- x
SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya
2608 Cevap380592 Görüntüleme23 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : factory

Giriş

24 Mesaj
8 Ağustos 2008; 10:37:50 

Merhaba arkadaşlar, bu forumun motorlu araçlar bölümü çok zengin ama Suzuki GV hakkında yorumların paylaşıldığı, kullanıcılarının deneyimlerini paylaştığı ortak bir nokta bulamadım malesef, bende bu açığı gidermek için böyle bir başlık açıyorum.

Özellikle araç hakkındaki deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Hakan

296 Mesaj
9 Ağustos 2008; 0:10:01 

aracın tasarımı çok hoş ama herhalde bütün motorları benzinli diye biliyorum. böyle olunca da pek çekilmez herhalde.

http://www.dinimizislam.com

24 Mesaj
9 Ağustos 2008; 14:26:12 

Dediğiniz gibi tasarım olarak tam bir suv, kaslı ve hoş bir görünümü var, ayrıca dizel modelide Türkiye'de en üst donanımla satılıyor, dizel modelinin ortalama 72.000 gibi bir satış fiyatı var.

Hakan

549 Mesaj
11 Ağustos 2008; 15:58:09 

bende bu araçları yakından takip ediyorum ama bırakın burayı birçok forumda malesef bu araçlarla ilgili herhangi bir detaylı inceleme bulamadım. Umarım bu araçları kullanan arkadaşlar forumu zenginleştirir.

24 Mesaj
11 Ağustos 2008; 16:03:42 

:) evet malesef pek bilgi bulamıyoruz, ben henüz sipariş ettiğim için paylaşacak bir deneyimim yok ama araç elime geçtiği zaman ilk işim olacak.

Hakan

549 Mesaj
13 Ağustos 2008; 9:21:46 

evet bari siz detaylı bir inceleme yazarsanız benim gibi Grand vitara meraklıları için güzel olur. Zannedersem forumda bu araca sahip olanlar var ama herhalde pek zamanları olmuyor

24 Mesaj
13 Ağustos 2008; 10:41:26 

Bendeki 1.6, 3 kapılı olan, henüz aracı yorumlamak için çok erken ama genel olarak ilk izlenimlerimi paylaşıyım; öncelikle dikkatimi çeken aracın süspansiyon sistemi gerçekden çok çok iyi, engellerden ne kadar hızlı geçersem geçeyim bana bunu minumum hissettiriyor, MacPherson bağımsız süspansiyon sistemi gerçekden işini çok çok iyi yapıyor. Aracın izolasyonu çok çok iyi yol ve motor sesini içeriye almıyor, efektif bir klima sistemi var, motordan pek anlamam ama tepkisi çok iyi, 4 çeker olmasınında güzel yanı dik yokuşlarda çok rahat bir kullanım sağlıyor :)

Genel bir yorum yapacak olursam; aracın boş ağırlığı yaklaşık 1.425 kg kadar, yani araç dışından büyük görünüp içinin boş olduğu bir araç değil, kapıların, kaputun ağırlığı bile aslında ne kadar sağlam bir araç olduğunu gösteriyor, yalnız araçda kullanılan plastik kaliteleri orta düzeyde ve 3 kapılı modelinin bagaj haçmi çok çok az :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi factory -- 13 Ağustos 2008; 10:42:48 >

Hakan

782 Mesaj
13 Ağustos 2008; 22:27:40 

1 YILLIK 1,9 DIZEL GRAND-VITARA KULLANICISIYIM...

ARACI KISACA ÖZETLEYEYİM...
MOTOR RENAULT DAN ALINMA 1,9 DCI (LAGUNA 2 'DE KULLANILAN)
129 HP (GERÇEK HORSE-POWER, PS DEĞİL !) VE 300 TORKLU GÜZEL BİR DİZEL MOTOR.
İLK ÇALIŞTIRMADA BİRAZ GÜRÜLTÜLÜ, ANCAK ISINDIKTAN SONRA HELE YÜKSEK SÜRATTE BENZİNLİ VERSİYONDAN DAHA SESSİZ...
ANCAK MOTORUN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ OLDUKÇA EKONOMİK, ZATEN RENAULT DCI MOTORLARIN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ BU...
İLK ALDIĞIMDA 7,4 /100 KM İLE (OTOBANDA 5 KİŞİ VE KLİMA AÇIK 110 KM/H SABİT SÜRAT) AÇILIŞ YAPTIK,
ŞU ANDA 90KM/H DE 5,5-5,8 LT/100 KM VE 120KM/H DE 6,9 LT/100 KM TÜKETİMDE...
BEN DE BAZEN İNANAMIYORUM AMA SADECE YOL BİLGİSAYARI DEĞİL, ALDIĞIM YAKITLADA BENZER DEĞERLER ÇIKIYOR
YANİ TL OLARAK KULLANDIĞIM 1,6 OPEL ASTRA İLE BENZER, TİCARİ 1,9 ARAÇLARDAN AZ YAKIYOR...

İÇ DİZAYN KLASİK VE MİNİMALİST SEVENLER İÇİN MÜKEMMEL, HİÇBİR ABARTI YOK, ŞIK VE SADE; KALİTE HİSSİ VEREN MALZEMELER KULLANILMIŞ, HEP SÖYLÜYORUM "ALMAN ARABASI GİBİ". HERŞEY OLMASI GEREKTİĞİ YERDE, DİREKSİYON KUMANDALARI, KLİMA, RADYO KUMANDALARI ÇOK ŞIK VE SADE...

SÜSPANSİYON SERT, OTOBAN VE ASFALTTA OTOMOBİL KADAR KEYİFLİ AMA KASİSLİ YOLLARDA SERT OLDUĞUNU DAHA BİR ANLIYORSUNUZ;
ANCAK NİÇİN BÖYLE OLDUĞUNU BİR YAYLA YOLUNDA ANLADIM;
ARAÇ İNERKEN VE ÇIKARKEN KESİNLİKLE "YOL ARAMIYOR"
SANKİ BİR KATIR GİBİ TAŞLARIN KAYALARIN ÜZERİNDEN TIRMANABİLİYOR VE İNEBİLİYOR;
ÖN TEKERLER SANKİ BİR HAYVANIN AYAKLARI GİBİ SADECE 1 TANESİ BİLE YERE BASSA TÜM ARACIN YÜKÜNÜ KALDIRIYOR;
İŞTE OZAMAN BU SERTLİĞİN NİYE GEREKTİĞINI ANLIYORSUNUZ...

KLİMA OTOMATİK ANCAK ANALOG YANİ SICAKLIK DİGİTAL BİR GÖSTERGEDEN AYARLANAMIYOR
AMA MANUEL OLARAK İSTENEN SICAKLIĞI AYARLANDIKTAN SONRA,
HAVA YÖNLENDİRMELERİ DAHİL ARAÇ TARAFINDAN OTOMATİK OLARAK O SICAKLIĞI GÖRE YAPILIYOR,
İÇ VEYA DIŞARDAN HAVA GİRİŞİ DAHİ OTOMATİK AYARLANIYOR...

KOLTUKLAR DERİ VE ISITMALI, KOL DAYANAĞI MEVCUT,
İÇ HACİM VE OTURMA PLANI GAYET GENİŞ; ARKA KOLTUK ARKAYA YATIŞ EĞİMİ AYARLANABİLİYOR...

BAGAJ HAKKINDA BİR ŞEY SÖYLEMEME GEREK YOK, GENİŞ-GENİŞ;
BAGAJ KAPISININ YANA AÇILMASI ÇOK ŞIK;
VE STEPNENİN ARKA BAGAJA KONUMLANDIRILMASI GERÇEK BİR 4X4 OLDUĞUNU GÖSTERİYOR

MÜZİK SİSTEMİ "CLARION" MARKALI, MARKAYI BİLENLER İÇİN BAŞKA BİŞEY DEMEYEYİM;
6 LI MP3 CHANGER MEVCUT, ALDIĞIMDA 3 TANE MP3 CD YAPMIŞTIM DAHA BİTMEDİLER :)))
TÜM FONKSİYONLAR DİREKSİYONDAN KUMANDALI,
İSTEYEN DVD - NAVİGASYON - PARK KAMERALI VE TV ÖZELLİĞİ OLAN "ORJİNAL" BİR SİSTEMİ SERVİSTE TAKTIRABİLİYOR 3000 YTL'YE....

VİTES 5 İLERİ MANUEL MUHTEMELEN BU DE RENAULT'DAN ALINMA,
ARACIN TEK EKSİĞİ OTOMATİK VİTES BENCE
VİTES KOLU BİRAZ SARSINTILI, SÜREKLİ ELİ VİTESTE GEZENLER SEVMEYEBİLİR...
GEÇİŞLER PROBLEMSİZ VE SARSINTISIZ ORANLAR İYİ AYARLANMIŞ, MOTORUN DEVRİ İLE UYUMLU.

AKTAMA ORGANI VİTESDEN FARKLI OLARAK AYRICA SÜRÜŞ MODLARININ SEÇİLEBİLDİĞİ BİR SİSTEM VAR...
ARAÇ SÜREKLİ 4X4 EN SEVDİĞİM ÖZELLİKLERDEN BİRİSİ, YAKITI ZANNEDİLDĞİ KADAR ARTIRMADIĞI BİR GERÇEK...
ARACIN 4H MODUNDA ÖN %47 ARKA %53 OTOBAN VE ŞEHİR SÜRÜŞÜ,
4H LOCK MODUNDA %50-%50 DAĞITILDIĞI GİBİ DİFERANSİYEL KİLİDİ DE DEVREYE DİRMEKTE, YAĞMURLU VE VİRAJLI YOLLARDA...
4L LOCK MODUNDA İSE ARA DİŞLİ DEĞİŞEREK GÜÇ 2 KATINA ÇIKARILMAKTA, BU ÖYLE ELEKTRONİK ANLIK GÜÇ ARTIŞI DEĞİL DİŞLİ İLE GERÇEK 2X GÜÇ,
4L LOCK MODUNDA GENE %50-%50 VE DİFERANSİYEL KİLİDİ VAR;
4L LOCK İŞTE BU MODDA TAM BİR KATIR, ARKASINA 3 TANE DAHA BU ARAÇTAN TAK GÖTÜRÜR... ZEVK BURADA...
BU MODDA 5 VİTESİ DE AYRICA AYNI ŞEKİLDE KULLANABİLİYORSUNUZ... (OTOMATİK VİTES SEÇENEĞİNDE BU MOD İLK 3 VİTESLE ÇALIŞIYOR)
BUNLAR KLİMA KUMANDASI BENZERİ BİR DÜĞME "TEK PAMAKLA" ÇEVRİLEREK YAPILABİLİYOR.
YANİ SUZUKİ = SAFKAN 4X4...

GÜVENLİK-KONFOR ESP, ABS, BRAKE-ASSIST, 225-55-17" HAFİF ALAŞIM JANTLAR, X-NEON OTOMATİK AYARLI FARLAR, ANAHTARSIZ GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA, BAGAJDA 12 V SOKET... STANDART.

DIŞ GÖRÜNÜŞ BENCE TÜM JAPON 4X4'LERDEN GÜZEL,
ZATEN 2003'DE ANTALYA FUARINDA "DİBİMİZ DÜŞMÜŞTÜ"
HALEN HER BAKMAYA SERT VE KARİZMATİK ÇİZGİLERİ HOŞUMA GİDİYOR.

PEK KISA OLAMADI, OLAMADI...
AMA DAHA SORMAK İSTEDİĞİNİZ ŞEYLER VARSA DA YANITLAYABİLİRİM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl_alt_del -- 13 Ağustos 2008; 22:37:01 >

Doktorrr

549 Mesaj
15 Ağustos 2008; 9:23:41 

valla bu incelemeye daha ne denilebilinirki... gerçekten muhteşem olmuş. Bu araç hakkındaki düşünceleriminde ne kadar doğru olduğunu şimdi daha iyi anladım. Ama ben kendime 2006 model max 60000km de full Grand vitara benzinli bakıyorum .Sanırım dizeline param yetmez ...Qashqai almayı düşünüyordum sıfır qq alacağıma 2. el vitara almak daha mantıklı gibi.

24 Mesaj
15 Ağustos 2008; 9:33:28 

Evet gayet açık bir değerlendirme olmuş :)
Qashqai'ı kesnlikle vitara ile karşılaştırmamak lazım çünkü kesinlikle bir suv değil :)

Hakan

1282 Mesaj
16 Ağustos 2008; 19:54:22 

Bende Suzuki Grand VİTARA kullanıcısıyım evet ctrl_alt_del kardesim cok güzel acıklamıs gercekten

evet suzuki grand vitara dediği gibi safkan 4x4 4L LOCK modla katır gibi tırmanıyor cok yani cok süper bişe tekerlekleri yere bastıgı sürece gitmedigi yer yok Rakiplerinin arasında en iyi arazi kabiliyetine sahip ...

evet bencede Qashqai ile karsılastırılmaması lazım ben hep demisimdir Qashqai SUV a hic benzemiyor diye ...

71 Mesaj
21 Ağustos 2008; 11:07:59 

Bende de 2006 benzinli var. Hatta ben 5 yılda 3 tane Suzuki modeli kullandım. Bildiğim söyleyebileceğim son söz; her ne koşul olursa olsun, kar, yağmur, çamur asla yolda kalmayacağınız bir araç. Özellikle bu yeni kasa daha zayıf gibi geliyordu bana ancak bu kış kar yağdığında oldukça dik bir yokuşa (hemde çocukların kayarak kayganlığı artırdığı) sardım !!. İnanılmazdı 4x4L moduna gerek bile kalmadan, hiç kaymadan tırmandı.. inanması zor ama gerçek !!!
Bir önceki arabam 2500cc V6 motorlu versiyonuydu. SGI LPG taktırarak dizel kadar az yakarak tüm yollarda özgürce dolaşmıştım. LPG sistemini çok iyi kabullenmiş ve sorunsuz çalışmıştı, bazen sattığıma pişman oluyorum. Zira bu yeni model sürekli 4x4 olduğundanmıdır ne, bayağı yakıyor. Ölçümlerim çoğunluğu şehir dışı (otaban 120km/h) ortalama yakıtı 10.4-11 lt/100 km gösteriyor. Yakında buna da LPG gerekecek galiba

24 Mesaj
21 Ağustos 2008; 14:28:21 

2009 grand vitaralarda bazı değişiklikler varmış, benim dikkatimi çeken iki tanesi şöyle; otomatik klima digital klima olmuş ve gösterge paneline digital klima ekranı eklenmiş, ikincisi ise aynalara sinyal koymaları olmuş :) hoş olmuş.

http://www.suzuki.com.t...el/buyuk/2_2Resized.jpg
http://www.suzuki.com.t...digitalklimaresized.jpg
http://www.suzuki.com.t...585KICgenel2resized.jpg
http://www.suzuki.com.t...n/2/39hizgostergesi.jpg

Hakan

71 Mesaj
22 Ağustos 2008; 13:35:37 

quote:

Orjinalden alıntı: factory

2009 grand vitaralarda bazı değişiklikler varmış, benim dikkatimi çeken iki tanesi şöyle; otomatik klima digital klima olmuş ve gösterge paneline digital klima ekranı eklenmiş, ikincisi ise aynalara sinyal koymaları olmuş :) hoş olmuş.

http://www.suzuki.com.t...el/buyuk/2_2Resized.jpg
http://www.suzuki.com.t...digitalklimaresized.jpg
http://www.suzuki.com.t...585KICgenel2resized.jpg
http://www.suzuki.com.t...n/2/39hizgostergesi.jpg

Bir önemli + daha; arka frenlerde disk olmuş. Bu çok değerli bir ayrıntı.
Bir konu açmak istiyorum?
YAKIT için sitesinde Şehir içi 11,2, şehir dışı:7,5 ve Karma:8,9 lt/100 km yazıyor (2.0/AT).

Ben 100 ile bile gittiğimde 10,4 LT/100 km'nin altını görmedim. Bende mi bir sorun var.
2.0/AT kullanıcıları yorum yazabilirmi?, sizin yakıt nasıl?, yoksa servise bir gideceğim..

24 Mesaj
22 Ağustos 2008; 13:47:37 

Disk'i görmemişim, dediğin gibi önemli bir değişiklik, zaten hala kampana kullanmaları ilginçti, doğru bir adım olmuş :)

Bende 1.6 var ama henüz fabrika verilerine ulaşmış değilim, gerçi henüz yeni bir araç ama fabrika verileri biraz uzak geldi bana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi factory -- 22 Ağustos 2008; 13:45:24 >

Hakan

71 Mesaj
22 Ağustos 2008; 13:52:15 

Hakan Merhaba,
benim araba 20.000'i geçti. Bu durumda fabrika verileri hayali mi?, bir önceki 2500 cc V6 grand vitaramda topu topu 11.5 litre yakıyordu ve bu fabrika verisiyle uyumluydu.
Seninki için fabrika verisi ne?, ve ölçümlerde ne çıkıyor acaba ?, yazarsan sevinirim.

24 Mesaj
22 Ağustos 2008; 13:52:17 

Baktımda 3k'daki arka fren hala kampana :)
Ve tüm modellerdeki indirim vitaralarda yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi factory -- 22 Ağustos 2008; 13:50:46 >

Hakan

24 Mesaj
22 Ağustos 2008; 13:58:47 

karma 8.2, şehir içi ise 10.2 yazıyor genel olarak 10, 11 civarı ama bunu aracın yeni olmasına bağlıyorum ama açıkcası 8.2'yi görmeside çok zor geliyor bana.

Yurtdışı kaynaklı forumlarıda incelediğimde bu araçların yakıt tüketiminden şikayetçiler :)

Hakan

71 Mesaj
24 Ağustos 2008; 22:16:36 

Cumartesi günü serviste arabayı bilgisayara bağladık. Tüm değerler normaldi. Demekki bunlar katalogda yazandan fazla yakıyor, bu biline......

1182 Mesaj
29 Ağustos 2008; 1:24:28 

2009 grand vitara diesel'ler 16v olmuş buda ortalama yakıt tüketimini 7litreye indirmiş.

-- IPHONE 6 --
--BMW 3 SERİES--

549 Mesaj
1 Eylül 2008; 10:40:18 

Topic hareketlenmeye başlamış ne güzel ....

1282 Mesaj
2 Eylül 2008; 11:12:34 

arkadaslar 2009 model grand vitaralarda digital klima var servise gidip bizde gigital klima yapanilirmiyiz 2008 model benimki
digital ekran koyulurmu ?

14 Mesaj
4 Eylül 2008; 15:46:51 

Arkadaşlar Vitara 3k almaya karar verdik ama internette biraz araştırdıktan sonra biraz içimizde şüphelenmeler oldu.
Bu aracın + ları ve - leri nedir acaba. Gerçekten dediğiniz kadar çok mu yakıyor? Çekişi yetersiz kalıyormu?
Birde bu araç sürekli 4x4 mü yoksa ihtiyaç duyduğundamı geçiyor.
Cidden kararsız kaldık yardım edin

42 Mesaj
14 Eylül 2008; 22:41:24 

İyi akşamlar arkadaşlar 2005 model 30 000 km de Suzuki Grand Vitara 1.6 3K MT 4X4 AC almayı düşünüyorum bu konuda bilgisi olan arkadşların görüşlerine ihtiyacım var.Piyasadaki fiyat aralıkları ne kadar?

4705 Mesaj
16 Eylül 2008; 21:10:32 

@orqunn ve @Turk1

Şu andaki aracım SX4 bir önceki aracım 2006 Yeni Kasa Grand Vitara 3k idi.

+ ları;
1)Yüksekden bakmanın verdiği keyif.
2)Yüksekliğine rağmen yol tutuşu mükemmel
3)Vitesler kemikli , geçişleri sert. Erkekler için büyük keyif.Bayanlara göre değil :)
4)Donanım yüksekliği;ısıtmalı koltuklar,aynlar gibi ...
5)Özellikle karlı havada tam anlamıyla güven veriyor size ve rahat kullanabiliyorsunuz...Bu konuda diğer "Suv"lar gibi değil.Arazi kabiliyeti diğer rakiplerinden çok üstün(Honda,Toyota gibi)...Gerçek bir arazi aracı olduğunu yoğun kar yağışında anlıyorsunuz..Gerçek Jip performansını sunuyor bunun yanında asfalttada diğer rakipleri gibi başarılı.Oturduğum sitede Honda CRV,Sorento,X5,SantaFE gibi araçların kara saplandığı vakit rahat rahat park yerimden çıkıp işe gitmenin keyfi bir başkaydı :) )
6)3k olmasına rağmen arka koltukda yeterli diz mesafesi sunuyor.
7)Direksiyon çoğu SUV un aksine kısa turlu,hemen tepki veriyor , kullanım rahatlığı olarak binek araçlardan bir farkı yok.
8)iç ve dış tasarım mükemmel.

- leri;

1)1.6 motor..Hızlanma değerleri araç sürekli 4x4 olduğu için , ara hızlanmalar ve normal akselarasyon ağır kalıyor, ancak bunu üstün yol tutuşu olarak size geri veriyor ... Vergide bir avantaj o ayrı mevzu.
2)Motor az önceki sebepden dolayı hızlanmak için devir istediğinden yakıt sarfiyatı fazla oluyor.
3)Ön cam köşe direkleri(A sutunu) kalın.Virajlarda sağ ve sol köşe görüş açısında problem yaratıyor.
4)Bagaj küçük.

NOt:Araba 1.8 ve minimum 125-130 beygir arası olsaydı Tadından yenmezdi.Ancak şu anki fiyat/performans açısından çok iyi bir seçim.
Sonuçta 3k olarak kendi boyutları ve 1.6 motor sengmenti SUV'ları arasındaki rakipleri Honda HRV ve Daihatsu Terios'a defalarca tercih ederim.Bu da kıyaslama...

quote:

arkadaslar 2009 model grand vitaralarda digital klima var servise gidip bizde gigital klima yapanilirmiyiz 2008 model benimki
digital ekran koyulurmu ?

Ne yazık ki yapamazsın :( Zaten aracın kliması otomatik.Yani iç ısı derecesini ayarlayıp bırakmanız yeterli..Dijital klimanın şuanki mevcut klimanızdan tek farkı Yuvarlak bir düğmeyle sabitlediğiniz sıcaklığı dijitalde düz bir düğmeye basarak aynı şekilde ayarlamanızdır.Şuanki klimadan tek farkı ayarlanan sıcaklığı düğme üzerine bakarak değil sadece dijital bir ekrana bakarak görmeniz.

Görüntü dışında hiç bir farkı yok... Mevcut klimada tam otomatik...Isı ayarı yapılabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 16 Eylül 2008; 21:12:58 >

http://hendrix84.deviantart.com/ ve http://500px.com/muratkocak
NikonasPentaxian Fujican ! ! !
Sexy One + 35mm Fujifilm 1.4f + 14mm Fujifilm 2.8f

597 Mesaj
16 Eylül 2008; 23:10:38 

yaklaşık bir senedir 2005 model 3k 1.6 suzuki vitara kullanıyorum.

araçtan çok memnum.

+ şürüş keyfi.
+ 4x4 kolay kolay bir yerde kalmazsınız.
+ malum yollarımız kötü ama çekinmeyin.çukurlardan kormanıza gerek yok.
+ kaliteli malzeme
+ esnek motor. yani pek fazla derdi yok yagını suyunu koy yeter.
+ çok iyi fren

- yakıt sarfiyatı şehir içinde 10 litre kadar.uzun yolda 7 - 8 arası
- vitesler biraz sert malum arazı araçı saglam yapmışlar.
- geriye giderken görüş zayıf.

ben memnunum 100 km de 6 - 7 lira fazla veriyorum ama dizellerinde bakım masrafı çok.lpg takıyorlar.arkaya 20 - 25 litreliklerden koyulursa bagak için yer kalıyor.fakat bu araba tek kapı yani 2 bilemedim 3 kişi için ideal bir araba.kalabalık aileler 4k lısını almalı.

Dell Inspiron 7537 S50W81C Notebook

42 Mesaj
17 Eylül 2008; 0:13:32 

Yararlı bu teknik açıklamalar için çok teşekkürler.Şimdi 2.0 motor 5K ile 1.6 3K arasında kaldım.İlanlarda ikisi de 2005 ve aralarında 3milyar fark olan biri 2.0 5K diğeri 1.6 3K Grand Vitara arsında kaldım.Yardıma ve yorumlarınıza ihtiyacım var.

4705 Mesaj
17 Eylül 2008; 12:00:54 

5k daha iyi.
Yaktı sarfiyatı daha fazla ama daha iyi..
Düz vites mi otomatik mi?5k olan?
quote:

Orjinalden alıntı: Turk1

Yararlı bu teknik açıklamalar için çok teşekkürler.Şimdi 2.0 motor 5K ile 1.6 3K arasında kaldım.İlanlarda ikisi de 2005 ve aralarında 3milyar fark olan biri 2.0 5K diğeri 1.6 3K Grand Vitara arsında kaldım.Yardıma ve yorumlarınıza ihtiyacım var.

782 Mesaj
19 Eylül 2008; 9:21:18 

2009 DİZELLERDE MOTOR İLE İLGİLİ HİÇBİR DEĞİŞİİKLİK YOK,
ÇÜNKÜ O MOTORU YAPAN SUZUKİ DEĞİL;
RENAULT LAGUNA 2 DEN ALINMAYDI,
ARTIK GELİŞTİRİLMİYOR,
VE RENAULT LAGUNA 3 'DE 2,0 DCI ÜRETMEYE BAŞLADI.
SADECE KAPOTADA MAKYAJLAMA YAPILMIŞ, ARKA FRENLER DİSK OLMUŞ....

Doktorrr

4705 Mesaj
19 Eylül 2008; 10:41:50 

Ekstradan Motor sesini izole etmişler azcık.
Kabin içine eskisine nazaran az ses geliyor.
Müzik sistemi güçlenmiş..
İçde makyaj var daha iyi olmuş...
quote:

Orjinalden alıntı: ctrl_alt_del

2009 DİZELLERDE MOTOR İLE İLGİLİ HİÇBİR DEĞİŞİİKLİK YOK,
ÇÜNKÜ O MOTORU YAPAN SUZUKİ DEĞİL;
RENAULT LAGUNA 2 DEN ALINMAYDI,
ARTIK GELİŞTİRİLMİYOR,
VE RENAULT LAGUNA 3 'DE 2,0 DCI ÜRETMEYE BAŞLADI.
SADECE KAPOTADA MAKYAJLAMA YAPILMIŞ, ARKA FRENLER DİSK OLMUŞ....

5 Mesaj
3 Ekim 2008; 17:16:08 

2007 model Grand Vitara aracım var, bu araca otogaz taktırmak istiyorum, daha önce bu uygulamayı yapan arkadaşlar varsa hangi marka ve hangi bayide taktırdıklarını yazarlarsa sevinirim.
Teşekkürlerimle...

1282 Mesaj
10 Ekim 2008; 22:07:28 

SUzuki G.Vitara alalı daha 5 ay oldu malesef küresel ısınmadan dolayı bir türlü kar yağmadı aracımı karda hiç denemedim ama 2-3 kez araziye cıktım gercekten cok basarılı arazideki performası beni cok tatmin ettiginden kardada bu performansı gösterecegini umuyorum ...

422 Mesaj
16 Ekim 2008; 11:14:47 

eşim ve ben 2006 otomatik vites 1.6 elentra almayı düşünüyorduk ancak GV 1.6 3k'yı gördükten sonra sportif bir suv olmasından dolayı aklımız takıldı. 2.elde 2006-2007 model GV 3klar 20000-30000km'ye kadar 29000-35000 ytl arasında seyrediyor. ancak internette bu araç ile ilgili pek fazla bilgi yok. donanımhaber vasıtası ile birşeyler öğreniyoruz, bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
GV 1.6 3k sahiplerine birkaç sorum olacak;
araç normal kullanımda şehiriçi ve şehir dışı ne kadar yakıyor?
periyodik bakım masrafları ne kadar?
aracın yedek parça temininde sıkıntı olduğu yazıyordu donanımhaberin başka bir başlığında, (ön tampon için uzun süre beklemek zorunda kaldığı yazıyordu) acaba gerçekten sıkıntı var mı?
aracın 4x4 olması, motorun 1.6 olması, kasanın ağır olmasından dolayı kısa sürede arıza verir mi, verirse arıza masrafları yüksek mi?
bayanlar bu aracı kullanırken çok sıkıntı çeker mi yada çekiyor mu?
kasko ücreti otomobillere göre daha mı yüksek?
sizce grand vitara 1.6 3k mı mantıklı yoksa elentra 1.6 otomatik mi? ikisi arasında kaldım.
teşekkürler

DH Üyelik Tarihi: 7 Nisan 2007
saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

14 Mesaj
24 Ekim 2008; 12:14:09 

quote:

Orjinalden alıntı: kaganss

eşim ve ben 2006 otomatik vites 1.6 elentra almayı düşünüyorduk ancak GV 1.6 3k'yı gördükten sonra sportif bir suv olmasından dolayı aklımız takıldı. 2.elde 2006-2007 model GV 3klar 20000-30000km'ye kadar 29000-35000 ytl arasında seyrediyor. ancak internette bu araç ile ilgili pek fazla bilgi yok. donanımhaber vasıtası ile birşeyler öğreniyoruz, bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
GV 1.6 3k sahiplerine birkaç sorum olacak;
araç normal kullanımda şehiriçi ve şehir dışı ne kadar yakıyor?
periyodik bakım masrafları ne kadar?
aracın yedek parça temininde sıkıntı olduğu yazıyordu donanımhaberin başka bir başlığında, (ön tampon için uzun süre beklemek zorunda kaldığı yazıyordu) acaba gerçekten sıkıntı var mı?
aracın 4x4 olması, motorun 1.6 olması, kasanın ağır olmasından dolayı kısa sürede arıza verir mi, verirse arıza masrafları yüksek mi?
bayanlar bu aracı kullanırken çok sıkıntı çeker mi yada çekiyor mu?
kasko ücreti otomobillere göre daha mı yüksek?
sizce grand vitara 1.6 3k mı mantıklı yoksa elentra 1.6 otomatik mi? ikisi arasında kaldım.
teşekkürler

Merhabalar,
Ben 1.6 3k 2007 Grand Vitara Sahibiyim. Yaklaşık 1 ay oldu.
Aracımı çok seviyorum almadan önce gene bu topicten araştırdığımı yukardan görebilirsiniz :)
Bu aracı çok araştırdım almadan önce hatta yaklaşık 3 ay sürdü :) Bütün forumlarda iz bırakmışımdır :)
Hemen görüşlerimi belirteyim ve sorularınıza geçelim
Bence aklınızdan hyundai elentra yı çıkartın eğer suzuki vitara ile karşılaştırma yapacaksanız.
Çünkü arada sınıf farkı var hatta yukardan bakmanın verdiği zevkte diyebiliriz :)
Araç normal kullanımlarda şehir içi tam 10lt yakıyor. Şehir dışı 8lt düşürmeniz mümkün.
Periyodik bakıma hiç sokmadık o yüzden ona birşey diyemeyeceğim.
Yedek parça temini arkadaşların dediği kadar zor değil normal sürelerde parça temin ediliyor bu soruyu ben tüm servislere mail olarak attım ve cevap olarak yanlış değerlendirme yapılmış normal sürelerde parça temini yapılmaktadır dendi.
Motor 1.6 ama yeterli düzeyde asla güç kaybı hissemedim. İstediğiniz yere çıkar iner :)
Kısa sürede arıza vereceğini sanmıyorum araç çok sağlam. benim babam motor ustası ve ona görede motoru çok sağlam.
Bayanlar bu aracı kullanabilir tabikide ama vitesler kemikli yapılı bayanına göre değişebilir :)
Kasko ücretini bizim 207 aracımız var ve aralarında 100 ytl fark oluştu. Tabi yaptıracağınız kasko şirketide önemli.
Bana sorarsanız 3k daha mantıklı. Sürüş keyfi çok yüksek. Gerek direksiyon tepkileri gerekse güvende hissetmeniz acısından çok + sı var.
Zaten donaımlarıda incelemişsinizdir.
Tüm sorularına cevap verebilirim.

422 Mesaj
24 Ekim 2008; 21:13:44 

hocam cevabınız çok teşekkür ederim, beni birçok konuda aydınlattınız, iki aracı da yakından inceledim; elentra'yı da eledim zaten, vitara gerçekten çok sağlam duruyor, donanımı çok iyi, yüksek sürüş pozisyonu ve önde büyük kaputu görmek çok hoş, yakıtı makul gözüküyor. dayımda jimny var çok memnun, bende ondan görüp marka olarak suzuki ile ilgilenmeye başladım ve vitara 3k'yı farkettim.
kusura bakmazsanız birkaç sorum daha olacak;
araç yüksek olduğu için arka koltuğa binip inerken sorun oluyor mu?
şehirler arası yolda yüksek hızlarda aracın kontrolü ve konforu nasıl?
bozuk yollarda araç hb araçlar gibi özellikle arkadan tıkırtı yapıyor ?
vitara aksesuarları çok hoş duruyor(ön-arka koruma barları,yan basamaklar, tavan spoileri ve istepne koruma kaplaması) yasal mı ? trafik polisleri bu konuda sorun çıkarıyor mu ?

saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

1282 Mesaj
26 Ekim 2008; 18:08:55 

up up up

4445 Mesaj
27 Ekim 2008; 13:39:06 

arkadaşlar bu aracın dizelinin yakıt tüketimi nedir megane dizelden buna geçersek ne kadar fark eder.

422 Mesaj
31 Ekim 2008; 1:26:54 

yöneticilere sadece bir öneri;
arkadaşlar neden suzuki vs. markalar diğer markalar içerisinde yer alıyor? neden kendi adına bir forum bölümü yok, bir renault opel vs. gibi? bir çok suzuki kullanıcısı var, özellikle de swift kullanıcıları. donanımhaber yerine başka sitelerde yazışıyorlar, bence donanımhaber diğer markalardaki markalara da özel bir bölüm açmalı, yanlış mı düşünüyorum? birçok kullanıcıyı kaybediyorlar, bilmiyorum farkındalar mı?

597 Mesaj
5 Kasım 2008; 11:12:56 

suzuki ne yazıkki bizim toplumumuz tarafından sevilen bir marka degil.

millette hala şahin - dogan mantıgı var.

gidiyorlar clio ya dünyanın parasını sayıyorlar.

bizim milletimiz pek bilmiyor suzukiyi.

ama bunda suzuki türkiyeninde biraz payı var. özellikle yetkili servisler çok az ve türkiyede satılan model sayısıda yeterli degil.suzuki grand vitaranın dizeli bile daha bir senedir satılıyor.

25 yıldır türkiyede ama pek sesleri çıkmıyor, bu yüzdende bu araba pek bilinmiyor.

Dell Inspiron 7537 S50W81C Notebook

798 Mesaj
8 Kasım 2008; 13:42:37 

slm arkadaslar 2004 model grand vitara 1.6 at 3k sanzuman yagı kac lıtre alır degisimde

14 Mesaj
12 Kasım 2008; 15:43:27 

quote:

Orjinalden alıntı: kaganss

hocam cevabınız çok teşekkür ederim, beni birçok konuda aydınlattınız, iki aracı da yakından inceledim; elentra'yı da eledim zaten, vitara gerçekten çok sağlam duruyor, donanımı çok iyi, yüksek sürüş pozisyonu ve önde büyük kaputu görmek çok hoş, yakıtı makul gözüküyor. dayımda jimny var çok memnun, bende ondan görüp marka olarak suzuki ile ilgilenmeye başladım ve vitara 3k'yı farkettim.
kusura bakmazsanız birkaç sorum daha olacak;
araç yüksek olduğu için arka koltuğa binip inerken sorun oluyor mu?
şehirler arası yolda yüksek hızlarda aracın kontrolü ve konforu nasıl?
bozuk yollarda araç hb araçlar gibi özellikle arkadan tıkırtı yapıyor ?
vitara aksesuarları çok hoş duruyor(ön-arka koruma barları,yan basamaklar, tavan spoileri ve istepne koruma kaplaması) yasal mı ? trafik polisleri bu konuda sorun çıkarıyor mu ?

Ne demek birşey değil, size aracım diye veya sadece ben sevdim diye anlatmadım. Binen her kişi ne kadar güzelmiş diyor. Arkaya az insan alıyorum ve kimsede şikayet etmedi binip inerken zaten ön koltuğu ileriye sürünce rahat biniliyor. Ayrıca bende yan basamaklarda var kolaylıkla biniliyor.
Korumalar olsun basamaklar olsun araca ait tüm aksesuarlar yasaldır. Firmanın sattığı veya benzerini almanız size hiç problem çıkarmayacaktır. Bende tüm aksesuarlar mevcut. Eğer bu aracı alacaksanız aksesuarlı tercihiniz olsun.
Şehirler arası yolculuklarda olsun, dağ, bayır, çayır, orman farketmez konforu her zaman hissedersiniz. Fakat bu tip araçlar hız için üretilmemişlerdir. Benim yüksek hızlarda şikayetim yok. Rahatlıkla yüksek hızlara çıkıyor.
Bozuk yollarda arkadan tıkırtılar benim aracımda gelmiyor. Fakat süspansiyonlar sert olduğu için araçta bulunan ve sallandığında ses yapan herşey benim sinirlerimi bozduğundan çıkarıp atıyorum. Belkide bundan dolayı sessiz sedasız gidiyorum.
Aracı almadan önce muhakkak test edin. Aracın en güzel yani yok çukurmuş tümsekmiş gibi dertlerden tamamiyle sıyrılmanız. Eski arabamdan haliyle türkiye yollarından bıkmıştım ama şimdi çok rahatım. Bu araç bana rahatlığı öğretti gerçekten. Kaldırımlar ve çiçeklikler dahil :)

1 Mesaj
22 Kasım 2008; 14:09:16 

Merhaba...

Öncelikle Grand Vitara hakkında söylediklerinize tamamıyla katıldığımı söylemek istiyorum...Bende de 2006 model 3K var ve çok memnunum.

Bu arada siz henüz bakıma sokmamışsınız, ben de en son 15.000 bakımına sokmuştum yetkili serviste ve yanlış hatırlamıyorsam 180-190 YTL civarında para ödedim. Hatta çok da şaşırmıştım bu rakama

Bu araç konusunda olumsuz fikirleri ya da endişeleri olanlara ben de hem deneyimlerimi hem de fikirlerimi gönül rahatlığıyla anlatabilirim...

Ulu önder Atatürk kurdu, biz yaşatacağız...Hem de ilelebet...

2 Mesaj
23 Kasım 2008; 22:21:33 

herkeze iyi akşamlar
2004 model 38000 km de grand vitara 2.0 otomatik benzınlı araç almak üzereyim. Nangi konularda dikkatli olmalıyım sizce makul fiyat nedir çok acil cevap bekliyorum

4705 Mesaj
24 Kasım 2008; 13:30:27 

Aynen hocam..
Bu arada Grand Vitara 3k satıp SX-4 aldım...
Aman allahım fiyat,performans,kalite olarak bunun sınıfında araç yok!
Neden satılmıyor?
Kazık gibi araçları daha pahalıya alıyor bizim millet...
Geçen gün Clio ya bindim arkadaşımın... One öyle? ? ? Kazık gibi debriyaj : )
İğrenç direksiyon...
Ardından SX-4 üme bildiğim vakit Spor araba gibi geliyor : = )
quote:

Orjinalden alıntı: mericx

suzuki ne yazıkki bizim toplumumuz tarafından sevilen bir marka degil.

millette hala şahin - dogan mantıgı var.

gidiyorlar clio ya dünyanın parasını sayıyorlar.

bizim milletimiz pek bilmiyor suzukiyi.

ama bunda suzuki türkiyeninde biraz payı var. özellikle yetkili servisler çok az ve türkiyede satılan model sayısıda yeterli degil.suzuki grand vitaranın dizeli bile daha bir senedir satılıyor.

25 yıldır türkiyede ama pek sesleri çıkmıyor, bu yüzdende bu araba pek bilinmiyor.

422 Mesaj
24 Kasım 2008; 21:54:54 

sx4 çok güzel bi seçim ama hocam neden sattınız vitara 3k'yı, özel bi nedeni yoksa sorabilir miyim?

12202 Mesaj
25 Kasım 2008; 18:35:22 

quote:

Orjinalden alıntı: jimi1984

Aynen hocam..
Neden satılmıyor?
İğrenç direksiyon...

Hayırlı olsun aracınız

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

297 Mesaj
26 Kasım 2008; 17:29:03 

quote:

Orjinalden alıntı: jimi1984

Aynen hocam..
Neden satılmıyor?
İğrenç direksiyon...

Hayırlı olsun sx4 güzel, hakkını veren araç

Satılmama konusuna gelince bizim millette bir sedan tutkusu var hb lere nerdeyse araba gözüyle bakmıyorlar

Sanırım forumda sizden başka sx4, benden başka sedici kullanan yok. Karşılaşmadım...
Sedici hikayesi Türkiye için bitti ancak sx4 bitmesin.

Derimki ''Suzuki SX4 / Fiat Sedici CLUB'' adlı bir toplic açıp aracın +larını -lerini yazıp almak isteyenlere yardımcı olalım ve kullanıcıları olarak orada sorunlarımızı vb. şeyleri tartışalım
Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 26 Kasım 2008; 17:30:27 >

422 Mesaj
1 Aralık 2008; 2:18:28 

güncel

14 Mesaj
1 Aralık 2008; 13:48:52 

evet sx4 güzel araç tabiki clio tarzı araçlarla karşılaştırmamalı ama :)
Bu arada vitara ile offroad süper :D
Kar yağmasını bekliyorum :)

14 Mesaj
1 Aralık 2008; 14:15:57 

bu arada xenon taktıran var mı? Ne marka olduğunu, kaç kelvin olduğunu, fiyatını, aldıkları performansı falan yazabilirler mi?
ben 6000k düşünüyorum. haftaiçi alıcam birde şu siteyi buldum adamlarda fiyat 160ytl. Bizim araçlarda yani suzuki vitara 3k larda H4 ampül kullanılmış bu yüzden motorlu xenon gerekiyormuş.

http://www.teknocomelektronik.com

Bilgisi olan?

149 Mesaj
4 Aralık 2008; 8:27:57 

quote:

Orjinalden alıntı: ax

arkadaşlar bu aracın dizelinin yakıt tüketimi nedir megane dizelden buna geçersek ne kadar fark eder.

Yukarıda arkadaş dizel tüketimi nakkında bilgi vermiş. Bana çok iyi gib geldi
Bende 2008 1.9 dizel gRAND VİTARA ile flört halindeyim ama , alıp almamada kararsızım?
Sizce bu araca kaç para verilir ? Fikirleriniz benim için önemli, hadi biraz destek verin

SANGYONG KYRON 4X2

422 Mesaj
5 Aralık 2008; 0:32:00 

quote:

Orjinalden alıntı: KOKEZ

Yukarıda arkadaş dizel tüketimi nakkında bilgi vermiş. Bana çok iyi gib geldi
Bende 2008 1.9 dizel gRAND VİTARA ile flört halindeyim ama , alıp almamada kararsızım?
Sizce bu araca kaç para verilir ? Fikirleriniz benim için önemli, hadi biraz destek verin

hocam bence alınır, başka markalara çok büyük paralar verilene kadar, arazi araçlarında suzuki fiyat-performans olarak açık ara önde, keşke o kadar paramız olsa da bizde grand vitara 5 kapılısını alabilsek, ama 3 kapılısına ancak gücümüz yeter , gelecek kışa kadar uygun bi GV3 sahibi olmak için can atıyorum

660 Mesaj
5 Aralık 2008; 13:03:11 

Arkadaşlar GV ile tanışıklığım mayıs ayında başladı, sıfır km aldığım siyah 3 kapı ve şu günlerde 20 bin km. seviyesine getirdiğim aracımı bu kadar kısa sürede bu kadar km. yi zevkle ve bayıla bayıla yaptığımı söylemeliyim.

ses yalıtımı, yol tutuşu ile beni kendisine hayran bırakan aracımla oldukça uyumulu bir birlikteliğimiz olduğunu belirtmeliyim.

660 Mesaj
5 Aralık 2008; 13:21:36 

Suzuki Grand Vitara 3K alacaklar için aydınlatıcı olacağını düşündüğüm bilgiler vermeye çalışayım...

TASARIM
Hiç yorumsuz çok şık.
Tasarımla ilgili eksik olduğunu düşündüğüm tek donanım orijinal stepne kapağıydı şimdi yetkili servisler temin edebiliyor,
Oldukça kaslı ve heybetli duruyor
Siyahte pek bir yakışıyor

SÜRÜŞ
* Performans seven birini üzebilir.. 1.6 benzinli yerine 1.9 dizel olsa ben bu araca 10 sene binerdim.
* Yol tutuş inanılmaz, viraj korkumu bu araçla yendim inanmayacaksınız sanki yüksek go-kart...
* Bağımsız süspansiyon kendisini her an hissettiriyor, aracı yoldan çıkarmak çok zor kene gibi.
* Yalıtım sanki Japon değil de Alman araçlardaki gibi, tok ve sessiz, uzun yol için yapılmış.
* Akıllı dört çeker diye millete kakalanan SUV'ları cebinden çıkarır, çekiş sürekli dört tekerlekten, sabit aks yok.
* Özellikle Sorento gibi sabit akslı 4 çeker kullanan biri bu aracı kullanırken yol tutuşla ilgili tüm korkularından arınır..

Genel olarak çok kemikli ve sağlam olduğunu hissetiren ve bana karakışın gelmesini dört gözle bekleten bir araç. Normalde kışı hiiç sevmem...

660 Mesaj
5 Aralık 2008; 13:27:46 

14 Mesaj
5 Aralık 2008; 21:36:20 

quote:

Orjinalden alıntı: milchschnitte

Buda benim SUVİ...

http://img126.imageshac...mage=26112008645mh2.jpg

kazasız belasız kullanırsınız işallah .. çok güzel

422 Mesaj
5 Aralık 2008; 21:51:52 

güle güle kullanın hocam, verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaganss -- 5 Aralık 2008; 21:51:31 >

2137 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:34:16 

merhabalar.. bende GV 3K dusunuyorum.. Cok guzel bir 4X4.. Vergileri nasıl? Normal 1.6lar gibi mi? 3K olmasinin bir kotulugu oluyor mu? Yol tutusu nasil sanki disardan bakinca virajlarda devrilir gibi gorunuyor :p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chinaski -- 13 Aralık 2008; 18:33:57 >

660 Mesaj