Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: azoss , azoss Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
14.723
Cevap
448
Favori
2.666.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar evdeki herşey siemens. Kurutmada da bu durumu bozmak istemiyorum. Siemems marka en iyi model hangisi. Fiyat önemli değil ama özellik bakımından eksiksiz ve memnuniyet ve verdiği garanti model arıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Command.com

Arkadaşlar evdeki herşey siemens. Kurutmada da bu durumu bozmak istemiyorum. Siemems marka en iyi model hangisi. Fiyat önemli değil ama özellik bakımından eksiksiz ve memnuniyet ve verdiği garanti model arıyorum.

http://m.siemensevaletleri.com/Product.aspx?Code=WT48Y740TR

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba Candoğan Bey, biz de 3897 ile 3686 arasında kaldık, ikisi arasında şu an 700-800 TL fiyat farkı var. A+ ile A++ arasında benim kullanma sıklığıma göre pek bir fark yok, sırf invertor motor için de 700 TL vermeye değmez bence. Ancak A sınıfı yoğuşma ve buhar jeneratörü hakkında size iki sorum var:

1- Buhar jeneratörü Electrolux makinelerde "SteamSystem" dedikleri şey oluyor sanırım. Çamaşır makinemiz 1286LEW, onda da StamSystem var. Bu durumda kurutma makinesini buhar jeneratörlü almaya gerek var mı, aynı performansı verirler mi?

2- A sınıfı yoğuşma verimi nedir, iki makine arasında tam olarak nasıl bir fark var?

Yukarıdaki iki soruma vereceğiniz yanıtları da göz önünde bulundurunca sizce hangisini almalıyım?
  • Bugün bende bipara heder Olmasın diye elektrolux edh 3684 aldım.Bakalım nasıl çıkacak 😀😀

• Aşağıdaki iki ürün arasında 1-2 ay sonraki bütçeme bağlı olarak tercih yapacağım,

ELECTROLUX EDH3684PW3
    http://www.kliksa.com/urun/electrolux-edh3684pw3-8-kg-kurutma-makinesi/980006058?gclid=CPnirpidrsYCFUL4wgodV-wIkA

AEG T76385AH3
    http://www.teknosa.com/urunler/115020665/aeg-t76385ah3-8-kg-a-35-isi-pompali-kurutma-makine?cm_mmc=Google-_-XML-_-sd-_-BEYAZ+ESYA&cm_mmca1=115020665&gclid=CNCw1PacrsYCFTLKtAodc6sCVw

Candoğan62 den ricam AEG T76385AH3 nin kurutma makinesi MACARİSTAN üretimi , diğer ELECTROLUX EDH3684PW3 ün üretimini bilmiyorum. Aeg ye karar verirsem Macaristan üretimi olmasının bir dejavantajı varmı ? Kalite bakımından bir sorun varmı
  • Merhabalar ben de edh3684pw3 modeliyle 3897sde modeli arasında kaldım. Enerji tasarrufu dışında tek farkları 3897sde deki tazeleme, havalandırma özelliği sanırım doğru mudur? Çamaşır makinemiz AEG L75280FL, onda da refresh özelliği var ama henüz kullanmadık kurutma makinesindeki özelliğin aynısı mı? Tambur hacmi de problem değil bizim için, bunların dışında İki model kurutma makinesi arasındaki 1000 liraya değecek başka bir özelliği var mı 3897nin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bosch WTW86260TR aldım 1900 küsur liraya elektrik faturası daha gelmedi bir ay oldu genel olarak memnunum ancak pamuklu kurutmasında araya karışan gömlek 2 beden küçüldü ki bu benim kendi hatam çünkü pamuklu programı hem daha uzun sürüyor hem daha sıcak hava ile kurutuyor. çamaşrı makinaya özellikli programa atınca standar bir zaman beliriyor bir süre sonra nem sensörü devreye giriyor sanırım ekranda garip şekiller numaralar çıkııyor ve tahminimce ağırlık ve nem oranına göre yeni bir süre belirliyor mesela hava iyiydi pamuklu çamaşırları asmıştım dışarıya bir kaç saat havalandı sonra yağmur başlayınca topladım makinaya attım makine ilk atınca 2 saat gibi bir zaman gösterdi bende saate bakmıştım bir süre sonra bitti alarmı verdi ve 35 dakikada çamaşırlar kupkuruydu .yani nemi ve ağırlığına göre süre belirleniyor. Dikkat edilmesi gereken şey çamaşırların cinsi hala kot gömlek kuruturken sentetik ayarını kullanıyorum çekme falan yapar diye tabi tam kuru çıkmıyor sonra 20 dakika süreli program yapıyorum mis gibi çıkıyor bu şekilde yapmamın sebebi benim ihtiyatlı davranıyor olmam zamanla makinayı tanıyacağımı düşünüyorum
  • aylaege A kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Yeni makineniz hayırlı olsun güle güle kullanın. Size bir öneride bulunacağım belki yapıyorsunuzdur ama yine de söyleyeyim. Hangi programda kurutma yaparsanız yapın Hassas tuşuna basın. Bu sayede daha düşük ısı ile kurutma yapar makineniz. Pamuklu programda dahil.
  • merhaba,

ben de electrolux invertorlu modellerden (10 yıl motor garantisi olduğundan dolayı) almayı planlıyorum, ama bir sorum var çamaşır makinesi üzerine mi monte ettireyim yoksa raf gibi bir şeye mi?
    Çamaşır makinesi yüküne göre sallama yapabilen bir model Bosch WFH 1460 TR

Almayı düşündüğüm model: Electrolux EDH3897SDE fiyat olarak da 2400-2500 civarında.
    Farklı model önerileri veya model yorumlarınızı bekliyorum.
  • Arkadaşlar Samsung WD0804W8E1 kurutmalı çamaşır makinası hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?

İnceleyen, araştıran oldu mu?
  • Wtb86201tr kullanan varmı. Bu cihaz b sinifi ama servis 86260 yerine bunu önerdi. Cok sik kullanmayacaksan Verdiğin fazla parayi amorti etmez dedi. Kararsız kaldım arada 700 lira fark var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Siemenns WT48Y860TR hakkında bilgisi olan varmı.
    Eski makinem arçeliğin kt 2670 di zannedersem çalıştırınca banyoya yağmur yağmış gibi oluyordu.
    Bu SiemensWT48Y860TR de bu durum olurmu bilgi verenlere şimdiden teşekkürler.
  • Çamaşır kurutma makinesi için bir alternatif var: Nem tutucu cihazlar , 500-1000 TL aralığında alınabilir. Kurutma makinelerine kıyasla daha kısa sürede ve daha az elektrik harcıyarak iş görürler.
    dış ülkelerde "tumble dryer" yerine dehumidifier kullanımı yaygındır. çamaşır ipe veya askıya asılır ve cihaz çalıştırılır. portatif olduğu için istenen yerde kullanabilir , az yer tutar. çamaşırlarda küçülme vb etkiler yaşatmaz.aynı tür çamaşırları kurutmak da gerekmez .
    tercih edilebilir bir çözümdür.
  • Electrolux edh3897sde'nin, aeg muadili var mı acaba bilen var mı?

• Aeg Turkiye'de cok model yok ben de aradim bulamadim. Electrolux modeli icin kampanya yakalamak lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murrz2643 -- 11 Temmuz 2015; 22:55:26 >
  • murrz2643 kullanıcısına yanıt
    Evet ama maalesef bimeks vb dışında pek kampanya yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kkus26

lg kurutmadan memnunum yıkayıp hemen ardından kurutmayı çalıştırıp sonra 6 dakikalık temizleme proğramını çalıştırın mkine tertemiz

ayrıca kurutmadan çıktıkdan sonra katlayıp direk dolabınıza koya bilirsiniz sıcak ekmek gibi çıkıyor istediğiniz şeklide hemen verebilirsiniz ütüye gerek yok
    bekletirseniz kırışabilir

herkese tavsiye ederim lg yıkama ve kurutma makinesini

Selam,

Bende LG çamaşır makinası kullanıyorum 9 kg, yaklaşın 5 sene oldu maaşallah cillop gibi. bir 10-15 sene daha gider.

LG kurutma makinası hangi modeli kullanıyorsunuz ?

birde öğrenmek istediğim başka bir şey var. Çamaşırmakinasının kilosu ne ise Kurutma makinasınıda kilosu omu olmalı ?

Teşekkürler,
    Ufuk
  • kurutma makinesini henüz almadım ben de bu konuda kendimi ikna etmeye çalışıyorum 3897sde'nin 1000 tl ekstra ederi var mıdır?

quote:

Merhabalar ben de edh3684pw3 modeliyle 3897sde modeli arasında kaldım. Enerji tasarrufu dışında tek farkları 3897sde deki tazeleme, havalandırma özelliği sanırım doğru mudur? Çamaşır makinemiz AEG L75280FL, onda da refresh özelliği var ama henüz kullanmadık kurutma makinesindeki özelliğin aynısı mı? Tambur hacmi de problem değil bizim için, bunların dışında İki model kurutma makinesi arasındaki 1000 liraya değecek başka bir özelliği var mı 3897nin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: artpoint

Arkadaşlar Siemenns WT48Y860TR hakkında bilgisi olan varmı.
    Eski makinem arçeliğin kt 2670 di zannedersem çalıştırınca banyoya yağmur yağmış gibi oluyordu.
    Bu SiemensWT48Y860TR de bu durum olurmu bilgi verenlere şimdiden teşekkürler.

Isı pompalı makinelerde o sorun olmaz.

Yukarda bahsedilen 2000 tl lik modelleri öneririm. 500 tl Fark vermeye gerek yok. W561 daha eski model. Y760 daha yeni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 7 Ağustos 2015; 9:57:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murrz2643

kurutma makinesini henüz almadım ben de bu konuda kendimi ikna etmeye çalışıyorum 3897sde'nin 1000 tl ekstra ederi var mıdır?

quote:

Merhabalar ben de edh3684pw3 modeliyle 3897sde modeli arasında kaldım. Enerji tasarrufu dışında tek farkları 3897sde deki tazeleme, havalandırma özelliği sanırım doğru mudur? Çamaşır makinemiz AEG L75280FL, onda da refresh özelliği var ama henüz kullanmadık kurutma makinesindeki özelliğin aynısı mı? Tambur hacmi de problem değil bizim için, bunların dışında İki model kurutma makinesi arasındaki 1000 liraya değecek başka bir özelliği var mı 3897nin?

Butçenizi zorlayacaksa hiç gerek yok,
    Aeg 76385
    Veya electrolux 3686 veya 3684 yeterli olur.
    Yeterki ısı pompalı olsun.

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.