- x
SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya
2608 Cevap380878 Görüntüleme23 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : factory

Giriş

10 Mesaj
6 Mayıs 2009; 11:24:01 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

merhabalar suzukı fan club e yeni katıldım adım burak suzukı mersa da çalışıyorum. daha önceki yazılarınızı inceledim ve bazen sormak istedikleriniz oluyor bende elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. araç fiyatları ve servislerde yardımcı olabileceğime inanıyorum. görüşmek üzere

sezar burak şentürk

Ekteki dosya (1)

229 Mesaj
9 Mayıs 2009; 23:12:18 

Ben 2001 Golf kullanıcısıym. Arcımdan çok menunum. Şehir içinde şehir dışında hem konfor hem sportif sürüş keyfi veriyor. Fakat kırda bayırda altı çok alçak ve asfalttan inemiyorum. 9 yaşına girdi. Artık jip almayı düşünüyorum. Terios denedim. Şahin teriostan konforludur. Araştırmalarıma göre piyasadki fiyat / performans kalite açısından vitaralar dikkatimi çekmekte. 5k dizel modellere bakıyorum. 2006 xl7 veya 2007 1.9 dizel model üzerinde duruyorum. Bazı merak ettiklerim var. ÖZellikle Golf almanarabası ii. Sağlam güven veren bir çizgisi var. Vitaralarında arazi aracı olarak çok büyük bir geçmiş ve tecrübesi var fakat sağlamlığı konusunda fikrim yok. Sağlam arabalarmı? 2007 modellerin şasesi mono şaseymiş ve o nedenle sağlam değilmiş diye bir rivayet duydum. xl7 dizeller şase olarak daha sağlam olsada o kasayı 2.0 dizel motor kaldırmıyormuş. Birde son yıllardaki modellerde kalitenin azaldığını okudum. Fakat iç kokpit ve sunruf gibi konforlu olması 2007 1.9 dizeli cazip kılyor. Sonuçta kafam karışık. Bende Golfe binmeye devam ediyorum.
2007 xl7 dizel ile 2007 yeni kasa 1.9dizel arasında bir karşılaştırma yapabilirmisiniz?
Sizce 2007 xl7 dizel mi 2007 yeni kasa 1.9dizel mi alayım.Yoksa Asafaltan inmeyip golf binmeye devam mı edeyim?

14 Mesaj
10 Mayıs 2009; 10:45:21 

yeni vitaralar monokok şasedir. ancak bu onun arazide gitmeyeceği veya gidemeyeceğı anlamına gelmez. suzuki 1940 yılından beri cip yapmaktadır. herhalde bunu yapanlar bunları düşünmüşlerdri.diye düşünüyorum. bu sizin ne dereceye kadar off-road yapmanıza bağlı(en ağır şartlarda yapacksanız, aldığını eski kasa vitaralarada modifiye yapmanız gerekiyor. bu nedenle yeni nesil vitaralara zayıf vs demek yanlış olur kanatindeyim. , RAv4 Honda CRV bu araçları deseniz ,anlarım, çünkü bunlarda arazi vitesi seçeneği yok
gelelim motor olayına
en güzeli bana göre benzinli motorlar, torku hissediyorsunuz, gücü hissediyorsunuz, sessiz,ancak yakıt fazla(LPG çözüm olabilir, ancak ben daha taktırmadım)otomatik seçeneği var. arazide de içok şe yarıyor
dizel motorlar renault tan alınma daha önce laguna 2 ve kangoo kullanılmış, tork benzine göre az, motor soğukken sesliş çalışıyor, motor ısınınca ses azalıyor,ancak yakıtta az .otomatik seçeneği yok(amerikan modelleri 2,7 ve 3,2 dizel motorlar var ve suzukiye ait) torku artırmak için chip tuning takılabilir, ancak bu gücü arttırırken tabiki doğal olarak yakıtta kısmen artıyor.

199 Mesaj
10 Mayıs 2009; 11:58:51 

quote:

Orjinalden alıntı: darmajesty

yeni vitaralar monokok şasedir. ancak bu onun arazide gitmeyeceği veya gidemeyeceğı anlamına gelmez. suzuki 1940 yılından beri cip yapmaktadır. herhalde bunu yapanlar bunları düşünmüşlerdri.diye düşünüyorum. bu sizin ne dereceye kadar off-road yapmanıza bağlı(en ağır şartlarda yapacksanız, aldığını eski kasa vitaralarada modifiye yapmanız gerekiyor. bu nedenle yeni nesil vitaralara zayıf vs demek yanlış olur kanatindeyim. , RAv4 Honda CRV bu araçları deseniz ,anlarım, çünkü bunlarda arazi vitesi seçeneği yok
gelelim motor olayına
en güzeli bana göre benzinli motorlar, torku hissediyorsunuz, gücü hissediyorsunuz, sessiz,ancak yakıt fazla(LPG çözüm olabilir, ancak ben daha taktırmadım)otomatik seçeneği var. arazide de içok şe yarıyor
dizel motorlar renault tan alınma daha önce laguna 2 ve kangoo kullanılmış, tork benzine göre az, motor soğukken sesliş çalışıyor, motor ısınınca ses azalıyor,ancak yakıtta az .otomatik seçeneği yok(amerikan modelleri 2,7 ve 3,2 dizel motorlar var ve suzukiye ait) torku artırmak için chip tuning takılabilir, ancak bu gücü arttırırken tabiki doğal olarak yakıtta kısmen artıyor.

Honda crv ile Grand vitara arasında gidip geliyorum.Sürekli kafam karışıyor.İki arac da bulunduğum yerde var.Crv konfor ve güç olarak iyi performans olarak iyi.Fakat lpg taktırmak şart.Ayriyeten tip olarak cok hoşuma gitmiyor.Eski tip arabalara benziyor.Yenilik hissi yok.Buna rağmen Grand vitara daha dolgun kalıplı duruyor.Fakat acaba arazi vites olması bir sorun teşkil eder mi.Ayriyeten şehir içinde de öyle pek rahat eder miyim onu merak ediyrm.Tam arazi aracı.

nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmem...!

14 Mesaj
10 Mayıs 2009; 17:42:36 

CRV bana göre güç olarakta iyi bir araç değil. karlı ve buzlu, çamur yollarda eğer ESP'si yoksa, arazi şanzumanıda olmadığı için sizi çok traji komik durumlarda bırakabilir. Konfor derseniz, bu iki araç içinde bazı fedakarlıklarda bulunmanız gerekir, eğer daha fazla konfor istiyorsanız, bu fiyatlarda mevcut olan aracınızdan şaşmayınız. eğer hafif-orta düzeyde bir araziye girecekseniz, arazi şanzımanı olan araçları tavsiye ederim. bunların dışındakiler genellikle asfaltlarda süs niyetine kullanılabilir.

439 Mesaj
10 Mayıs 2009; 21:17:43 

Selam
Suzuki GV 1.6 3 kapı 2005 aracımın lastiklerini değiştirmek istiyorum.
üzerinde 215/65/16 lastik var. Ne marka/model önerirsiniz?
syglr
B.Kerem

iPhone5 64GB Beyaz / IPad3 32GB 3G Siyah / IMac 21.5'' 2,8GHz i7 1TB Serial ATA 256GB SSD / Apple TV / Time Capsule 2TB / BMW 2013 116i Sport line Kırmızı / Nikod D90 /Nikon 18-200 VRII/ Nikon 50mm 1,8/ Tokina 10-16

1282 Mesaj
20 Mayıs 2009; 22:45:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Destroyer007

Honda crv ile Grand vitara arasında gidip geliyorum.Sürekli kafam karışıyor.İki arac da bulunduğum yerde var.Crv konfor ve güç olarak iyi performans olarak iyi.Fakat lpg taktırmak şart.Ayriyeten tip olarak cok hoşuma gitmiyor.Eski tip arabalara benziyor.Yenilik hissi yok.Buna rağmen Grand vitara daha dolgun kalıplı duruyor.Fakat acaba arazi vites olması bir sorun teşkil eder mi.Ayriyeten şehir içinde de öyle pek rahat eder miyim onu merak ediyrm.Tam arazi aracı.

Gerçektende Tam arazi aracı G.Vitara kullanıcısı olarak tavsiye ederim karda buzda hiç enşe etmessin
1.9 olduguna bakmayın performansı cok güzel yokuşları tıkanmadan cıkarsın tüketimide cok az tavsiyem vitara test etmeni öneririm

245 Mesaj
3 Haziran 2009; 22:34:50 

bende suzuki grand vitara 2008 kullanıcısıyım.arabadan cok memnunum ama su yeni 2009 ları görünce icim gitti diyebilirim bütün eksikler tamamlanmıs nerdeyse ama aslında biraz masrafla yapılabilicegini düsünüyorum.

422 Mesaj
4 Haziran 2009; 0:53:33 

bende 2008 model alacakken 2009ları görünce vazgeçmiştim, ama 2009 sıfırı da alamadım, eşim engel oldu maalesef , suzuki ailesine katılmak nasip değilmiş, araç almayı biraz ertelemek zorunda kaldık, ama hala gönlüm suzuki grand vitarada...
sizce ötv den sonra durum ne olur, suzuki ne planlıyor, bayiler yeni araç getirmekte çok aheste hareket ediyorlar gördüğüm kadarıyla, 2009un başında bayilerin elinde 3er 4er tane 2008 kalmıştı, acaba sebep bu mu?

DH Üyelik Tarihi: 7 Nisan 2007
saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

245 Mesaj
4 Haziran 2009; 20:01:48 

fiyat olaraka fazla artıcagını sanmıyorum suzuki gv dieselin en fazla olsa olsa 3-4 lira artar ama genede bence biraz daha pazarlıkla düsürülüp fiyatı kacırmadan alınabilinir.ötv indirimiyle.2008 kalmasının sebebide bence benim bildigim kadarıyla düsük fiyata veriyolar olması 66bintl civarına

10 Mesaj
5 Haziran 2009; 13:46:05 

Selam kolay gelsin Vıtara da özellikle son dönemde epey bir yönelme insanlar doğruyu buldu diyebiliriz araçlar teker teker satılıyor ÖTV indirimi bir anda gelen ve tedarikçileri hazırlıksız yakalayan ama bir o kadar da değerli bir kampanyadır.15 haziran son gün olduğu için Vıtara da 5.000 TL ye varan indirimler var kredi faiz oranlarıda geriledi haftasonu showroom larda hareket bekliyoruz.

Tolga ÇOLAK

10 Mesaj
5 Haziran 2009; 13:57:28 

FİRMAMIN MAİL ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

tolga.colak@mersaotomotiv.com.tr

235 Mesaj
27 Haziran 2009; 3:31:48 

slm suzukılerın orjınal cd radyolarını kım tamır edıyor?

14 Mesaj
9 Temmuz 2009; 16:00:56 

Arkadaşlar bu topikten çok severek çok beğenerek aldığımız Grand Vitara 3k aracımızı ev aldığımız için satmak zorunda kalıyoruz.
Araçta hiç bir sorun yoktur. LPG sistemi vardır. 100 km de 20tl. Arabanın içi yepyeni daha 32.000 de. Sahibinden ilanınıda koyuyorum buradan da bakabilirsiniz. Gerekli her türlü detay verilir.

http://www.sahibinden.c...71863WQQpXQQdisplayitem

0

0

Ekteki dosya (2)

1 Mesaj
14 Temmuz 2009; 21:51:56 

quote:

Orjinalden alıntı: bkerem

Selam
Suzuki GV 1.6 3 kapı 2005 aracımın lastiklerini değiştirmek istiyorum.
üzerinde 215/65/16 lastik var. Ne marka/model önerirsiniz?
syglr
B.Kerem

Merhaba,

Aynı araçtan bende de var (4L modu olan son 3kapı vitaralar.)
Burada doğru lastik şudur demek çok gerçekçi olmayacaktır, bununla beraber benim gibi ağırlıklı şehir içi kullanacak ve araziye girdiğinde de yüzünü kızartmayacak bir performans arıyor isen A/T grubu lastikleri tavsiye ederim. (2 takım alırım biri arazide biri şehirde demez isen).
A/T grubu içerisinde de ben BF GOODRİCH ALL TERRİAN ı tercih ettim. Hem karda, hem çamurda (bir yere kadar), hem de asfaltta tatmin edici performans alabiliyorum.

Bu arada 215/65/16 BF de yok onun yerine 215/70/16 tercih ettim ben, bu ebat ile orjinal 27" olan lastik boyu 28" e çıkıyor yani lastiğin 2,54 cm büyüyor çapta. Bu da sana aracının diferansiyeli dahil yerden 12,7 mm yükselmesi demek (bence hiç yoktan iyi)
Lastik yeni hali ile her türlü artikülasyon zorlanmasında dahi çamurluğa sürtmüyor.
Kaybedilen tork hisedilmeyecek oranda.(belki buraya yazmasam akla bile gelmez di :=))
12,7 mm önemsiz deme öyle bir yer gelir ki standart kalır iken sen geçebilirsin kanala oturmadan.

Tabi tekrar hatırlatmak gerekli en doğru lastik yok, senin için en doğru olanı var. bu nedenle kullanım amacına göre sende değerlendir.

Kolay gelsin sana, benim seçmem 1 aydan fazla araştırmamı almıştı :=)

370 Mesaj
2 Ağustos 2009; 10:46:27 

Arkadaslar merhaba,

butun konuyu okudum ve cok bilgi sahibi oldum ,emeğinize saglık.
Birkaç model arasında seçim yapmak üzereyim fakat Suzuki GV de merak ettiğim bir nokta var,aracı kullanan arkadaşlara bir soru sormak istiyorum

gördüğüm kadarıyla bu aracta otomatik vites seceneği yok,peki cruise control nasıl calısıyor?
Suan kullandığım aracım otomatik ve cruise la giderken kendisi devri otomatik ayarlıyor(yerine gore vitesi kendisi dusuruyor).

Manuel de bu sistem nasıl calısıyor,

yardımlarınız için teşekkürler

1134 Mesaj
5 Ağustos 2009; 10:20:37 

quote:

Orijinalden alıntı: honestwriter

Arkadaslar merhaba,

butun konuyu okudum ve cok bilgi sahibi oldum ,emeğinize saglık.
Birkaç model arasında seçim yapmak üzereyim fakat Suzuki GV de merak ettiğim bir nokta var,aracı kullanan arkadaşlara bir soru sormak istiyorum

gördüğüm kadarıyla bu aracta otomatik vites seceneği yok,peki cruise control nasıl calısıyor?
Suan kullandığım aracım otomatik ve cruise la giderken kendisi devri otomatik ayarlıyor(yerine gore vitesi kendisi dusuruyor).

Manuel de bu sistem nasıl calısıyor,

yardımlarınız için teşekkürler

Otomatiği var.

İnternetten Para Kazanmak İstiyor Fakat Bireysel bir İnternet Kullanıcısıysanız, goomass.com sitesine bir göz atın.

2 Mesaj
5 Ağustos 2009; 14:00:07 

Öncelikle herkese merhaba aracım sv 3 kapı gümüş renk forumda okuduğum birkaç yanlışla başlayayım. 3 kapılarda triger kayış değil zincirlidir. ve 60000 de bakım gerektirmez. ve 60000 bakımı 175 tldir. (önceki aracım megane 2 60000 bakımı 2200tl idi.) Vergi Konusunda 2006 aracın vergisi 235*2 yani 1.6 asraclarla aynı . KJasko değeri 28300 kaskoya ödedğim para 1280 Garnti Eureko sigoarta. Yakıt konusu şehir dışı içi fark etmiyo 100 km üstü yaklasık 10 11 litre yakıyor. Buda gayet normal. Arac performans olarak cok ama cok hoşuma gidiyor. Şimdilik bu kadar sorunuz olursa yanıtlarım..

2 Mesaj
5 Ağustos 2009; 14:02:36 

merhaba manuel viteslerde malesef yokuş asağı inerken firen yada devri ayarlayamıyor. sistemi devreden cıkarıp (fren yada gaz pedalına basarak) hızını ayarlaman gerekiyor. :))

quote:

Orijinalden alıntı: Cüneyt Aykaç

Otomatiği var.

1 Mesaj
16 Ağustos 2009; 16:42:31 

Arkadaşlar bende 2009 makyajlıı 1,6 3 kapıı GV var. Araba insana güven veriyor bir kere. Süspansiyonlarıı için çok şeyler söyleniyordu.Ama şunu söyleyeyim süspansiyonları gayet iyi. 3 kapılı olması beni çok endişelendiriyordu açıkçası.Hatta hiç benimsemediğim bir olaydı.Ama Suzuki'nin çekiciliği bana bu arabayı aldıırttı.Bir kere arka koltuklar o kadar rahatsız edici değil. Binmesi de inmesi de gayet rahat. Ses yalııtıımıına bayıldıım.Arazi koşullarıında da test ettim ve müthiş keyif aldım.Bu araçlar arazi için mükemmel diyebilirim.Şehir içinde de binek araçlarıın keyfini fazlasıyla yaşarsınız.Gelelim herkesi tedirgin eden asıl konuya...Yakıt konusuna...Arkadaşlar ben daha 2000 km lik yol yaptım.Genelde şehir içi kullandım. Benim kullanma tekniğimden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama şehir içi 8.7/100 km de yakııyor.Bu yakıt da nerdeyse Megane 1.4 benzinlilerle eşdeğerde. Kimse yakıtı fazladır demesin bu araç için...Kim ne derse desin araç kendisine baktırıyor.Çekiciliği olan bir araç. Ben memnunum...Herkese de öneriyorum kesinlikle...

70 Mesaj
18 Ağustos 2009; 11:07:34 

Selamlar,

Suzuki ile 2000 yılından beri tanışıyorum, ilk aracım 1997 model Suzuki 1.6 jlx 5 kapı idi, suzukiyi hiç tanımadan almıştım, kullandıkça ne kadar doğru bir seçim yaptığımı anladım ve 2005 yılında yeni kasa grand vitara çıkar çıkmaz 5 kapılı modelinden aldım. Suzukinin arazi performansını tartışmaya bile gerek yok(İstanbulda bulanan ve benim yönlendirmemle GV 3 kapı alan arkadaşımın -aynen yukarılada bir yerde anlatıldığı gibi- bir kar vakti kara gömülmüş ve çıkamayan park etmiş diğer muadillerinin yanından ceylan gibi seke seke çıkışını zevkle anlatmasını hala gülümseyerek anımsarım) , yakıt tüketimi için de zaten sınıfının en iyisi diyebilirim, ben başka bir konuya değineceğim, arkadaşlar suzuki hakikaten sağlam yani hem kasa olarak sağlam hem de donanım ve malzeme olarak sağlam, ben 10 senedir herhangi bir arızadan dolayı servise gitmedim, ne elektrik aksamında ne motor aksamında hiç ama hiç problemle karşılaşmadım, benimle aynı zamanda megane alan arkadaşımın daha 1 sene dolmadan arızalanan aküsünü, değişen ön cam krikosunu ve sürkli sorun veren sinyallerini , eşimin kullandığı bir önceki suzukime sağ önden gayet hızlıca çarpan clio'nun neredeyse pert olurken benim aracımda sadece serviste iki gün kalacak kadar az hasarı olduğunu görünce suzuki'nin değerini ve güvenilirliğini daha fazla anladım.
Arazi koşullarında bir panter kesilirken şehir içinde konforundan hiç ödün vermeyen bu mükemmel ve sağlam aracı herkeze tavsiye ederim.

118 Mesaj
21 Ağustos 2009; 12:27:16 

Merhaba arkadaşlar,

Bende Vitara 1.6 meraklısıyım. fiat punto dizel aracımı sattım ve vitara almaya karar verdim.yakıt açısından puntomu arıyacağım kesin :) ama ölmeden bi jipe binmek istiyorum. benim sorum 2006 G.vitara 3k 1.6 ların vergileri ne kadar?

birde bu araca lpg takıldığında performansta azalma oluyormu. tşkler

11 Mesaj
25 Ağustos 2009; 12:58:27 

quote:

Orijinalden alıntı: icono

Merhaba arkadaşlar,

Bende Vitara 1.6 meraklısıyım. fiat punto dizel aracımı sattım ve vitara almaya karar verdim.yakıt açısından puntomu arıyacağım kesin :) ama ölmeden bi jipe binmek istiyorum. benim sorum 2006 G.vitara 3k 1.6 ların vergileri ne kadar?

2006 model herhangi bir 1.6 motor araba ile aynı.
LPG taktırdığınızda Puntoyu çokda aramazsınız. Benzine oranla, yaklaşık %40 daha ekonomik olacaktır.

395 Mesaj
29 Ağustos 2009; 22:11:35 

Merhabalar araç kıyaslama bölümüne başlık olarak açtım ancak bu başlığı görünce de yazayım dedim.
Eşimin kullanması için 2. aracımız olacak 1-2 yaşında Grand Vitara 3 kapı almayı düşünüyoruz. Tercih ederken kriterlerimiz kısa boy ancak yüksek ve geniş yapısıyla şehir içi kullanımda diğer SUV veya sedanlara göre avantajlı olması, fiyatı ve hafif araziye de girebilmesi.
Bagajının küçük olduğunu ve 100 km'de yaklaşık 10 Lt tüketimi olduğunu biliyoruz. Arka koltuk sırasındaki diz mesafesi de çok önemli değil çünkü arka koltuğu köpeğimize ayırdık. Bizim için öenmli olan ve özellikle Vitara kullanıcılarından öğrenmek istediğim konular:
1- Serviste yedek parça bekleme sorunu var mı?
2- Şehir içi kullanım karakteri, yol tutuşu? Virajlarda yatma veya yan rüzgarda tepkisi nasıl?
3- Herhangi bir kronik sorunu var mı?

Fikir ve tecrübeleriniz için şimdiden teşekkürler...

5 Mesaj
5 Eylül 2009; 0:19:01 

Bu Da Benim Makinem ... 2005 1.6 A/T

0

0

0

local://upfiles/785730/F528C17F4903416384D8A33BD075B2F9.jpg

local://upfiles/785730/CF75EE2140FD4669A3C74F7C21BABE5C.jpg

local://upfiles/785730/BFEFF9BB981640DFAAE62A8D00D7A261.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatfaz -- 5 Eylül 2009; 13:37:39 >

5 Mesaj
5 Eylül 2009; 0:23:28 

Devamı GeLecek ...

0

Ekteki dosya (1)

69 Mesaj
7 Eylül 2009; 21:53:53 

arkadaşım araç çok güzel olmuş. Bende 2006 model XL7 aldım. Bir sorum olucaktı; bende navigasyon taktırmak istiyorum ama, galiba arac içi sizinki ile aynı. Kaç inç ekran almamız gerekiyor, bu kısmı çıkartınca orjinal kısma dokunmadan yerine oturtabiliyorlarmı acaba?

1 Mesaj
8 Eylül 2009; 11:27:45 

merhaba arkadaşlar,
hem yakıtı ekonomik hem de performansı iyi olan bir araba bakıyorum, arada otoban genelde şehirlerarası binbir yamalı asfalt kaplama yolları yoğun kullanmakla birlikte köy yollarına da rahatça girebilmeliyim, şehiriçindeki yolların stabilizeden farkı yok, 20 000 verip sıfır ortalama teneke bir araba alıp takır tukur bu yollarda sürmektense aynı ödemeyle ikinci el bir 4x4 almak daha mantıklı görünüyor
Grand Vitara, honda crv, toyota rav4, opel frontera, nissan terrano gibi araçları inceledim, 5 kapılı Grand Vitara ağır bastı, 1995-2000 arası 15 000 tl civarı bütçeyle Grand Vitara 5k benzin-lpg'li bakıyorum, hız meraklısı değilim ama sollamaya çıkınca da araba işini yapsın derim, sorum şu;
*hem yakıt tasarrufu hem de performans düşünüldüğünde motor 1.6 mı olmalı 2.0 mı? 1.6 kaç yakar performans düşer mi, motor kasaya az gelir mi, 2.0 kaç yakar performans nedir?
*bir de aynı yıllar için 2.5 benzinli model var lpg de olsa bunun tüketimi sanırım çok fazla olur kullanan arkadaş varsa cevaplarsa sevinirim
teşekkür ederim

5 Mesaj
8 Eylül 2009; 19:32:04 

Kardeş 7 inç Ekran . Orjinali Bozulmadan Takılıyor

5 Mesaj
9 Eylül 2009; 13:12:36 

Kardeş Sürat Yapmayacaksan 1.6 Yeter Sana Çünki 2.0 ve 2.5 Motorların Vergileri Çok Yüksek 1.6 Nınki Yıllık 470 Tl Yakıt Şehir İçi 300 Şehir Dışı Hesaplamadım. Ama Geniş Bi Aile İsen 2.0 Motor 5 Kapı Öneririm Kuşkusuz Bu Yazdınğın 4X4 Ler Arasında Hem Sağlamlık Hemde Arazi oLarak %100 Suzuki Grand Vitara Tanımam Üzerine

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ekim 2009; 16:17:38 

Yeni farkettim burayı arkadaşlar.

2000 yılından beri SUZUKİ 4x4 kullanıyoruz.
İlk arabamız 1,6 benzinli 5 Kapı Vitara idi.
Çok memnundum.Çekişi,tırmanışı,yol tutuşu,arazi kabiliyeti müthişti.

Araba aşağıdaki gibiydi.

Ama biraz daha konfor ve hacim istediğim için 2006 yılında satıp
2000 cc. dizel Grand Vitara XL-7 aldık.
Daha doğrusu Vitarayı takasa verip farkını ödeyerek aldık.

0

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
13 Ekim 2009; 16:20:28 

Şimdi kullandığım XL-7 de bu:

0

0

Ekteki dosya (2)

5 Mesaj
23 Ekim 2009; 12:00:44 

To Be Continued ...

0

0

0

Ekteki dosya (3)

2 Mesaj
25 Ekim 2009; 19:40:32 

arkadaşlar 2006 model grand vitara almayı düşünüyorum 2.0 motor lpg taktırcam bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim

1 Mesaj
29 Ekim 2009; 23:22:28 

Arkadaşlar 2007 model suzuki grand vitara 1.9 dizel sahibiyim. ESP nin çalışma prensibini internetten araştırıp öğrendim fakat aracımdaki esp nin çalışıp çalışmadığını test edemedim. 4H ve 4H lock durumunda esp lambası yanmıyor. ESP butonuna basmam da bir şeyi değiştirmiyor. 4L moduna geçtiğimde ise ESP Off ikaz lambası yanıyor ve ESP butonuna basmam birşeyi değiştirmiyor. Acaba bir arıza mı sözkonusu yoksa çalışma prensibimi böyle? Bilgi vereceklere şimdiden teşekkür ederim.

25 Mesaj
3 Kasım 2009; 11:21:14 

quote:

Orijinalden alıntı: metin__61

çalışmadığını test edemedim. 4H ve 4H lock durumunda esp lambası yanmıyor. ESP butonuna basmam da bir şeyi değiştirmiyor. 4L moduna geçtiğimde ise ESP Off ikaz lambası yanıyor ve ESP butonuna basmam birşeyi değiştirmiyor. Acaba bir arıza mı sözkonusu yoksa çalışma prensibimi böyle? Bilgi vereceklere şimdiden teşekkür ederim.

Bildiğim kadarı ile ESP herzaman devrede olması gerektiği için (istisnai durumlar hariç) devredeyken lamba yanmaz, bu sebeple devre dışı iken off ışığı yanar.. 4L modundayken mekanik imkanlar yada gereklilik olmadığı için otomatik devre dışı kalıyordur.

124 Mesaj
23 Kasım 2009; 14:17:04 

Arkadaşlar Vitara ne zaman kasa değiştiricek haberi olan var mı?

32 Mesaj
6 Aralık 2009; 23:17:30 

2006 VE ÜZERİ GRAND VİTARA İÇİN ORİJİNAL CLARİON İPOD BAĞLANTISI İSTEYEN VARSA MAİL ATSIN:
drmehmetbicer@gmail.com

http://www.clarionworld.co.uk/stock/ea1251e.asp

iPod connection adapter and cable for CeNET-compatible Clarion CD players
Compatible with most 2001-up CeNET radios
Operation of the iPod are controlled through the head unit
Some headunit models with CD Text have the capability to show ID3 Tag information from the iPod
Track up/down and volume control
Access up to five playlists and a "play all" mode
Displays track information on the receiver's display
Allows audio playback, control and charging of your iPod
Provides power for iPod and charges its battery
Optional pass-through port allows you to connect a CD changer or SIRIUS satellite radio tuner in addition
Not compatible with 1st and 2nd generation iPod touch, 3rd and 4th generation iPod nano or iPhone 3G
1-year SonicElectronix.com warranty

Uyumlu olduğu cihazlar
3G iPod (10, 15, 20, 30 & 40GB)
4G iPod Color & Photo (20, 30, 40, & 60GB)
5G iPod Video (30, 60, & 80GB)
iPod Classic (120GB)
iPod Classic (80 &160GB)
iPod Mini (4 & 6GB)
iPod Nano 1st Generation (1, 2, & 4GB)
iPod Nano 2nd Generation (4 & 8GB)
iPhone

uyumlu.

Amerikadan getirtmiştim. Suzukiyi sattığım için satıyorum

11 Mesaj
8 Aralık 2009; 17:57:17 

merhabalar 2003 model grand vitara V6 hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim acaba 2.el fiyatları hakkında bir fikir verebilirmisiniz?şimdiden teşekkürler..

178 Mesaj
30 Aralık 2009; 22:31:35 

merhaba,
2004-2005 model bir GV 5K almayı düşünüyorum. Böyle bir aracı alırken nelere dikkat etmeli. Hiç 4x4 deneyimim olmadı. Aracın sağlam ve sorunsuz olduğunu, arazide zorlanmadan kullanıldığını nasıl anlarım? Bu konuda baktırabileceğim İstanbul'da bildik iyi bir usta/servis öneriniz olur mu?
teşekkürler...

3 Mesaj
30 Aralık 2009; 23:52:34 

Merhaba arkadaslar.

Binek sedan model arabamdan; Oyle agir araziye dere tepeye pek cikmam. Genelde asfaltta , bazen de toprak koy -ilce yolunda araba kullanirim. Onceliklerim buyuk bagaj, cukur- tumsek yollarda arabanin altini vurmama ve biraz da yuksek bir araba bakiyordum. Kaskay (bilerek Q kullanamdim) tipi bir SUV tam aradigim ve tip olarak da begendigim modeldi . Fakat bir iki aylik mukayeseli bir arastirmadan sonra, (vergisi daha yuksek de olsa) ikinci el bir Suzuki gr vitara da karar kildim ve Aralik basinda, bence uygun bir fiyata ve ekstrakari olan, 2007 trafik cikisli 2008 model 1,9 DDis 5 kapi aldim. Bu sitedeki yorumlari da aslinda arabayi aldiktan sonra fakettim ve tercihimi dogrular mahiyetti yorumlardan dogrusu memnun oluyorum. Arabayi daha yeni yeni taniyor ve isiniyorum. Su ana kadar beni hayal kirikligina ugratan bir sey yok. Anlik yakit gostergesine gore , asiri hiz yapmazsam eski 1,6 benzinli arabamdan daha az yakacagimidan emin gibiyim
Bu uzun giristen sonra, yardimci olabilecek butun arkadaslaraan sorularm sunlardir:

* ESP hangi durumlarda otomatik devre disi kaliyor, hangi durumda istege bagli devre disi birakilabiliyor.
* On tavana gozluk cebi monte etmek gibi ek aksesuar uygulanabilir mi
* Ek donanim, aksesuar ve modifiye imkanlari nelerdir ve bunun icin mutlaka servisi mi tercih etmeliyim yoksa piyasada ki modifioye-aksesuar firmalari mi daha hesaplidir . Bu amacla izmir civarinda servis disinda alternatif var midir ?
Sabrinzi ve ilginiz icin simdiden tesekkur eder hayirli huzurlu ve kazasiz yillar dilerim.

229 Mesaj
1 Ocak 2010; 1:43:26 

Ben 2007 1.9 ddis grand vitara almıştım. Çok menunum. Cruise kontrolü uzun yolda çok etkili. Konoruda iyi. Biraz ses var ancak uzun yolda motor sıcakken hissedilmiyor. Suzuki 25 yılldır Türkiyede hizmet veriyor. İzmir yetkili serviside makul fiyatlara dürüst bakım yaptığını gördüm. Normal bakımıda orda yaptırmayı düşünüyorum.
Bende tavana delici far, karter alminyum muhafaza yaptırmayı düşünüyorum. Ancak İzmirde işten anlayn usta bilmiyorum. Bulursam yaptıracam.

3 Mesaj
1 Ocak 2010; 11:15:46 

"tegmen" bey: aciklaman icin tesekkurler. Siz de izmirdesiniz anlasilan. Bakimi elbette serviste yaptiririm, ben aksesuar modifiye gibi isleri kastetmistim. bulunca bana da bilidiriseniz mmenun olurum. Kapali garajim yok ve arabam hep agac altinda, acikta -kus pisligine , gunese maruz- oldugundan ac-kapa isleri cok zahmetli olmasin aragmen iyi bir ortu almam lazim. Suzkuki gr vit icin uygun ozel ortu bulunuyor mu yaksa piysadan almayi mi oneririsiniz

Bu vesileyle iyiyillar dilerim

Uzaklaştırılmış
1 Ocak 2010; 22:34:47 

selamlar ben de aranıza yeni katıldım. 39.250 TL'ye 34.500 km de 2006 model grand vitara xl-7 dizel aldım. düz vites ilk kez kullanıyorum yeni yeni alışıyorum ama araba çok hoşuma gitti. öyle bu işlerden çok iyi anlayan biri değilimdir ama keyifli araba. yakıt tüketimini tam ölçemedim gerçi ama deposu 60 mı 66 lt mi öğrenemedim internetten ve ortalama olarak ne kadar yakıyor hesaplayamadım o nedenle. depoyu doldurduktan sonra 530 km yaptım ve çeyrek depodan biraz daha az daha var. gerçi ben pekte performanslı kullanamıyorumdur yeni olduğumdan. yakıt ikaz ışığı var değil mi bunda ve yandıktan sonra kaç km. daha gider acaba? şimdiden herkese teşekkürler

1677 Mesaj
6 Ocak 2010; 13:48:26 

Bende 2006 GV aldım arkadaşlar.

İleriki günlerde araç ile ilgili görüşlerimi yazarım...

8 Mesaj
6 Ocak 2010; 15:28:52 

Arkadaşlar herkese merhabalar,
Formu birçok konuda uzun süredir takip ediyorum ve sonunda kayıt oldum. grand vitara 5k hayranıyım yakın zamanda da 2007-2008 1.9 dizel almayı düşünüyorum. benden önceki yazan arkadaşlar çok güzel detay vermişler. birkaç konuda ise emin olamadım, bu araçların ara hızlanma değerleri tatminkar mı. internette(arabam.com test 2007 yılı) esneklik değerlerini buldum 4. vites 60-100= 7.7 sn, 5. vites 80-120=10.1 sn gibi eğer bu doğruysa gerçektende çok iyi... bilen veya deneyen varsa bizle paylasırsa sevinirim. Ayrıca bu meşhur vibrasyon olayı yani vitesin titremesi felan sadece rolantide, ilk kalkışta mı oluyo yoksa 140 km ile otobanda giderkende bunu hissedebilirmiyiz.
şimdiden teşekkürler...

3412 Mesaj
7 Ocak 2010; 9:38:59 

Befed ve Yılmazeest, SUZUKI Grand Vitaralarınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

1677 Mesaj
7 Ocak 2010; 19:26:43 

Arkadaşlar Gv 2006+ da kumandadan açma düğmesine bir kez bastığımda sadece şoför kapısı ikinci kez bastığımda tüm kapılar açılıyor.
Bunu nasıl iptal edebilirim?
Bir kez bastığımda tüm kapıların açılmasını istiyorum.

178 Mesaj
7 Ocak 2010; 21:44:08 

Arkadaşlar,
Ben de dün itibariyle Suzuki 2005 GV 2.0 5K AT sahibi oldum. Deneyimlerimi ileride paylaşacağım...

3412 Mesaj
8 Ocak 2010; 7:18:04 

2007 model ve üzeri SUZUKI Grand Vitara 1.9 DDiS sahiplerine bir tüyo vereyim:
Normalde 129HP gücü ve 300Nm torku olan araçlarınıza İzmir Barel Otomotiv'in distribitörlüğünü yaptığı, TÜV onaylı Alman malı, Almanya üretimi DTE Systems Box modül takarsanız (takılması sadece 3 soketin takılmasından ibaret ve en fazla 3 dakika) aracınızın gücü 156HP ve torku 365Nm tork oluyor
Gücü hissedince gazı kökleMEZseniz, tasarrufa yönelik kullanım kaidelerine uyarsanız, uzun yolda 100km/saat sabit hızda 100km'de 5,9 litre EuroDizel tüketirsiniz
Sürekli 4 çeker, 1650kg ağırlığında bir araç için 100km'de 5,9lt hiç de fena değil

1677 Mesaj
9 Ocak 2010; 19:00:18 

Arkadaşlar 1.6 3k 2006+ model suzuki grand vitara aracım var ve kullanma kılavuzunda araç "sürekli dört çeker" yazıyor.

Bir kaç ustada bana araç belirli bir km nin üzerinde çıktığında 2 çekere düşüyor dedi.

Sizce hangisi doğrudur?

Birde sürekli dört çeker araçları 2 çekere düşüren bir düğme koyuluyormuş bunun için ne diyorsunuz?

6356 Mesaj
10 Ocak 2010; 19:06:06 

konunuzu bir süre rahatsız edeceğim ama bir duyuru yapmak istiyorum:

otomobil genel bölümüne girmeyen kullanıcılar için duyurumu yapmak istiyorum.
http://forum.donanimhab...romTicket_/key_//tm.htm
eğer ki yukarıdaki linke bakarsanız akaryakıt zamlarına karşı yapılan bir protestoyu görürsünüz.
desteklerinizi esirgemezseniz sevinirim.

İmzasız...

14 Mesaj
10 Ocak 2010; 20:22:29 

herkeze merhaba vallaha tüm forumu baştan sona okudum (3 saatimi aldı :D ) bu gün suziki bayisine gittim ve GV3K beğendim ikinci el bir araç fiyat 31.000 TL öncelikle fiyat nasıl ? bu arada araç 40.000 km de atiker sıralı gaz takılı kazası belası bulunmayan full aksesuarlı bir araçtır.

sizlere araçtan beklentilerimi söyleyeceğim araç hakkında bilgi sahipleri mesaj yazarsa çok sevinirim teşekkürler.

Antalya da oturuyorum Dağ dere tepe çok fazla yok off road gibi meraklarım yok ama sahil kesimlerde yollar aşırı bozuk oluyor şayet
jeep ile kaldık vinç geldi kurtardı :(

ikinci konu ise şu aracın şasesi nasıl sağlammı ? kapı ve motor kaputu ağırlıkları oldukça güven verici bayinin söylediği çelik barlar ilaveli demeside hoşuma gitti bunlar doğrumu ?

araba ile kaza yapanların yorumlarını merak ediyorum, ve şehir içi kullanımında sıkıntı yaratıyormu ?? cevaplar için şimdiden teşekkürler

3 Mesaj
10 Ocak 2010; 22:34:48 

merhaba arkadasim
izmir,de ikamet ediyorum.
sozunu ettiginiz guc-tork artirici kit hakkinda . maliyet, firma adresi ve servise giridnce servis tarafindan sikayet, sorun vs ile karsilasma gibi hususlarda bilgi almam mumkun mu? yani servis de bunu onayliyor mu
selamlar

1677 Mesaj
10 Ocak 2010; 23:02:25 

@parvizi

Bende aracı henüz 10 gündür kullanıyorum çok fazla deneyim sahibi olamadım sayılır.

Kısaca araç düşük hızlarda oldukça hızlı ancak çok yüksek hızlara çıkmıyor (160 km gibi düşün maksimum hızı)
Şasesi oldukça sağlam gözüktü bana, ancak amortisörleri oldukça sert buda haliyle biraz fazla sarsıntı demek oluyor. (Eskia racım poloda bu kadar değildi)
Ben aracımı 25 tl ye almıştım 60 km de kazasızdı ancak lpg yoktu.

@mtm07

Malesef henüz benimde net bir bilgim yok olduğunda buraya yazarım.

Uzaklaştırılmış
13 Ocak 2010; 16:21:28 

teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Befed ve Yılmazeest, SUZUKI Grand Vitaralarınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

422 Mesaj
13 Ocak 2010; 22:56:53 

yeni alanlara hayırlı olsun, bende yazın 1.6 3k aldım , şuan 5000 kmde, son günlerde motor açıldıkça daha iyi hızlandığını görüyorum, ancak yinede yüksek hızlara çıkmakta zorlanıyor, zaten böyle bir araçta hız yapmayı düşünmek pek mantıklı gelmiyor, en fazla 150 kmye kadar çıktım, amortisörler gerçektende sert ama yol tutuşu gayet iyi, amortisörlerin sertliğini gidermek için lastik havalarını 32 ps'ye düşürdüm konfor baya bir arttı, araç sürekli 4x4 ve 2 çekere düşmüyor, genel olarak düşünülürse türkiye yolları için ideal bir araç olduğunu düşünüyorum, hafif arazi şartlarında kullanılabilecek bir araç, frenler gayet başarılı, abs devreye giriyor mu anlaşılmıyor bile zınk diye duruyor, daha hiç kızaklamadı, araç güvenli bir araç bundan emin olabilirsiniz, kaza yapmış grand vitara fotolarını internetten bulabilirsiniz, ben bir kamyonete yandan çarpışmış bir 3 kapı gv.nin fotolarını başka bir forumda vermiştim, araçta ön tampon kaput ve çamurluk hasarı az olduğu gibi ön cam çatlamamış, hava yastıkları açılmış ve kamyoneti 15 metre öteye fırlatmış, kapıların kapanışı çok güzel teneke sesi gelmiyor, ön kaputunda baya bir ağır olduğu gerçek, aracın toplam ağırlığı 1450 kg, ama 1.3-1.4 araçlar gibi hızlandığını düşünüyorum, 1.3 hyundai accentle denedik hemen hemen aynı hızlanmayı gösterdi 140-150 km hıza kadar, iç plastik malzemesi kötü kokular çıkartmadığı gibi, malzeme kalitesi b-c sınıfı araçlardan daha iyi diye düşünüyorum, tüm zamanların yakıt tüketimi ortalaması 10 lt olarak gözüküyor yol bilgisayarında, ama kendi yaptığım hesaplara göre şehiriçi-şehirdışı karışık 30 kuruş yakıyor ama daha çok şehiriçi kullandım. deneyimlerimizi ve görüşlerimizi burada paylaştıkça daha iyi olacağını düşünüyorum, sorularınız olursa cevap verebilirim.

saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

422 Mesaj
13 Ocak 2010; 23:01:36 

şehiriçi kullanımı gayet rahat, aynaların görüş açısı çok iyi ve aracın 4 metre uzunluğu olduğundan park etmekte basit, kaldırıma da rahatlıkla çıkıyor

2490 Mesaj
23 Ocak 2010; 16:18:38 

vallahi ben de kafaya koydum ve jip hevesi ve deneyimi yaşamak için 2. araç olarak 2006 - 2008 model arası uygun giyatta GV 3 bakıyorum şimdi..
lpg li olursa ayrıca tercih edeceğim..
selamlar..