Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.988
Cevap
72
Favori
754.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    diğer elk. bisikletlere göre rampa çıkışı nasıl acaba? bizim burada biraz rampa var da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kuvvet düz yolda gayet iyi ancak rampada denemedim.
  • Arkadaşlar bende mondial revenge var , 27 ağustosta aldım , 1 ayda 1000 km den fazla yol yaptm dağa taşa yokuşa rampaa hep iki kiş çıktım , önce 60-65 km gidiodu 700 kmden sonra 55 e faln 3 kişi bindiğimizde 45e kadar düşüyo yalnız yine yokuş çıkıyoruz çantalar faln oluo ben ısparta dayım sağlık meslekteyim okul akkent tokide bilen bilir toki dağın tepesine konumlandırılmış vaziyette , 3 kişi çekmio ama 2 kişi arda yükte oluo kola mangal faln okul dağlık yerde olduğundan mangala müsait çıkışta çay faln demleriz , neyse benim bi sorunum yok , motor 1300 de daha tık demedi , birinde çukura 65 km hızla girdim 2 kişiydik görmedim yokuş aşa sallanmıştk , arka lastik patladı buda benim suçum , bundan başka bi sıkıntı yok.
    Önceleri çok korkuyodum beyni yanar falan diye ama şükür hiç bişi olmuo , 3 kez düştüm birinde yine burda sidre die bi dağ var ordan inişte taşlık yerde düştük 2 kişiydik hiç bi çatlak kırık bi yer olmadı Allah'a şükür. Bagaj diğerlerine göre geniş. Sigorta var beyne fazla akım gitmesini önlüyo. Piyasa artık gelişti ilk çıkanlar gibi değil. Ben alın derim. Yokuşlarda faln 2 kişi zaten canavar da 3 kişi de çok çok dik bir yer olmadıktan sonra sıkıntı olmaz. Bu arada benimki 1200w. Birde son bişi daha bakımına gitmedim 1 bakmı kaçırdım ve dediğim gibi hala abi artık yeter ben daha fazla dayanamıcam demedi javascript:void(AddText('')) A bu arada hızdan düşme gibi bişi olmadı düz yolda 2 kişi de olsa 45-48 arası gidiyo şarz yarım olsa bile en az 40la gidio son gaz çocuk klidi açılsa belki daha hızlı gider saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorukan80 -- 28 Ekim 2013; 18:39:46 >

• beylikdüzünde site-metrobüs arası kullanmak için almayı düşünüyorum. malum baya yokuş, 2.5km olsa da git gel sıkıntı oluyor.

1km kadar yokuş, 150-160kg arası 2 kişi çıkarır mı? fren sistemi iyi mi inişte sorun yaşar mıyız? motor freni gibi bir mekanizması var mı? duramazsak ne olacak

bunların 2. eli var mı? sıfır almasam da olur. ya da satmak istesek müşteri çıkar mı?

aküyü alıp eve götürüyoruz şarj için sanırım? çok ağır mı?

kaçak bi benzinli mi alsam dedim nasıl olsa arka yol polis olmaz... bu da yasa dışı artık ehliyet gerekiyor değil mi?
  • yuki dünya yk05 kullandım gayet güzel 130 kg gayet güzel taşıyor.
  • Selamunaleyküm,
    Brushless motorlu bu ELEKTRİKLİ bisikletlerin hızının nasıl arttırıldığına bakmıştım.
    Neredeyse bütün forumu okudum, nasıl yapıldığını bilen varmı???
    Tahmınimce brushless driver ( beyin ) denilen 3 fazlı mosfetli sürücünün işlemcisinin tarama frekansını arttırıyorlar, böylece 3 bobin değişim hızı artıyor, eğer öyleyse 250 w lık48voltluk bir motorla 3 tekerlekli kargo bisikleti ( vitesli ) ile istenilen performans alınabilecek şekilde bağlantı yapılabilir, Bu birazcık daha sürücünün bilgili olmasını gerektiir, Ewet böylece bayır aşşagı giderken bir düğme yardımıyla beyin devre dışı bırakılıp morotu ters kullanarak elektrik üretilip akülerimizi bile doldurabiliriz, ( bu brushless motorlar elektrik üretimindede yüksek verimli olduğundan kullanılmaktadır.)

Bu arada kesinlikle arkadaşlar 0,250 KW ( 250 W ) değilde en aşşagı 1KW (1000w) almanızı tavsiye ederim.
    Bisiklet alacak arkadaşlar birde akünün adedi ne akdar fazla olanından alırsanız o kadar fazla verim alırsınız. ( 60 volt20 Ah yani 60/12=5 adet aküsü var demek, 48 volt olanından daha verimli )
    Aküsü bitmiş olan arkadaşalara da tavsiyelerim çook , sakın ola her aküyü almayın .
    Aküler kendileri arasında çeşitlilik gösterir, ve kullanım alanlarıda farklıdır, çok sıklıkla akım çekilebilen aküler vardır, Bunlar GEL diye yada vrla diye olanlar..
    Sizler ucuza olan UPS aküleri alıp da aküleri kısa zamanda çatlatabilirsiniz. Yani ucuza alan her zaman pahalıya almıştır.)
    Evet ben 4 adedi aldım. VRLA aldım GEL olanından yani, vede aküleri alırken üretim tarihine bakmak 2. büyük görev, çünkü aküyü öldüren rafta durmasıdır.
    Aldığım firma kayseride, ama hala deneme aşamasındayım, onun için ismini verip de başka arkadaşalrıma kötülük yapma istemem, Yani dahaden belli değil, bir de üretim tarihleri belli değil, üzerinde yazmamışlar, bakalım nasıl çıkacaklar, Ama yerli akülerin GEL olanlarını yani şiddetle tavsiye ederim , Gelelim fiyatlarına 75 tl tanesi.
    Başka birde 2 kw lık bir tane almayı düşünüyorum yada bendeki 406 lık külüstürün motorunu değiştirip 250 W dan 1500 w a yapabilirsem daha da iyio olur. ( doğan görünümlü şahin yani)
    Neyse kolay herkese kolay gelsin ama unutmayın,

ELEKTRİKLİ BİSİKLET KULLANIMININ SEBEPLERİ OLARAK
    1_) GELECEK NESİLE İYİ BİR DÜNYA BIRAKMAK ,
    2_)çOOK ZEVKLİ BİR UĞRAŞ.
    3_)EN EKONOMİK ULAŞIM ARACI.
    4_)VERİMLERİ İÇTEN YANMALI MOTORLARA GÖRE NEREDEYSE 10 KAT DAHA FAZLA OLMASI.

Bence buralarda 10-20 kwa lık elektrikli arabalar yapıp yada yapılmasıa sebep olup onlar hakkında fikir alışverişi yapmak daha da mükemmel olurdu...
    Ama hep engel olurlar, hiç destek olamzlar,,,,,

Neyse buna da şükür,

• quote:

Orijinalden alıntı: dhkn

Arkadaşlar,

Katlanabilir ve ufak olması sebebiyle STMAX Neo elektrikli bisiklet düşünüyorum. Fikri, şikayeti, tecrübesi olan varmı?

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER...

Arkadaşlar,

bu bisikleti aldım, kullanıyorum, çok memnun kaldım.

25km ye kadar hız yapabiliyor. Kuvveti gayet yeterli. Pedal ile birlikte ayrıca el gazı ile de gidilebiliyor.

Katlanarak her yere girebiliyor. Bu aletle İstanbul'un yokuşları bile sorun olmuyor. Pedal ile birlikte kullanıldığında akü menzili 40km, sadece el gazı ile kullanıldığında
    ve yokuşlu bölgelerde 15km gidebiliyor.

Belki pili açılınca daha fazla gider.

• Bu e-bisikletlerden almayı düşünüyorum ev 3.katta başka bir yerde yok şarj işi nasıl olur almaya karar verirsem? Ve çok dik bayırlar yok buralarda 1200-1500 tl ye kadar öneri verebilir misiniz ? Ehliyet ve kask gibi durumlarda ki ceza işlemlerinde son durum nedi yaşım 17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flat_kil -- 16 Kasım 2013; 11:53:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Bu e-bisikletlerden almayı düşünüyorum ev 3.katta başka bir yerde yok şarj işi nasıl olur almaya karar verirsem? Ve çok dik bayırlar yok buralarda 1200-1500 tl ye kadar öneri verebilir misiniz ? Ehliyet ve kask gibi durumlarda ki ceza işlemlerinde son durum nedi yaşım 17

Güncel bilgi lazım bana lütfen 2000 tl ye kadar öneri almak istiyorum mondial e-mon classic nasıl kullanan var mı ?

• Crazyjop C kullanıcısına yanıt
    Bu sizin kullandığınız motor şu sıralar nasıl benim arkadaşta mondial e mon classic var az önce iki kişi antremana giderken nerdeyse 50 yi gördü şarj %90 filandı heralde sizce hangisi daha iyidir ? Her açıdan servis vb. Gibi

• flat_kil kullanıcısına yanıt
    selamlar hub motorda modifiye yaptıran arkadaş var mı?
  • Mondial Emon Classic aldık, tahminlerimden çok iyi, rampa falan 25 km hızla çıkıyorum 95 kiloyum bu arada.
  • şöyle bi 100km yapsa güzel olur aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

arkadaşlar vitobis likya modelini aldım. 1200w sorularınızı cvplayabilirim

Merhaba, bu yorumunuza güvenerek size sormak istedim. Biliyorsunuz ki yalova küçük bir şehir. Burda motor vs. Bulmak zor olabiliyor. Ben likya 1200w olan modeli çok beğendim ve burda satıldığını öğrendim (ikinci el) fiyat olarak 1150 yazılmış fakat ben bunu 1000 e düşürebilirim. Almaya niyetlendim fakat bazı sorularım var. Başta belirtmek gerekirse 14 yaşındayım ve 1.82 boyum 74 kilom var. Ben bunu şahsi kullanımlarım için almak istiyorum(ev-okul) siz bu motordan memnun musunuz? Burda polislerin pek takmadığını bildiğim için a1 ehliyeti sorun etmiyorum. Max hız olarak düz yolda kaç gördünüz? Rampa çıkış kabiliyeti nasıldır? Seri midir? Şuana kadar bakım vs dışında bir arıza yaşadınız mı? Ve son olarakta nasıl şarj ediyorsunuz? Gerçekten motor çok hoşuma gidiyor ve sorularıma cevap verirseniz size çok minnettar kalırım. İyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: DeNpEh123

quote:

Merhaba, bu yorumunuza güvenerek size sormak istedim. Biliyorsunuz ki yalova küçük bir şehir. Burda motor vs. Bulmak zor olabiliyor. Ben likya 1200w olan modeli çok beğendim ve burda satıldığını öğrendim (ikinci el) fiyat olarak 1150 yazılmış fakat ben bunu 1000 e düşürebilirim. Almaya niyetlendim fakat bazı sorularım var. Başta belirtmek gerekirse 14 yaşındayım ve 1.82 boyum 74 kilom var. Ben bunu şahsi kullanımlarım için almak istiyorum(ev-okul) siz bu motordan memnun musunuz? Burda polislerin pek takmadığını bildiğim için a1 ehliyeti sorun etmiyorum. Max hız olarak düz yolda kaç gördünüz? Rampa çıkış kabiliyeti nasıldır? Seri midir? Şuana kadar bakım vs dışında bir arıza yaşadınız mı? Ve son olarakta nasıl şarj ediyorsunuz? Gerçekten motor çok hoşuma gidiyor ve sorularıma cevap verirseniz size çok minnettar kalırım. İyi akşamlar

Simdi serimidir derken neyle kıyasladiginiza bagli. Bana sorarsan gayet seri kadranda 55 e kadar cikiyo ama bence gercek hizi 45 kmdir ki buda gayet yeter. Daha hizlisi tehlikeli olur. Bu motorlarda kac kilo oldugun cok onemli. Senin kilon normal sikinti olmaz ki iki kisiyide cok rahat tasiyor eger sigabilirseniz. Yokuslarda bi sikinti yok. Gayet rahat cikiyor. Menzil dersen ben 90 kiloyum. 20 km kadar gidiyor. Daha belki gider ama performansi dusuyor. Eco modda son gaz vermeden ve fazla durkalkda yapmazsan rahat bi 30 gider ama o reklamlarinda soylenen 80 km menzil tam bir yalan onu soliyim. İkinci elde en onemli sey akunun durumu. 1200 km kullandim bi sikinti yasamadim. Sarjida normal telefon gibi. Bi ucu koldugun altina bir ucuda prize takiliyor. Max 8 saatte sarj oluyor. Yanliz uzun omurlu olmasi bakiminda kuru yerde saklaman lazim. Elinden geldiginde sudan uzak tut. Ben hortumlar yikadim. Kornasi bozuldu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 6 Ocak 2014; 18:06:35 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeNpEh123

quote:

Simdi serimidir derken neyle koyaladiginiza bagli. Bana sorarsan gayet seri kadranda 55 e kadar cikiyo ama bence gercek hizi 45 kmdir ki buda gayet yeter. Daha hizlisi tehlikeli olur. Bu motorlarda kac kilo oldugun cok onemli. Senin kilon normal sikinti olmaz ki iki kisiyide cok rahat tasiyor eger sigabilirseniz. Yokuslarda bi sikinti yok. Gayet rahat cikiyor. Menzil dersen ben 90 kiloyum. 20 km kadar gidiyor. Daha belki gider ama performansi dusuyor. Eco modda son gaz vermeden ve fazla durkalkda yapmazsan rahat bi 30 gider ama o reklamlarinda soylenen 80 km menzil tam bir yalan onu soliyim. İkinci elde en onemli sey akunun durumu. 1200 km kullandim bi sikinti yasamadim. Sarjida normal telefon gibi. Bi ucu koldugun altina bir ucuda prize takiliyor. Max 8 saatte sarj oluyor. Yanliz uzun omurlu olmasi bakiminda kuru yerde saklaman lazim. Elinden geldiginde sudan uzak tut. Ben hortumlar yikadim. Kornasi bozuldu :)

Değerli yorumunuz için çok teşekkürler. İyi akşamlar dilerim

• Arkadaşlar ehliyet gereklimi bu elektrikli motorsikletler için ?
  • bende de stmax elit 2000 var. şimdilik memnunum. görüntüsü diğerlerine göre daha güzel motosiklet gibi. bana göre vespadan daha yakışıklı duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakerr

bende de stmax elit 2000 var. şimdilik memnunum. görüntüsü diğerlerine göre daha güzel motosiklet gibi. bana göre vespadan daha yakışıklı duruyor.

evt onun elektrikli olduğunu ancak bilen anlar. Nasıl memnunmusunuz, Menzil ve son hızı nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafakumbar

Arkadaşlar ehliyet gereklimi bu elektrikli motorsikletler için ?

yok gerekmiyor. Kasksız gezmemek lazım ama
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.