Şimdi Ara

GSM No Doğrulama Hakkında;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
1
Favori
61.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SMS onaylı sistem, forum kalitesinin arttırılması ve kötü niyetli kişilerin foruma gönderdikleri mesajlarla rahatsızlık oluşturmalarının önüne geçilmesi için kullanıma geçmiştir.

SMS onaylı sistem, üyelerin sahip oldukları üyeliğin değerini bilmelerini ve foruma mesaj atarken yapacakları kural dışı davranışların kendilerini forumdan tamamen uzaklaştırabileceğinin bilincinde olmalarını sağlayacak etkili bir sistemdir.

SMS onaylı sistem sayesinde forumdan kural dışı davranışları nedeniyle ceza alıp uzaklaştırılan kimseler, sahte üyelikler alıp forum kullanıcılarını rahatsız etmeye devam edemeyecekler, yaptıkları kural dışı davranışlarda adli merciilerin kendilerine olabilecek en hızlı şekilde ulaşabileceğinin farkında olacaklardır.

Cep telefonum yok. Nasıl üye olacağım?

Cep telefonu numaranız ve cep telefonunuz olmaksızın foruma üye olmanız mümkündür lakin Konu Dışı..vs gibi kimi bölümlere mesaj atabilmek için GSM onayı yapmanız gerekmektedir.

Cep telefonu numaramı kim(ler) görebilecek?

Cep telefonu numaranızı sadece siz ve Donanımhaber.com üst düzey yetkilileri görebilecektir. Buna ek olarak Türkiye Cumhuriyeti Güvenlik Güçlerinden gelen mahkeme onaylı istekler sonrasında tüm kişisel bilgileriniz güvenlik güçleri ile de paylaşılır.

Bu uygulama için ücret ödüyor muyuz, kontör gidiyor mu?

Hayır, bu uygulamada hiçbir ücret alınmamaktadır. Tüm masraflar sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek adına Donanımhaber.com tarafından karşılanmaktadır.

Telefon numaralarımızın güvenliği nasıl sağlanacak?

DonanımHaber sunucularının güvenliği yıllardır olduğu gibi bundan sonrada en yüksek güvenlik altında korunacaktır. Ayrıca telefon numaralarınız sisteme girdikten sonra ikili şifre ile saklanacaktır. Şifreyi bilmeyen kişiler bilgilere erişse bile cep telefon numaranızı göremeyecektir. Bu şifre ise sadece seçili ve gerekli olan DonanımHaber çalışanlarında olacaktır.

Yanlış numara girdiğim için profilimi düzenleyemiyorum, Ne yapmalıyım?

SMS Onay sırasında ve sonrasında oluşan problemler için;http://forum.donanimhaber.com/support_create.asp adresi üzerinden destek formu açmanız halinde, sorununuzla en kısa sürede ilgilenilecektir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ben verdim numaramı.Süper bir uygulama.Cep telefonuma,Donanımhaber'den mesaj gelince çok sevindim nedense. I love DH
  • Bencede doğru ve güzel bir uygulama. Bu şekilde fakelerin önüne mesaj atma yönünden geçildi.
  • vermezsek cep tel numaramızı ne olacak? üyeliğimizi mi silecekler?
  • quote:

Orjinalden alıntı: You and Me

Ben verdim numaramı.Süper bir uygulama.Cep telefonuma,Donanımhaber'den mesaj gelince çok sevindim nedense. I love DH

Ben daha vermedim
    Profilimi güncellemeyeceğim

• Vermezsek ne olacak?
  • vermezsem n'olcak?
  • Denendi onaylandı!
    05005005050 ve 00000000000 gibi numaralar ile sistemi kandırmaya çalışmayın, yemiyor.

Yakında adres doğrulama ve adrese 4 haneli pin kodu gönderimi yürürlüğe girecekmiş, bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  • Günümüzde çoğu kişinin 2 hattı olduğu düşünülürse pek sorun olmayacaktır. Ama yine de eskiye nazaran fake diye tabir edilen birden çok hesaba sahip olmak için caydırıcı bir uygulama.

İki gün sonra donanımhaberden reklamlar gelmesin de cep telefonumuza.

Tabi uygulama çok başarılı. Programcıları tebrik ediyorum. Böylece ikinci el bölümünde yaşanan tatsızlıklara da bir son verilebilir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 241 -- 11 Ağustos 2008; 19:51:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: blckhm

Sanırım sizin projeniz.Tebrikler.
  • Cep telefon numaranızdan kimliğinize ulaşılabiliyor. Fakat şu var ki benim telefon numaram açık hat. Mealen, başkasının adına kayıtlı. Hiç tanımadığım bir adam. Yani ben rahatım. blckhm elinden geleni ardına koyma.

Annenizin, babanızın, amcanızın adına aldığınız hat ile forumda küfretmeyin, savcılık kapıya dayanır, aman dikkat.
  • herhangi bi üyenin profiline girdiğimde numarasını görebilecekmiyim?

eğer görülürse ben vermem.Bi arkadaşla sorunumuz var
  • Kayıt oldum
  • Evet görülmemeli.Ve benimki amcam adına kayıtlı.Asla vermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Báistídhubh -- 11 Ağustos 2008; 19:50:14 >
  • ben sallama bi numara yazıcam
  • Ben babamınkini verdim zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: speedman

ben sallama bi numara yazıcam

Sakın denemeyin, onay kodu girmek için 3 hakkınız var. Numarayı değiştirme şansınız da yok.

GSM No Doğrulama Hakkında;

• Buaradki mantığı biri bana açıklayabilir mi?
  • yetkili birisi cevaplarsa sevinirim bu numaralar bir gün reklam kampanyasında kullanılıp kullanılmayacağını garanti ediyormusunuz ??
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.