Şimdi Ara

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
50
Favori
809.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Suzuki GV ailesine yeni katıldım 2008 model benzinli tüpsüz 5K Grand vitaram var
    Arabadan genel olarak memnunum fakat arabayı çalıştırıp yürümeye başlayınca yaklaşık 10m 20m ilerledikten sonra alttan biryerden tıkırt diye
    sanki dislilerin yerine oturması gibi bir ses geliyor. Daha sonra tekrar durup kalktıktan sonra boyle bir ses yok sadece ilk calıştırmadan sonra oluyor
    Sebebi nedir acaba şanzımandamı sorun vardır veya 2x4 ten 4x4 gecis yapıyor gibi bir durummu vardır anlayamadım.
    Duyabilcegim yukseklikte bu sesin gelmesi normalmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbkayatr

Herkese selamlar

Suzuki GV ailesine yeni katıldım 2008 model benzinli tüpsüz 5K Grand vitaram var
    Arabadan genel olarak memnunum fakat arabayı çalıştırıp yürümeye başlayınca yaklaşık 10m 20m ilerledikten sonra alttan biryerden tıkırt diye
    sanki dislilerin yerine oturması gibi bir ses geliyor. Daha sonra tekrar durup kalktıktan sonra boyle bir ses yok sadece ilk calıştırmadan sonra oluyor
    Sebebi nedir acaba şanzımandamı sorun vardır veya 2x4 ten 4x4 gecis yapıyor gibi bir durummu vardır anlayamadım.
    Duyabilcegim yukseklikte bu sesin gelmesi normalmidir?

Bende de aynı ses var, sadece ilk çalıştırmada ve hareket ettikten sonra. Ne olduğunu bilemiyorum. Önemli bir arıza olduğunu sanmam, ama bilemiyorum.
  • Arkadaslar en sonunda vitara aldim kendime 2007 model 1.9 dizel aracimin yag ve filtrelerini degistircem ancak internetten siparis verebilecegim bi site varmi bulamadim tum filtreleri bi sitede .yag olarakta ne onerirsiniz kac litre gereklidir simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR KAZASIZ GÜNLER DİLİYEREK GRAND VİTARA 5 KAPI BENZİNLİ ALARAK BENDE SUZİKİ AİLESİNE KOCAELİNDEN KATILDIM.
    SİZLERE BİRKAÇ SORUM OLACAK CEVAP VEREBİLEN OLURSA SEVİNİRİM.
    TÜP TAKTIRMAK İSTİYORUM HANGİ MARKAYI ÖNERİRSİNİZ
    KOCAELİNDE TÜP TAKTIRAN ARKADAŞLAR NEREDE TAKTIRDI
    KOCAELİNDE SERVİSE NEREYE GÖTÜRÜYORSUNUZ

YARDIMCI OLABİLECEK ARKADAŞ VASA SEVİNİRİM...
  • Selamın aleyküm arkadaşlar suzuki grand vitara kullanıcısıyım 2006 model// cd çalarında cd sıkıştı eject tuşu ile cd çıkmıyor içinde 2tane cd olması muhtemel(muhtemeln kardeişm soktu 2.yi) var mı böyle birşey başına gelen veya bilen servise götürmek istemiyorum anlamayan ustalarla uğraşması daha zor
  • Bizim radyoda arızalandı 😞 bi göstereceğim ustaya.

Arabada direksiyonu tam sağ yada tam sol çevirip geri giderken sanki arka tekerlerden ses geliyor hafif titretiyor gibi arabayı.başına gelen varmı acaba? Aynı sorunu ileri giderkende gözlemledim. Tam tur çevirince yapıyor sadece. Başına gelen var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozansefer -- 9 Nisan 2015; 9:42:21 >
  • arkadaşlar öncelikle selam bende yeni katıldım ama uzun zamandır suzuki kullanıyorum 2009 grant vitaram var lpg landırenzo yağlama kitli gayet iyi hiç sorun yaşamadım şükür tavsiye ederim önceki arabam crv idi lavato tüpten memmun kalmadım .arkaşın biri cd çıkmıyor diyor cd çslr uzman bir kişi tarafından sökülmediği sürece düzelmez muhtemelen cd sıkışmışş bu geri giderken çıkan sese rastlamadım soğukken tam dönüşlerde hafif bir ses geliyor tekelerden ama 1 dakika ısıtılırsa yapmıyorrr
  • Arkadaşlar direksiyondaki problem ve yağ değişimi için servise geldim. Burda tam tur çevirerek yaptığımız denemelerde hiç sıkıntı olmadı sanırım mıcırlı zeminde tam tur çevirdiğimizde normal araçlara göre tekerler fazla döndüğü için kasarak gidiyor ve kayma yapıyor hafif. Şanzıman ve diferansiyel yağları için 250 tl istedi antalya durmazlar yetkili servisi. Birde aks körüklerimiz yırtılmış onlara 700 dediler 15 gün parça temin süresi. Aks körüğü değiştirdiniz mi hiç özel servisler ne kadar alıyor ?

• Herkez suzukisini satmış sanıtım bu topik ölmüş

• 2005 model grand vitara aracımın geçen yıl sol aks körüğünü değiştirmiştim özel serviste, 25 liraydı parça ancak söküp takması 3 saati bulmuştu ustanın işçilik fiyatını hatırlamıyorum yağ filtre değişimi falanda vardı sanıyorum toplam 350-400 gibi bi rakamdı.
  • Teşekkürler alpay bey. Özel servisleri bi arayayım. Antalyada iyi bir servis olduğu duyumunu aldım sanayiye gidip araştırıcam.

• 2000-2001 arasında üretilen bu seri 3kapı, manuel, 1995cc, 126hp özel bir seridir. GV2000 olarak geçer. türkiyedeki ulusal offroad yarışlarında birçok pilotun 1. tercihidir.
     SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya

• 2014 ulusal offroad yarış 1. si Caner Akkafa abimizin özenle toplanmış aracı satılıktır. ilgilenenlere.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-temiz-sifirdan-toplanmis-2.0-offroad-yaris-arabasi-201687353/detay/
     SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya

• Herkese kolay gelsin.
    Bende aranıza katilmak istiyorum. 2008 2009 model otomatik benzinli tüplü 5 kapı GV aramaktayim satacak olan varsa buradan bana ulaşabilir .
    Herkese tekrardan kolay gelsin

• bendenizmai B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ben aracıma BRC taktırdım. Çokta memnunum. Herhangi bir sorun yaşamıyorum ve performansından da gayet memnunum.
  • Merhaba arkadaşlar..
    Bundan tam bir ay önce ehliyetsiz bir kadın sürücünün gelip aracıma sol arka taraftan çarpması sonucu ağır bir kazaya karıştım ve eşimle birlikte arabanın biraz sağlam olmasından biraz da şans eseri kurtulduk. Araç pert oldu. Kaskodan paramı aldım.
    Şimdi yeni araç bakıyorum ve yeni arabada artık en dikkat ettiğim özellik, can güvenliği sağlaması...

Suzuki GV 3 kapılılar bana dışardan sağlam göründü. Son zamanlarda bu araca fazla sarmaya başladım.
    Yani Allah göstermesin, dünyanın bin bir türlü hali var. Bu nedenle bu araç ortalamanın üstünde bir güvenlik sağlıyor gibi göründü...

Şimdi bu araçla ilgili ben bazı şeyleri merak ediyorum.
    2008 model 66000 km 3K araca 32.500 verilir mi sizce?
    Ya da 2009 model kazasız boyasız 3k araca 36.500 vermeye değer mi sizce?
    Yani bu aracın piyasası nasıldır bu fiyatlar uygun mudur onu merak ediyorum.

Ek olarak iki şeyi daha merak ediyorum:
    1. Bir gün aracı elden çıkarmak istesem, piyasası çok mu durgun olur? Müşteri bulmam çok mu zordur? (Belki çok hızlı bir piyasası da olabilir ancak malum, ben bu aracın yabancısıyım)
    2. Bu aracın LPG'ye uyumu nasıldır?

Bu konularda yardım ederseniz çok sevinirim. Böylece hanımla bendeki temelli veya temelsiz ön yargılar kırılıp aranıza katılabiliriz.

Teşekkürler diler, kazasız belasız sürüşler dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lath.Crusader -- 4 Mayıs 2015; 14:43:25 >

• dizel 1,9 ş. içi yakıtı nedir arkadaşlar
  • Merhaba gördüğüm kadarıyla talibi çıkıyor suzukilerin. Bizde 2.0 5k modelivar 2004 lpg de tükeyim çok iyi uzun yolda 20kr un altında

• drakyuz D kullanıcısına yanıt
    Çok sıkışık, adım adım ilerleyen trafiğe girmezsem, 100 kmde 8,5-9 lt civarında...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lath.Crusader kullanıcısına yanıt
    Kazanız için geçmiş olsun.

Örnek olarak verdiğiniz fiyatlar piyasa ortalamalarında. Aynı araçtan bende de var.

Aracın piyasası çok hızlı değil ancak elinizde hiç bir zaman kalmaz, Suzuki'yi bilen ve tutan geniş bir kesim var. bakımlarını zamanında yaptırdığınız sürece hiç bir sorun çıkartmayan araçlar.

LPG taktırmanızın gereği yok. Araç doğru kullanımda şehir için kışın 9-10 , yazın 8-9 LT/100 KM , şehir dışında ise 7 LT ortalamalara düşünüyor.

Şimdiden kazasız sürüşler dilerim.

Hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.