Bingöl İl Jandarma Komutanlığına düşenler
48 Cevap31230 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2 Mesaj
10 Ağustos 2008; 13:51:44 

Arkadaşlar burası hakkında bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

2 Mesaj
11 Ağustos 2008; 15:33:24 

bingöl merkez güzel ama

ALLAH HERŞEYİN HAYIRLISINI VERSİN...

3 Mesaj
11 Ağustos 2008; 18:35:07 

Şu anda orada askerlik yapıyorum. İnternet cafemiz bile var :) Alay sizin için belki ilk zamanda sıkıcı olsa da özellikle acemilik bitince vakit geçirecek çok yer bulabileceksiniz.

İl olarak batıya uzak olması dışında Bingöl il olarak bir asker için yeterli olacaktır. Zaten kısıtlı olan çarşı izninizde ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayabileceğiniz bir yer.

Güvenlik anlamında ise tabiki zor bir yer burası. Sürekli teyakkuz halinde olacak birlik, sizde bu iklimden etkileneceksiniz. Karargah'a düşerseniz mevzide nöbette tutacaksınız ama bunları düşünmeyin daha çok erken. Siz hayırlısıyla buraya gelin ve askerliğe alışmaya bakın.

Nerede olursanız olun askerlikte önemli olan başınızdaki yöneticilerdir (bir kaç gün içinde onların adı komutan olacak). Onlar iyi iseler sizde rahat olursunuz. Keyfini çıkarmaya bakın, bir daha böyle bir yere gelmeyeceksiniz. Bingöl'e batıda yaşayan biri hayatında bu fırsat olmasa belki de hiç gelmeyecektir.

Geldiğinizde beni bulabilirsiniz, uzaktan eğitimciyim. Hatta reklam işinden anlayan varsa onu varisim bile bırakabilirim burada. Adım Hakan, 321. kısa dönem.

3 Mesaj
11 Ağustos 2008; 18:38:06 

Bu arada unutmadan, bence elazığ KTM ye uğramayın. Direk Bingöl'e gelin. KTM şartları çok zor olan bir yer.

1 Mesaj
2 Kasım 2008; 14:42:45 

Bingöl il jandarma komutanlığı rahat bir yerdir.(kısa dönemler için) Sadece sabırlı olmanız yeterlidir.Göreve gitmeniz silah taşımanız yasak.Görevden kastım alay dışına çıkmanız yasak(çarşı izni hariç)Sabır derkende uzun dönem askerle sizin alt devreniz gelen kadar bulaşık yemek gibi konularda sizden faydalanır.Çarşı izinleriniz meşhur sucuklu yumartacımız vardı sabah kahvaltıları için.en son iki tane int. cafesi vardı askerlerin girebildiği..Çarşıdaki meydanda çay bahçesi var ama ümit etmeyin oturamazsınız askere yasak:)...kısacası baştan dediğim gibi kısa dönemler için bingöl il jandarma bulunmaz bir fırsat...Ben uzun dönem askerlik yaptım 80\4 Bingöl alay muhafız timi... oraya gittiğinizde tabur komutanlığından er veya erbaşlar sizi eğitir 15 günlük bir eğitiminiz var kışın giderseniz biraz üşürsünüz eğitimlerde egitim derken zorlu bir eğitim değil sağa dön sola dön askerlik terimlerini öğrenme..bide benden tavsiye ordaki uzun dönem askerleri hor görme gavletinde bulunmayın...(orda bulunduğunuz 5 ay boyunca bulaşık yıkamak istemiyorsanız:) ) hayırlı tezkeler..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceose -- 2 Kasım 2008; 14:44:49 >

268 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
~ İmhotep ~
10 Aralık 2008; 4:09:37 

varmı başka

2 Mesaj
10 Aralık 2008; 5:42:44 

Merhaba,

bana BİNGÖL İL JANDARMA KOMUTANLIĞI kısa dönem er olarak çıktı. Yalnız Kabul Toplanma Merkezi ELAZIĞ Kab.Top.Mrk.K.lığı yazıyor. Bunun anlamı nedir? Nereye teslim olmam gerekiyor Elazığ mı Bilgöl mü? Bingöl il jandarma nasıl bir yerdir? Sizlerden bilgi rica ediyorum. Teşekkürler şimdiden.

195 Mesaj
10 Aralık 2008; 8:10:24 

Istersen direk bingol il jandarmaya teslim olabilirsin, KTM ler hakkindaki genel kani hic ugramadan direk gidilecek yere gitmek. Bana da Bingol il Jandarma cikti, direk Bingol e gidecegim.

BINGOL IL JANDARMA

!!... O ŞİMDİ ASKER ...!!

16 Mesaj
10 Aralık 2008; 10:30:40 

Arkdaşlar benimde bingöl il jandarma komutanlığına çıktı ama ben ktmden gelmeyi düşünüyorum .

268 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
~ İmhotep ~
10 Aralık 2008; 10:37:39 

quote:

Orjinalden alıntı: andromedadan

Arkdaşlar benimde bingöl il jandarma komutanlığına çıktı ama ben ktmden gelmeyi düşünüyorum .

aynen bende ktmden gelicem 13 aralık öğlen elazığdayım inş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~ İmhotep ~ -- 12 Aralık 2008; 10:44:08 >

304 Mesaj
10 Aralık 2008; 10:56:49 

BAKALIM NASIL OLACAK BEN KTMYE uğramayı düşünmüyorum yinede hayırlısı

DAVA MUVAFFAK OLSUNDA VARSIN YERİMİZ CAMİ PABUÇLUĞU OLSUN.SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN HZ

intrepid.325@hotmail.com BİNGÖL İL JANDARMA

27 Mesaj
10 Aralık 2008; 11:06:29 

49'UNCU MOT.P.TUG.K.LIĞI
BİNGÖL buraya dustum arkadaslar bılgı verırsenız memnun olurum..

27 Mesaj
10 Aralık 2008; 12:53:59 

can lar yokmu bingölll el cvp......

429 Mesaj
10 Aralık 2008; 14:58:46 

arkadaslar ben de bingöl il jandarma komutanlıgına teslim olacam..su an askerlik yapan arkadasların tembihleri dogrultusunda KTM ye ugramadan direkt bingole gidecem.. KTM ler eziyet oluyormuş... bayram dönüşü oldugu için bilet bulmakta zorlanıyorum, düzcedeyim, ankara üzerinden gidecem...

bilgi veren arkadaşlara teşekkurler, biraz daha bilgi alabilirsek iyi olur..

FITI FITI FITI FITI FITI

3 Mesaj
10 Aralık 2008; 19:41:44 

Selam arkadaşlar,

Ben de 49'UNCU MOT.P.TUG.K.LIĞI BİNGÖL'e gidiyorum. Öğrendiğime göre Komutanlık, Bingöl'ün merkezinde Otogar'ın karşısındaymış. Ben bugün Muş'a Uçak bileti aldım ama Elazığ'dan mı yoksa Muş'tan mı gitmeliyim hala kararsızım.
Burada daha önce askerlik yapan arkadaşlar biraz bilgi verirlerse çok sevinirim.

Herkese hayırlı teskereler.

27 Mesaj
10 Aralık 2008; 23:09:05 

leventcen kardes aynı yerdeyız bende oraya gıtcem pazar aaksama buldum bılet arık sabaha karsımı orda oluruz bılemeycem hayırlısı bakalım ne olur

154 Mesaj
11 Aralık 2008; 0:16:03 

merhaba bende ktm ye katılmaya son anda karar verdim...elazığa ANKARADAN cumartesi akşam 19.30 da bilet buldum..
bilet yok demeyin ekseferler açılmış..
ama netten bakmayla bulamassınız...otogara gidip bakmanız gerek...
cumartesi sabaha karşı oraya inerseniz yada öğleyin erkenden teslim olmak istemiyorsanız şehir merkezine en yakın yerde inin...
orda akşama kadar yeyin için takılın..
terminale inerseniz inizbatlar kolunuzdan tıutar götürür ktm ye....

Adamlar ktm yi bizim güvenliğimiz için oluşturmuşlar...rezil bi yer olabilir mecburen dayanıcaz yerimize ulaştıgımızda bi kaç hafta sıkıntıdan sonra rahata kavuşucaz inşallah...

elazığda buluşmak isteyenler özelime msn adreslerini yazsınlar..
eyvallah

14 Mesaj
11 Aralık 2008; 0:25:48 

sa, arkadaşlar hepimize Allah kolaylık versin şimdiden hayırlı tezkereler inş, ben bingöllüyüm gerçi doğma büyüme ankaradayız ama fena yer değildir, arkadaşım da ordaydı o çok rahattı Allah hayırlısını versin inş, benim de istanbula çıktı, dua ile, bana da dua etmeyi unutmayın inş.

154 Mesaj
11 Aralık 2008; 0:26:38 

bu arada sabah bitlis il jandarma komutanlığını aradım...
ordakiler ne deniliyorsa onu yapın dedi...
önce ktm sonra bitlis dediler..

yolda yakalanırsanız önce tutanak tutarlar sonra soruşturma açılır dedi...

haberiniz olsun...

14 Mesaj
11 Aralık 2008; 0:28:43 

bu arada bilgi olsun diye söylüyorum son değişiklikleri bilmiyorum ama, günde 1 defa sefer oluyordu sanırım ankara-bingöl, saat 6 da üç firma hizmet veriyor, metro da başladı henüz 1 yıl olmadı sanırım, metro, has, özlem firmalarıydı en son kolay gelsin. yaklaşık 14 saat otobüs sabah 7-8 civarında orada oluyor.

27 Mesaj
11 Aralık 2008; 0:38:25 

ben ktm ye katılmayı dusunmuyorum zaten tugay termınalın hemen yanında ıner gecerım oraya ..

2 Mesaj
11 Aralık 2008; 2:28:42 

Arkadaşlar,

Ben Uçakla elazığa gelip, ktm ye ugramadan direk bingöle teslim olmayı düşünüyorum.

Ayrıca bingöl il jandarma komutanlığına giden arkadaşlar nasıl gidecekler bu konuda geri dönerseniz sevinirim. Malatyada, diyarbakırda, erzurumda, muş da havaalanı var malum. hangisinden gelmek lazım? tavsiyelerinizi rica ediyorum.

154 Mesaj
11 Aralık 2008; 10:05:18 

elazığın yakınlarında geçersen bile sen bingöle gitmek için terminale uğrayacaksın....
inzibatlar anında seni yakalar ktm ye katılırsın:)

27 Mesaj
11 Aralık 2008; 11:25:36 

inzıpatlara cekerız bı ayar ne yapalım sımdı ktm ye gıdıp sefıl olmak var bu karda kısda sıyrılcaz aradan mecbur.. bu arada trabzon bılgol kac saat surer acep bılenınız varmı

268 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
~ İmhotep ~
11 Aralık 2008; 13:29:27 

bende uçakla c.tesi elazığ ktm ordanda bingöl yalnız kafa dengi bikaç kişi bulursam elazığdan otobüsle direk birliğede katılabilirim

268 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
~ İmhotep ~
11 Aralık 2008; 13:45:50 

kar az olur umarım en azından teslim olana kadar

9 Mesaj
11 Aralık 2008; 15:24:58 

Arkadaşlar ben de pazar öğlen Elazığ'da olacağım.. Oradan da bir şekilde otobüs bulup Bingöl'e giderim diye düşünüyordum.. Fakat son öğrendiğim bilgilere göre yolda kontroller oluyormuş ve yakaladıklarını tekrar KTMye gönderiyorlarmış.. Riske girip uğraşmamak için direk KTMye gideceğim pazar günü..

195 Mesaj
11 Aralık 2008; 17:46:59 

Bingol il jandarma cok guzel bir yermis biz kisa donemlere gore, benide arabayla birakacak arkadaslar, pazar gunu ogleden sonra il jandarmaya katilmis olurum. orada gorusmek uzere.

BINGOL IL JANDARMA

195 Mesaj
11 Aralık 2008; 17:50:03 

4 gun boyunca kar yok gozukuyor ama sis ve buzlanma var, bingolde hava sicakligi saat 16:00 da -3 dereceymis.

BINGOL IL JANDARMA

304 Mesaj
11 Aralık 2008; 19:46:36 

quote:

Orjinalden alıntı: ymdogan

Bingol il jandarma cok guzel bir yermis biz kisa donemlere gore, benide arabayla birakacak arkadaslar, pazar gunu ogleden sonra il jandarmaya katilmis olurum. orada gorusmek uzere.

abi bende nasipse pazar sabah saat 6:00 da orada olacağım (tabii ktmye düşmezsek) bende öğlen gibi teslim olmayı düşünüyorum

DAVA MUVAFFAK OLSUNDA VARSIN YERİMİZ CAMİ PABUÇLUĞU OLSUN.SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN HZ

3 Mesaj
11 Aralık 2008; 21:02:07 

quote:

Orjinalden alıntı: pegasus83

Arkadaşlar,

Ben Uçakla elazığa gelip, ktm ye ugramadan direk bingöle teslim olmayı düşünüyorum.

Ayrıca bingöl il jandarma komutanlığına giden arkadaşlar nasıl gidecekler bu konuda geri dönerseniz sevinirim. Malatyada, diyarbakırda, erzurumda, muş da havaalanı var malum. hangisinden gelmek lazım? tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Ben ayın 15'ine Muş'a uçak bileti aldım. İnternetten araştırmalarımda Bingöl'e havayolu ile gitmenin en kısa yolu olarak Muş havaalanı olarak anlatılıyor. Oradan Bingöl 118 km. imiş. KTM'ye katılım mecburiyeti de ilginç bir durum esasen. Örneğin Bingöl'e giden direk bir otobüse binseniz Elazığ'da indirecekler mi yani KTM için?
Abim 2002 yılında Şırnak'ta kısa dönem(289.KD) askerdi. Şırnak'taki Tabura kadar ktm'ye katılmadan gitmişti. Devreleri ktm yüzünden birkaç gün sonra anca gelebilmişlerdi. Karar sizin tabi.

3 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:36:21 

bende cumartesi öğleden sora elazığda olucam uçakla gidiyorum ama şu KTM şartları çok ağırmış onun için direk birliğe gitmek istiyorum ne yapsak??
Havaalanında askerler bekliyo olcakmış onları atlatırsanız kendimiz gidebilirz glb
varmı benim gibi düşünen??

16 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:54:30 

quote:

Orjinalden alıntı: MALİMRGL

bende cumartesi öğleden sora elazığda olucam uçakla gidiyorum ama şu KTM şartları çok ağırmış onun için direk birliğe gitmek istiyorum ne yapsak??
Havaalanında askerler bekliyo olcakmış onları atlatırsanız kendimiz gidebilirz glb

bende istanbuldan saat 10 uçağıyla elazığa gideceğim ama ktm de kalmayı düşünüyorum 15:45 itibariyle uçak orda olacak osaatten sonra bingöle yolculuk yapmak istemiyorum .

2 Mesaj
12 Aralık 2008; 2:27:09 

slm arkadaşlar kısa dönem bingöl il jandarma çıktı bana 14.25 pazar ankara uçağıyla eelazığa gideceğim ktm ye uğramayı düşünüyom bingöl il jandarma nasılmış bilgisi olan varmı

3 Mesaj
12 Aralık 2008; 10:11:21 

sanırım bu gidişle bende kalıcam artık başka seçenek yok
bu arada sen cumartesi günü mü uçuyodun vede uçağın benimki gibi aktarmalı heralde ??

quote:

quote:

bende istanbuldan saat 10 uçağıyla elazığa gideceğim ama ktm de kalmayı düşünüyorum 15:45 itibariyle uçak orda olacak osaatten sonra bingöle yolculuk yapmak istemiyorum .

268 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
~ İmhotep ~
12 Aralık 2008; 10:23:15 

quote:

sanırım bu gidişle bende kalıcam artık başka seçenek yok
bu arada sen cumartesi günü mü uçuyodun vede uçağın benimki gibi aktarmalı heralde ??

quote:

quote:

ben cumartesi 9:50 de binicem 11:35 elazığdayım ktm ye gidicem ben karar verdim yollar karlıymış 2-3 gün çekicez artık MALİMRGL ekledim msn'e

304 Mesaj
12 Aralık 2008; 14:47:23 

arkadaşlar bingöl il jandarma komutanlığı bingöl otogarına çok yakınmış inşallah pazar öğlen gibi teslim olacağım

25 Mesaj
12 Aralık 2008; 14:55:08 

evet otagarın hemen yanında ben bingöl karlıova da öğretmenlik yaptım

HER KIŞIN ARDI BAHARDIR....

JANDARMA SAĞLIKÇI ASTEĞMEN
SAMSUN SAHRA SIHHIYE

27 Mesaj
13 Aralık 2008; 18:43:31 

evet kaldı surda 1 gunum yarın gece 6 da cıkıyorum gece 2 3 gıbı bılgoldeyım allah ızın verırse o saaatte orda olacak arkadaslarımız varsa ırtıbata gecelım

forza_61ts@hotmail.com

58 Mesaj
25 Ekim 2009; 10:43:05 

75 gün bilecik te acemiliğimi yaptım ucaksavarcıyım usta birlik bingöl il jandarma ordan karakola gideriz herhalde usta asker olarak sebebi aldığımız tek eğitim ucaksacar kısa dönemlerede diyeceğim su kim ne ekerse onu biçer kafanızı yormayın geliyom

694 Mesaj
11 Aralık 2009; 11:46:01 

Arkadaşlar bende buraya düştüm. ATM var mı, varsa hangi bankanın bilgi verebilir misiniz?

83 Mesaj
16 Şubat 2010; 15:11:26 

Bende usta birliği olarak bu birliğe onbaşı olarak düştüm arkadaşlar :)
izmir seferihisardan buraya güzel bir dağıtım oldu varsa
paylaşılcak bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperalperler -- 16 Şubat 2010; 15:13:23 >

PC : Gigabyte GA-MA785GT-UD3H -Amd Phenom II X4 955B - 4 gb Kingston DDR3 1333 mhz ram - Sapphire Ati HD4850 512mb DDR5 ekran kartı - 320+400+400+1500gb HDD - Asus 20x Sata Dvd Writer - Samsun 931BW 19" Widescreen

1 Mesaj
24 Temmuz 2010; 1:19:06 

Kardeşler nişanlımın usta birliği Bingöl merkeze çıktı nasılsınız oralarda askerlik nasıl biraz bilgi verin Allah aşkına...

1 Mesaj
13 Eylül 2010; 12:35:40 

arkadaslar benim de nişanlım buraya çıktı dağıtımda. kısa dönem bingöl il jandarma diyor. sizce ordan ilçelere dağılır mı ? nasıl rahat bir yer mi?

11 Mesaj
10 Nisan 2013; 2:25:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ceose

Bingöl il jandarma komutanlığı rahat bir yerdir.(kısa dönemler için) Sadece sabırlı olmanız yeterlidir.Göreve gitmeniz silah taşımanız yasak.Görevden kastım alay dışına çıkmanız yasak(çarşı izni hariç)Sabır derkende uzun dönem askerle sizin alt devreniz gelen kadar bulaşık yemek gibi konularda sizden faydalanır.Çarşı izinleriniz meşhur sucuklu yumartacımız vardı sabah kahvaltıları için.en son iki tane int. cafesi vardı askerlerin girebildiği..Çarşıdaki meydanda çay bahçesi var ama ümit etmeyin oturamazsınız askere yasak:)...kısacası baştan dediğim gibi kısa dönemler için bingöl il jandarma bulunmaz bir fırsat...Ben uzun dönem askerlik yaptım 80\4 Bingöl alay muhafız timi... oraya gittiğinizde tabur komutanlığından er veya erbaşlar sizi eğitir 15 günlük bir eğitiminiz var kışın giderseniz biraz üşürsünüz eğitimlerde egitim derken zorlu bir eğitim değil sağa dön sola dön askerlik terimlerini öğrenme..bide benden tavsiye ordaki uzun dönem askerleri hor görme gavletinde bulunmayın...(orda bulunduğunuz 5 ay boyunca bulaşık yıkamak istemiyorsanız:) ) hayırlı tezkeler..........

ustam uzun bı zaman olmus ama bende su an hatay serınyol oradanda bıngol merkeze askerlıgım cıktı tavsıye edebılecegın yol gosterebılecegın bıseyler varsa cok makbule gecer burada da bole bır yazı yazdıgın ıcınde ayrıca Allah razı olsun

2 Mesaj
10 Nisan 2013; 16:17:01 

quote:

Orijinalden alıntı: teamsah_1986

quote:

Orijinalden alıntı: ceose

ustam uzun bı zaman olmus ama bende su an hatay serınyol oradanda bıngol merkeze askerlıgım cıktı tavsıye edebılecegın yol gosterebılecegın bıseyler varsa cok makbule gecer burada da bole bır yazı yazdıgın ıcınde ayrıca Allah razı olsun

hocam selamlar bende senle aynı kaderi paylaşıyorum. benimde askerliğim hatay seriyol ve sonrasında bingöl il jandarma komutanlığı olarak çıktı. gelecek 6 ayımızda beraber olucaz artık :D

sen nası gideceksin hatay'a. ben istanbul'da yaşıyorum ve sadece perşembe akşamı hatay'a olan thy uçağında yer bulabildim. umarım orda görüşüp tanışabiliriz. mesajını bekliyorum.

hatay'la veya bingöl'le ilgili bilgilerini benlede paylaşabilirsen çok sevinirim. burada ki eski yazıları okuyunca açıkçası bir rahatlama oldu içimde. umarım o zamanlardan beri yazılanlardan dahada iyi olmuştur oralar.

askerde görüşmek üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rendell -- 10 Nisan 2013; 16:18:38 >

Bu mesajda bahsedilenler: @teamsah_1986

11 Mesaj
11 Nisan 2013; 15:36:13 

tertip email adresim teamsah_1986@hotmail.com ekle dicem ama zor artık yazını yenı gordum kusuru bakma orada bulusuruz ınsallah bende bursadan bu aksam saat 19 da bınıyorum otobuse

284 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:54:39 

bingöl kiği jandarma taktik alayımıymış neymiş orası nasıl biryer

39 Mesaj
19 Nisan 2013; 18:18:01 

2004 aralıkda gitmistim poşet yani kısa dönem olarak hayatımın en kötü 6 ayı
muhtemelen o yasa kadar etmedigim küfürü orada 6 ayda etmistim.
ne çekmiştim beeee

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » Bingöl İl Jandarma Komutanlığına düşenler
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.285

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat