Şimdi Ara

Gömülü diş (ameliyat)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
43.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim ortaokuldayken çift diş çıkmıştı, birini kırarak çekmişlerdi aklıma geldikçe ürperirim hep. ama dişçiye alıştım artık kapıdan direk giriyorum eskiden girmeden önce derin nefes alıp öyle girerdim
  • Arkadaşlar dişçiye gittim.Damağımdaki gömülü dişimin çıkmaya başladığını söyledi.4 Eylülde ameliyatla alacaklar.30-45 dk arası süren bir ameliyatmış.Böyle bir olay yaşayan arkadaşlar oldu mu?Ameliyat acılı ağrılı mı nasıl bir olay bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi games for windows -- 7 Ağustos 2008; 21:36:56 >

• Hiç başından böyle bir olay geçen yok mu arkadaşlar ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: games for windows

Arkadaşlar dişçiye gittim.Damağımdaki gömülü dişimin çıkmaya başladığını söyledi.4 Eylülde ameliyatla alacaklar.30-45 dk arası süren bir ameliyatmış.Böyle bir olay yaşayan arkadaşlar oldu mu?Ameliyat acılı ağrılı mı nasıl bir olay bu ?

Evet ben çektirdim.
    Gömülü 20 yaş dişimi çektirmiştim zamanında.
    İğne yapılıyor, sonra diş etinini neşterle kesip, dişi çeşitli aletlerle çekiyorlar.
    Bu işler esnasında ağrı-acı sıfır. Fakat neşterin kesmesi ile ağzının içine akan kanı hissedersin, birde çekilme esnasında çatur çutur sesler, bunlar rahatsız etmediği sürece sorun yok.
    Dişi çıkardıktan sonra dikiyorlar kesilen yeri.
    Basit bir operasyon, rahat ol.
    Çekilen gün zaten iğnenin etkisi çektikten sonra ağrı olmasın diye ağrı kesici alıyorsun.
    Kesilen bölgede 1 hafta içerisinde iyileşiyor, dikişler kendiliğinden atıyor.
    Geçmiş olsun...

• quote:

Orjinalden alıntı: LSG

quote:

Arkadaşlar dişçiye gittim.Damağımdaki gömülü dişimin çıkmaya başladığını söyledi.4 Eylülde ameliyatla alacaklar.30-45 dk arası süren bir ameliyatmış.Böyle bir olay yaşayan arkadaşlar oldu mu?Ameliyat acılı ağrılı mı nasıl bir olay bu ?

Evet ben çektirdim.
    İğne yapılıyor, sonra diş etinini neşterle kesip, dişi çeşitli aletlerle çekiyorlar.
    Bu işler esnasında ağrı-acı sıfır. Fakat neşterin kesmesi ile ağzının içine akan kanı hissedersin, birde çekilme esnasında çatur çutur sesler, bunlar rahatsız etmediği sürece sorun yok.
    Çekilen gün zaten iğnenin etkisi çektikten sonra ağrı olmasın diye ağrı kesici alıyorsun.
    Geçmiş olsun...

Çok sağol kardeşim çok rahatlattın.Çok teşekkürler.

• Benimde dişimin üstüne diş geldi.Alttaki dişte sallanıyor.Ameliyata filan gerek olmaz heralde dimi.Çekilecek türden dişe benziyor ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

Benimde dişimin üstüne diş geldi.Alttaki dişte sallanıyor.Ameliyata filan gerek olmaz heralde dimi.Çekilecek türden dişe benziyor ama

Yok benim damağımda diş çıktı.Oda 4 te 1'i çıktı.Almazlarsa ilerde kist vb yapabilirmiş.Zaten şuandada çevredeki dişlerimi hafiften ağrıtıyor.
  • Gene senin dişinin bir kısmı çıkmışsa daha rahat olur, gerçi bir zorluğu yokta.
    Benim 20 yaş dişim tamamen gömülüydü, yan geldiği için (rontgen'de gozukuyor) diğer dişlere baskı yapmaması için çekilmişti.
  • 4 Eylülde operasyon geçirince neticeyi bildiririm size.
  • benim de aynen böyle oldu
    quote:

Orjinalden alıntı: LSG

Evet ben çektirdim.
    Geçmiş olsun...

• Bende ameliyat olucam galiba ama benim küçük azım dişim çıkmamıştı,bugün gittim rontgende yan duruyo dişAcaba direk alırlar mı yoksa dişi oraya indirirler mi acaba?Cerrahiyle daha tam konuşmadım ama şimdilik bir ön sezi.
  • Büyük ihtimal senin dişte alınacak.Gömülü dişse alırlar.
  • quote:

4 Eylülde operasyon geçirince neticeyi bildiririm size.

Dostum bildirirsen cidden sevinirim benim 2 tane yirmilik dişim çıktı gömülü diye normal dişçi ben bu dişleri çekemem dedi çene cerrahına gittik bizde bende ekim-kasım gibi çektirmeyi düşünüyorum.Hafif tırsıyorum dişçiden çünkü diş etini yarıp aldıkları için biraz ürkütücü geliyo bana
  • Bizim arkadaşta benzer bir durum vardı.1 hafta falan katı yiyecek alamadı.Sıvı tüketti sürekli.Hatta bir haftadan uzun sanırım.Biraz ağrılı olabilir ):
  • Geçmis olsun arkadasim.

Bi de ben bisey danismak istiyorum bilen varsa. Benim ondeki dislerimin ortasinda curuk olusmaya basladi çok dikkatli firçalamama ragmen. Kaplama yapiliyormus sanirim. Bu nasil bir islemdir, kaplama islemi? Nasil yapilir, bilen varsa çok iyi olur.. Sagolun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: __RayAllen20__

Geçmis olsun arkadasim.

Bi de ben bisey danismak istiyorum bilen varsa. Benim ondeki dislerimin ortasinda curuk olusmaya basladi çok dikkatli firçalamama ragmen. Kaplama yapiliyormus sanirim. Bu nasil bir islemdir, kaplama islemi? Nasil yapilir, bilen varsa çok iyi olur.. Sagolun.

kaplamada çürük diş küçültülür ve ölçüsü alınır, daha sonra alınan ölçüye göre porselen diş hazırlanır ve küçültülen dişin üstüne hazırlanan porselen diş geçirilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: DMUKKS

quote:

4 Eylülde operasyon geçirince neticeyi bildiririm size.

Dostum bildirirsen cidden sevinirim benim 2 tane yirmilik dişim çıktı gömülü diye normal dişçi ben bu dişleri çekemem dedi çene cerrahına gittik bizde bende ekim-kasım gibi çektirmeyi düşünüyorum.Hafif tırsıyorum dişçiden çünkü diş etini yarıp aldıkları için biraz ürkütücü geliyo bana

4 Eylüle ertelediler operasyonu

Bende tırsıyorum ama ne yaparsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi games for windows -- 15 Ağustos 2008; 1:42:58 >

• 3 gün önce gömülü 20 dişimi çektirdim. eminim tecrübelerim çok işine yarayacaktır.

tel takmıştım ve dişlerimi bozmamaları için çekilmeleri gerekiyor. bu nedenle 1 tanesini çektirdim. çektirmeden 1 hafta önceden itibaren internette araştırdım ve çok tırstım. o yorumlar beni mahvetti resmen çocuk aldırmak gibi bir şey. bi de üstüne youtubeda videosunu izleyince iyice fena oldum. neyse sabah 9a randevu verdiler gittik. ve beni 11de ameliyata aldılar. o 2 saat var ya kalbim deli gibi atıyordu ve hiç azalmadı, sakinleşemedim. heyecan bitirdi beni. neyse 11de aldılar iğne yaptı uyuşması için. 10 dakika uyuşmasını bekledik. operasyona başladılar ve 20 dakikada çektiler. hiç bir ağrı-acı hissetmedim. çekilirken gözlerimi hep kapalı tuttum. arada böyle şekeri kırarsın ya ağzında onun gibi sesler geliyor ama o kadar yüksek sesle değil, çok daha hafif. bi ara gözlerimi açtım adam dikiş atıyordu yani ben çekildiğini anlamadım gerçekten o derece hafif bir operasyon. ağzıma pamuğu koydular yallah eve. ilk 2 saat buz tuttum. 30sn tutuyorsun 30sn çekiyorsun. ameliyattan 3-4 saat sonra acı ve inanılmaz bir başağrısı başladı. zor uyudum. o gece yatana kadar ağrıdı ama ertesi sabah bir şey kalmamıştı ağrı kesicinin etkisiyle. 2.gün biraz şişti yanağım, şu an 3. günüm bitiyor ve şişlik yarıya indi, ağrı hiç kalmadı.

yani dişi çektirmekte hiç bir şey yok.

çektirdiğim gün hiçbir şey yiyemedim acıdan

2. gün kahvaltı ve yemekte patates püresi
    3. günümde çorba

sanırım dikişler alınana kdr böyle yumuşak şeylerle idare edeceğim

• quote:

Orjinalden alıntı: Mannomenax

3 gün önce gömülü 20 dişimi çektirdim. eminim tecrübelerim çok işine yarayacaktır.

tel takmıştım ve dişlerimi bozmamaları için çekilmeleri gerekiyor. bu nedenle 1 tanesini çektirdim. çektirmeden 1 hafta önceden itibaren internette araştırdım ve çok tırstım. o yorumlar beni mahvetti resmen çocuk aldırmak gibi bir şey. bi de üstüne youtubeda videosunu izleyince iyice fena oldum. neyse sabah 9a randevu verdiler gittik. ve beni 11de ameliyata aldılar. o 2 saat var ya kalbim deli gibi atıyordu ve hiç azalmadı, sakinleşemedim. heyecan bitirdi beni. neyse 11de aldılar iğne yaptı uyuşması için. 10 dakika uyuşmasını bekledik. operasyona başladılar ve 20 dakikada çektiler. hiç bir ağrı-acı hissetmedim. çekilirken gözlerimi hep kapalı tuttum. arada böyle şekeri kırarsın ya ağzında onun gibi sesler geliyor ama o kadar yüksek sesle değil, çok daha hafif. bi ara gözlerimi açtım adam dikiş atıyordu yani ben çekildiğini anlamadım gerçekten o derece hafif bir operasyon. ağzıma pamuğu koydular yallah eve. ilk 2 saat buz tuttum. 30sn tutuyorsun 30sn çekiyorsun. ameliyattan 3-4 saat sonra acı ve inanılmaz bir başağrısı başladı. zor uyudum. o gece yatana kadar ağrıdı ama ertesi sabah bir şey kalmamıştı ağrı kesicinin etkisiyle. 2.gün biraz şişti yanağım, şu an 3. günüm bitiyor ve şişlik yarıya indi, ağrı hiç kalmadı.

yani dişi çektirmekte hiç bir şey yok.

çektirdiğim gün hiçbir şey yiyemedim acıdan

2. gün kahvaltı ve yemekte patates püresi
    3. günümde çorba

sanırım dikişler alınana kdr böyle yumuşak şeylerle idare edeceğim

Dikişler kendi kayboluyor sanıyordum.Gidip kendin mi aldıracaksın ?

• "games for windows", artık kendi kendine atan dikişleri kullanıyorlar.
    Fakat ben "Mannomenax"'ın bahsettiği gibi ne bir şişlik ne bir ağrı ile karşılaşmamıştım.
    Verdikleri ağrı kesicide farketmiştir muhakkak ama.
    Yemek yiyememe gibi bir durumda olmuyor normal şartlarda, zaten dişin çekilen tarafı yerine diğer tarafı ile yendiği sürece sorun yok..
    Normal diş çekiminden tek farkı kesme ve dikme işinin olması. O da toplamda ekstra 10dk.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.