Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: g_almar Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.943
Cevap
452
Favori
2.681.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: doktorx10

Merhaba arkadaslar
    Max 2 bin tl ye kadar kurutma makinasi onerilerinizi alabilirmiyim? Sik kullanicaz enerji sarfiyati onemli.
    Forumda sikca onerilen electrolux edh3897 modelinin EDH3686GDE dan farklari neler 700 tl fiyat farkina deger mi? Yillik bakim bu electoluxte de var mi? Tesekkurler

3897nin farkı inverter motor, motor garantisi, A++ enerji, A sınıfı yoğuşma verimi ve en önemlisi buhar jeneratörlü olması. Bu yüzden verilecek farka, eğer maddi durumunuz sizi zorlamıyorsa, değer.

Hocam cevap icin tesekkur ederim.. peki sizin tercih ettiginiz model fiyat performans modeli mi ozel bi sebebi var mi tercih etmenizin? Evdeki diger beyaz esyalarimi alirkende sizin yorumlarinizla tercihler yapmistim oldukca memnunuz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, kurutma makineleri kıyafetkerinizin üzerine yapışmış tüy saç kedi tüyü gibi şeyleri topluyor mu acaba? bir arkadaştan bu tür bir şey duydum da o da bir yerlerde okumuş kullanmadığı için emin olamadık.

Bir çocuğumuz olacak hem kurutmayla kışın uğraşmamak hem de kedimizin tüylerinden kıyafeteri yıkayarak/kurutarak kurtulmak istiyoruz.

Cevaplarınızı bekliyorum.
  • Electrolux EDH3897SDE A++ 9 Kg Kurutma Makinesi dün hepsi buradadan aldım bekliyorum umarım problem çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserk

Electrolux 3498 kurutma makinesi aldım. Ama çok gürültülü çalışıyor. Aynı makineyi kullananlarda da böyle mi? aeg 88489 ç.makinem bunun yanında sivrisinek bile sayılmaz. Sanki gemi motorunun yanında seyahat ediyorum. telefonun soundmeter uygulaması ile sesine baktım 72-75db sesi oluyor.

3498 4 aydır kullanıyoruz.. çok gürültülü değil bence lakin gece saatlerinde çalışınca malum gecenin sessizliğinde çok da sessiz çalışıyor denilemez.ben kapalı balkona kurdurmuştum, kapıyı kapatınca gece de olsa sesi rahatsız edici seviyede değil.
  • electrolux edh3897 kullanıyıruz bu makinaya ek garanti yaptıralım mı ?
    Birde sunu farkettim kurutma esnasında dönme durduğu sıralarda buzdolabının calışma desi gibi sesler çıkarıyor makine anlamadım ilk zamanlar bu sesi duymuyordum normalmidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: fath_87

Arkadaslar merhaba bende yorumlar uzerine Electrolux edh3897sde modeli aldim. Urun geldi henuz calistirmadim. Ama panelli ingilizce cikti. Ben turkce bekliyordum kullanan arkadaslarda ayni durum varmi. Veya bu ingilizce pabel degisiyormu. Cevaplar icin simdiden tesekkurler.

Panel ayarlar menüsünden türkce seçeneği mevcut kontrol edin bizdeki unuttum ama sanırım sde idi aynı yani

• ottoserdar O kullanıcısına yanıt
    benzer mantıkla çalışıyor normal kullanım kitapçığından yazıyor olabilir.
  • Yaklaşık iki aydır 3897SDW modeli kullanıyoruz. Kazak ve giysileri makinede kuruttuktan sonra filtreyi temizlediğimizde havların yanında saçlar da olabiliyor. Evde kedi gibi hayvanımız olmadığı için kedi tüyleri ile ilgili bir şey demem yanlış olur, ancak bu tüylerin de filtreye takılabileceğini düşünüyorum.
    İnanın kış ortamında kurutma makinesi kullanmak büyük bir kolaylıkmış.
    Umarım açıklamalarım sorularınıza çözüm olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

electrolux edh3897 kullanıyıruz bu makinaya ek garanti yaptıralım mı ?
    Birde sunu farkettim kurutma esnasında dönme durduğu sıralarda buzdolabının calışma desi gibi sesler çıkarıyor makine anlamadım ilk zamanlar bu sesi duymuyordum normalmidir?

Cihaz ısı pompalı olduğundan o sesi duyuyorsunuz. Yani dediğiniz gibi buzdolabı sesi olan kompresör sesi.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaslar
    Max 2 bin tl ye kadar kurutma makinasi onerilerinizi alabilirmiyim? Sik kullanicaz enerji sarfiyati onemli.
    Forumda sikca onerilen electrolux edh3897 modelinin EDH3686GDE dan farklari neler 700 tl fiyat farkina deger mi? Yillik bakim bu electoluxte de var mi? Tesekkurler

3897nin farkı inverter motor, motor garantisi, A++ enerji, A sınıfı yoğuşma verimi ve en önemlisi buhar jeneratörlü olması. Bu yüzden verilecek farka, eğer maddi durumunuz sizi zorlamıyorsa, değer.

Hocam cevap icin tesekkur ederim.. peki sizin tercih ettiginiz model fiyat performans modeli mi ozel bi sebebi var mi tercih etmenizin? Evdeki diger beyaz esyalarimi alirkende sizin yorumlarinizla tercihler yapmistim oldukca memnunuz..

Ben fiyat uygunluğundan ötürü aldım. Yeni bir ev kurdum ve çok masrafım oldu. Isı pompası olmazsa olmaz bir kriter olduğundan ısı pompalı en uygun modeli aldım. Yoksa daha müsait bir anıma denk gelse 3897 alırdım.

• quote:

Annemden sonra kendime de 3284 aldım rahat ettim. O konfora alıştıktan sonra yokluğu öyle zor geliyor ki. Bundan sonra kurutma makinesi vazgeçilmezlerimden biri. Evin içinde dağınıklık olmasından, acaba kurur da giyer miyim telaşından, tüylenen siyah çamaşırlardan, evde uçuşan tüy yumaklarından ve kazık gibi sert çamaşırlardan kurtulmak gibisi yok

Merhaba,

3284 modelini ben de gözüme kestirdim. Bosch makinamın üstüne kurduracağım. Bu konuda sorun çıkarmadılar. Fakat bir de 500 liraya 2. el çok temiz bir Siemens WT46S511TR buldum. Hangisini tercih etmemi önerirsiniz?
  • bu forumda kurutma makinesi alırken yazmıştım ve burayı inceleyerek kararımı vermiştim. mayıs 2012 de ise siemens marka WT46W562TR aldım. o günden bu güne kadar aralıksız kullanıyorum, ne bir arıza nede bir sorun ile karşılaştırdım. üstümdeki kıyafetlerim sayısız defa o kurutmada kurutulmuştur ve 3 sene önceki kıyafetlerimde bile en ufak bir küçülme ve çekme olmadı. halen kurutmadan çıkan çamaşırlarım kırışıksız ve ütüye gerek duymuyo. senelerdir ütüyu kullanmıyorum desem yalan olmaz. sadece eşimin özel düğünlerde felan giydiği gömlekleri ütülemişimdir. benden bir ay sonrada ablama ayni makineyi almıştık oda çok memnun ve hiç sorun yaşamadı şimdiye kadar. 3 yıl olucak bu sene. önemli olan şey kapasitesinden fazla çamaşır doldurmamak ve uygun programı seçmek ve kurutma işlemi bittikten sonra fazla bekletmeden çamaşırları çıkartmak. ben aldığım günden beri tek bir program kullanıyorum. bi renklilerimi kurutuyorum bide beyazlıları ve hiç bir çamaşırı ayrıştırmıyorum, kazakları bile atıyorum renklilerle beraber. dolap kuruluğunda renkliler/ beyazlılar programı seçiyorum ve sadece renklileri koyduğumda buna ilave olarak hassas tuşuna basıyorum. beyazlılarda basmıyorum. diğer programların hiçbirini kullanmadım. gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir cihazdır.
    eski evimde ikisini yanyana koymuştum, 4 ay önce taşındım ve şimdiki yerim kısıtlı olduğundan ikisini üst üste koydum çamaşır makinemle. sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buckel -- 26 Mart 2015; 22:47:31 >

• Merhabalar, öncelikle çok faydalı bir konu olmuş. Gerçekten kurutma makineleri hakkında, kafamdaki pek çok soru işaretini gidermiş oldum.

Asıl merak ettiğim, yeni taşınacağım evde çamaşır ve kurutma makinesini koymak için bir dolap yapılmış.
    Hatta kapalı olan bu gömme dolaba elektrik ve su giriş bağlantılarını da hazırlamışlar.

Ben de mecburen alacağım çamaşır ve kurutma makinesini bu dolaba koymayı düşünüyorum
    Çamaşır makinesinde çok sorun olmaz belki ama kurutma makinesinde, makineden çıkan sıcak hava
    nedeniyle kapalı alanda kullanılmaması yönünde kullanım kılavuzunda bilgilendirmeler mevcut.

Acaba kurutma makinesini bu alanda kullanabilir miyim? sorun olur mu?
    Isı pompalı bir model düşünüyorum.
    teşekkür ederim @candogan62 @lazpanyol @FUAT775

• quote:

Orijinalden alıntı: verderweremem

Merhabalar, öncelikle çok faydalı bir konu olmuş. Gerçekten kurutma makineleri hakkında, kafamdaki pek çok soru işaretini gidermiş oldum.

Asıl merak ettiğim, yeni taşınacağım evde çamaşır ve kurutma makinesini koymak için bir dolap yapılmış.
    Hatta kapalı olan bu gömme dolaba elektrik ve su giriş bağlantılarını da hazırlamışlar.

Ben de mecburen alacağım çamaşır ve kurutma makinesini bu dolaba koymayı düşünüyorum
    Çamaşır makinesinde çok sorun olmaz belki ama kurutma makinesinde, makineden çıkan sıcak hava
    nedeniyle kapalı alanda kullanılmaması yönünde kullanım kılavuzunda bilgilendirmeler mevcut.

Acaba kurutma makinesini bu alanda kullanabilir miyim? sorun olur mu?
    Isı pompalı bir model düşünüyorum.
    teşekkür ederim @candogan62 @lazpanyol @FUAT775

Merhabalar isi pompalı cihaz alırsanız klasik yogusmali makineler gibi aşırı isinmadigi için sorun olmaz. Mesajinizin üstündeki siemens kurutma makineleri çok güzel...

• Arkadaşlar çamaşır kurutma alacağım üç model arasında kararsız kaldım.
    Öncelikle çamaşır makinemiz Bosch.
    Siemens - Profilo grubu bunun üstüne kurulabiliyor anladığım kadarıyla.
    İlk etapta üzerine kurdurmuyor olsamda ileriye yönelik üstüne kurdurma ihtimalim olabilir.

Bosch WTY88740TR
    Forumda çok öne çıkan Electrolux EDH3897SDE
    İkisi arasında Electrolux teknoloji, fiyat/performans olarak daha mı öndedir?

Bir yandan da o kadar para vermeyip profilo KM8430BTR mı alsam mı diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: creatures

Arkadaşlar çamaşır kurutma alacağım üç model arasında kararsız kaldım.
    İlk etapta üzerine kurdurmuyor olsamda ileriye yönelik üstüne kurdurma ihtimalim olabilir.

Bosch WTY88740TR

Bir yandan da o kadar para vermeyip profilo KM8430BTR mı alsam mı diye düşünüyorum.

seçeneklerdeki bosch hem fonksiyonellik ve kalite hem fiyat ve hem de servis yönünden üçü arasında açık ara önde duruyor. ucuz olsun dersen de arçelik 2772 derim. b olduktan sonra 400 fazladan verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaci -- 29 Mart 2015; 12:56:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

Arkadaşlar çamaşır kurutma alacağım üç model arasında kararsız kaldım.

Bosch WTY88740TR

seçeneklerdeki bosch hem fonksiyonellik ve kalite hem fiyat ve hem de servis yönünden üçü arasında açık ara önde duruyor. ucuz olsun dersen de arçelik 2772 derim. b olduktan sonra 400 fazladan verilmez.

Çok teşekkürler cevabınız için. Bir ufaklık var bir tane daha geliyor kısmetse tahminimce haftada 4 kere civarı çalışacaktır kurutma makinesi.
    A ile B sınıfında verilen farkı faturada çıkaracağına pek inanmasamda üzerindeki ısı pompası çamaşır çekme, zarar verme problemlerine karşın önemli bir özellik olacağını düşünüyorum.
    Şu durumda Bosch'a yönelmem daha mantıklı o zaman.

• quote:

Bosch WTY88740TR

Ben Electrolux yada Miele almanızı öneririm.

Isı pompalı uygun modellerde var, onlara bakmanızı tavsiye ederim. Electrolux EDH3684PW3

Sizde benim gibi bir kere alıyorum diyorsanız, miele tercih edin. Çünkü bahsettiginiz modellerin fiyatlarına göre Miele'de alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailon

quote:

Bosch WTY88740TR

Ben Electrolux yada Miele almanızı öneririm.

Isı pompalı uygun modellerde var, onlara bakmanızı tavsiye ederim. Electrolux EDH3684PW3

Sizde benim gibi bir kere alıyorum diyorsanız, miele tercih edin. Çünkü bahsettiginiz modellerin fiyatlarına göre Miele'de alabilirsiniz.

Eşim kapalı kapak sevmiyor :)
    Miele'nin de uygun dediğiniz modelleri sanıyorum bu tip kapak.
    Teknosa'da sanırım bir önceki modeli var sepetsiz A++ 2049TL
    http://www.teknosa.com/urunler/115020572/bosch-wty86800tr-kurutma-makinesi
    http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/WTY86800TR.html

Farkı A+++ ve sepetsiz oluşu.
    Sepet kullanışlı mıdır, gerekli midir? Sanıyorum yün ve ayakkabı kurutmak için gerekli oluyor.
    Aradaki farka değer mi sizce? (WTY88860TR olan modeliyle)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creatures -- 29 Mart 2015; 23:39:09 >

• 2000 TL civari max butce ile siemens kurutma makinesi dusunuyorum. Guncel tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Tşkler şimdiden.
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.