Şimdi Ara

BALIKESİR TARAFI TATİL YERİ ÖNERİSİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
75.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ailemle birlikte (4 kişi) bir hafta sonra tatile çıkacağız. Aileyle gidilebilecek en iyi yerin balıkesir tarafı olacağını düşünüyorum.
    Çok kalabalık olmayan, hem denize girip, hem kafa dinleyebileceğimiz, araçla gideceğimiz için, ara sıra da çıkıp sağını solunu gezebileceğimiz
    bir tatil yeri arıyorum. Ayvalık, Sarımsaklı, Burhaniye, Altınoluk vs gibi yerler arasında önereceğiniz yerler nelerdir. Apart otel ya da yazlık
    kiralamayı düşünüyorum. Daha önce bu yerlere ailesiyle gidip memnun kalmış olanlar varsa gittikleri yeri ve özelliklerini anlatabilirler mi..

Bu arada balıkesir dışında öneriler de olabilir ama sanırım en uygun burası.
    Mersin - Susanoğlu da öneren çok oldu.. Araçla daha az km yapılacağı için Mersin'de olabilir..

1 hafta ya da 5 gün sürecek tatil.. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Saygılar.

• bence burhaniye hem kafa dinlersiniz hemde deniz girersiniz
  • ivrindi
  • Ören
  • quote:

Orjinalden alıntı: IR0N

Ören

• Onların arasından sana Sarımsaklı veya Ayvalık'ı önerebilirim. İkisi yakın zaten, sarımsaklının çok berrak bir suyu var. Cunda (Alibey) adasını gezebilirsiniz. Serin ve sakin bir tatil istiyorsanız eğer ikisinden birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz..

Burhaniye denize biraz uzak kalıyor, çok uzak değil yanlış anlaşılmasın, araç ile 5 dakika sürüyor deniz, örenin biraz arkasında kalıyor. Örenide tercih edebilirsiniz ama ben sarımsaklıyı tavsiye ediyorum.

Suyu biraz serin oluyor ona göre, sıcak bir deniz aramayın o taraflarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekreizze -- 10 Ağustos 2008; 12:08:15 >
  • Altınoluk dostum denizi biraz soğuk ama hiç olmassa diğer yerlerden çok daha temiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ghenç

quote:

Orjinalden alıntı: IR0N

Ören

Geçen sene amcamhttp://www.oren.gen.tr/tr/oteldetay.asp?otel=EKEN%20APART%20OTEL
    şu linkteki yere gitmişti ailesiyle, çok övüyor, sessiz sakin, denize yakın, zeytin bahçeleri içerisinde filan diye..
    Bu linkteki apart otel, ören de mi oluyor burhaniye de mi tam çözemedim. Bilen varmı.
  • Dostum çocukluğumdan beri yaz aylarında oralardayım. Ben derim ki, eğer imkanın olursa bikaç gün önceden atla arabana gel, güzel bi yerden ev tut. İnan otel-pansiyon vs. den daha hesaplı ve rahat olur. Ailecek tatiller için ev tutmak en güzeli. Altınoluk tarafını düşünürsen eğer, merkezine gelmeden yolun deniz tarafında birçok güzel site mevcut. Merkeze de sahil yolundan yürüyerek 15-20 dk

Oralar hem biraz daha sakin olur. Kiralık ev de epey vardır orada. Sarımsaklı-Ayvalık tarafına geçecek olursan, oralarda ev-otel fiyatları biraz daha pahalıdır. Gezmek istersen zaten bütün körfezi gezersin. Altınoluk-Ayvalık arası araç ile en fazla 1 buçuk saattir. Ören vs. de aynı şekilde.

Eğer daha da sakin, kafa dinlemek istiyorum diyorsan, Altınoluğa bağlı Küçükkuyu-Assos taraflarını tek geçerim. Ve kesinlikle tavsiyedir, Assos da Kadırga Koyu'na gitmeden ayrılma oradan, eğer o tafarlara geleceksen. Kesinlikle gez oraları.

Altınoluk tarafıyla ilgili epey bilgim var. Ama Ayvalık tarafını pek bilmem. Sonuçta hepsinin ayrı bi güzelliği var.
  • sarımsaklıyı tavsiye ederim , apart oteller bolca var uygun fiyata bulabilirsin bir tane , denizi süperdir (temiz ve kum) , akşamları sahil yolunda yürüyüş yapabilirsiniz sahil yolu bayağı uzundur en az 3-4km. yani ailece tatil yapılcak bir yerdir sarımsaklı , fakat tutacağın apart otel herhangi bi disco vb. yüksek ses çıkartan yere fazla yakın olmasın gece uyuyamazsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: sorry_for_kill_you

Altınoluk dostum denizi biraz soğuk ama hiç olmassa diğer yerlerden çok daha temiz

baştan sona katılıyorum ve öneriyorum. Ayrıca bol bol gezilecek yer var assos tarafları olur kaz dağı olur etnografya müzesi çarşısı..vs...
  • quote:

Orjinalden alıntı: jackabbo

Dostum çocukluğumdan beri yaz aylarında oralardayım. Ben derim ki, eğer imkanın olursa bikaç gün önceden atla arabana gel, güzel bi yerden ev tut. İnan otel-pansiyon vs. den daha hesaplı ve rahat olur. Ailecek tatiller için ev tutmak en güzeli. Altınoluk tarafını düşünürsen eğer, merkezine gelmeden yolun deniz tarafında birçok güzel site mevcut. Merkeze de sahil yolundan yürüyerek 15-20 dk

Oralar hem biraz daha sakin olur. Kiralık ev de epey vardır orada. Sarımsaklı-Ayvalık tarafına geçecek olursan, oralarda ev-otel fiyatları biraz daha pahalıdır. Gezmek istersen zaten bütün körfezi gezersin. Altınoluk-Ayvalık arası araç ile en fazla 1 buçuk saattir. Ören vs. de aynı şekilde.

Eğer daha da sakin, kafa dinlemek istiyorum diyorsan, Altınoluğa bağlı Küçükkuyu-Assos taraflarını tek geçerim. Ve kesinlikle tavsiyedir, Assos da Kadırga Koyu'na gitmeden ayrılma oradan, eğer o tafarlara geleceksen. Kesinlikle gez oraları.

Altınoluk tarafıyla ilgili epey bilgim var. Ama Ayvalık tarafını pek bilmem. Sonuçta hepsinin ayrı bi güzelliği var.

Aslında ben de ev kiralamanın daha uygun olacağını düşünüyorum aile tatili için..
    Ki baktığım kadarıyla apart otel den daha pahalı değil, ama daha rahattır en azından..
    En güzeli dediğin gibi gelip orada seçmek kalacağın yeri ama, şimdi o kadar yol gelip, bir de fellik fellik yer aramak
    zor olabilir diye düşünüyorum. Tavsiyeleriniz var mı bu konuda(Yazlık Site) ?
  • Şimdiye kadar ki görüşlere bakılırsa,

Sarımsaklı ve Altınoluk önde gidiyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: İlteriş Kutluk Kağan

Şimdiye kadar ki görüşlere bakılırsa,

ivrindi
  • quote:

Orjinalden alıntı: zayef

quote:

ivrindi

Hmm, burayı hiç duymamıştım dostum, nedir olayı, anlatabilir misin ?
  • Ayvalık veya altınoluk diyorum başka birşey demiyorum...

ben edremitte oturuyorum
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: zayef

quote:

ivrindi

Hmm, burayı hiç duymamıştım dostum, nedir olayı, anlatabilir misin ?

Yok kardes burada deniz yok küçük bir ilçe edremite giderken falan görürsünüz
  • Daha acık bilgi vermek gerekirse

deniz bakımından Sarımsaklı-altınoluk

Akşamları kordon içinde Akçay

fakat sarımsakLıyla akçay arası uzun oldugundan Altınoluk u tercıh edebilirsiniz..gündüz orda denize girip akşam kordon için akçaya gelebilirsiniz
  • burhaniye,ören,ayvalık olabilir, akçay olabilir, altınoluk olabilir , hepsine gittim, her yer birbirinden güzel, deniz bir kere süper, yat turlarına mutlaka katılın çok güzel oluyor, açıkta denize girmek güzel, tavşan adası gibi adalar var küçük oralarda duruyorlar gerçekten güzel oluyor. Havası temiz, denizi bir harika :), pazarı çok güzel oluyor, pazardaki sebze ve meyveler çok taze oluyor, pazara mutlaka gidin, incir çok güzel oluyor :), iyi tatiller, tatil için güzel seçim :), ayvalık tarafına giderseniz alibey adasına köprü ile geçiş var oraları da gezersiniz, aynı zamanda alibey adasının arka taraflarında güzel sahiller var, denize girilebilecek yerler onlara da bakarsınız
  • quote:

Aslında ben de ev kiralamanın daha uygun olacağını düşünüyorum aile tatili için..
    Ki baktığım kadarıyla apart otel den daha pahalı değil, ama daha rahattır en azından..
    En güzeli dediğin gibi gelip orada seçmek kalacağın yeri ama, şimdi o kadar yol gelip, bir de fellik fellik yer aramak
    zor olabilir diye düşünüyorum. Tavsiyeleriniz var mı bu konuda(Yazlık Site) ?

Altınoluğa gelmeden önce (Eğer Edremit-Akçay üzerinden geliyorsanız), yolun sol tarafında siteleri görürsünüz zaten. Benim tavsiyem İnci sitesinden başlayın, onlar sıra sıradır zaten. İnci-Altınkent-Yağcılar...Yağcılar epey kazıktır. Lüks binalar var o sitede. Yalnız dediğin gibi, bir anda ev bulabilir misin kiralık , hemen yerleşebilir misin onu bilemem. Muhakkak vardır kiralık evler, fakat önceden anlaşıp da gitmek lazım. Emlak sitelerine bakıyorum şimdi de, genelde sezonluk vs. arıyorlar. Bi de emlakçılarda tabi evler. Oralardan bi tanıdık ayarlayabilsen , o bakınsa sen gitmeden önce aslında. Ben de yaz okulundayım, orada olsam bugünden hallederdik işi.

Dostum bence oraya gittiğiniz gibi, aile meclisini güzel-serin biryere oturt (bi çay bahçesi vs.) sen ev arayışlarına çık. O gün içinde bulursun sanırım. Oradaki insanlarla da konuşup fikir alırsın hem.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.