Şimdi Ara

Laptopta yazı yazarken imlecin istem dışı hareketleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
40.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şu anda Acer Aspire 5720 laptop kullanmaktayım. Ürünü benden önce şirketin bir satış elamanı olan arkadaşımız kullanmaktaydı. Bilgisyarı ondan aldıktan sonra format yapmadım. Office olsun MSN olsun yahut net ortamı olsun yazı yazarken imleç kendi kendine yazının başına ortasına atlıyor. Sırf size şu yazıyı yazarken belkide 5 defa atlama yaptı ve yazının ortasından yazıları kopyala yapıştır ile düzeltme yaptım.

Bir diğer olay ise imleç atlıyor ve sayfa kendi kendine aşağı gidiyor. Yani kaydırma barına bir şey yapmamama rağmen kendi kendine kayıyor sayfa. Ne yapayım. Formatmı atmalıyım.

Not: Bir diğer sorunum ise mesela hotmail deki maillerimi açamıyorum. Hotmaile girdiğimde sayfanın sol altında javascript hatası veriyor ve inbax daki gelmiş olan meiilerin içine giremiyorum. Mausla tıklayıp duruyorum maiileri ama açılmıyorlar. Farklı aç diyorum oda açılmıyor. Ne yapayım yardım ederseniz çok sevinirim.

• yazı yazarken touchpad'i kapat büyük ihtimal yazarken parmaklarınla ona dokunuyorsun ve hassas ayarlanmışsa bunu sen hissetmiyorsun ama imlecin atlamasına ve sayfanın kaydırılmasına sebep oluyor. Diğer sorunun hakkında bir fikrim yok
  • aynı sorun bende de var.. ancak bende ek olarak soly bır sorun da var: touchpadı verımlı kullanmıyorum.. tum ayarlarını drıverıı vs vs degıstırdım ama kendı kendıne tıklama (vurus fonksıyonu ) kıtlenıyor ve ornegın 5 tane art arta internet explorer sayfası acılıyor... vurus fonksıyonun kapatınca duzelır gıbı oldu ama bu sefer ıkı elle laptopu kullanmak zorunda kalıyorum
  • Bu konu cidden sinir bozucu bendede oluyor ama nadir çok yazı yazdığım zamanlarda heleki msn de olsa olmuyor işte forumlarda yazı yazarken ve word sayfalarında imleç yer değiştiriyor otomatik anlamadım.
  • bu bende de oluyordu touchpadı tamamen iptal ettim onun yerine kablosuz mouse kullanıyorum çok daha rahat oldu.
  • acerlerde var bu sorun. wordde yazı yazarken harici fare kullanman gerekiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: moontaxi

acerlerde var bu sorun. wordde yazı yazarken harici fare kullanman gerekiyor

bu sorun acer ilemi alakalı siz touchpad'e yazı yazarken dokunuyorsanız ve bunu bilgisayar komut olarak algılıyorsa suç bilgisayarınmı yani bence alışknalık meselesi touchpadli kılavyeyle yazmıyo herkes dizüstüne geçincede yine aynı rahatlıkla yazıyorlar ama touchpad'i unutuyorlar. Bence bilgisayarın hiçbir suçu yok başparmaklarını kontrol edemeyenler düşünsün
  • bende eskiden fujitsu vardı, onda böyle bir sorun yoktu. hp'lerde de yok. kullanıdığım 3 dizüstü arasında sadece acer de var. ama zaten worrde yazı yazarken fare kullanmak daha mantıklı
  • bios update yapın, bu sorundan kurtulun, bu konu cok defa yazılmıştı
  • Kolun touchpad e temas ediyordur muhtemelen.mouse al kurtul.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkalyon

bios update yapın, bu sorundan kurtulun, bu konu cok defa yazılmıştı

bios update ile ne alakası var Allah aşkına bu makinaların touchpadi bir kaç milim gövdeye gömülü değil sıfır seviyede alışkın olmayanlar touchpade dokunuyor. yoktan yere acemi olanları bios update'e yönlendireceksiniz sonuç hiç bide acemiyse biraz yanlış birşeyler yaparsa yoktan yere bilgisayarı bozacak ilk baştada dedik bunu hangi bilgisayarda yaparsanız yapın touchpade'e dokununca aynısı olur bu gilgisayarda biraz geniş vede sıfırda tek sorun ordan geliyo oda sorun değil alışkanlık meselei ellerinizi toucpadin üzerinden çekin olay bitsin kasmaya gerek yok.
  • Olay yanlışlıkla dokunma olayı değil. Bilmeden yorum yapmayın. İnsanlar dokunduğunun farkına varamayacak kadar aptal değil. Bu sorun bazı Acer serilerinde mevcut. Touchpad'in kendi kendine hareket etmesi, atlaması vs. Değişik touchpad sürücü versiyonları deneyerek bu sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Ancak ben sürücülerle çok uğraştım ve bir sonuç alamadım. Kalıcı çözüm için bios update öneriliyor ama ben denemedim. Toucpadi kapayıp küçük bir mouse kullanıyorum. Eğer bios update düşünüyorsan ve daha önce biosla uğraşmadıysan muhakkak bilen birisine yaptır.
  • irenc bi durum ya yeni dell aldım ve irenc tavsiye etmiyom hesapta i5 4 cekirdek ay cekirdeği
  • Kesinlikle dokunmaktan kaynaklı bir sorun değil evet,insanlar zaten böyle bir sorun ortaya çıktığında ilk olarak buna dikkat etmişlerdir. Bende de oluştu aynı sorun,Dell N5030 kullanıyorum ve formattan sonra imlecim kendiliğinden hareket etmeye başladı. Msn dahil her yerde,yazı yazdığım her yerde. Formattan önce böyle bir sorunum yoktu. Soru bios ise deneyimsiz bir kullanıcı olarak buna müdahale etmem hiç mi mümkün değil? Yaşadığım ilçede bunu yapabilecek bir tek yer var ve oraya da güvenim yok açıkçası.
  • arkadaşlar..bir hp notebook kullanıcısı olarak bu durumdan çok muzdariptim..ama kesin çözümü buldum..çok can sıkıcı bir durumdu..ancak çözüm çok basit..
    bilgisayarım-özellikler-gelişmiş sistem ayarları-performans-ayarlar-en iyi performans için ayarla
    bu kadar..neredeyse format atacaktım...ayrıca.."amd sürücüsü görüntü vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu"uyarısını da almıyorum 3 gündür..çok mutluyum
  • gelmiş olsun akradasım

ya bende de farklı bi sorun olustu video izlerken pc cok ısınıyor ve kapanıyor filmin ceyreginde 3 aylık laptop hayret ya.ps 5 kulanıyorum en agır setyleri kulanıyorum bise yok ama film izlenmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zentopia

arkadaşlar..bir hp notebook kullanıcısı olarak bu durumdan çok muzdariptim..ama kesin çözümü buldum..çok can sıkıcı bir durumdu..ancak çözüm çok basit..
    bilgisayarım-özellikler-gelişmiş sistem ayarları-performans-ayarlar-en iyi performans için ayarla
    bu kadar..neredeyse format atacaktım...ayrıca.."amd sürücüsü görüntü vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu"uyarısını da almıyorum 3 gündür..çok mutluyum

merhaba

bu söylediğiniz çözüm, konuda atlatılan imleç atlaması için bir çözüm değil,sizin çözümünüz uygulandığında, windows bütün özellikleri kırpılmış bir windowsa dönüyor adeta,windows görünümünden tutun yazı tipi,görsellik her şey gidiyor adeta ilk çıkan windowsa dönüyor sistem..buda hiç hoş bir çözüm olmuyor...

bu sorunun bioslada alakası yok ,..işin garibi çoğu markada var bu sorun bence mesela touchpadin olduğu bölüm,yani klavyenin ön tarafı tamamen ince bir malzeme...ve o bölüm komple touchpadle duyarlı,yazı yazarken kolunuz, o tocuhpad dışı bölüme değse dahi imleç atlıyor bu yüzden.
    çözümü bende bulamadım velhasıl hala
  • acer kullananlar için touchpad etkinleştirme/devredışı bırakma Fn+F7 tuşuna birlikte basın touchpadin aşırı hassasiyeti problemine benziyor olmazsa touchpad driverlarını "bu aygıtı kullanma seçeneğindn iptal edin"
  • quote:

Orijinalden alıntı: antikariyer

quote:

arkadaşlar..bir hp notebook kullanıcısı olarak bu durumdan çok muzdariptim..ama kesin çözümü buldum..çok can sıkıcı bir durumdu..ancak çözüm çok basit..

merhaba

bu söylediğiniz çözüm, konuda atlatılan imleç atlaması için bir çözüm değil,sizin çözümünüz uygulandığında, windows bütün özellikleri kırpılmış bir windowsa dönüyor adeta,windows görünümünden tutun yazı tipi,görsellik her şey gidiyor adeta ilk çıkan windowsa dönüyor sistem..buda hiç hoş bir çözüm olmuyor...

bu sorunun bioslada alakası yok ,..işin garibi çoğu markada var bu sorun bence mesela touchpadin olduğu bölüm,yani klavyenin ön tarafı tamamen ince bir malzeme...ve o bölüm komple touchpadle duyarlı,yazı yazarken kolunuz, o tocuhpad dışı bölüme değse dahi imleç atlıyor bu yüzden.

Evet gerçekten de bu çözüm olmadı..zira sorun tekrar etmeye başladı..ama yaklaşık 1 ay oldu ve artık gönül rahatlığı ile yeni çözümü sizinle paylaşabilirim..touch-pad v.s..hiçbiri maalesef doğru tespit değil...Size çözüm için can alıcı soruyu soruyorum.İNTERNET DOWNLOAD MANAGER KULLANIYOR MUSUNUZ?İşte çözüm burda saklı..Çünkü kafamı patlatırcasına yaptığım araştırmada,IDM ile yapmaya çalıştığım bazı downloadlarda(özellikle video ve film vb. gibi)..IDM kuyruğuna korsan download linkleri ekleniyor..Bu linkleri IDM nin kuyruk listesinden kaldırdığınız zaman imleç sorunu ortadan kalkıyor..Ve bu download linkleri bildiğiniz gibi bilgisayarı kapatsanız dahi yeniden açtığınızda aktif hale geliyor ve dolayısı ile imleç ekranın 1 yerine belirli aralıkta(bende her 25 sn de bir) kendini atıyordu..Ancak kuyruktan bu linkleri silmeniz halinde bu baş belası sorundan sonsuza kadar kutluyorsunuz..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: antikariyer

quote:

merhaba

Evet gerçekten de bu çözüm olmadı..zira sorun tekrar etmeye başladı..ama yaklaşık 1 ay oldu ve artık gönül rahatlığı ile yeni çözümü sizinle paylaşabilirim..touch-pad v.s..hiçbiri maalesef doğru tespit değil...Size çözüm için can alıcı soruyu soruyorum.İNTERNET DOWNLOAD MANAGER KULLANIYOR MUSUNUZ?İşte çözüm burda saklı..Çünkü kafamı patlatırcasına yaptığım araştırmada,IDM ile yapmaya çalıştığım bazı downloadlarda(özellikle video ve film vb. gibi)..IDM kuyruğuna korsan download linkleri ekleniyor..Bu linkleri IDM nin kuyruk listesinden kaldırdığınız zaman imleç sorunu ortadan kalkıyor..Ve bu download linkleri bildiğiniz gibi bilgisayarı kapatsanız dahi yeniden açtığınızda aktif hale geliyor ve dolayısı ile imleç ekranın 1 yerine belirli aralıkta(bende her 25 sn de bir) kendini atıyordu..Ancak kuyruktan bu linkleri silmeniz halinde bu baş belası sorundan sonsuza kadar kutluyorsunuz..

Kotalı net kullandığımdan idm hiç yüklemedim. Touchpad hassasiyeti ile ilgili bencede
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.