Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: soonkaya Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.935
Cevap
452
Favori
2.681.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    BSH ısı pompalı modellerde de mevcut. Home Professional serilerinde Menü butonundan erişiliyor. Diğerlerinde ayrı bir buton olarak muvcut. (Hassas).

Kitapçığında sıcaklığı düşürüp, süreyi uzatır yazıyor. Fakat tüm programlarda kullanılabiiyor mu, onu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efiksis

Bende de aynı durum var fakat kapağın değiştirilmesi çözüm değil ki. Birkaç kurutma sonra yine aynı durum oluşacak. Dolayısıyla servisi aramadım bile.

Bütün beyaz eşyalarım Bosch, sadece piyasada Bosch kurutma bulamadığım için ve ters yönlü kazan hareketi olmasından dolayı kurutmada Electrolu'ü tercih ettim ve biraz pişman oldum açıkçası.

Bosch-Siemens'de birçok programda düşük ısı modu seçilebiliyor fakat bizde böyle birşey yok. Doğru programda kurutmanız lazım ve programlar bence yetersiz.

Plastik kapağı görünce de şok oldum resmen. Bu markaya hiç yakışmıyor.

Müşteri hizmetlerine mail attım. Programların kurutma sıcaklıklarını ve detayları göndermeleri için. Seri numarasını istemişler. Bakalım gönderecekler mi? Bekliyorum.

Cevap gelmezse bir tane kablolu sıcaklık ve nem ölçeri alıp hav filtresinin olduğu bölgeden ölçüm yapacağım.

Ogrenirseniz banada yazarmisiniz lutfen bu kadar para verdim basima gelene bakk

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

4 kurutma seviyesi var.
    Ütülük
    Dolaplık
    Dolap kurutma +
    Extra kurutma

Bu seçenekleri
    Pamuklu
    Sentetik

Programlarında kullanabilirsiniz. Diğer programlar ise zaten düşük sıcaklıkta kurutuyor. Örneğin yünlü ya da hassas giysilerde kurutma derecesi inaktif. Yani istesenizde yüksek sıcaklıkta kurutamazsınız.

Ama dediğiniz gibi malzeme kalitesi vasat. Kapağın cam olmaması, plastik kalitesinin iyi olmaması olumsuz tarafları.

Ben pamuklulari dolaplik +da kurutuyorum kullanma klavuzunda ekonomik yazmis bunun icin. Acaba dogru mu yapiyorum

Bir de giysilerde bir incelme sozkonusu ozellikle pamuklularda. Acaba bu neden olmuş olabilir
  • ppimpirikk P kullanıcısına yanıt
    Servis bana dolaplık önerdi. Diğer iki seçenekte çok şikayet alabiliyoruz dediği için bn bunu kullandım. Biraz deneme- yanılma yoluyla öğrenicez sanırım.
  • Electrolux'un 3686 modelinde karar kıldım.

1500 civarındaki bütçeme o yaklasti.
    Ne dersiniz? Yorumlayabilir misiniz?

Kapakli ve kapaksiz model arasinda hala kararsizim :(

Cihazdan memnum kalir miyim?
  • efiksis kullanıcısına yanıt
    Bosch home professional serisinde 3 kurutma ayarı var.
    Ütü kuruluğu
    Dolap
    Dolap +

Buna ilaveten de kırutma düzeyi hassas ayarı var. Her 3 ayar için 1-3 düzey aralığında kombinasyon yapılabiliyor.

Bemim dikkatimi çeken diğer bir konu da electroluxte, çamaşırların çamaşır makinesinde kaç devirde sıkıldığını veri olarak girecek bir menü olmaması. Eğer olsaydı tahmini kurutma süresi daha doğru verilirdi.
  • Electrolux almayı düşünüyordum yorumlardan sonra bosch karar verdim gibi cok kararsizim bana model önerebilirmisiniz candoğan62 bey ve diğer üyeler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kararsızzım

Electrolux almayı düşünüyordum yorumlardan sonra bosch karar verdim gibi cok kararsizim bana model önerebilirmisiniz candoğan62 bey ve diğer üyeler

Burda genelde hep olumsuz tarafları yazılıyor. Yazılanlar çok etkilemesin. Bn de yeni aldım electrolux. Ne küçülme ne de sararma var çamaşırlarda. Önemli olan doğru ayarı bulmak. Ama bu, her makinede geçerli olan deneme yanılma yoluyla oluyor. Bocsh da alsanız başka marka da alsanız küçülme yıpranma riski vardır. Başlığın ilk sayfalarını olursanız bosch kullananların çamaşırları kırışık çıkarttığı, küçülttüğü yönünde yorumları göreceksiniz. İlk etapta hep düşük kuruluk seçeneklerini kullanmakta yarar var. Dolap kuruluğunu seçtiğiniz takdirde minimum sorun yaşarsınız. Daha dayanıklı tekstilleri de daha kuru modda kurutursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ppimpirikk

quote:

4 kurutma seviyesi var.
    Ütülük
    Dolaplık
    Dolap kurutma +
    Extra kurutma

Bu seçenekleri
    Pamuklu
    Sentetik

Programlarında kullanabilirsiniz. Diğer programlar ise zaten düşük sıcaklıkta kurutuyor. Örneğin yünlü ya da hassas giysilerde kurutma derecesi inaktif. Yani istesenizde yüksek sıcaklıkta kurutamazsınız.

Ama dediğiniz gibi malzeme kalitesi vasat. Kapağın cam olmaması, plastik kalitesinin iyi olmaması olumsuz tarafları.

Ben pamuklulari dolaplik +da kurutuyorum kullanma klavuzunda ekonomik yazmis bunun icin. Acaba dogru mu yapiyorum

Bir de giysilerde bir incelme sozkonusu ozellikle pamuklularda. Acaba bu neden olmuş olabilir

Her kurutmadan sonra filltreden temizlediginiz onca yumak toz değil bizzat elbiselerinden çıkıyor, her kurutmada yıpranma incelme normal bence

• Arcelik 3870 Isı pompalı kurutma makinesini 3 aydir faal bir şekilde kullanıyoruz, en ufak sorun yasamadim.
    Forumda neden Bosh ve elektrolux e talep yogunlastigini merak ediyorum açıkçası ?
  • grcim G kullanıcısına yanıt
    bir arkadaşım kalın bir suntalam kestirmisti, sorunsuz kullaniyor
  • quote:

Servis bana dolaplık önerdi. Diğer iki seçenekte çok şikayet alabiliyoruz dediği için bn bunu kullandım. Biraz deneme- yanılma yoluyla öğrenicez sanırım.

Dolaplik yani gunes isareti yari yariya olan degilmi
  • ppimpirikk P kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi.

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: gesenturk

Electrolux'un 3686 modelinde karar kıldım.

1500 civarındaki bütçeme o yaklasti.
    Ne dersiniz? Yorumlayabilir misiniz?

Kapakli ve kapaksiz model arasinda hala kararsizim :(

Cihazdan memnum kalir miyim?

http://www.teknosa.com/urunler/119967970/aeg-t76385ah3-8-kg-a-35-isi-pompali-kurutma-makine

3686 alacaksanız bence bu makineyi tercih edin. Bu daha mantıklı.

Yanında hediye verilen ütü çok iyi bir ütü. Bilmiyorum ütü ihtiyacınız da vardır belki diye düşündüm.

Teknosa arada çek vs. veriyor, ona da denk getirirseniz süper olur.

AEG'de ekstradan nevresim, kot kurutma programları var; bir de program sonrası kırışık önleme süresi uzatılabiliyor.

Bütçe çok zorlayacaksa bence 3684 de yeterli bir makine. 1500 civarında düşünülebilir.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim Hocam ilginiz için

ELECTROLUX web sitesinde

3684'ün doğrudan gidere bağlantısı olmadığı, LED aydınlatma olmadığı yazıyor

3686'da bu özellikleri nedeniyle tercih etmiştim, şimdi sizin dediklerinizi de ön planda tutarak AEG'modelini inceleyeceğim.

ama AEG ve ELECTROLUX aynı diye biliyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gesenturk

Çok teşekkür ederim Hocam ilginiz için

ELECTROLUX web sitesinde

3684'ün doğrudan gidere bağlantısı olmadığı, LED aydınlatma olmadığı yazıyor

3686'da bu özellikleri nedeniyle tercih etmiştim, şimdi sizin dediklerinizi de ön planda tutarak AEG'modelini inceleyeceğim.

ama AEG ve ELECTROLUX aynı diye biliyordum

Tekrar merhaba.

AEG ve Electrolux aynı fabrika ürünü, servisleri de aynı. Ancak marka farkından dolayı birkaç detayı farklı oluyor.

AEG'nin 3686'dan üstünlüklerini bu yüzden sıraladım. Daha mantıklı bir tercih bence.

3684 ile 3686 arasındaki tek fark kapak değil.

3684:
    -Standart düğme
    -Çinko kazan
    -Yünlü havalandırma var, kurutma yok
    -Aydınlatma yok
    -Suyu gidere bağlamak için servisten ekstra kit almanız lazım. Eğer alırsanız bağlanabiliyor.

3686:
    -LED ışıklı daha şık düğme
    -Hızlı kurutma programı var
    -Sepete ihtiyaç duymadan yünlü kurutma programı var
    -Kazan aydınlatması var
    -Kazanı çelik ve protex desenli
    -Kapak şeffaf

AEG'de de 3686 özelliklerine ilaveten kot kumaş, nevresim kurutma programları var ve program sonrası bekleyen çamaşırlar için kırışık önleme süresini seçebiliyorsunuz. Electrolux'te tek süre seçimi var.

Tercihinizi bu farklara göre yapabilirsiniz.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Allah razi olsun.

Vallahi ne zamandir kararsizim. Almaliyim. Arastirmadan almaya gonlum razı değil
    Ama araştıracak vaktim de yoktu.

Ben bu forumu seviyorum ya...
    Tekrar Teşekkürler hocam kararim aeg
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Arkadaşlar
    Siemens de en cok satilan iki modelin suan icin stoklari tukendi.
    Bu yuzden elinde kalan bayiler fahis fiyatlara satiyorlar, eger cok aciliyetiniz yok ise suan almayin derim.

Wt45w561tr
    Wt47y760tr

BSH'ın kurutma makinesi fabrikası yanmış, parça tedarik sıkıntısından üretim yapılamıyor diyorlar. Doğru mu?

Alıntıları Göster
    Bosch WTW86260TR gelecek bekleyin dediler, 2 ay bekledim ama gelmedi. Ben de 9kg'lık WTW87460TR modelini aldım, bugün teslim ettiler, ilk kurutmayı yaptım, canavar gibi makina. Böylece benim için kurutma makinası alım süreci eziyeti bitmiş oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: noisywan

Bosch WTW86260TR gelecek bekleyin dediler, 2 ay bekledim ama gelmedi. Ben de 9kg'lık WTW87460TR modelini aldım, bugün teslim ettiler, ilk kurutmayı yaptım, canavar gibi makina. Böylece benim için kurutma makinası alım süreci eziyeti bitmiş oldu.

bende hayırlısıyla bosh WTW85561TR modelini aldım.inşallah pişman etmez bizi...daha kurumu yapılmadı.pazartesi kurulacak...
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.