Şimdi Ara

## ATi RV730'un Görselleri Gün Işığına Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi RV730'un Görselleri Gün Işığına Çıktı ##

Performans segmenti için hazırladığı Radeon HD 4850 ve HD 4870 modellerini kullanıma sunan, "enthusiast" yani en iyisini isteyenler içinse çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modelini önümüzdeki Salı günü duyurmaya hazırlana AMD-ATi, giriş ve orta segmente yönelik yeni model çalışmalarına ise devam ediyor. Okula dönüş dönemi olarak bilinen Eylül ayı içerisinde RV710 ve RV730 tabanlı yeni modellerini kullanıma sunmayı planlayan AMD-ATi cephesinde yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Firmanın HD 4600 serisine güç vermesi beklenen RV730 gpu'sunun kullanıldığı mühendislik örneği karta ait görseller gün ışığına çıktı. 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan RV730'un 128-bit bellek veri yolunu desteklediği ve 320x paralel işlem birimiyle geleceği konuşuluyor. 1800MHz'de görev yapan 512MB GDDR3 bellek ile gelmesi beklenen kartın 28.8 GB/sn'lik bant genişliği sunacağı iddia ediliyor. Öte yandan hitap ettiği segmentin gereksinimleri doğrultusunda RV730'un GDDR2 bellekli modelleri de hazırlanabilir. UVD2 teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen DirectX 10.1 destekli RV730 gpu'sunu kullanan kartlar Crossfire X kurulumuna da olanak tanıyacaklar. Bu arada resimleri gün ışığına çıkan kartın pazara Radeon HD 4670 ismi ile sunulması da ösz konusu olabilir fakat RV730 tabanlı yeni modellerin teknik detaylarına yönelik olarak AMD-ATi'nin henüz resmi bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 2 Slot Kaplamıyor O Yönden Güzel.
  • güç girişide yok ayrıca iki tane hdmi çıkışı var gayet güzel olmuş alt sınıf için
  • Teşekkürler
  • HDMI'ın artısı cok büyük bu kartta
  • Ama yuh yani!!!

320x paralel işlemci koymayı başarmışlar ama nvidia'nın 9600gt ile yaptığı 256 bit bellek veriyolunu hala yapamamışlar!!!

Orta sınıfta artık bu şart oldu bence!!! Ati f/p de iyi giderken orta sınıfta çuvallamaz inşallah!!!
  • ATI her alanda f/p lideri olmaya çalışıyor.HDMI iyi düşünülmüş ama 1 vga 1 hdmi olsa daha güzel olurdu.Umarım uygun fiyattan piyasaya sürülür bu ekran kartlarıda...
  • Tasarım 2600xtye benziyor.Sanırım soğuk bir kart olmayacak.
  • Bence hiç çıkarmasınlar
    3850yi 4650 olarak satsınlar daha iyi :D
  • ben mi yanlış görüyorum yoksa karta crosfire özelliği mi var?
  • bence fena degil bu kart fiyatina gore karar verilir tabi genede nvidia ya guzel bir alternatif
  • bu şalterlerin ne işe yaradığını bilen varmı acaba x1800 ümde de 2 tane vardı
  • böyle orta segment kartın cfX desteklemesi olaganüstü geldi bana
  • Orta segment için iyi bir kart
  • RV770PRO 100 USD nin altına düştü Türkiye'de (512MB GDDR3 GeCube HD 3850) 99$,
    bunun fiyatı nasıl olur merak ediyorum,

Düzeltme: Yanlışlıkla RV770 yazmışım, 670 olacaktı,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 9 Ağustos 2008; 20:52:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: jnrgndz_798

böyle orta segment kartın cfX desteklemesi olaganüstü geldi bana

banada saçma geldı cf düzenek kurcak adam bunu nıye alsın gider ıkı tane parasına daha ıyı kart alır hem psu hem anakart masrafından kaçar yanı bence gereksız bır özellık
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak9006

ATI her alanda f/p lideri olmaya çalışıyor.HDMI iyi düşünülmüş ama 1 vga 1 hdmi olsa daha güzel olurdu.Umarım uygun fiyattan piyasaya sürülür bu ekran kartlarıda...

Kutusuna DVI, Vga Dönüştürücü koymuşlardır
  • demek ki cf koymak çok bir maliyet artışı getirmiyormuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

RV770PRO 100 USD nin altına düştü Türkiye'de (512MB GDDR3 GeCube HD 3850) 99$,
    bunun fiyatı nasıl olur merak ediyorum,

65-70 dolardan daha fazla etmez sanırım. Bunlara para vermektense dişinden tırnağından arttırıp 3850 almak çok daha iyi olur. Yok ben Radeon kartlardan haz etmiyorum derseniz 9600GT emrinize amade. 55 nm versiyonları çıkınca fiyatları 100 doların altına düşecektir.
  • fx57 nin verdiği şu anki detaylar bu kartın 3800 serisine muadil olduğunu sölüyor, soğutucusu çok küçülmüş görünüyor, bu da bir artı güç tüketimi olarak, AA AF problemi olmayan 3800 gibi çalışabilirse bu haliyle, az güç tüketimi ve ısınmayla, süper olur orta seviyenin altı için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.