Şimdi Ara

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
50
Favori
808.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 yıl önce yapılmış bir karşılaştırmalı testin ilk sayfası...
    https://store.donanimhaber.com/d2/ef/c1/d2efc1b217d9163f3a3d79b2722a7720.jpg

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya

By braveheart11 at 2011-04-21

• teşekkürler, güzel ve doğru bir testmiş, testin diğer sayfalarını da görmek isterdim.
  • mericx:

quote:

sürat için bu arabayı alacaksanız almayın,yol konforu için alacaksanız almayın.çünkü her çukuru hissedeceksiniz.

cevabınız için teşekkür ederim..

uzun yol yapmayı severim, böyle bir aracı alınca da eminim ki hemen yollara koyulacağım. geçe senelerde motorsikletim de vardı, onunla da uzun yol yapmışlığım çoktur..
    profesyonel olarak araziye dalmaya pek niyetim, yok ama bir orman yolu gördüğümde de sorunsuz girip çıkmak istiyorum. son süratten öte tek şeritli yollarda bir araç sollarken ki gücü ve kabilyeti önemli benim için, tehlike arz etse de bir araba kolaylıkla min 150 km sürati görebilmeli tabi ki (gerekli anlar için)

kullanış amacım ve şeklim böyle olur, genelede de tabi ki şehir için olur diye düşünüyorum..

• quote:

uzun yol yapmayı severim, böyle bir aracı alınca da eminim ki hemen yollara koyulacağım....

profesyonel olarak araziye dalmaya pek niyetim, yok ama bir orman yolu gördüğümde de sorunsuz girip çıkmak istiyorum. son süratten öte tek şeritli yollarda bir araç sollarken ki gücü ve kabilyeti önemli benim için, tehlike arz etse de bir araba kolaylıkla min 150 km sürati görebilmeli tabi ki (gerekli anlar için)

kullanış amacım ve şeklim böyle olur, genelede de tabi ki şehir için olur diye düşünüyorum..

BENCE siz SUZUKI Grand Vitara dışındaki seçeneklere bakın:
    SsangYong Actyon 2.0, VW Tiguan 1.4 TSI, Hyundai ix35 2.0, Ford Kuga 2.0 TDCi, hatta benzinli HONDA CRV daha uygun olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 25 Nisan 2011; 16:35:48 >

• quote:

SsangYong Actyon 2.0, VW Tiguan 1.4 TSI, Hyundai ix35 2.0, Ford Kuga 2.0 TDCi, hatta benzinli HONDA Civic daha uygun olur...

Benzinli olayına pek giresim yok, açıkçası tercihim dizel bir araç olur.. Uzun yol olayında Vitara sarsıntılı ise dediğiniz gibi benim seçeneklerime girmiyor olmalı; ama kayak için karlı tepelere tırmanırken, veya dalış yapmak için çok sarp olmayan arazilerde bir koy ararken de sorun yaşamak istemiyorum. Sanırım en iyisi bir test sürüşü yapmak olacak, en azından bir otoyolda bir sürüş biraz da olsa konfor açısında bana yeterli bilgiyi verebilir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strider1907

quote:

SsangYong Actyon 2.0, VW Tiguan 1.4 TSI, Hyundai ix35 2.0, Ford Kuga 2.0 TDCi, hatta benzinli HONDA Civic daha uygun olur...

Benzinli olayına pek giresim yok, açıkçası tercihim dizel bir araç olur.. Uzun yol olayında Vitara sarsıntılı ise dediğiniz gibi benim seçeneklerime girmiyor olmalı; ama kayak için karlı tepelere tırmanırken, veya dalış yapmak için çok sarp olmayan arazilerde bir koy ararken de sorun yaşamak istemiyorum. Sanırım en iyisi bir test sürüşü yapmak olacak, en azından bir otoyolda bir sürüş biraz da olsa konfor açısında bana yeterli bilgiyi verebilir diye düşünüyorum.

selam arkadaşlar bende bir grand vitara kullanıcısıyım 2006 model benzinli var bende benzin ve gaz kullanıyorumgayet memnunum
    aracın dış görünüşüne diyecek yoktur heralde...şahane.. sınıfının en kaliteli görünümüne sahip bence.
    konfor olarakta gayet yeterli , hiçbir eksiği yok
    uzun yolda sarsıntılı demişler ama benimkinde öle bir sorun yok gayet rahat ve zevkli
    hız konusunda da bana göre yeterli hiç zorlamadan 150 yapabiliyorum çok kısa mesafede
    kar tipi lastiğiniz de varsa kar çamur gibi zorlayacak bir ortam olmadı beni bu güne kadar sadece zevkine kar yığınlarında gitmek bile zevk veriyo..
    honda cvr yeni kasası dışında rakibi yok bence alacaklar hiç düşünmesin tavsiye ederim

• miharbi000
    2.0 benzinli otomatik mi ? lpg kullanımı hakkında biraz bilgi verir misiniz? ortalama yakıt, çıkardığı sorun varsa ? lpgyi tavsiye eder misiniz ?
  • Merhaba arkadaşlar.
    Yeğenim de bi 2500 cc v6 motor Grand Vitara var ve ben onu almak istiyorum.Araç 2000 model ve 225000 km de.Kilometresi yakın zamanda problem açar mı?Aracın önceki sahibinde ne amaçla kullanıldığını bilmiyorum ama yeğenimdeyken off road amaçlı kullanılmadı.Bu araç ve bu tip araçlar hakkında bilgi sahibi değilim.
    Toyota Corolla nın EFI motorları (Efsane motor) gibi çok dayanıklı mı?Şayet kısa zamanda motor yaptırmak icap ederse kaça çıkar ve parça bulunurluğu nasıldır?1998 Toyota Corolla Special'im vardı,sattım.Aracı 158000 de sattım ve hala orijinal ön takımları duruyordu.Motorunda en ufak bi güç kaybı,yağ eksiltme vs. yoktu.
    Lütfen bu araç ve sorularım hakkında yardım edin.Ara sıra dağlara,yaylalara çıkmak,hafta sonları ava gitmek,senede 8-10 kez uzun yol yapmak ve geri kalan zamanlarda da ev ve okul arasında (Mesafe 2km ama ev bayağı dik yolu olan köyde,kışın sıkıntı oluyor.) kullanacağım.
    Fiyat,performans,parça dayanıklılığı ve parça bulunabilirliği hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum.
    Saygılar.

• 2006 dizel xl7 aldım...60 bin de araç...ilk izlenimim..uzun yolda denedim...uzun yolda guzel..sarsıntı yok..guven veriyor giderken..ıslak yolda 4x4 performansı mukemmel..UZUN YOLDA 350 TL yakıyor 4x4 te..suspansiyonlar guzel sarsıntı falan yok..gayet rahat bir araç..olumlu yanları bunlar..olumsuz olarak sadece 2000 motor dizel hafif bir yetersizlik gösteriyor...özellikle şehir içi geçişlerde hantal..bunu hızlandıktan sonra hissettirmese de şehir içinde hantal..gerçek bir SUV olduğu için normal bence..motor soğukken sarsıntılı ve gurultulu..ısınınca içeriye ses gelmiyor bile..yalıtım da iyi yani araçta..
  • Suzuki Vitara 1.6 JLX hakkında bilgisi olan var mı? Merkezi diff kilidi yok değil mi bu araçlarda? Bir de dayanımı nasıl bunların.Alırken nelerine dikkat etmek lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

2006 dizel xl7 aldım...60 bin de araç...ilk izlenimim..uzun yolda denedim...uzun yolda guzel..sarsıntı yok..guven veriyor giderken..ıslak yolda 4x4 performansı mukemmel..UZUN YOLDA 350 TL yakıyor 4x4 te..suspansiyonlar guzel sarsıntı falan yok..gayet rahat bir araç..olumlu yanları bunlar..olumsuz olarak sadece 2000 motor dizel hafif bir yetersizlik gösteriyor...özellikle şehir içi geçişlerde hantal..bunu hızlandıktan sonra hissettirmese de şehir içinde hantal..gerçek bir SUV olduğu için normal bence..motor soğukken sarsıntılı ve gurultulu..ısınınca içeriye ses gelmiyor bile..yalıtım da iyi yani araçta..

Hayırlı olsun. Güle güle kullan.
    Ben de 2006 modeli "0" olarak bayiden aldım.
    2000 model 1,6 JLX Vitara Vagonu 6 yıl kullanıktan sonra XL7'yi alırken takasa verdim.
    Bu aracı bilmek anlamak için yaşamak lazım.
    Lüzumsuz teferruatı olmayan müthiş bir araç.
    Benzerlerinden çok daha tasarruflu. Son zamdan sonra km de 25 kuruş yakıyor.
    2000 cc. 108 beygir ve 290 tork ile 1890 kg. için gayet yeterli.
    Rampada 1. vitese al. Ayağını gazdan çek. İçinde 2 kişi ile gittiği kadar gider.
    Kendi kendine hiç gaz yemeden. İlk fırsatta dene.

Gücü daha da artırayım dersen chip tuning ile 108 beygiri 158 beygire kadar çıkarırsın.
    Ama o zaman da arabayı tutamazsın. Uçar. Çünki tork 400'ü geçer.
    Biraz daha seri olsun dersen gücü 130 Bg'e ayarlatırsın. Ama tabiki yakıt sarfiyatı biraz artar.
    Ben yaptırmadan kullanıyorum. Bu haliyle çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erd_eru -- 5 Haziran 2011; 17:56:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erd_eru

quote:

2006 dizel xl7 aldım...60 bin de araç...ilk izlenimim..uzun yolda denedim...uzun yolda guzel..sarsıntı yok..guven veriyor giderken..ıslak yolda 4x4 performansı mukemmel..UZUN YOLDA 350 TL yakıyor 4x4 te..suspansiyonlar guzel sarsıntı falan yok..gayet rahat bir araç..olumlu yanları bunlar..olumsuz olarak sadece 2000 motor dizel hafif bir yetersizlik gösteriyor...özellikle şehir içi geçişlerde hantal..bunu hızlandıktan sonra hissettirmese de şehir içinde hantal..gerçek bir SUV olduğu için normal bence..motor soğukken sarsıntılı ve gurultulu..ısınınca içeriye ses gelmiyor bile..yalıtım da iyi yani araçta..

Hayırlı olsun. Güle güle kullan.
    Ben de 2006 modeli "0" olarak bayiden aldım.
    2000 model 1,6 JLX Vitara Vagonu 6 yıl kullanıktan sonra XL7'yi alırken takasa verdim.
    Bu aracı bilmek anlamak için yaşamak lazım.
    Lüzumsuz teferruatı olmayan müthiş bir araç.
    Benzerlerinden çok daha tasarruflu. Son zamdan sonra km de 25 kuruş yakıyor.
    2000 cc. 108 beygir ve 290 tork ile 1890 kg. için gayet yeterli.
    Rampada 1. vitese al. Ayağını gazdan çek. İçinde 2 kişi ile gittiği kadar gider.
    Kendi kendine hiç gaz yemeden. İlk fırsatta dene.

Gücü daha da artırayım dersen chip tuning ile 108 beygiri 158 beygire kadar çıkarırsın.
    Ama o zaman da arabayı tutamazsın. Uçar. Çünki tork 400'ü geçer.
    Biraz daha seri olsun dersen gücü 130 Bg'e ayarlatırsın. Ama tabiki yakıt sarfiyatı biraz artar.
    Ben yaptırmadan kullanıyorum. Bu haliyle çok memnunum.

sizinki kaç km de...trigeri kaçta değişiyor bunların biliyor musnuz..aklıma geldikce size soru sormak isterim valla..mesela biraz sarsıntılı çalışıyor özellikle 1. viteste ve de motor soğukken..

• drakyuz 42500 Km.deyim. Trigerin kaçta değiştiğini bilmiyorum.
    Kullanıcı klavuzunda da yazar sanırım. Ama bu saatte aşağı inip bakmaya da üşendim doğrusu.
    Servise telefon etsen söylerler. Fakat 60000 Km. nin erken olduğunu düşünüyorum. Sonuçta dizel araç.
    İlk çalışmada biraz sarsıntı normaldir. Sarsıntı fazlaysa serviste kurum temizliği ve motor ayarı yaptır.
    Yakıtı mutlaka eurodizel al yoksa kurum bağlar.
  • 6 yıl veya 100 bin km de değiştiriyorlar diye biliyorum.

1.6 JLX Vitara hakkında sorduğum sorunun cevabını bilen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 6 Haziran 2011; 1:02:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

6 yıl veya 100 bin km de değiştiriyorlar diye biliyorum.

1.6 JLX Vitara hakkında sorduğum sorunun cevabını bilen

İndir sopayı bakiym

Bu aracı 6 sene kullandım. Kullanım ömrü çok uzundur. Yani bazı Kore malları gibi 5 sene içinde takırdamaz.
    Diferansiyel kilidi yok elbette. Fakat 40 derece rampadan inip çıkarken gerek duymadım.
    Çıkışta içinde 4 kişi ile arazi 4L konumunda ceylan gibi zıpladı.
    Karda kışta zincir takmadan dağ tepe dolaştım.
    Fiyatına göre en iyi arazi arazi aracıdır.
    Fakat sürüşü,yol tutuşu çok rahattır.
    Unutmayın Japonya başta olmak üzere birçok orduda aynısı askeri araç olarak kullanılıyor.

• Sopa indi
  • chip tuning düşünüyorum iyi olur gibime geliyor..zararı olur mu araca acaba..
  • quote:

chip tuning düşünüyorum iyi olur gibime geliyor..zararı olur mu araca acaba..

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=29337.0 de yazılanları baştan sona, sabırla ve dikkatle okumanızı öneririm...
  • Benden önce linki BRAVEHEART11 vermiş.
    Üst limitte yaptırırsanız motora biraz abanmış olursunuz. Onun için 150 BG yerine 120-130 BG ara değerinde yaptırın. Deneyin.
    Rahatsızlık hissetmezseniz devam edin. Gariplik görürseniz geri aldırabilirsiniz. Mevcut ayarı zaten hafızaya alıyorlar.
    Ya aynen PC işlemci overclock yapılışı gibi düşünün! Aşama aşama atırabilirsiniz.
    Fakat alt limitteki artışı bile hissedersiniz. Güç ve çekiş olarak. Bir de yakıt artışı olarak.

Bir örnek vereyim. Opel Corsa 1.3 CTDI modeli 2 tiptir. Bizde 75 BG lik olanı var.
    Bunun biraz daha farklı aksesuar barındıra 90 BG lik olanı da var. Alırken bayiye 75 BG yeter mi keşke bu paketin 90 lığı da olsaymış dedim.
    Bana, kolayca hallederiz "İsterseniz serviste yazılımla 75'i 90 a çıkarırız." dedi. Sonuçta aynı motor. Biri 75 BG diğeri 90 BG.
  • ben de 130 bygr duşunuyorum..antalyada önerebilceğiniz bir yer var mı
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.