişlerdir. Boydan boya cevresel ana merkez blok kusaginda yer alan elmas bicimli egilmis konik yapilar (3) zemin gerilimini azaltarak duzensiz asinmayi engeller.

Guvenlik ve Cevre

Molekul agirligi cok daha yuksek polimerler ve yogunlugu arttirilmis silika ile çok yeni gelistirilmis bir bilesim.

Yogunlugu arttirilmis silika bir yandan yakit ekonomisi saglayan yuvarlanma direncini azaltirken, mukemmel islak zemin performansi verebiliyor. Birbirlerine orulmus daha uzun polimer yapilari kaucugu daha da saglamlastirarak mukemmel kontrol performansi sunarken ayni zamanda da lastigin km. omrunu yukseltiyor.

Kusursuz performans ve güvenli sürüşte son nokta:

Yokohama ZERUMA teknolojisi…

Yokohama Rubber Co. Tarafından üretilen ZERUMA teknolojisi, her türlü hava ve yol koşullarında lastiğin yol tutuşunu arttırarak sürüş keyfinizi güvenlik ile birleştiriyor.

Silica maddesi, lastik yapı maddesine eklendiğinde soğuk ve sıcak havalarda bile kauçuğun sertleşmesini ya da çok yumuşamasını önleyerek lastiğin yol tutuşunu artırıyor. Ancak bu madde kauçuk içinde dağılmadığı için, bugüne kadar lastik yapı maddesi olarak kullanımında güçlük yaşanıyordu.

Yokohama Rubber tarafından yürütülen uzun araştırmalar sonucunda geliştirilen ZERUMA teknolojisi, Silica’nın kauçuk içinde ideal ve homojen dağılımını sağlıyor. Yokohama patentli bu teknoloji, lastiğin yumuşaklığını kontrol ediyor; soğuk kış koşullarında lastiğin yol tutuşunu artırıyor ve ıslak, karlı ve buzlu yollarda yüksek ve dinamik performans sağlıyor. Sıcak yaz yol koşullarında lastiğin çok yumuşamasını engelleyerek aşınmasını azaltıyor. Sıcak ve soğuk hava koşullarında yakıttan tasarruf sağlıyor.

Kaynak
http://saglamotomotiv.n...yokohama-c-drive-2.html

Dünya karşılaştığınız fırtınalarla değil,gemiyi limana getirip getiremediğinizle ilgilenir

Emniyet kemeri hayat kurtarır...

10873 Mesaj
15 Mayıs 2010; 10:48:50 

gerçekten bütçe ayrılması gereken bir lastik....

ultra yumuşak hamur mükkem ötesi bir frenleme ve yol tutuş tabiki faturası 35-40binde resmen biten kabağa doğru giden lastikler...

kısa ömürlü ancak gerçekten yola yapışan lastikler. 40.000km kadar kullanma şansım oldu hatta 40bine doğru aracı baya bir zorlamıştım ve çok memnun kalmama rağmen kısa ömrü ve fiyatı önemsemeyenler için daha iyisi yok....

1665 Mesaj
15 Mayıs 2010; 11:01:09 

Bende michelin bayine primacy hp taktırtmak için gitmiştim.
Aracım megane2 dinamik,205-55-16 ebatta goodyear nct 5 vardı üzerinde.
Araç özellikle sakin ve uzun yolda kullanımdan dolayı 6 ylda 50 bine geldi ve lastik dişleri hala 3 mm üzerindeydi fakat kuruyan kauçuk abs'nin devreye girmesine neden oluyordu ayrıca sert manevralarda yanal kayma eğilimi gösteriyordu.
Michelin için 190 C drive için 150 dedi ve c drive'ı önerdi.
Bende en az 5 sene kullanacağımı varsayarak dayanıklı olsun michelin olsun dedim ama birazda araştırma isteği ile o gün ytaktırmadım.
Araştırdığımda lastik ve teknolojisi için iyi şeyler söyleniyordu.
Sonra gittim ve değiştirdim.
yaklaşık 1000 km oldu,ilk aldığımda fren ve yanal kayma eğilimini dendeim gerçektren memnun kaldım ama en son 50 bin km deki lastiklerime göre düşündüğüm için michelin ile mukayese edemem.Ayrıca lastik gerçekten çok sessiz ve konforlu,daha önce hissetiğim küçük kasis ve çukurları çok daha az hissediyorum.
<birde jantınızı kaldırıma sürtmeniz çok zor çünkü lastik yanakları janttan 6-7 mm daha dışarıda kalıyor

Dünya karşılaştığınız fırtınalarla değil,gemiyi limana getirip getiremediğinizle ilgilenir

Emniyet kemeri hayat kurtarır...

98 Mesaj
11 Şubat 2012; 0:00:49 

yoko kar lastikleri kullanıyorum ... muhteşem ötesi yol tutuş var... zincire hiç ihtiyaç duymuyorum

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNME!

1 Mesaj
29 Aralık 2012; 23:05:40 

aaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erscet -- 30 Aralık 2012; 0:32:42 >

39 Mesaj
18 Ocak 2013; 14:24:20 

185 65 R 14 YAZLIK (4 MEVSİM) KULLANBİLECEĞİM ACCENT ERA ARACIM İÇİN LASTİK DÜŞÜNÜYORUM BEN NOKİAN DÜŞÜNÜYORDUM AMA BULMAK NE MÜMKÜN KALDIKİ FİYATLARI ÇOK YÜKSELMİŞ EŞ DEĞER OLARAK MİCHELİN DİYORUM AMA ONDADA YANAK BALON YAPARMI KORKUSU VAR ARKADAŞLAR PROFESYONELCE YARDIMCI OLACAKLAR VARSA ÖNERİLERİNİZİ DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM BENİM BEKLENTİLERİM
1- SESSİZ OLMASI TERCİH SEBEBİ (SONUÇTA ERA GİBİ SÜSPANSİYONU SERT BİR ARAÇ NE KADAR SESSİZ OKADAR İYİ)
2- DAYANIKLILIK
3- BALON TEL KIRMA GİBİ OLAYLARA KARŞI DİRENÇLİ

BENİM AKLIMDAKİ MARKALAR
NOKİAN
MİCHELİN ENERGY
GOODYEAR DURAGRİP
BRİDGSTON B330 VEYA B250

SİZ NE ÖNERİRSİNİZ?

Eğer bir problem çözülebiliyorsa endişe etmeye gerek yoktur . Eğer bir problem çözülemiyorsa da endişe etmenin yararı yoktur ..

1912 Mesaj
18 Ocak 2013; 14:40:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Optimus21

185 65 R 14 YAZLIK (4 MEVSİM) KULLANBİLECEĞİM ACCENT ERA ARACIM İÇİN LASTİK DÜŞÜNÜYORUM BEN NOKİAN DÜŞÜNÜYORDUM AMA BULMAK NE MÜMKÜN KALDIKİ FİYATLARI ÇOK YÜKSELMİŞ EŞ DEĞER OLARAK MİCHELİN DİYORUM AMA ONDADA YANAK BALON YAPARMI KORKUSU VAR ARKADAŞLAR PROFESYONELCE YARDIMCI OLACAKLAR VARSA ÖNERİLERİNİZİ DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM BENİM BEKLENTİLERİM
1- SESSİZ OLMASI TERCİH SEBEBİ (SONUÇTA ERA GİBİ SÜSPANSİYONU SERT BİR ARAÇ NE KADAR SESSİZ OKADAR İYİ)
2- DAYANIKLILIK
3- BALON TEL KIRMA GİBİ OLAYLARA KARŞI DİRENÇLİ

BENİM AKLIMDAKİ MARKALAR
NOKİAN
MİCHELİN ENERGY
GOODYEAR DURAGRİP
BRİDGSTON B330 VEYA B250

SİZ NE ÖNERİRSİNİZ?

Özellikle bu konuya gelip seçenekler arasında yokohama yazmamak garip olmuş, yazmış olduğunuz lastikler zaten alabileceğiniz üst seviye lastiklerden, hangi birini seçseniz aralarında uçurum olmadığından gerçek hayatta çok şey farketmeyecekseniz, listenize, yokohama C.Drive 2 AC02 yi de ekledikten sonra, içlerinden en ucuzu hangisi ise ona yöneliniz derim ...

" Ö l ü m _ O l m a s ı n _ R e z i l l i k _ Ç e k i l i r ! "

1582 Mesaj
18 Ocak 2013; 14:55:09 

bir petlas değil

39 Mesaj
18 Ocak 2013; 18:28:22 

yokohama yı duymadım değil ama performansını hiç bilmiyorum isteklerime cevap verir mi sonuçta pişman olmak istemem en az 2-3 sene başımı ağrıtmak istemem yok kayıyor yok gitmiyor yok kızakladı yok pati çekti yani sorunsuz olsun adını bile yen, duyduğum markaları öneriyor lastikçiler sava-debica-goodfich gibi

Eğer bir problem çözülebiliyorsa endişe etmeye gerek yoktur . Eğer bir problem çözülemiyorsa da endişe etmenin yararı yoktur ..

39 Mesaj
21 Ocak 2013; 11:56:52 

otolastix reklamını gördüm bir taksinin arkasından internetten hemen baktım goodyearda kampanya varmış 120 nakit 125 takstitli fiyat verdiler duragrip modeli micheline 150 nakit fiyat dediler 4 lastikte 100 lira fark var kaldıki lastikçi sağlamlık olarak goodyearı önerdi kendi aracındaki lastikleri gösterdi tam istanbula göre dedi çukuru bol asfaltı yamalı karda delinmiş taşlı mıcırlı yollarda micheline nal toplatır deyip beni ikna etti en kısa sürede taktırmayı düşünüyorum sessiz olduğunu söyledi eski lastikler gibi değil dedi ama artık deneyip görücez michelini hiç kullanmadım sadece sanı var bende inşallah pişman olmam bu arada önceki aracımda nokian kullanmıştım 1 sene önce çok güzel lastiklerdi tanesini taksitli 140 liraya almıştım sordum şuan nakit fiyat 180 tl diyorlar ama Allah için çok güzel lastik çok sessiz ve dayanıklı neyse hayırlısı olsun hakkımızda

366 Mesaj
21 Ocak 2013; 12:34:57 

Kangoo aracimin on lastigi 175-65-14 ebatli yokohama adrive...lastik sifir ayarinda ancak tutunma problemli ve cok sert! yaz kis farketmiyo arac her kalkista pati meyili var (ki ne cok sert kalkarim ne de aracim cok performansli)
benden onceki sahibi takmis yaza dogru bunlari arkaya takip onlere yeni lastik almak amacim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

169 Mesaj
21 Ocak 2013; 13:23:38 

takipteyim
benim de sert lastikle başım dertte
dün michelin ve yokohama satan bi yere gittim michelinler pahalı yumuşak lastik olarak michelinden sonra yokohamayı önerdi lastikçi
hem fiyatı da micheline göre iyi
ama yumuşaklıkta michelinin üzerine yok dedi
ayrı konu da açmıştım sert lastik bıktırdı beni çıkarıp atacam bigün yepyeni lastikleri yazık olacak
isterse 20 000 km de bitsin yinede yumuşak lastik diyorum
bıktım sert lastikten

yokohama kullananlar yumuşaklık açısından nasıldır bilgi verirlerse sevinirim...

176 Mesaj
25 Şubat 2013; 20:04:38 

Ben de Yokohama 185/60 R14 82T AE01 Lastik almayı düşünüyorum.
Olumlu ya da olumsuz yorumlarınız varsa almak isterim.

4 Mesaj
26 Şubat 2013; 9:22:12 

Yokohama Bluearth AE1 modeli kullanıyorum 2 aydır.Çok memnunum oldukça fren mesafesi iyi yakıtı bile düşürüyor.Islak ve kuru yolda fren mesafesi iyi.Bu model yeni çıkmış 2012 sezonunda.Ben Nokian düşünüyordum bunu görünce aldım ve şu an memnunum.

1128 Mesaj
26 Şubat 2013; 16:59:22 

quote:

Orijinalden alıntı: a_ozcan85

Yokohama Bluearth AE1 modeli kullanıyorum 2 aydır.Çok memnunum oldukça fren mesafesi iyi yakıtı bile düşürüyor.Islak ve kuru yolda fren mesafesi iyi.Bu model yeni çıkmış 2012 sezonunda.Ben Nokian düşünüyordum bunu görünce aldım ve şu an memnunum.

ebat ve fiyat paylaşırmısınız.

VW Polo Trendline 2006
"Bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. Otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır"
Alman İmparatoru II. Wilhelm 1905

4 Mesaj
27 Şubat 2013; 16:46:20 

Yokohama Bluearth AE01 195/65/15. ADET FİYATI:165 İSKONTO EDİLMİŞ FİYAT.LİSTE FİYATI 188. ANKARADA İSEN KAZIM KARABEKİRDE TEKİN OTOMOTİV VAR.ORADAN TEMİN EDEBİLİRSİN.

2 Mesaj
7 Temmuz 2013; 19:53:17 

arkadaşım sana önereceğim lastik kesinlikle yokohama kalitede senlikle sıkıntı yok oraya yazdığın bütün markalardan da ucuzdur.........

Bu mesajda bahsedilenler: electro_g

2 Mesaj
7 Temmuz 2013; 19:55:49 

kesinlikle almanı tavsiye ederim ama eğer bulabilirsen ac02 desenine bir göz at derim

Bu mesajda bahsedilenler: a_ozcan85

72 Mesaj
15 Eylül 2013; 1:54:07 

Yokohama tavsiye etmiyorum. Fiyatı Michelen kadar olan bir modelini kullanıyorum. Lastik yolda çakıl taşına dokunsa yerimden zıplıyorum. Sağlamlığını test edecek kadar uzun süredir kullanmıyorum ama bu lastiği aldığımdan beri arka koltukta oturanlara dönüp pardon diyorum. Konfor sıfır

212 Mesaj
16 Eylül 2013; 9:22:03 

Bu aralar yokohama dikkatimi çekmeye başladı
Güzel ve kaliteli görünüyorlar.yalnız dikkatimi çeken vitrinde her seriden bir adet var diğerleri farklı bir kapalı alanda özel sarılmış paket içerisinde ben hiç bir lastik firmasında görmedim ama güzel bir şey,vitrinde lastiğe güneşi yediren firmalar gibi satış yapmıyorlar en kaliteliside bu.yakın zamanda inşallah alıcam.lastik ebatı 195/60/15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarals40 -- 16 Eylül 2013; 9:22:54 >

621 Mesaj
15 Ekim 2013; 11:59:12 

kangoda 6aydır 165-70-14 bluea. 85t kullanıyorum çok memnunum.
o zaman aynı standartta en uygun fiyatlısıyda buydu.

reno kanguru1.9D 2003.- trek7.3fx alfablue.-s4zoom- monster -kuba blackcat cross.

781 Mesaj
4 Aralık 2013; 10:49:01 

Yıllık 5 bin km yol yapıyorum.

Michelin lastikler araç yatmasından dolayı dişleri sıfır gibi durduğu halde 2. yılın sonunda çatlamalar oldu..

Yokohama AC02 185/60/14 h almak istiyorum. ( Diş deseni çok hoşuma gidiyor)

Adana'da kullanım için uygun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.SAHİN -- 4 Aralık 2013; 10:49:27 >

781 Mesaj
7 Aralık 2013; 18:38:47 

quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

Yıllık 5 bin km yol yapıyorum.

Michelin lastikler araç yatmasından dolayı dişleri sıfır gibi durduğu halde 2. yılın sonunda çatlamalar oldu..

Yokohama AC02 185/60/14 h almak istiyorum. ( Diş deseni çok hoşuma gidiyor)

Adana'da kullanım için uygun mu?

Lassa impetus revo 500TL ye aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4 Mesaj
8 Nisan 2014; 13:30:41 

bridgeston, hankook, lassa ve yokohama kullandım ve içlerinde en iyisi yokohama Adrive modeliydi. yine değişim zamanı yaklaşıyor ve Cdrive almayı düşünüyorum. yokohama virajlarda, frenlemede mükemmel. yumuşak olduğu için fazla ses yapmıyor yalnız yağmurlu havalarda 120 yi geçince yol tutuşu yetersiz kalıyor. yine de sıralama yapınca 1.yokohama, 2.bridgestone, 3.lassa, 4hankook derim

379 Mesaj
8 Nisan 2014; 14:53:23 

quote:

Orijinalden alıntı: eray509

bridgeston, hankook, lassa ve yokohama kullandım ve içlerinde en iyisi yokohama Adrive modeliydi. yine değişim zamanı yaklaşıyor ve Cdrive almayı düşünüyorum. yokohama virajlarda, frenlemede mükemmel. yumuşak olduğu için fazla ses yapmıyor yalnız yağmurlu havalarda 120 yi geçince yol tutuşu yetersiz kalıyor. yine de sıralama yapınca 1.yokohama, 2.bridgestone, 3.lassa, 4hankook derim

C.drive modelini kullanmıştım eski aracımda. Islak zeminde çok beğenmiştim birkaç sefer ani fren denemesi yaptım neredeyse abs yi devreye sokmadan kısa mesafede durmuştu. Ama yüksek süratteki durumunu bilemiyorum, zira yağmurlu zeminde hız yapmam. C.drive2 modeli daha da başarılı deniyor.

316 Mesaj
20 Temmuz 2014; 13:30:03 

Yokohoma Geolander hakkında bilgisi olan var mı?

4 Mesaj
22 Temmuz 2014; 13:20:34 

Yokohama 205/70R15 96H G051 Geolandar H/T-S

Arkadaşlar uzun uzun anlatmışlar . Kısaca; Ben çok memnun kaldım. CR-V 2000 model için uygun boyutları bulmam zor oldu. Tarlada, asfalatta, kışın karlı ve hafif buzlu yollarda rahat rahat kullandım.(sadece şehirler arası uzun yola çıkmadım.) Aracı bakıma götürdüğüm her usta sormadan, güzel lastikler almışsın, diyor. Paramın karşılığını aldığımı düşünüyorum.

Desenleri, karda yol tutuşunu,fren mesafesinde etkliyor, bunu eski lastsiklerime görede farkediyorum. Eski lastiklere göre sesi çok az. Ayrıca desenlerin arasına taş-maş sıkıştığına denk gelmedim. Çok yol yapmıyorum, benim için idealdi. 80 bin km olupta hala memnun olanlar var. 40 bin km'de eriyor diyenlerde var. Bu biraz şansa, kullanışa ve bakıma göre değişir sanırım.

Hız olarak en fazla 140 yaptım. Cr-vler binek arabalara göre biraz daha fazla savrulabiliyor. Ama yol tutuşu fren mesafesi iyidi. Virajlarda arabanın kayıp gezmek istediğini hiç hissetmedim. :)

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.389