Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (5677. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Rochi , Alnemu , 13th Patronus , CheKD , azk Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 15 Misafir - 18 Masaüstü2 Mobil2 Android
5 sn
349.518
Cevap
2.719
Favori
21.291.749
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
567 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56755676567756785679
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PC kullanıcıları, Steam'deki şuanki Dolar fiyatlandırmasının ne kadar iyi olduğunun farkında bile değiller.

bilmeden TL'yi destekliyorlar. halbuki şuanki Dolar sistemi harika. fakat bilmiyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

Orijinalden alıntı: tolga226

Tr psn'de fiyatlarin yuksek olmasi sebebi aslinda UK psn kullaniyor olmamiz. Bu yuzden fiyatlar sterlin uzerinden donusuyor ve fiyatlar yuksek. Vergilendirme de UK uzerinden yapiliyor. Aral da Turkiyedeki vergi politikasi ve tabi ki ac gozlulugu nedeniyle o fiyatlara satis yapiyor.

Steam veya başkası TL'ye geçerse ne olacağı belli olmaz. hele de bölgeselleşirse daha kötü.

Evrensel olarak Amerika Doları'nı kullanmak en iyi uygulama.

Bolgesellesmede kendi adima sorun gormuyorum. Sonuc olarak oynadimiz serverlar degil, store ozellesecek. Uygun fiyatla oynariz. Steamden oyun alip satamayiz yalnizce ki, polonyali ve ruslar varken o fiyatlari suanki dolar kuru uzerinden vermek imkansiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Steam cüzdandaki paraları arada kaynatmasınlar da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

Bu mesaj silindi.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borealatis -- 25 Ağustos 2014; 16:36:20 >
  • Bence de cüzdanda pek dolar tutmamak lazım sistem TL ye geçtiği an söylendiği gibi 1 dolar 2 lira olursa baya bi zarar ederiz.
  • yalnız Türkiye'de bilgisayar oyunları gibi eğlence sektörüne yapılan harcamalarda %700 gibi bir vergi işliyor. hükümet sanal platformları vergilendirmeye giderse steam de hazır tl kuru üzerinden satış yaparken nolur halimiz ahali?
  • Arkadaşlar sağolsun ubisoft crew beta keyi yollamış da, kaç gün oynayabiliyoruz bununla?
  • Şimdi eğer TL'ye geçerse diyelim ki region locklu(TR) bir oyun alıp Türkiye'de etkinleştirdik. Yarın öbür gün tut ki Almanya'da yaşamaya başladık. Bu region locklu oyunu orada oynayabilecek miyiz?

Edit: Bir de the crew beta keyi olan varsa fazladan, alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gin and tonic -- 25 Ağustos 2014; 16:49:00 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tolga226

Tr psn'de fiyatlarin yuksek olmasi sebebi aslinda UK psn kullaniyor olmamiz. Bu yuzden fiyatlar sterlin uzerinden donusuyor ve fiyatlar yuksek. Vergilendirme de UK uzerinden yapiliyor. Aral da Turkiyedeki vergi politikasi ve tabi ki ac gozlulugu nedeniyle o fiyatlara satis yapiyor.

Steam veya başkası TL'ye geçerse ne olacağı belli olmaz. hele de bölgeselleşirse daha kötü.

Evrensel olarak Amerika Doları'nı kullanmak en iyi uygulama.

ben de tl yi destekliyom. şimdiki uygulamanın nesi iyiymiş söylede bilelim
  • tl olması iyi olmuş
  • gelecek gösterecek... ama ilerde, keşke eskisi gibi Evrensel fiyat ve Dolar olsaydı diyeceksiniz.
  • Arkadaşlar okuyorum ama arada kaldım şimdi ''TL'' steam'a gelmesi iyi mi kötü mü ? benim açımdan sorun yoktu 2 sinde de ama artış gösterirse tabi ki kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_mawi

Steam cüzdandaki paraları arada kaynatmasınlar da.

Kaynarsa belki özür dilemek amacı ile 2 katını verirler Belli olmaz belki de
  • hesapta yüklü miktarda dolar var umarım bu tl işi yılbaşı inirimlerinden sonra olur
  • arkadaşlar orjinal kullanımı artan ülkelerde ne yazıkki düşük fiyat falan olmaz hiç boşuna heveslenmeyin.
    korsan kullanımı ne kadar artarsa adamlar satış yapmak için o kadar fiyat kırarlar bu iş böyle işler.
    talep olan ürünün fiyatı doğal olarak artar. Kimse de durduk yerde size gelip havadan indirim yapmaz, adamlar satış yapamayacak ki fiyat kırsın bu da bir nevi korsana teşviktir.
    Sonuca gelirsek orjinal kullanımı arttı adamlar bize kıyak yapıcak diye beklemeyin daha ağır kazık sokacaklar :D

(yanlış anlaşılmalara mahal vermeyelim korsan kullanıyorum fakat oyun deneme maksadıyla. beğendim her oyunu alıyorum ama sistemin nasıl işlediğinin de farkında olmak lazım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRealTerrorist

arkadaşlar orjinal kullanımı artan ülkelerde ne yazıkki düşük fiyat falan olmaz hiç boşuna heveslenmeyin.
    korsan kullanımı ne kadar artarsa adamlar satış yapmak için o kadar fiyat kırarlar bu iş böyle işler.
    talep olan ürünün fiyatı doğal olarak artar. Kimse de durduk yerde size gelip havadan indirim yapmaz, adamlar satış yapamayacak ki fiyat kırsın bu da bir nevi korsana teşviktir.
    Sonuca gelirsek orjinal kullanımı arttı adamlar bize kıyak yapıcak diye beklemeyin daha ağır kazık sokacaklar :D

(yanlış anlaşılmalara mahal vermeyelim korsan kullanıyorum fakat oyun deneme maksadıyla. beğendim her oyunu alıyorum ama sistemin nasıl işlediğinin de farkında olmak lazım)

ne alakası var? tam tersi...

ne kadar çok orjinal kullanılırsa, fiyatlar da o kadar ucuzlar.

oyunlar çok sattığı için indirimleri yapıyorlar. satmasa indirim falan yapmazlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

anlatamıyoruz ki hocam.

adam aral ile steami aynı kefeye koyuyor. cahil her yerde cahil. ama milleti galeyana getireninden korkmak lazım...
    belki vardır bir çıkarı veya zararı bilemeyiz.

terbiyesizlik yapma...

bölgeselleştiği zaman ne gibi farklılıklar olacağını bilemezsin. önümüzdeki örneklere göre yorum yapıyoruz. sen gelmiş saçma sapan atıp tutuyorsun.

TL'ye geçince ya fiyatlar artar, ya da kısıtlama getirirler...

Bu nasıl bir kendiyle çelişmedir? Nasıl farklılıklar olacağını biz bilemiyiz, bekleyip görücez, ama sen biliyorsun? ki fiyatlar artacak ya da kısıtlama gelecek diye açıklayabiliyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

anlatamıyoruz ki hocam.

adam aral ile steami aynı kefeye koyuyor. cahil her yerde cahil. ama milleti galeyana getireninden korkmak lazım...
    belki vardır bir çıkarı veya zararı bilemeyiz.

terbiyesizlik yapma...

bölgeselleştiği zaman ne gibi farklılıklar olacağını bilemezsin. önümüzdeki örneklere göre yorum yapıyoruz. sen gelmiş saçma sapan atıp tutuyorsun.

TL'ye geçince ya fiyatlar artar, ya da kısıtlama getirirler...

Bu nasıl bir kendiyle çelişmedir? Nasıl farklılıklar olacağını biz bilemiyiz, bekleyip görücez, ama sen biliyorsun? ki fiyatlar artacak ya da kısıtlama gelecek diye açıklayabiliyorsun?

önümüzdeki örneklere göre tahmin ediyorum.

tartışma çıkarmak için bahane aramayın...

herşey toz pembe değil... aç gözlülük yüzünden elimizdeki şu güzel Steam'den de olmayalım..

• quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

rus fiyatları, 1$=2tl gibi şeyler zor bence, 2.25 gibi bir kur belirlerler büyük ihtimal. tabi tl steam'e her ay düzenli olarak geliyor, o da ayrı mesele

Yok abi bu sefer kesin geliyomuş TL
  • venomstr kullanıcısına yanıt
    iktisadi bilginiz zayıf olabilir o yüzden fazla bir tartışmaya gerek yok. önünüzde rusya gibi bir örnek var açın inceleyin anlarsın ne demek istediğimi :)
  • 
Sayfa: önceki 56755676567756785679
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.