Şimdi Ara

Web Günlükleri (Bloglama) Video Serisi 2/3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
12.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Web Günlükleri (Bloglama) video serisinin ikinci videosuna hoş geldiniz, arkadaşlar biliyorum ilk video ile ikinci video arasında epey bir zaman geçti, bunun sebebide bu videoda değişik bir sunum yapmak istemiş olmam ama emin olun, bir aksilik çıkmadığı takdirde serinin üçüncü videosu bir kaç gün içinde yayında olacaktır :)

İsterseniz ilk videoda nelerden bahsetmiştik kısaca hatırlıyalım,

• Blog Nedir?
    • Neden bir insan blog açmak ister?
    • Bir blog süreci nasıldır ve getirileri nelerdir?

İkinci videoda ise Güneşin Tam İçinde'den Süleyman Sönmez ve Selçuk Hoca'dan Selçuk Koyuncu ile,

• Blog açmaya karar verdiğimizde neler yapmamız lazım
    • Hangi adımları takip etmeliyiz
    • Ücretsiz sistemlerden faydalanabilirmiyiz
    • Paylaşımlarımızı yaparken nelere dikkat etmemiz lazım
    • Başarılı olmanın püf noktaları

üzerine konuştuk.

Bir sonraki videoda görüşmek üzere, kendinize çok iyi bakın :)

Sayfanın Linki : http://www.donanimhaber.com/videolar.asp

• mekan gercekten farkli olmus :).

video gercekten cok guzel olmus. konusulanlara aynen katiliorum bit blog yazari isenuz kesinlikle konuyu cok genis alanlara degil belli bir konu yani bir ilgi alani uzerinde yogunlastirirsaniz sizin acinizdan daha yararli olacaktir. cop blog konusunda ise maalesef milyonlarca cop blog var ama ins. google buna yavas yavas cozum getiricek calismalara basladi . bir blog un konusu bence onemli degil onemli olan o konuyu orjinal bir sekilde aktarmak...

ve ayrica kesinlikle eger amatorce seyler yazmicaksiniz ucretli hosting almanizi siddetle tavsiye ediyorum kendinizi gelistirmeniz mumkun olur en azindan...

@Selcuk hocam .com alamadim ama yoktu .gen.tr almak zorunda kaldim :D
    @Suleyman hocam evet video uzun olmus ama cok guzel olmus valla tadi damagimda kaldi

Gercekten cok guzel olmus tesekkurler

bu arada benim blog umuda ziyaret ederseniz mutlu olurum
    www.aspx.gen.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechnoMANYAK -- 9 Ağustos 2008; 23:59:19 >

• yine güzel bi vidyo olmuş,merakla ve heyecanla bekliyordum.Şimdi 3. seriyi sabırsızlıkla bekliyorum.Emeği geçen herkese teşekkürler ve ellerine sağlık

TechnoMANYAK senin bloga girdim ama beni aşar bu konular ama yinede emeğe saygı
  • Röportajda adı geçen itfaiye blogu,www.ahmetsertkan.com

Video için teşekkürler, gerçekten faydalı idi.
  • Bağlantı için teşekkürler :)
  • teşekkürler güzel video olmuş. 40 dk sıkılmadan seyrettim.
  • Hakikaten sıkılmadan izlenebilecek hoş bir söyleşi olmuş.

Dikkatinizi çekmek istediğim birkaç başlık var;

• Bloglara kullanıcıların interaktif olarak dahil olması, yorum yapmaları
    • Buluşmalar ve çeşitli etkinliklerle bağı koparmamak, katılım göstermek
    • Yazarların MiM konusuna önem vermesi ve bağlantı eklemekten çekinmemek
    • Emeğe saygı duyulması ve diğer bloglardan yapılan alıntılamalarda bağlantının verilmesi

Bunları Türk blog mecrasındaki en çok gelişmesi gereken noktalar olarak görüyorum.
  • gerçekten çok güzel ve faydalı bir video olmuş.
    konuklar kalem erbabları olunca süre uzamış ama değinmedik bir nokta bırakmamışlar..
    ikisinin de başarılarının devamını dilerim..

http://serdarkocaoglu.com.tr
  • Arkadaşlar çok teşekkürler, bir faydası dokundu ise ne mutlu bana :)

@MaTaDoR, size yüzde yüz katılıyorum, çok güzel tespitler yapmışsınız, teşekkürler
  • çok güzel olmuşşş

Kaç sene önce çıktı şu blog olayı
    halen tam olarak anlayamadım.

Beni biraz daha blog kavramına yaklaştırdınız
    tşk.
  • Teşekkürler hocam takip ediyorum videolarınızı.Dikkat ettim de yine şimdik diyorsunuz Ama olsun alıştık biz, farkınız var :)
  • SANKİ TV PORGRAMI GİBİ OLMUŞ SÜPER
  • Teşkkür ederim. 3. ü bekliyorum
  • Çok acelem vardı 24:15 saniyesini izledim.. gayet de hoşgidiyodu bu arada techno manyak sanada katılıyorum mekan güzelmiş
  • Sonuna kadar izledim çok güzel yerlere değinmişsiniz.ağzına sağlık.
  • Elinize sağlık. Kesinlikle mükemmel olmuş.
    Bu artık video inceleme falan değil. Basbaya röportaj olmuş. GüneşinTamİçinde takip ettiğim bir blogdu. Süleyman Bey'i görünce özellikle ilgimi çekti video.

Kesinlikle çok iyi. Elinize sağlık.
    Volkan Görgülü. İyi ki geldiniz bu foruma ve bu tür işlere başladınız. Kesinlikle çok iyiler

4 gözle devamını bekliyoruz.

Bu arada bir kaç sitede biraz dolaşınca Süleyman Sönmez'in tabiri ile “Abiiii ekmek parası!” sahnesini de gördüm.

Yalnız hakikaten. 41 dakika video. Bunun çekimi falan 1 saat rahat sürmüş hatta geçmiştir belki de.
    Keşke güzel bir çay bahçesinde çaylarınızı yudumlarken çekseydiniz. Yazık yahu güneşintamiçinde o sıcakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 14 Ağustos 2008; 10:16:26 >

• Arkadaşlar ben teşekkür ederim, 3. bölümün çekimleri bugün tamamladı (15 Ağustos Perşembe), yarın montajlayıcağım, akşamada bir aksilik çıkmassa yayınlanacak :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Abus

Arkadaşlar ben teşekkür ederim, 3. bölümün çekimleri bugün tamamladı (15 Ağustos Perşembe), yarın montajlayıcağım, akşamada bir aksilik çıkmassa yayınlanacak :)

haftasonuda EBGBVS 2 gelio bekliyoruz merakla
  • Güzel paylasim, teşekkürler
  • Hepsini birden seyredemedim ama izlediğim kadarıyla yararlı oldu, teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.