Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
14.909
Cevap
451
Favori
2.680.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum;

Makinalarınız kurutmanın bitiş süresini makina ekranında örneğin 1 saat 45 dakika yazınca o sürede mi bitiriyor yoksa çamaşırın nem/kuruluk durumunu algılayıp süreyi kısaltıp uzatıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

... çamaşırın nem/kuruluk durumunu algılayıp süreyi kısaltıp uzatıyor mu?

Elektrolux 3897 SDW kullanıyoruz. Her program standart zaman ile başlıyor, ancak genellikle bu rakamdan daha kısa sürede bitiriyor. Bir iki defa da sentetiklerde 800 devir ile sıkılmış çamaşırda daha uzun sürdüğünü hatırlıyorum. Yani dediğiniz gibi nem durumuna göre zaman kısalabiliyor veya uzayabiliyor.

Örnek verecek olursam, pamuklularda dolap kuruluğu 2:03 dakika ile başlıyor ve faraza 36 dak varken birden 1 dakikaya düşüyor ve 1 dak. sonra bitiriyor. Uzatmada ise 1 dak kalan zaman sürüyor da sürüyor belki 15 dak sonra bitiriyor. Burada ne kadar uzatacağını göstermiyor yani 1 dak.da kalıyor ama 15 dak. sürüyor, ya da ben öyle hatırlıyorum.

Düzeltme: Modeli yanlışlıkla 3797 yazmışım 3897 olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 12 Şubat 2016; 13:17:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atakan84

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

... çamaşırın nem/kuruluk durumunu algılayıp süreyi kısaltıp uzatıyor mu?

Elektrolux 3797 SDW kullanıyoruz. Her program standart zaman ile başlıyor, ancak genellikle bu rakamdan daha kısa sürede bitiriyor. Bir iki defa da sentetiklerde 800 devir ile sıkılmış çamaşırda daha uzun sürdüğünü hatırlıyorum. Yani dediğiniz gibi nem durumuna göre zaman kısalabiliyor veya uzayabiliyor.

Örnek verecek olursam, pamuklularda dolap kuruluğu 2:03 dakika ile başlıyor ve faraza 36 dak varken birden 1 dakikaya düşüyor ve 1 dak. sonra bitiriyor. Uzatmada ise 1 dak kalan zaman sürüyor da sürüyor belki 15 dak sonra bitiriyor. Burada ne kadar uzatacağını göstermiyor yani 1 dak.da kalıyor ama 15 dak. sürüyor, ya da ben öyle hatırlıyorum.

Teşekkür ederim

• Arkadaşlar Aeg l69490vfl çamaşır makinesi aldım bunun üstüne Aeg veya Electrolux kurutma makinesi takmam şart mı?
    Başka bir marka takabilirmiyim? Birde bunlar için mdf kutu gerekli mi banyoda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Arkadaşlar Aeg l69490vfl çamaşır makinesi aldım bunun üstüne Aeg veya Electrolux kurutma makinesi takmam şart mı?
    Başka bir marka takabilirmiyim? Birde bunlar için mdf kutu gerekli mi banyoda?

Genelde servisler farklı markaları üst üste kurmuyorlar. Bende mobilyacı arkadaşıma 36 mm mdf den üst üste birbirine vidalı ve arkaları hava almaları için tamamen açık dolap yaptıracağım. Çamaşır makinasında oluşan titreşim kurutma makinasına temas etmeyeceği için ve üst dolapta duracak olan kurutma makinasında titreşim minimum seviyede olduğu için sıkıntı oluşmayacak. Alttaki dolabın yere temas eden dikeylerini ön taraf hariç 3 taraftan 15 cm yüksekliğinde mdf vidalatacağım ki zemine sağlam otursun. Dolaplara kapak yaptırmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 14 Şubat 2016; 12:30:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba

Çamaşır makinesi ve buzdolabım Bosch marka, bulaşık makinesi Profilo. Evi balkonu olmayan bir eve taşıyacağım haliyle çamaşırları kurutma sıkıntılı olacak. 1 ve 5 yaşında 2 oğlum var hergün çamaşır yıkanıyor kurutma makinesi illaki alınacak. Almışken başımı ağrıtmayacak en az 5 yıl kullanabileceğim makine bakıyorum.

Konuyu hepsini olmasa da okumaya çalıştım genel kanı Elektrolux, Aeg, Siemens ve Bosch yönünde. Üst grup Miele hariç tabi.Bütçe olarak 1500 ile 2000 TL arasında para ayırdım. Altta linklerini belirttiğim ürünlerden hangisini almak daha mantıklıdır?

Birde Arçelik 3880 ve 3870 diye 2 model var 7 yıl garantili olarak 1450-1700 TL arasında fiyatları var. Arçelik düşünmüyorum ama ürün hakkında bilgi verirmisiniz?
    Teşekkürler

SİEMENS WT46W260TR 2067 TL stokta yok görünüyor ama firma İzmirde getirtme imkanı var.
    http://www.hepucuz.com.tr/asp/product/4223/Siemens-Kurutma-Makinesi-8kg-WT46W260TR

BOSCH WTW86260TR 2074 TL
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/bosch-wtw86261tr-wtw86260tr-8-kg-kurutma-mak-207208523?mpch=ads&ggap_s=cimri&ggap_m=ocs&ggap_n=cimri&ggmktg1=OCS*cimri******&scxid=14489-163508-2357-0#product-detail

ELEKTROLUX EDH3686GDE 1850TL - 1900TL
    http://www.hepsiburada.com/electrolux-edh3686gde-a-8-kg-kurutma-makinesi-isi-pompali-p-MTELECEDH3686GDE?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.beyazesya.pla&gclid=COeh_8Xr9MoCFRIz0wodl6oJqg
    http://urun.n11.com/kurutma-makinesi/electrolux-edh3686gde-8-kg-kurutma-makinesi-a-P17287209

ELEKTROLUX EDH3684PW3 1700TL
    http://www.hepsiburada.com/electrolux-edh3684pw3-a-8-kg-kurutma-makinesi-isi-pompali-p-MTELECEDH3684PW3

AEG T76385AH3 1700TL
    http://www.teknosa.com/urunler/115020665/aeg-t76385ah3-8-kg-a-35-isi-pompali-kurutma-makine

SİEMENS WT43W460TR 1650TL - 1750TL
    http://www.hepucuz.com.tr/asp/product/8406/Siemens-8-Kg-Kurutma-Makinasi-WT43W460TR
    http://www.ereyon.com.tr/urun/siemens-wt43w460tr-8-kg-kurutma-makinesi.aspx#Instalments

BOSCH WTW83460TR 1704 TL
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/bosch-wtw83460tr-8-kg-camasir-kurutma-makinasi-207910597?gclid=CKH3jNXv9MoCFUHGGwod4-kDdA&mpch=ads&ggmktg1=PaidSearch*******&scxid=14489-145818-2357-0#product-detail

Elektrolux 3686 aklımda özellikle olan model. Aeg - Elektrolux ile Bosch - Siemens aynı model olanlar var fiyat farkı ve marka nedeniyle linklerini belirttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgzgn -- 13 Şubat 2016; 16:55:40 >

• mgzgn kullanıcısına yanıt
    Bunların içinde Aeg f/p olarak öne çıkıyor. Bende bu fiyat aralığı arasında bakıyorum, ilk tercihim Aeg ikinci electrolux 3686 olacak. Çamaşır makinesi Aeg olduğu için üstüne kurdurmak için bunlardan birini alacağım inşaallah. Ayrıda kursam yine ilk tercihim bunlar olurdu.
    Aeg yetkili satıcısı peşin 1700 fiyat verdi. Ek olarak serviste 290 TL olan sepet konabilen ara bağlantı kitini 150 tlye verecek.
    Büyük ihtimalle oradan alacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    WD14H440TR icin ne dersiniz? 7/4 ama hava yogusturmali oldugu icin dusundum. Yerim yok, tek makine sart maalesef...

http://www.siemens-home.com.tr/urun-listesi/camasir-ve-kurutma-makineleri/kurutmali-camasir-makineleri/WD14H440TR?breadcrumb=washerdryers#/tab-section-overview

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosch WTW83460TR kurutma makinasi aldik, yaklasik bir aydir kullaniyoruz, su an icin bir sorun yok icat edenden Allah razi olsun, Zaman ayari pamuklu icin ilk basta 3 saat gosteriyor fakat camasirin durumuna gore 1 - 2 saat civari da bitirebiliyor. Yorgan vs. Bircok seyi kurutuyor. Ayni seri camasir makinasinin uzerine taktirdik, titresim vs bir sorun yok. Kurutma sonrasi cikan hav parcaciklarini gorunce kiyafetlerin uzerindeki gereksiz tozlarin arindigini da goruyorsunuz. 109 liraya da garanti uzattim,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Çamaşır kurutma makinesi birkaç ay önce aldığım Siemens WT45W561TR kapağında eklediğim fotoğraflarda görüldüğü gibi buhar sızıntısı var. Bununla ilgili sikayetvar.com'a da şikayet yazıldı (sikayetvar.com'da 4648443 nolu şikayete bakabilirsiniz). İlk makinede bu sorunla ilgili kapak değişimi yapmayı talep ettiler ve yeni aldığım makinede servis müdahelesi kabul etmediğim için değişim talep ettim. Değiştirilen makinede de aynı sorun devam ediyor ve teknik servis ise somut bir arıza tespit edilememiştir diye rapor tutuyor. Yani ilk başta kabul edilen problem şu an problem sayılmaktan çıktı servise göre. Somut arıza tespit edilememiştir raporuna istinaden çağrı merkezi de herhangi bir işlem yapamayacağını söyledi. Bununla ilgili siz kullanıcılardan kurutma makinenizi açtıktan bir buçuk-iki saat sonra böyle bir sorunun sizde de olup olmadığına dair cevap atmanızı rica ediyorum ve eğer sorunun sizi rahatsız ettiğini düşünüyorsanız teknik servisle irtibata geçmeniz faydanıza olabilir (Farklı marka cihazı olanlarda da aynı sorun olabilir, bu yüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir). Ayrıca süreçle ilgili durumu da paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreozc_2005 -- 17 Şubat 2016; 19:25:16 >

• emreozc_2005 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba bizde siemens 47y760tr 9kg luk modeli 1 senedir kullaniyoruz suana kadar boyle bir sey farketmedik , yada gormedik . Ama soyle bise oluyor kurutma makinamiz kapali balkonda duruyor ve kurutma bittikten sonra almadigimiz icin 2 saat sonra actigimizda kapak ic kenarlarinda su damlaciklari olmustu bir kac kere . Ama dışarı tasan birse olmadi

• merhaba 2000 tl ye kadar bı camasır makınesı dusunuyorum
    elektrolux EWF1497CDW2
    siemens wm14w560tr
    bu ıkı cıhazdan hangısını secmeli yada bosver onları sunu al dıyecegınız baska makıne var mıdır anlayan arkadaslar
    yardımcı olursa sevınırım bugun yarın almamız gerekıyor
    saygılar

• muvakkit kullanıcısına yanıt
    İKİSİDE DOĞRU TERCİH.
    İKİSİNDEN DE MEMNUN KALIRSINIZ.
    CDW2 BİRAZ DAHA ÜSTÜN. AMA EK GARANTİSİ PAHALI.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

İKİSİDE DOĞRU TERCİH.
    İKİSİNDEN DE MEMNUN KALIRSINIZ.
    CDW2 BİRAZ DAHA ÜSTÜN. AMA EK GARANTİSİ PAHALI.

tesekkurler hocam bosh bayısınde bosch waw28560tr bunu gordu hanım teknosa yuzde 15 ındırım yapıyormus bır de utu verdıler aldık ıyı mı ettık bılmıyorum ama

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    Ben Bosch çamaşır makinemin üstüne, AEG marka aparat alarak electrolux kurutma makinesi kurdurdum. Tersi mümkün müdür bilmiyorum ama.

http://forum.donanimhaber.com/m_112563900/tm.htm

burdan bakabilirsiniz fotolara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 18 Şubat 2016; 21:38:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Ben Bosch çamaşır makinemin üstüne, AEG marka aparat alarak electrolux kurutma makinesi kurdurdum. Tersi mümkün müdür bilmiyorum ama.

http://forum.donanimhaber.com/m_112563900/tm.htm

burdan bakabilirsiniz fotolara.

Teşekkür ederim. Bugün Aeg kurutma makinesi aldım yarın gelecek inşallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurutma makinesi geldi ve banyoda çamaşır makinesi üstüne kuruldu.Servis inanın burada ki bazı arkadaşlardan daha az şey biliyor..

Şimdi sorularım şunlar arkadaşlar:Bana üçlü priz ile iki makineyi tek bir prizden kullanamazsın dedi prizin yanında kullanmadığım bir lamba anahtarı var onu çiftli priz yap dedi.Sebebi nedir?

Banyoda banyo yapınca buhar oluyor o yüzden hemen çalıştırmamam gerekiyor biliyorum ama 1 gün bekle dedi bu kadar beklemeye gerek var mı? Bu arada MaşaAllah bizim evin banyo camı dışarıya açık olduğu için 2 dakikada buhar gidiyor 1 saatte kupkuru oluyor banyo.Havalandırma sistemi olsa belki saattler sürüyordur ama bizim durum farklı gibi.

İki konuyada yazacağım fikirlerinizi servisi gördükten sonra iki kat daha önemsiyorum.Başka kullanırken dikkat etmem gereken veya yapmam gereken şeyler varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Cihazlar.
    AEG T76385AH3 8 KG Kurutma makinesi
    AEG L69490VFL 9 KG çamaşır makinesi.

Bunlarda birkaç resim.

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 19 Şubat 2016; 14:37:57 >

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Hızlı cevap için teşekkürler.Adam öyle bir anlattı ki neredeyse hiç kullanma ya da pamuklara sar öyle kullan diyecekti.Priz olayı benim hiç kafama yatmamıştı zaten.İkisi yan yana olan anahtar aynı kablodan alıyor elektriği sonuçta üçlü priz olunca ne olacaktı anlayamadım.İkisi aynı prizden olursa kapatır makine dedi.
  • Electrolux EWW1697MDW kurutmalı çamaşır makinesini kullanan var mı, tavsiye eder misiniz?
  • Arkadaşlar merhaba,
    Şubat ayının başında Serdar beyden saolsun 1625tl'ye nakliye dahil Siemens WT43W460TR kurutma makinasını aldık.
    Saolsun ürünün servisinden kullanımına kadar herşeyde yardımcı oldu.
    Zaten ürünü de piyasaya göre uygun bir ücrete verdi.
    Alırken çok düşündüm, araştırdım sonunda bu plastik kapaklı ürünü almaya karar verdim f/p açısından.
    Eğer alıp karşısına geçip çamaşırı nasıl kurutuyor diye izlemeye niyetiniz yoksa bu ürünü tavsiye ederim.
    Herşey için Serdar beye teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.