Şimdi Ara

^Detaylı N78 iNCELEMESİ by thehspeed^ SSS Eklendi 1.Sayfada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
0
Favori
40.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba Arkadaşlar İlk İncelemle Karşınızdayım;
    1999'dan Beri 6110'la Başaladığım Telefon Hayatıma İlk Symbian'lı Model Olan 7650 Beri Devam Etmekte Elimden Geldiği Kadarıyla Nokia'nın Yeni Modeli N78 Modelini İncelmeye Çalışacağım......

İlk İzlenim,Genel Görünüş ,Kasa Yapısı.

Telefonu Dış Görünüşü Çok Sade Göz Yormayan Bir Görünüşü Var;Bence Biraz IPHONE'a Benzeyen Bir Tasarımı Var..Telefonu Elimize Aldığımızda Hiç Bir Yerinden Ses Gelmiyor Yanlız Arka Kapağı Boydan Boya Telefonu Çevrelediği İçin Biraz Esneyebiliyor Doğal Olarak....
    Yine N82'de Olduğu Gibi Yan Tafında Ses Tuşu Sağ Hoperlor Kamera Tuşu Var; Sol Tarafta İse USB Girişi Hafıza Kartı Girişi Üst Tarafta Açma Kapama Tuşu İle 3.5mm'lik Jack Var.Boyutları İse Hem En Olarak Hem İnce'lik Olarak N82'den Daha Küçük Hacim ve Ağırlık Olarakta;Bu Taşınmasını Ve Görünüşünü Daha Şık Hale Getiriyor.

Ekran, Tuş Takımı, Batarya.

N78'nin Ekranı Halefi N82'de Olduğu Gibi 2.4 inç QVGA 240x320 N82'ye Göre Daha Parlak Bir Ekranı Var;Yanlız FP2'nin Getirmiş Olduğu Ekrandaki Yeni Düzen Daha Geniş Görünmesinede Yardımcı Olmuş Tabiki....
    Tuş Takımı İse O kadar Göründüğü Gibi Kötü Değil. İlk Önce Seçim Tuşları Ve Ceaplama Tuşu İle Menü ve C Tuşları Dokunmatik Olarak Gözüksede 5610xm Benzeri Bir Yapıda Hazırlanmış,Yön Tuşu Yüksekte Olduğu İçin Çok Rahat Ortada NAVİ Wheel'in Kullanımına 2 Saat Sonra Çok İşe Yaradığını Anlıyorsunuz,Vede İçinde Yanan 5 Sn'de Bir Yanan Beyaz Halka
    Çok Hoş Bir Hava Katıyor......
    Batarya İse 1200 mAh Li-Ion (BL-6F) Olarak Geliyor ve Konuşma Süersinde Artı Bir Avantaj Sağlıyor 3 Gün Yoğun Kullanıma Çok Rahat Gitti Tabiki Her Gece 12'de Kapatıp Sabah 8'de Açarak.......

Hafıza, İşlemci, Bağlantı.

N78 Gücünü 369 MHZ'lik Arm 11 İşlemciden Alıyor, Bu Telefonu Hatırı Sayılır Hızlı Bir Seviyeye Getirmiş Durumda. 96 Mb SDRAM'mi Bulunan Telefonda 48Mb'tı Boş Buluyor. 70 Mb Kullanıcı Hafızası Nulunan N78 8GB'ta Kadarda microSD Desteklemekte......
    USB2 ve Bluetooth2 Bulunan Telefonda Wi-Fi Bağlantı Hızı Çok İyi Seviyede Her Ne Kadarda N82'den Hızlı Denilsede Ben Aynı Koşullarda Denedim Bir Fark Göremedim........

Symbian OS v9.3 Feature Pack 2.

Evet Telefonun Bence En Büyük Özelliği FP2 Çünkü Telefona Proglamla Kurduğumuz Küçük Kişisel Şeyler(Tam Ekran Arayanın Görüntüsü, Mesaj Okuyucu, Menü Şekilleri vb.) FP2'de Hepsi Var...Mesela Tam Ekran Arayanın Görüntüsü Muhteşem Hatta Genel Olarak Arama Yapılırken Bile Standart Bir Resim Koyabiliyorsunuz..Menü Ye Gelirsek 4 Şekilde Menü Dizlebiliyor....Artı Menü Efektlerini Açtığnızda XP'den Vista'ya Geçmiş Gibi Oluyorsunuzki N82'den Soğuduğum Yön Buydu Sanki Diğerlerini(7610,6600) Kullanma Hissinine Kapılıyordumki N78'de Bu His Farklılaşıyor...Radyo'ya Girdiğinizde İki Farklı Seçenek Sizi Karşılyor:Biri Visual Radyo Bir Diğeri İse İnternet Radyosu.İnternet Radyosu Mükemmel WİFİ Bağlantısyla Mükemmel Dercede; Çok Hoşunuza Gidecek..Ha Bide Unutmadan FM Verici; FM verici 3Metreye Kadar Eğer O Frenkasta
    Daha Güçlü Bir Yayın Yoksa MP3'lerinizi Yayınlayabiliyorsunuz...

Müzik ve Kamera.

Telefonun Müzik Arayüzü Küçük İkonlar Dışında Abisi N82'yle Aynı Ama Ses Kalitesi Olarak N82'den Daha Üsün Olduğu Bir Hayli Ortada Emektar SONY Discman'in Yanın Çıkan O Efsane
    MDR-802 Kulaklığımda N82'den İyi Bir Sonuş Alırken N78'e 70 Ses Seviyesinde Bile Kulaklık Dayanamıyor....Daha İyi Bir Kulaklık Bulma İmkanı Olursa Onlada Deneyip Farka Bakıcam......

En Sona Kamerayı Bıraktım'ki O Kadar Uzman Değilim...Dijital Fotoğrafçılıkta.
    Telefonun 3.2Mpix AutoFocus'lu Kamerası ve VGA@ 15 Fps Kayıt Yapabiliyor. Ama Menüsü Diğer Modellerle Aynı Ve Led Flaş Direk Işık Olarak Kullanılmıyor......

Son Söz,
    N78 Şu Ana Kadar Çıkan NSeries Modellerden Hem Tasarımı Hemde Fiyat-Persormans Olarak En Beğendiğim Telefonu Nokia'nın....Eğer Biraz Bilgilendirebildiysem Sizi Ne Mutlu Bana......

Son Eklediğim Resimlerin Orj.Boyutlar:http://rapid++share.com/files/136021753/Pictures.rar.html

Tecrübeler

Şimdi Akla Gelen Soruları Cevaplıyalım;

Soru:FM Verici Çalışmıyor Yada Radyodan Ses Alamıyorum?

Cevap:Şimdi Boş Frekans Bulmak Çok Önemli İstanbulda Bu Biraz Zor Erzurumda Bir Çok Boş Frekans Olduğu İçin 5Metre Civarından Bile Kesintisiz Çekiyor.İstanbul'daysınız Radyo D nin Koca Vericisinden Küçücük Telefon Güçlü Olucal Değil'ya

Soru:Arka Kapak Oynuyor ? Neden ?

Cevap:Şimdi Arka Kapak Telefonu Boydan Boya Sarmaladığı İçin Tam Ortasına Güç Uyguladığınızda Tabiki Esnemeden Dolayı Ses Gelicek;
    Sağa Sola Oynamadan Dolayı'da Aynı Nedenden Tabiki..Bu Bir Sorun Yaratmıyor..

Soru:GPS İçin Ne Yapmalıyım? En Uygun Program Nedir?

Cevap:Nokia Map's 'De Büyük Şehirler Hariç Diğer Şehirlere Hiç Özen Gösterilmemiş Veya Yok;Garmin 4.20 V Yükleyin Çok Memnın Kalıcaksınız Erzurumun
    En Kuytu Sokakları Bile Var! Tam Olarak Mükemmel'e Yakın Hesaplama Yapıyor.Kurulum İse Basit(Reis-i Eagles'in Anlatımıyla)

Soru:FP2'nin Hiç Bir Farkı Yok Görüntü Olarak Neden?

Cevap:Temalar'a Girin Seçeneklerden Tema Efeklerini Açın Kullanın!(Xp'den Vista'ya Geçmiş Gibi Olucaksınız)

Soru:N-Gage Neden Yok?

Cevap:Artık Var......

Soru:Tuş Takımı Bozulurmu? Göçermi? Sorun Yaratırmı?

Cevap:Hayır! Yazımı Konusunda Zaten Alan Arkadaşlar Ve Bir Sorun Yaşamadık 1 Gün Sonra 3210'daki Gibi Mesaj Yazmaya Başlayabilirsiniz.Ama Tabiki Kendinize Bahane Yaratmassanız.Göçme Gibi Yada Arasına Toz Kaçma Gibi Bir Problem Yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thehspeed -- 18 Aralık 2008; 14:18:36 >

• Hayırlı Olsun :) Eline Sağlık..
  • öncelikle hayırlı olsun

daha çok foto örnekleri koyarsan daha güzel olur
  • öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanmak nasip etsin rabbimm

elinize emeğinize sağlıkk

n82 ve n78 arsında kalmış birine her ikisinizde kullanmış biri olarakk tavsiyeniz ne olrdu acaba
  • Uzun zamandır heyecanla beklediğim bir incelemeydi. Emeğinize teşekkürler. Video örneği koyabilirseniz ve gps performansından bahsedebilirseniz incelemenin eksik kalan kısımlar tamamlanmış olur.

Telefonunuzu güle gğle kullanın
  • fotoğrafların kalitesi klavyenin pisliğinden anlaşılıyor
  • Güzel Dilekleriniz İçin Teşekkürler...Arkadaşlar.......
    N82 ve N78 Kullanan Biri Olarak Söylemeliyimki Eğer Xenon Flaş Kullanmam Diyorsanız N78 Diyebilirim...
    Neden? Birincisi Boyutla Olarak Çok Küçük Taşınması Zorluk Çektirmiyor...İkicisi İse FP2 Muhteşem.....Kullanmadan Farkı Anlayamıyorsunuz....
    Akşama Doğru Bir Video Ve Foto Örnekleri Koyucam
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmert

fotoğrafların kalitesi klavyenin pisliğinden anlaşılıyor

• thehspeed incelemen için teşekkür ederim bende tam alma arifesindeydim gerçekten süper oldu tebrik ediyorum.. telefonun hoparlör ses kalitesini nasıl buldun bass ve tiz nasıl N73 gibi tenekemi yoksa dolgun bir sesmi var???
  • Yalnız bataryada bilgilendirme hatası var galiba, üzerinde BL-6F bataryası olması gerek.

BP-6MT E51-N81 ve N82'de kullanılmaktadır, li-polymer bir batarya olup değeri 1050 mAh'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan -- 9 Ağustos 2008; 14:41:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: _KilleR_

Yalnız bataryada bilgilendirme hatası var galiba, üzerinde BL-6F bataryası olması gerek.

BP-6MT E51-N81 ve N82'de kullanılmaktadır ve değeri 1100 mAh'dir.

Teşekkürler Bi Onu Bi Bunu Kullanıca Kafa'Kalmıyor Tabiki....
  • Yani fiyat-performans oranı en iyi nokia diyorsunuz.Çok şık duruyor.

Bugün gidip ben de inceleyeceğim.Ah şu video çekim 30 fps olsaydı,mükemmel olurdu
  • dun vatanda baktım,bende 6233 var fotograf cektim 6233 daha iyi cekiyor aynı sartlardacanım sıkıldı tereddute dustum acaba ayarlardamı bişi vardı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: texmo

dun vatanda baktım,bende 6233 var fotograf cektim 6233 daha iyi cekiyor aynı sartlardacanım sıkıldı tereddute dustum acaba ayarlardamı bişi vardı?

6233 güzel telefon, bir de xenon flaşı olsa
  • çokkk saol incelemen için kardeş ...

kesin alıyorum bu telefonuu

k750 ve ipod touch satılıktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXIST -- 9 Ağustos 2008; 14:00:42 >
  • İnceleme için teşekkürler. Foto kalitesi benim için yeterli, umarım video çekimi de öyledir .
  • quote:

Orjinalden alıntı: texmo

dun vatanda baktım,bende 6233 var fotograf cektim 6233 daha iyi cekiyor aynı sartlardacanım sıkıldı tereddute dustum acaba ayarlardamı bişi vardı?

cihaz ekranından 1 şey anlaşılmaz. örnekler zaten ortada
  • inceleme cok güzel olmuş tebrikler.Gps konusunda ben ne garmini nede tomtomu callıştırabildim.nokia mapsın son sürümünü kurdum cok güzel birde googlemaps var gps destekli direk oldugun yeri gösteriyor.gps konusunda diger arkadaşların deneyimlerini yazarlarsa güzel olur..
  • p990 ımı değistirsem mi artık diye düşünmüyo değilim
    değiştirirsem ilk tercihim bu olur.
    ama p990 ımdan kolay vazgecemem.
  • Yukarıya Yeni Resimler Ekledim Arkadaşlar.........
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.