Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.988
Cevap
72
Favori
754.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman Aliexpress ten 5 dolarlık çok satan bir model var onu alayım, Haziranda elimde olur sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu elektrikli motorsikleti almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz görüşlerinizi almayı düşünüyorum...konu hakkında bilgi sahibi olan yada kullanan varmı.saygılarımla....fiyatını 9 taksit 3850 tl ye kadar buldum sizce alınabilirmi?motor ehliyetim yok özel güvenlik görevlisiyim evden işe işten eve kullanmayı düşünüyorum işe mesafem yaklaşık gidiş geliş 30-40 km arası arada rampalarda var bu işimi görürmü tavsiye edermisiniz...

http://www.yuki.com.tr/urun/13/kr25-ava-3000

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futan5500 -- 15 Mayıs 2015; 18:35:55 >

• Cevabiniz icin tesekkurler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.
    E-Scooter kullanımına bundan 4 sene önce, önce Kral marka 1000W bir cihazla başladım, o dönemlerde kendisi ilk deneyim olarak beni memnun etse de daha sonraki zamanlarda beklentilerimi karşılamaz hale gelmişti.
    Firmanın da ilk deneyimlerinden biri olsa gerek ki, aksamda çok fazla sıkıntı yaşamıştım.

Ardından 2000W bir Stmax benzer dizaynda bir E-Scooter aldım ve Kral marka ürüne nazaran hem çekiş, hem performans hemde mekanik aksam açısından daha memnun ediciydi.
    Kendisiyle güzel, güzel geçinirken, kardeşimin evinin önünden amcalarla gitme kararı aldı ve bir daha kendisini göremedik (Çalındı)

Bir süredir yeni bir E-Scooter arayışındaydım, çeşitli markalara ve modellerine göz attım, zaman zaman inceledim ve test ettim, lakin bir türlü karar veremedim, ta ki Yuki YK-20 Alfa E-Scooterı görene kadar.
    Öncelikle Yuki olduğu için bir ön yargılı yaklaştım (Kartal markasından ötürü) lakin görünüşü beni ciddi anlamda cezbetti, İnternet üzerinden araştırma yaptım, lakin yeterli kaynak bulamadım, bulunduğum şehirlerde bayilere baktım, ürün ellerinde yoktu göremedim.
    3500 DC Motor ve 3000w Anma gücü oması ve 72V/28A 6 tane aküsü de beni iyice cezbetti.

İki gün önce bulunduğum şehirden talep ettim ve Bayi beni çileden çıkaran bir hamleyle, gelen ürünü serviste toplanırken başkası gelip istemiş ve çalışan bilmeden ona satmış.
    Bende iyice gözümü karartıp başka bir şehirden İnternet üzerinden daha uygun bir fiyata sipariş ettim.

Kendisiyle bu gün sabah tanıştık, görüntüsüne gerçekten bayıldım, tabi bunun göz boyaması olduğunu düşünerek, üzerinde olan şarjı ile bir test ettim, önce yok canım dedim içimden, kalkış muazzam, yol çekişi ve hızı gerçekten hoştu.
    Daha sonra şarjı tamamen doldurup, şöyle bir yüke soktum, neredeyse tüm gün iki kişi üzerinde, Rampa, düz yol, yokuş derken neresi varsa bayağı gezdik.

E-Scooterın üzerinde 3 kademe ayarı var, bunlardan biri Rampa, biri Normal hız ve Aşırı hız olmak üzere ayrılmış.
    Rampa çıkarken Rampa kademesine getirdiğimde gerçekten çekiş bariz bir şekilde değişiyordu, düz yoldan normal sürüş ayarında 40km üzerine çıkmıyor, kendisini sabitliyor, lakin hız ayarına aldığımda 60/70km arası bir hıza kavuştum ki, hız kesmeseydim 80km yi rahatlıkla göreceğine eminim.

Tabi şarj konusunda kesin bir şey demek söz konusu değil ve aracın üzerinde bir km sayacı mevcut değil, o nedenle ne kadar yol kat ettim tam olarak söyleyemeyeceğim, fakat ortalama 60km rahat rahat yaptım ve eve geldiğimde hala bir süre beni götürecek şarjım vardı.

Ve dikkatimi çeken bir durum, önceki kullandığım araçlarda söz konusu olan, sona doğru devir kaybını bu araçta yaşamadım.
    Şimdilik kendisiyle bayağı bir mutluyuz, elimden geldiği kadar sizinle paylaşmak istedim, daha sonraki günlerde farklı hallerle karşılaşırsam, elimden geldiğince sizi bilgilendiririm.

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myomeroz -- 17 Mayıs 2015; 0:14:52 >

• Arkadaşlar bilen biri varsa lütfen yardım edebilir mi? 11 ay önce KUBA 2500W K4-G elektrikli bisiklet aldık hep iki kişi kullandık 30-35 km gidiyor aldığımız ilk günden beri bu normal mi birde şarjı fulledikten sonra gaza basınca hız 25i geçtiğinde akü lambasındaki yeşil hemen sönüyor turuncu yanıyor sadece servisine götürdüm normal dedi 30 km gider ortalama dedi ama bazıları 55 60 km gidiyorum diyor benim aldığım bisiklette mi sorun var yoksa yazdıklarım normal mi. Km si 2100 de
  • S.A ben bu şarj aletini almak istiyorum uygun mu? Kaç.güne gelir. Amper 3a ama galiba amperi ayarlıyor ben aküler.20a

http://m.ebay.com/itm?itemId=181706612415

• valla mantıken arkaya o tekerin takılması tabikide harcanan gucu arttırır ama sizinde dediğiniz gibi bide on gobege motor gibi dinomalardan takılabılır,tvdekı musıcın ben yalan soyleyecegını hıc sanmıyorum %80 gıbı artış var,sızın motora bı tane takıp denesek nası olur?ıstersenız bı detaylı goruselım sızın on tekere olucak bı tane bulmaya calısayım burdan
  • 42 km den 78 km ye çıkmış menzil?iki seçenek var ya adam doğru söylüyor yada yalandan yere çıkıp tv ye bu şekilde konuşmuşlar,ben ingilizce şu kelimeyi çok seviyorum "open mind" kesinlikle araştırmak ve uygulamaktan çekinmem,bü tür şeyler öyle kitaplar internette yazılan bilgilerle olmuyor yapıp deneyip uygulamak lazım birisi yaptığındada nedense bizim insanımız sanki o kişi yalandan yere yapmış işe yarasada yaramasada laf olsun diye çıkıp konuşuyor sanıyor

akülerin ömründe ne kadar etki olur bilmiyorum ama 42 km den 78 e çıkması gerçekten çok iyi olmuş
  • neyse sizin mantığınıza göre göre enerji yoktan var vardanda yok olmaz,haberdeki vadandaşıda yalandan yere o rakamları soyluyor diyip gecelim,ben musaıt oldugumda alır bı tane denerim sonuca koyarım bakalım o zaman ne diyeceksınız,o zamanda bana enerjı yoktan var vardan yok demezsiniz umarım
  • Sn. Yokan, benim sayfada bulunma amacım polemik değil, hem kendi bildiklerimi paylaşmak, hem de başkalarının bilgilerinden istifade etmek. Bu amaçla, gündeme getirdiğiniz konuya yorumda bulundum, zaman zaman herkesin yaptığı gibi doğru bulmadığım bir konuda farklı olan fikrimi açıkladım ve konumuz olan haberlerin temel fizik kurallarına aykırı olduğunu söyledim. Herkes istediği gibi düşünür, ancak iddia delil ve ispat gerektirir. Kusura bakmayın, siz istediğiniz zaman istediğiniz deneyi yapıp paylaşın. Ergenlik dönemini çoktan geçtim , bu nedenle ben şöyle yaparım, siz de o zaman şöyle dersiniz gibi tartışmalara girmeyeceğim. Bana müsaade. Sürç-i lisan ettiysem affola...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medvet -- 21 Mayıs 2015; 15:05:36 >

• Arkadaşlar belirli bir cc ye kadar ehliyet gerektirmeyen motor varmı ?

• 2000-2500 tl civarı bütçem var. bu fiyata elektrikli motor-bisiklet önerebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusesss

2000-2500 tl civarı bütçem var. bu fiyata elektrikli motor-bisiklet önerebilirmisiniz?
    elektrikli motorum var yuki kr-05 , elektrikli motorlara kasko yapılıyor mu bilen biri var mıdır?
    elektrikli motorum var yuki kr-05 , elektrikli motorlara kasko yapılıyor mu bilen biri var mıdır?
  • Merhaba, hayırlı günler.
    Yazdığım mesaja cevap verdiğinize dair bir uyarı aldım, lakin cevabınızı göremiyorum.
  • Merhaba, hayırlı akşamlar.
    YK-20 Alfa E-Scooterı alalı 10 gün oldu, şimdilik kendisiyle aramız bayağı iyi, çoğu zaman 150 kg bir yükle kullanıyorum kendisini (İki Kişi) bu güne kadar mahcup etmedi, Rampa çıkışı gerçekten hoş, hız kademesi ayarı beni cidden çok memnun etti.
    Yol tutuşu, manevra kabiliyeti, ön ve arka amortisörleri şu ana kadar bir sıkıntı çıkarmadı, şu ana kadar kullandığım cihazlar arasında en memnun olduğum cihaz.

Önümüzdeki günler içinde eğer bir sıkıntı çıkarırsa muhakkak sizlerle paylaşırım.

A beni rahatsız eden bir eksiği var, kat edilen KM için bir sayaç koymamışlar, bunu neden yaptıklarını bir türlü anlayamadım.

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER...
     ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER...

• quote:

Orijinalden alıntı: myomeroz

Merhaba, hayırlı akşamlar.
    YK-20 Alfa E-Scooterı alalı 10 gün oldu, şimdilik kendisiyle aramız bayağı iyi, çoğu zaman 150 kg bir yükle kullanıyorum kendisini (İki Kişi) bu güne kadar mahcup etmedi, Rampa çıkışı gerçekten hoş, hız kademesi ayarı beni cidden çok memnun etti.
    Yol tutuşu, manevra kabiliyeti, ön ve arka amortisörleri şu ana kadar bir sıkıntı çıkarmadı, şu ana kadar kullandığım cihazlar arasında en memnun olduğum cihaz.

Önümüzdeki günler içinde eğer bir sıkıntı çıkarırsa muhakkak sizlerle paylaşırım.

A beni rahatsız eden bir eksiği var, kat edilen KM için bir sayaç koymamışlar, bunu neden yaptıklarını bir türlü anlayamadım.

kardeşim hayırlı olsun ama bir sarjla ne kadar gittiğini nasıl hesaplayacaksın. bence bisiklete takılan km saattlerden al en azında kaç km yaptığını anlarsın. çok ilgilnç bir görüntü gerçekte... :))))

• dhkn kullanıcısına yanıt
    Mrb arkadaslar elektrikli motor hakkinda pek bilgim yok ben bi tane alcam 2. El ama uzerinde akuleri yokmus markasi kral gunes yk 05 1000 lik aku alayim dedim ama cok pahali 600 tl dediler sizden istegim eger anliyorsaniz daha uygun fiyata bulabilirmiyim

• Mrb arkadaslar elektrikli motor hakkinda pek bilgim yok ben bi tane alcam 2. El ama uzerinde akuleri yokmus markasi kral gunes yk 05 1000 lik aku alayim dedim ama cok pahali 600 tl dediler sizden istegim eger anliyorsaniz daha uygun fiyata bulabilirmiyim

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.