Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.909
Cevap
451
Favori
2.680.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: T-una

Bence sen bütçe anlamında fırsatın varsa ürünlerinin garantisini 7 yıla çıkarmayı tercih olarak öne al derim...

Not: Visco Yatak Tavsiyesi başlığını iyice ihmal ettin, farketmiyoruz sanma..

Selamlar

Teşekkürler Kurulumu için C.tesi düşünüyorum. Küçük tuvaletteki klozeti söktüm çamaşır makinası ve kurutmayı + bir kaç dolapla Çamaşır odası yaptım.

Garanti Uzatmada 7 yıla çıkarmanın TL karşılığını Biliyormusunuz.

Ayrıca Acele okuduğum için dikkat edemedim. Sorma Visco yatak konusunda yazıyorum ama birde bana sor. Çaktırmadan bir yere yönlendirmeler var
    Satıcılar bile çoğu bilgi sahibi değil işin ilginç tarafı türkiyede vızıltısını duymadığım firmalara burda, süper visco yapıyor vs. yazıyorlar.
    Sonuç olarak; viscoya 1200 TL den fazla vermeyin.

Edit: Garanti uzatma cihaz başına 58TL Servisden öğrendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 24 Şubat 2010; 10:45:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazera

selam dostlar bende kurutma makinası alayım dedim ama bacalıda kararkıldım sanki siz ne dersiniz .daha tasarruflu ve daha kokusuz oldugundan sizlerinde fikrini alabilirmiyim .

aziz kardesim banada yardımedermisin lütfen .
  • quote:

quote:

selam dostlar bende kurutma makinası alayım dedim ama bacalıda kararkıldım sanki siz ne dersiniz .daha tasarruflu ve daha kokusuz oldugundan sizlerinde fikrini alabilirmiyim .

aziz kardesim banada yardımedermisin lütfen .

Ben daha kullanmaya başlamadığım için sadece düşüncelerimi yazayım.

1 Bacalı sistemlere hiç bakmadım (Sanki bacalı sistemler eski örnek bir markanın 5-10 hava yoğunlaştırmalı varken 1-2 bacalı var)
    2 Bacalılarda çoğunlukla C enerji Seviyesinde B görmedim (bakmadım fazla ondan olabilir.)
    3 Siemens 46S511TR yi 1000 TL ye yada Hepsiburadada 949TL 12 Taksite alabilirsiniz. bayilerde %40 çamaşır mak. alana
    kurutma %40 indirim hikaye direk çamaşır mak. almadan 1000 TL ve daha azından alabilirsiniz.

• ok tesekkür ederim .
  • merhabalar
    SİEMENS WT44E100TR hizlia al 715 ile
    Siemens WT46S511TR hepsiburada 950 30 cek getirisi ile 920
    arasinda kaldim

yardim edebilirseniz bu topicin de kurutma makinası sahibi olarak müdavimi olacagim :)))

aksama alacagim cunku hb son gün bugun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgungorkem

merhabalar
    SİEMENS WT44E100TR hizlia al 715 ile
    Siemens WT46S511TR hepsiburada 950 30 cek getirisi ile 920
    arasinda kaldim

yardim edebilirseniz bu topicin de kurutma makinası sahibi olarak müdavimi olacagim :)))

aksama alacagim cunku hb son gün bugun

HB Bir hafta önce de son gündü ama bugün sonda olabilir
    511TR C enerji sınıfı değil B yanlış yazılmış.

Bence 511TR al derim. 100TR den daha yeni ve daha çok fonksiyonlu. ama 200 TL farka değer mi? Sen karar ver ben bilmiyorum

• en azindan 30 tl cek icin dun gece sondu ve aldim

hayirli olsun
    bakalim arçelik makinamın üstüne koyma sorununu nasıl halledecegim

gerçi öncekisayfalari okudum üstüne koyup gecerim de montaj kitini almam gerek yine de

aziz ve tuna cok teşekkürler

50 tl world puan ile 975 odedim 80 tl alacagim bayagi karli alis veris oldu
  • Ben 46s511TR yi siemens bayisinden 1000 TL ye aldım ve + 58TL ile Garantiyi 7 yıla çıkardım.

ç.makinası üstüne kurulan aparat plastik bir kare parça ve ç.makinasının üstüne vidalanarak yapılıyor.

Size ç.makinası siemens olması gerek derler ise inanmayın düz zemine vidalanan bir sistem. Aparat üçretsiz (internetten aldığınız için üçret isterler ise vermeyin )
  • Bugün Darty'de electrolux 97170 çamaşır kurutmanın ütü fonksiyonunu denedim (evden götürdüğüm çamaşırlarla) umduğumu bulamadım. Denildiği gibi ütülü gibi çıkarmadı.Bosch 86511'i almaya karar verdim.
  • CAMASIR KURUTMA MAKINALARI ILE ILGILI OLARAK FORUMDAN YORUMLARINIZI TAKIP EDIYORUM.
    BANA DA YARDIMCI OLACAGINIZI UMID EDERIM.

SIEMENS WT46S511 TR İLE WT46S512 TR CAMASIR KURUTMA MAKINESI ARASINDA KALDIM.
    HATTA 511 OLANI SATIN ALDIM AMA HENUZ TESLIM EDILMEDI. BU ARADA WT46S512 TR OLAN URUN KAFAMA TAKILDI BUHARLA KIRISIKLIK ACMA OZELLIGINDEN DOLAYI.

WT46S512 TR OLAN URUN 2010 YILI BASINDA PIYASAYA CIKTI FAKAT SITESINDE YAZAN BUHAR ILE KIRISIKLIK AZALTMA OZELLIGININ NASIL OLDUGU KONUSUNDA PEK BIR BILGI ALAMADIM. KIMSE YARDIMCI OLAMADI MALESEF YENI BIR URUN OLDUGUNDAN.

BIR DE SIZE SORMAK ISTEDIM ARADAKI 600 - 700 TL KADAR FARK BU KIRISIKLIK ACMADA GERCEKTEN ONEMLI OLUR MU. TABII KI BIZ BAYANLAR ICIN ONEMLI OLACAGI BIR GERCEK AMA CALISMA SISTEMI NE SEKILDE YANI BU DA DIGER OZELLIK SECIMLERINDE OLDUGU GIBI ISTEDIGIMIZ KURUTMA DA MI SECIYORUZ. URUNU GORMUS OLAN VAR MI ?

COK ACIL ALDIGIM SIEMENS WT46S511 TR EVIME TESLIM EDILMEDEN BU KONUDA BENI BILGILENDIRMENIZI RICA EDECEGIM.

ESMA SEHER TAN

• Çamaşır kurutma makinaları ile ilgili olarak forumdan yorumlarınızı takip ediyorum.

Bana da yardımcı olacağınızı ümid ederim.

SIEMENS WT46S511 TR İLE WT46S512 TR Çamaşır kurutma makinaları arasında kaldım.
    Hatta WT46S511 TR olanı satın aldım ama henüz teslim edilmedi. Bu arada WT46S512 TR olan ürün kafama takıldı, buharla kırışıklık açma özelliğinden dolayı.

WT46S512 TR olan kafama takılan bu ürün 2010 yılı başında piyasaya çıktığından internet sitesinde yazan buharla kırışıklık azaltma özelliğinin nasıl olduğu konusunda pek bir bilgi alamadım. Malesef kimse yardımcı olamadı yeni bir ürün olduğundan.

Bir de sizlere sormak istedim. Aradaki 600 - 700 TL kadar fark kırışıklık açmada gerçekten önemli olur mu ?
    Tabii ki biz bayanlar için önemli olacağı bir gerçek ama ne kadar etkili konu makina kırışıklık açmada ?

Bu nedenle buradan bilgi almak istedim konu ürünü görmüş olan var mı ?

Çok acil aldığım SIEMENS WT46S511 TR evime teslim edilmeden bu konuda beni bilgilendirmenizi rica edeceğim.

ESMA SEHER TAN

• Sayın T-una

Acil cevabınız için çok teşekkür ederim size.

Çamaşır kurutma makinaları hakkında tüm yorumları baştan sona okudum. Zaten bu sebeple marka olsun model olsun kafamda eleye eleye sadece aynı markanın 2 modeli arasında kaldım.

SIEMENS'in çamaşır makinasını da kullanmaktayım.

Evet haklısınız eski yorumlardan edindiğim bilgiye böre 511 ile 561 olan ürün arasında, kendisini yıllar sonra amorti edecek A + enerji sınıdı yüzünden asla ikilemde kalmadım ve bu sebepten dolayı aradaki farkı vermeye değmez buna inanıyorum

Fakat bu buharla kırışıklık giderme bence eğer gerçekten 511 olan üründen daha artıysa değer diye düşünüyorum. Siemensin fabrikasına varana kadar aradım, bayileri aradım sanırım daha pek satış yapmadıklarından kimse açıklayıcı bilgi veremedi. İyice kafam karıştı. Ürün eve gelmeden kafamda çözmeliyim bu konuyu.

Sizin tanıdığınız SIEMENS servis veya yetkili satıcı var mı 512 olan ürünü araştırabileceğimiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SCARLET1972
    ...
    ... sanırım daha pek satış yapmadıklarından kimse açıklayıcı bilgi veremedi. ...

Sizin tanıdığınız SIEMENS servis veya yetkili satıcı var mı 512 olan ürünü araştırabileceğimiz ?

Sorunuzun değilde, artık sorununuzun kaynağını sizde keşfetmişsiniz...

Bu anlamda bence istediğiniz cevabı bu kadar kısa sürede alamayacaksınız...

Naçizane tavsiyem, 600-700TL farkı yeni çıkan kazanlı çok güzel ütülerden birine verin ve kırışık sorununuza bu açıdan yaklaşın..

PM aracılığıylada dediğim gibi KIRIŞIK AÇMA teknolojileri, günümüzün diğer teknolojilerinin verdiği vizyondan umutla bakıldığında, kesinlikle istenen/beklenen/umulan sonuçları doğurmamaktadır...

Diğer Çamaşır Kurutma Makinesi kullanıcısı forum paylaşanlarının bu konuda fikren bana katılacaklarını düşünüyorum...

Edit:

Yalnız Esma Hanım, bakın sizin gibi bilinçli müşterilerin (bu forumdanda bolca okuduğumuz kadarıyla) izlediği bir yol var...

Bu ürünü satan Teknosa XXL, Darty ya da bir Siemens bayisine elinizde çamaşırlarınızla gidip 512TR yi denebilirsiniz...

Bu teklifinizi büyük mağaza çalışanları memnuniyetle kabul edip, kendileri içinde deneyim olacağını söylüyorlar. Bende çoğu farklı ürün için sordum ordan biliyorum...

Ayrıca emin olabilirsiniz ki bu yöntemi Çamaşır Makinesinde deneyen bir çok kişi var.

Eğer olayı aklınızda bitirmek istiyorsanız deneyin derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 3 Mart 2010; 14:23:53 >

• Selamlar

@SCARLET1972 Benim yaşadığım durumun aynısı sizde de oldu galiba.

Ben ç.makinası ve kurutma makinası aldım 511TR akşam eve geldim 512TR yimi alsam diye düşündüm ürün gelmeden bayiyi arayıp ne kadar fark veririm diye sordum. 450TL gibi dediler 600 TL farkla Sonuçlandı.

sonuç olarak 1000 TL ye 511 TR yi aldım. hafta sonu 8 kg 3kez çamaşır yıkadım 3 kez kuruttum. tam dolu renkli beyaz ve bornoz havlular yıkandı. kurutması dolap kuruluğu seçili tam kuru çıktı.

511 TR den memmunum belki 512 TR daha iyidir fakat 600 TL vermek istemedim.

Sonuç olarak kurutma makinasında ilk dikkat ettiğim şey kotların arkasındaki deri
    gerçek ise küçültüyor.

Edit: 511TR bittikten sonra 6-12 ay sonra 512TR lerde 1000 TL ye alınabilicektir. ama o zaman 513TR çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 3 Mart 2010; 15:58:42 >

• Sayın aziz,

yazdıklarınızı okuyunca içime su serpildi. Peki kurutmuş olduğunuz bu 3 parti çamaşır içerisinde kırışık çıkma durumu söz konusu oldu mu ?

Az önce de Siemens genel müdürlükten teknik departmandan bilgi aldım hatta araştırıp onlar bana geri döndüler. Pamuklular ve sentetikler için program sabitmiş yani pamuklu ve sentetik kurutma seçildiğinde buharlı kırışılık önlemeyi otomatik olarak seçiyormuş makine. Fakat onlarında söylediği tabii ki 511 olandan daha az kırışık çıkartır ama hiç kırışmaz diyemeyiz diye bilgi verdiler.

siz bu kurutmalarda hangi programları kullandınız. ve kırışıklık durumu ne oldu sonuçta ?
  • Esma Hanım,

Bu sorularınız, ürünlerin çeşidine, kumaşların çeşidine program bittikten sonra içinde bekleme sürecine göre değişiyor...

Bende 511TR kullanıyorum ama sizin tam tatmin olacağınız cevabı kimse veremez inanın...

Ben şunu söyleyebilirim deviri yüksek tutar (çamaşır makinesindeki sıkma devri ile kırışmayıp birde bu kurutma devirde kuruyacağına inanır) Hassas ve Kırışıklık Önleme tuşlarına basar ve program biter bitmez alırsanız en iyi sonucu verir...

Yok 1200-1400 devirde sıkılmış çamaşırları, aynı devirde dolap kuruluğunda kurut der, program bittikten sonra unutur 12 saat sonra alırsanız ütü ile açamayacağınız şekilde kırışıklıklarla karşılaşırsınız...

Benim deneyimlerimden çıkan sonuçlar böyle ve bence bu ürünler bu kadarda basit, daha fazlasınıda beklememek lazım...
  • Arkadaşlar siemens veya bosch un 511 kodlu B sınıfı kurutma makinesi hangi ülke üretimi bosch bayisine gidip cihazın her yerine bakındım yazmıyor bir şey bu konuda bilgisi olan varmı
  • @T-una

Hocam cihazı şu ana kadar kullanıyorsunuz olumsuz,problemli bir şeyleri varmı evde kullandığım Bosch Maxx WFO2422 den sonra cihazlar Almanya üretimi dışında oldumu kaygıyla yaklaşıyorum
  • 511 Polonya üretimmiş.
  • @SCARLET1972

Yanıtınız için çok teşekkürler sizde ürününüzü kullanmaya başlayınca olumlu olumsuz yorumlarınızı buraya yazarsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.