Şimdi Ara

..MEDİUM-BAS-TİZ..HOPARLÖRLER..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir sorum olucak front kolon alıcam agırlıklı müzik için olucak ama anlamadıgım bişey var mid ler orta ses oluyor ama bazı kolonlarda 2 bas sürücü bide tiz var bazılarında mid sürücüde var şimdi tercih olarak midli olanımı tercih etmeliyim.bide mid olmayan kolonlarda orta ses nerden gelir gelirsede vocalde müzik için randıman verirmi yoksa sadece club müziklerde çıştak ses mi alırız.ilginç olan firmalar mid yerine 2 tane woofer koyuyo orta sessiz müzik neye yararki.

• 2 bas surucu 1 tız surucu olanlarda dostum baslar ve mıdler beraber calısıyor sıye bılıyorum . mıd surucusu olan kolon tercıh etmelısın elbette her sana tavsıyem 2 bas surucusu 1 mıd surucu olsun . örnek dersen benımde lıstemın basında duran monıtor audıo rs 8
  • ozaman ucuz yollu bişey alıncaksa en mantıklı çözüm quadral quantas 2 bas 1 mid 1 tiz var monitör audio iyi ama pahalı olabilir bi araştırıyım bende m audioyu.
  • wharfedale 8.4 ler gerçekten tiz fakirimi aklım hep 8.4 e kayıyo quadralların hava portunun arkada olması ve görüntü olarak 8.4 ün hoş durması.şeytan diyo 8.4 leri al ama işte korkum şuan yamaha 361 anfiye bağlı olan sony home cinemamın uydu kolonlarından(üç yollu tiz de var)daha zayıf bi tiz alabilme ihtimalim.
  • WF 9.6 kullanıyorum o kapalı dedikleri, tizleri zayıf dedikleri kolonları marantz anfimle nasıl sürdüğüme inanamazsın. İstanbuldaysan bir ara dinleti için beklerim, fikir sahibi olursun.

Hop. leri illa flat kullanıcam diye kasma derim zira flat performansı olan hop. lerin fiyatları performansı oranında artıyor. Anfiden ufak tefek bas tiz ayarları yapmalısın.
  • ben 8.4 kullandım yok öyle tiz fakiri falan . bence uygun fıyatlı en güzel hoplardan .

quote:

Orjinalden alıntı: nickelx

wharfedale 8.4 ler gerçekten tiz fakirimi aklım hep 8.4 e kayıyo quadralların hava portunun arkada olması ve görüntü olarak 8.4 ün hoş durması.şeytan diyo 8.4 leri al ama işte korkum şuan yamaha 361 anfiye bağlı olan sony home cinemamın uydu kolonlarından(üç yollu tiz de var)daha zayıf bi tiz alabilme ihtimalim.
  • valla ben yamaha 361 anfi kulanıyorum tizleri 10 da açarım hep anfide tizi severim.yamaha anfi ni tizlerin sevmedim filmide mesela işin ilginçi sanki olay kolondan degilde anfi veya ses kartından çünkü sony home cinema dav-800 kulanıyodum cd dinlerken cihazdan dinlerken tiz alamıyordum ama x-fi ses kartına bağlıyp müzigi bilgisayar üzerinden (optic ses kartından sony ye bağlantı)dinledigimde o flat çalan 3 yollu sony uydulardan nasıl tiz çık tı anlatamam.ozaman front olarak 8.4 mü almalıyım quantas yerine hakan solak sorum sna çünkü hem 8.4 dinledin ama ilginçi 8.4 de sadece 2 bas var mid yok ..ama quadralda midde var. bu arada roclk ağırlıklı dinlerim.judas priest filan o tarz.....
  • qantas dınlemedım ama sunu soyleye bılırım sana . 8.4 6 ay kullandım ,yumusak kevlar harıka iş yapıyor bence , acayıp zorlayabılıyo kendını bunu tespıt ettım .

bana qadral ıle ılgılı bır lınk verırsen bakayım bı onada .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

WF 9.6 kullanıyorum o kapalı dedikleri, tizleri zayıf dedikleri kolonları marantz anfimle nasıl sürdüğüme inanamazsın. İstanbuldaysan bir ara dinleti için beklerim, fikir sahibi olursun.

Hop. leri illa flat kullanıcam diye kasma derim zira flat performansı olan hop. lerin fiyatları performansı oranında artıyor. Anfiden ufak tefek bas tiz ayarları yapmalısın.

oynamak zevkli guzel ama orjinal kalmiyor iste yoksa dert yok millet flat ta sahneyi yakalayim diye okadar para harciyorequalizer ile denedin mi hic 9.6 lari
  • Üstad selam,

Creative Audigy2 ZS kartını laptop ile birliktemi kullanıyorsun?
    Bostancı taraflarındaysan açıkçası bi ara görmek isterim
    marantz ile 9.6 ların film ve müzik performansını da merak ediyorum. sonra benim sistemi de ayarlarız ona göre.. tabii vaktin olursa

quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

WF 9.6 kullanıyorum o kapalı dedikleri, tizleri zayıf dedikleri kolonları marantz anfimle nasıl sürdüğüme inanamazsın. İstanbuldaysan bir ara dinleti için beklerim, fikir sahibi olursun.

• fena durmuyor dostum dınlemek lazım kesınlıkle ıkısınıde . o zaman kesın karar verebılırsın
  • Vallaha ben 3-4 ay önce, mediamarkt da dinlemiştim Quadralları ve bayağı da beğenmiştim.
  • nickelx dostum bu Diamond 8.4 lerde tiz-mid-bas kolon var sanırım yaw ortası koni gibi olan mid kubbe olan alttaki hoparlor de bass olan hop. değil mi.
    ben de çok takıldım bu Diamond 8 setine görünümü de çok estetik öle devasa tabut gibi cüsseli de değil. fiyat da makul. kimi tiz fakiri diyor kimi Quadral çok daha iyi diyor. 363 gibi bir amfi ile kullanacağım için ikisini hatta üçünü bir arada nerde duyabiliriz bilen var mı?

adam mis gibi kurmuş işte..

• tam adamına sordun active elektronic gençten iş hanı dogubank yanı orda dinle istersen ben orda dinledim 2 sinide 361 anfide ama tam anlıyamadım orda.özgür bey bey yardımcı olur forumdan geldim dersin.özgür bey quadral iyi dedi arkadaşımda quadral dedi ben wf 8.4 de diretiyorum karar versem siparişi vercem
  • özgürü 10 senedir tanırım . qadral ıyı dedıyse kesın dir
  • sende 8,4 kullandın ama iyi dedin
  • evet dostum ıyı dedım . ama qantas dınlemedım .
  • valla kafayı yiycem dostum quadral set olarak iyi fiyat 8.4 de hem tip hem de front olarak iyi fiyat ne alsamki rock müzige gidermi ..bu kolonlar
  • ve quadral siparişini verdim sonunda bu aksam geliyo. yamaha 361-yamaha sw-216 subbas ve quadral quantas 500 set sistemi tamaladım sonunda......
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.