Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.902
Cevap
453
Favori
2.678.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratkutay

ozaman daha iyiymiş hocamm bende öyle biliyordum baktımda bununla ilgili elektirkçiler filan sordum ama neyse bana etki eden fatura önemli :) benim kurutma akşam 8 den gece 3-4 e kadar hergün ve gündüzleride haftada 1-2 defa aralıksız çalışıyor ne zaman yorulup yanacak diye bekliyom hanım al dedi aldım şimdide durduramıyorum sürekli çalışıyor elektrik faturamı 20 tl oynattıı ortalama amaa hiç durmuyor 1 ay sürekli çalışıyor 2 çocuk olunca malum

peki çamaşırlarda küçülme oldu mu acaba?

ben gelecek 1 yıl içinde almayı planlıyorum ama en çok merak ettiğim bu. forumda bosch.un en üst modellerini alan oldu. ama dolap kuruluğu ve extra kurutma seçeneklerinde çamaşırların küçüldüğünü, havluların kırış kırış, uçlarının küçük çıktığını yazanlar oldu. bunu da ütü kuruluğu+hassas programını seçerek önlediklerini yazanlar oldu. bu durumda o kadar program bi işe yaramıyor...

önceki sayfaları okudunuz mu? bu konuda yazan epey var.

• emrah hocam bak sana kullandığım modeli veriyim inan hanım benim ne bulsa kurutuyorrr aklına gelebilecek herşeyi ne bir yırtma nede bir küçülme hiçbirinde olmadı o makinayıda 1 ay araştırıp almıştım .
    WT46W561TR
    IQ 700
    A-50%, ısı pompası teknolojisi, kendi kendini temizleyen kondenser filtresi, Soft-dry tambur, kırışık önleme sistemi, özel programlar, duoTronic Fuzzy Kontrol, iç aydınlatma
    Devamı bu benim evde kullandığım makine şuanda kampanyalı fiyatı 1650 tl civarı başını ağrıtmıyacak tek makineee tek bir tek bile sıkıntım olmadı ama boshu bilmem bu siemensss
  • quote:

emrah hocam bak sana kullandığım modeli veriyim inan hanım benim ne bulsa kurutuyorrr aklına gelebilecek herşeyi ne bir yırtma nede bir küçülme hiçbirinde olmadı o makinayıda 1 ay araştırıp almıştım .
    WT46W561TR
    IQ 700
    A-50%, ısı pompası teknolojisi, kendi kendini temizleyen kondenser filtresi, Soft-dry tambur, kırışık önleme sistemi, özel programlar, duoTronic Fuzzy Kontrol, iç aydınlatma
    Devamı bu benim evde kullandığım makine şuanda kampanyalı fiyatı 1650 tl civarı başını ağrıtmıyacak tek makineee tek bir tek bile sıkıntım olmadı ama boshu bilmem bu siemensss

bosch-siemens aynı zaten. tasarımları ve 1-2 ufak fark dışında farkları olmuyor...beim pek acelem yok zaten...1 yıl sonunda ancak :)
  • arkadaşlar siemens'in WT46Y860TR 8 kg'lık kurutma makinesini kullanan var mı? internet sitelerinde 2000 tl ye bulmak mümkün. sizce 1600 tl ye satılan bosch un 7 kg'lık makinesine göre 400 tl fark vermek akıllıca mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

ozaman daha iyiymiş hocamm bende öyle biliyordum baktımda bununla ilgili elektirkçiler filan sordum ama neyse bana etki eden fatura önemli :) benim kurutma akşam 8 den gece 3-4 e kadar hergün ve gündüzleride haftada 1-2 defa aralıksız çalışıyor ne zaman yorulup yanacak diye bekliyom hanım al dedi aldım şimdide durduramıyorum sürekli çalışıyor elektrik faturamı 20 tl oynattıı ortalama amaa hiç durmuyor 1 ay sürekli çalışıyor 2 çocuk olunca malum

peki çamaşırlarda küçülme oldu mu acaba?

ben gelecek 1 yıl içinde almayı planlıyorum ama en çok merak ettiğim bu. forumda bosch.un en üst modellerini alan oldu. ama dolap kuruluğu ve extra kurutma seçeneklerinde çamaşırların küçüldüğünü, havluların kırış kırış, uçlarının küçük çıktığını yazanlar oldu. bunu da ütü kuruluğu+hassas programını seçerek önlediklerini yazanlar oldu. bu durumda o kadar program bi işe yaramıyor...

önceki sayfaları okudunuz mu? bu konuda yazan epey var.

bende de profilo var.

bosch - siemens - profilo aynı..

maalesef kurutması güzel hoş ama küçülme yaptı. bu konuda dertliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ametal82

arkadaşlar siemens'in WT46Y860TR 8 kg'lık kurutma makinesini kullanan var mı? internet sitelerinde 2000 tl ye bulmak mümkün. sizce 1600 tl ye satılan bosch un 7 kg'lık makinesine göre 400 tl fark vermek akıllıca mı?

arkadaşım siemensin 1680 kampanyalı verdiği 7 kglik 561 tr olan var ben evde kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok ne küçülme ne kurutmama tavsiye ederim
  • profiloda çelik kazanlı kurutma yok. kazan malzemesi galvanizkaplamalı sac. yine profiloda a sınıfı (ısı pompalı) cihaz yok. kurutmada profilo tercih etmemek daha iyi olur. kalite olarak arçeliğin 2772 modeliyle kıyaslanabilir, siemens-bosch ürünleri ile ve arçelik 3885 ile kıyaslanamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

profiloda çelik kazanlı kurutma yok. kazan malzemesi galvanizkaplamalı sac. yine profiloda a sınıfı (ısı pompalı) cihaz yok. kurutmada profilo tercih etmemek daha iyi olur. kalite olarak arçeliğin 2772 modeliyle kıyaslanabilir, siemens-bosch ürünleri ile ve arçelik 3885 ile kıyaslanamaz.

öyle diyorsunuz ama dediğiniz bosch modellerinde de ısı pompalı ve çelik kazan olmasına rağmen çekme sorunu yaşayanlar var.

yani ısı pompası ve çelik kazan olması yeterli olmuyor demek ki.
  • Selamlar,

Nihayet kurutma makinesini desteklerinizle sipariş verdim..Öneri ve bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkürler..Isı pompalı, A sınıfı Elektroluks EDH 97980 W.Kullanınca yorumlarımı yazarım..Şimdi montajı hazırlamam gerek..
    Çamaşır makineisnin yanına gelecek..Size danışmak istediğim kurutma makinesinin su çıkışını 1 çatal boru ile çamaşır makinesinin pis su çıkışını yaptığımız yere yapmalı mıyım? Her iki makineye de zarar vermez sanırım? Pis su çıkışını yapmayıp, arada kaptaki suyu dökmek de olabilirmiş..Tam değerlendiremedim..
    Ne dersiniz?
  • Pardon model 81, ama farketmez sanırım..Sistemleri aynı galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

profiloda çelik kazanlı kurutma yok. kazan malzemesi galvanizkaplamalı sac. yine profiloda a sınıfı (ısı pompalı) cihaz yok. kurutmada profilo tercih etmemek daha iyi olur. kalite olarak arçeliğin 2772 modeliyle kıyaslanabilir, siemens-bosch ürünleri ile ve arçelik 3885 ile kıyaslanamaz.

öyle diyorsunuz ama dediğiniz bosch modellerinde de ısı pompalı ve çelik kazan olmasına rağmen çekme sorunu yaşayanlar var.

yani ısı pompası ve çelik kazan olması yeterli olmuyor demek ki.

- çekme sorunu tamamen kullanımla alakalı, cihaz kalitesinin bu soruna önemli bir katkısı yok. çamaşıra uygun program seçimi yapıldığı sürece hiçbiri çekme yapmaz. yeni kullanıcının bir süre doğru program seçmeyi öğrenme aşamasından geçmesi gerekiyor. bu arada biraz çamaşır küçültmesi kaçınılmaz. bahsettiğim 2772 gibi b sınıfı rezistans ısıtmalı ve galvaniz kazanlı makineleri kullanıp da çok iyi iş çıkaran kullanıcılar var, tek yaptıkları doğru ayar.
    - malzeme kalitesi cihazın kullanım ömrünü, donanım üstünlüğü de verimli çalışmayı ve tüketimi etkiler. mesela galvaniz kazanda paslanma oluşması ihtimali çelik kazanla karşılaştırıldığında önemli bir olumsuzluktur. yine ısı pompalı sistem ortam ve iklimden çok az etkilenirken, rezistans ısıtmalı sistemde ortam ısısı arttıkça ve/veya sıcak iklimlerde yoğunlaştırma performansı oldukça düşer.

saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeynep10

Selamlar,

Nihayet kurutma makinesini desteklerinizle sipariş verdim..Öneri ve bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkürler..Isı pompalı, A sınıfı Elektroluks EDH 97980 W.Kullanınca yorumlarımı yazarım..Şimdi montajı hazırlamam gerek..
    Çamaşır makineisnin yanına gelecek..Size danışmak istediğim kurutma makinesinin su çıkışını 1 çatal boru ile çamaşır makinesinin pis su çıkışını yaptığımız yere yapmalı mıyım? Her iki makineye de zarar vermez sanırım? Pis su çıkışını yapmayıp, arada kaptaki suyu dökmek de olabilirmiş..Tam değerlendiremedim..
    Ne dersiniz?

hayırlı olsun, servis problemi olmayan bir bölgede yaşıyorsanız en iyilerden birini seçmişsiniz.
    kurutma cihazlarındaki atık su borusu çamşır makinesininkinden oldukça ince. en azından bendeki arçelik 3885 de böyle. ben iki boruyu yanyana gidere soktum, gayet güzel oldu. çatal boruya gerek kalmadı. ama giderin ağzındaki lastiği yenilersen iyi olur, yoksa giderden ortalığa koku çıkabilir.

saygılarımla.

• quote:

- çekme sorunu tamamen kullanımla alakalı, cihaz kalitesinin bu soruna önemli bir katkısı yok. çamaşıra uygun program seçimi yapıldığı sürece hiçbiri çekme yapmaz. yeni kullanıcının bir süre doğru program seçmeyi öğrenme aşamasından geçmesi gerekiyor. bu arada biraz çamaşır küçültmesi kaçınılmaz. bahsettiğim 2772 gibi b sınıfı rezistans ısıtmalı ve galvaniz kazanlı makineleri kullanıp da çok iyi iş çıkaran kullanıcılar var, tek yaptıkları doğru ayar.
    - malzeme kalitesi cihazın kullanım ömrünü, donanım üstünlüğü de verimli çalışmayı ve tüketimi etkiler. mesela galvaniz kazanda paslanma oluşması ihtimali çelik kazanla karşılaştırıldığında önemli bir olumsuzluktur. yine ısı pompalı sistem ortam ve iklimden çok az etkilenirken, rezistans ısıtmalı sistemde ortam ısısı arttıkça ve/veya sıcak iklimlerde yoğunlaştırma performansı oldukça düşer.

saygılarımla.

kullanım dikkat etmek lazım doğru diyorsunuz. öğreniriz umarım makineden nefret etmeden önce.

bu arada çelik kazan, ısı pompa, A + işin içine girince fiyat katlanıyor.

gerisi cüzdanda...

• arkadaşlar bundan sonraki kurutma ve çamaşır makinemi mielle almayı düşünüyorum! sessizlik konusunda acaba sadece üst modellerimi iddialı yoksa 2-2500 tl liklerde de sessizlik söz konusumu?
  • Teşekkürler yanıtınız için..Çatal boru yerine lastik hazırlayacağım montaj için..
    Makine bugün veya yarın gelecek..
    Kullanınca yazarım..Herkese selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Arçeliği alalı neredeyse 4 ay oldu, çok ama çok memnunum. 580 liralık bir üründen böyle performans, süper.

5-6 yıl sonra hurdaya gitme ihtimali yüksek, ilk alındıklarında hepsi öyledir 4-5 sene sonra yavaş yavaş arızalar çıkmaya başlıyor.Annemdeki D60K da ilk alındığında öyleydi.Şimdi sararmalar başlamış eskisi gibi kısa sürede kurutmamaya başlamış kurutsa bile çok fazla çekmeye başlamış.Arçelik-BEKO alacaksanız 5-6 yıl sonra değiştirecekseniz alın eğer yok ben 10-15 sene kullanacam derseniz Bosch-Siemens-AEG-Miele den şaşmayın.Ayrıca kurutma makinesini aldıktan 3 sene sonra bakım yaptırmak gerekiyor.Makineyi altını üstünü açıp bir güzel temizliyorlar rezistanı temizliyorlar motoru temizliyorlar fan vs. parçaları temizliyorlar kısacası makineyi tertemiz yapıyorlar gerçi bu bakım Türkiyede yok galiba ABD de Bacalı eski tip kurutma makineleri daha fazla revaçta olduğu için özel baca temizleme şirketleri var bacalı kurutma makineleri kullananlar için gerekli bir ihtiyaç Türkiyedeki servisler sadece arıza olduğunda makineyi götürdüklerinde bakımı serviste yapıyorlar.

5-6 yıl sonra hurdaya gitmesini nasıl hesapladınız?
    4-5 sene sonra hangi arızaları çıkardı?
    d60K ile hangi ürünü kıyasladığınızın farkında mısınız?
    dün çekme yapmayan makinede sonradan ısıtıcı veya ısı değerleri mi artmışta çekmeye başlamış?
    şu 3 sene sonra bakım yaptırmak gerekiyor hangi klavuzda hangi bildirimde yazıyor bir foto rica edebilir miyim?
    amerikada bizim kullandığımız tipte makine kullanılıor mu veya pazar payı nedir ki neyin temizliği yapılıyor?

bu başlıkta en subjektif yorumlar sizde, şu sorularıma cevap alabilirsem banada çok yardımcı olacaksınız?

• quote:

emrah hocam bakın bununla ilgili kullanım kılavuzlarını ve makinelerin ön yüzlerindeki tüketim değerlerinden sadece en ekonomik proğramın sattlik tüketimi yazar proğramları incelediğinizde 3 kw tüketen proğram bile var ama bu değerler bu makinelerde saatlik değerler neden derseniz ben başka bi makineyle aynı şartlarda test ettim ve ikisinin arasında yaklaşık 2.5-3 kat fark olduğunu gördüm

net bilgi için teşekkürler

üreticiler eğer çarpıtmıyorsa en standart programlarıının 1 saatlik enerji tüketimini yazar. yada yıllık ortalama tüketime göre enerji sınıfı belirtir. o program kaç saat çalışır ise bu değer ile çarpılır. saatlik enerji tüketimi daha yüksek veya düşük programlarıda olabilir. ısı pompalı ürünlerde kondenserli ürünlere göre bahsettiğiniz gibi yaklaşık 3 te 1 oranında enerji harcar ( daha da iyilşeiyorlar)

• Electrolux EDH97981W mu yoksa AEG LAVATHERM T96699IH mı?Ne dersiniz?Aralarındaki fiyat farkına değecek kadar özellik farkı var mı? Bu arada AEG'nin bu modelinin ülkemize resmi ithalatçı tarafından getirilmediği doğru mu? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
  • Merhaba
    Yaklasik 2 haftadir kurutma makinesi almak icin arastirma yapiyordum. bu forum ilk mesajdan son mesaja kadar okudum. ilk zamanlarda birden fazla secenek üzerine gidip geliyordum. önceligim ucuz makine yönündeydi zira esim 1000 tl gecmemesini tembihlemisti :). sonrasinda burda okudukca isi pompasi teknolojisini benimsedim. evdeki camasir makinemde siemens oldugu icin ve servisinden de cihazdanda cok memnun oldugum için önceligim siemens yada bosch du. en sonunda Bosch ile siemens arasinda karar kilmaya kadar ilerledim. dün nihayi kararim ile siemens WT46W562TR IQ700 cihazini siparis ettim. Bugün getirip hemen kurdular. az sonra ilk kez kullanacagim :). fiyatina gelince: asil fiyati 2691 TL olmasina karsin camasir makinesi alanlara %40 indirim ile 1615 tl ye veriyorlar. aradigim bayi ile görüstüm ve camasir makinemin var oldugunu ve siemens marka oldugunu söyledigimde bana bu indirimden faydalanacagimi belirttiler. ama ben bununlada yetinmedim kesin alacagim esim müsade etmiyor v.s. diyerek fiyati 1550 tl ye cektim. üstelik pesin fiyatina 12 taksit ve 2 ay erteleme ile. Web de en ucuz 1595 e bulmustum ama oda orginal siemens garantisi degil ithalatci garantisi ile. ben direkt siemens yetkili bayiden almis oldum hemde orjinal Siemens türkiye garantisi ile, üstelik ücretsiz teslimat.
    bu makineyi baslica tercih etmemin sebebi, isi pompasi teknolojisi olmasi, a sinifi enerji sinifi olmasi, ki bu makine isi pompasi teknolojisi ile normal a sinifi makinelerinden %50 daha az enerji tüketimine sahip (ödül almis bu konuda). diger etken ise kondensatör temizliginin kendisi otomatik yapmasi. program cesitliliginin cok olmasi bide lc ekraninin genis olmasi. aslina bakarsaniz benim aklim IQ800(WT46Y860TR) olan makinede kalmisti ama o kampanyaya dahil degilmis ve fiyatida 2800 tl civari, internetde bile en ucuz kargo haric 2000 tl ye bulabildim. onu alsaydim esim kesin kalpten giderdi. IQ 800 ün lcd ekrani cok daha genis ve detayli. nedendir bilmiyorum ama ben elektronik cihazlarda hep büyük ekran büyük gösterge olanlari daha cok seviyorum, sanirim otomasyon mühendisi olmam bundan etken, elektronik cihazlara ilgim cok :)
    neyse diyecegim o ki, alacaksaniz en iyisini alin sonucta ucuz olani size elektrik faturasi sayesinde zaten birkac sene icinde pahali olani kadar mal olacaktir. hesaplamalrim bunu gösteriyor. vede satis sonrasi hizmetde tabiki cok önemli. siemens bosch bu konuda beni hic üzmedi. aldigim sonuclari ilk kullanim sonrasi yine burda paylasmaya calisacagim.

• siemens WT46W562TR kullanan arkadaslar, tecrübelerinize ihtiyacim var. secicegim programlar hakkinda. mesela çarsaf ve nevresimlerde hangi programi kullanmam gerekir? iyice kurumus olmalarini istiyorum. bornozlar ve havlular için hangi program ve renkli çamasirlar icin hangisi? süreli program tam olarak ne ise yarar? yoksa ben hersey icin extra kuruyu secip mi çalistirayim? kafam cok karisti. bide bu kurutma sonuc ayarı die bisey var onu anlamadim. birileri bana yardimci olursa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.