Şimdi Ara

## Gelid Silent Serisi Yeni Kasa Fanlarını Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Gelid Silent Serisi Yeni Kasa Fanlarını Duyurdu ##

Silent Serisi

Termal çözümler üzerine yoğunlaşan sektörün genç isimlerinden Gelid, Silent serisi olarak tanımladığı yeni kasa fanlarını duyurdu. Firma Silent, Silent TC ve Silent PWM olmak üzere üç farklı model grubu hazırladı. Detaylarıyla birbirlerinden ayrılan her üç model grubu altında da 80, 92 ve 120mm'lik fanlar hazırlandı. 50.000 saat çalışma ömrü olduğu ve 5 yıllık garanti ile kullanıma sunulacağı belirtilen fanlar RohS uyumluluğuna da sahip. Duyurusu yeni yapılan fanlardan Silent serisinin hız ve gürültü seviyesi arasında denge kurmayı hedefliyor. Silent TC serisi fanların ise ek olarak harici ısı sensörüne sahip olduğu ve fan dönüş hızının ölçülen sıcaklığa göre değiştirilebildiği belirtiliyor. Silent PWM serisi fanlar ise isminden de anlaşılacağı üzere PWM (Pulse Width Modulation) özelliği ile birlikte geliyor ve işlemci sıcaklığına göre fan dönüş hızı otomatik olarka ayarlanabiliyor. Gelid'in Silent serisi altında hazırladığı yeni fanları ve özellikleri şu şekilde;

Silent Serisi

- Silent 8 - Dönüş Hızı: 1600 RPM | Hava Üfleme Performansı: 20.72 CFM | Gürültü Seviyesi: 18 dBA
    - Silent 9 - 1500 RPM | 31.32 CFM | 20 dBA
    - Silent 12 - 1000 RPM | 37 CFM | 20.2 dBA

Silent TC Serisi

- Silent 8TC - 900 - 2000 RPM | 27 CFM | 10 - 21.5 dBA
    - Silent 9TC - 900 - 2000 RPM | 37.89 CFM | 11-23.5 dBA
    - Silent 12TC - 750 - 1500 RPM | 58 CFM | 12-25.5 dBA

Silent PWM Serisi

- Silent 8PWM - 900 - 2000 RPM | 27 CFM | 10 - 21.5 dBA
    - Silent 9PWM - 900 - 2000 RPM | 37.89 CFM | 11 - 23.5 dBA
    - Silent 12PWM - 750 - 1500 RPM | 58 CFM | 12 - 25.5 dBA

Kullanıma sunulması beklenen fanların fiyatları hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Silent TC Serisi

Silent PWM Serisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 10 Ağustos 2008; 17:46:14 >

• 12 cm olanlar iş görür silent serisi sessiz belki ama performasıda düşük

birde fanlaradaki ısı sensörü hikaye gibi geliyor bana PWM veya kontrollüler varken

ben fan tercihimi 12 cm nanoxia alarak yaptım gelmediler ama memnun olacağımı sanıyorum
  • Fena ürünlere benzemiyorlar,özellikleri de kulağa hoş geliyor...

Fiyatlarını da görsek tam olucaktı.

Teşekkürler FX57
  • quote:

Orjinalden alıntı: erayozcan

12 cm olanlar iş görür silent serisi sessiz belki ama performasıda düşük

birde fanlaradaki ısı sensörü hikaye gibi geliyor bana PWM veya kontrollüler varken

ben fan tercihimi 12 cm nanoxia alarak yaptım gelmediler ama memnun olacağımı sanıyorum

Yaklaşık 2-3 aydır bende Nanoxia kullanıyorum ve gayette memnunum hem sessizlik ve hemde performans açıısından gayet iyiler. 10 yıllık garanti vs. de cabası:) Ayriyeten fan kontrolcüsünün olması da ayrı bi güzellik. TT Armorun altına yerleştirdim 2 adet ve gayet verimli olarak iş görüyolar;)

İyi bi seçim yapmışın;)
  • güzel fanlara benziyor ama led veya uv yok herhalde
  • Ben akasa kullanıyorum, 2 adet 8 cm, 1 adet 12 cm. Hiç birinde de ses yok!!!
  • Sessiz gibi duruyor. Performansları nasıl acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesAt
    Yaklaşık 2-3 aydır bende Nanoxia kullanıyorum ve gayette memnunum hem sessizlik ve hemde performans açıısından gayet iyiler. 10 yıllık garanti vs. de cabası:) Ayriyeten fan kontrolcüsünün olması da ayrı bi güzellik. TT Armorun altına yerleştirdim 2 adet ve gayet verimli olarak iş görüyolar;)

İyi bi seçim yapmışın;)

Forever NanoXia
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.