Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.909
Cevap
451
Favori
2.680.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arakdaşda Beko D1 70KT Kurutma Makinesi var ve iki defa sorun yüzünden fabirkaya gidip geldiğini ancak gayet memnun olduğunu söyledi.
    Bosch kurutma makinesini 1.500TL ye almayı düşündüğümü söyleyince "Çıldırdın mı sen!? Altü üstü bir kurutma makinesi ve Beko gibi ucuz ve kullanışlısı varken 3 katı fiyat verme" dedi.
    Aklım daha da karıştı.
  • sn.pisagor:
    tercihiniz kurutmalı çamaşır makinesi olacaksa, 6 kg kurutabilen modeller daha avantajlı olur sanırsam. (8kg yıkama ,6kg kurutma) zaten genelde 6kg çamaşır yıkanır, tek seferde de kurutursunuz.
    elektrolux 168540 modelini düşünmezmisiniz.?elektrik sarfiyatı: 5.44 kw ( bosch 28420: 5.70 kw)
  • HOVER hakkında fazla bilğim yok ama alternatif oluşturabilirmi aceba? 1500-1600tl.
    Hoover WDYN 964 PG 1400 Devir 9Kg Çamaşır Makinası (9 KG Yıkama/6 KG Kurutma) Ürün Açıklaması

• 9kg yıkama kapasitesi
    • 6kg kurutma kapasitesi
    • 1400 sıkma devri
    • A enerji verimlilik sınıfı
    • Inverter motor ile sessiz çalışma
    İnverter motor ?Super silent
    Power Jet darbeli yıkama sistemi
    Buona notte sessiz gece programı
    Fuzzy Logic akıllı yıkama sistemi
    Gece&gündüz yıkama programı
    Kg. mode özelliği
    • Krom kapak
    • LCD gösterge
    • Sıcaklık ayar seçeneği
    • Sıkma devri seçimi
    • 23 saate kadar gecikmeli başlatma
    • 14?30?44 dakikalık hızlı yıkama
    • Gece&Gündüz yıkama programı
    • Kg modu
    • Özel programlar:
    • Kolay ütü
    • 59 dakikalık A sınıfı yıkama + kurutma

• http://www.siemens-home.com/tr/ürünler/çamaşır-kurutma-makineleri/kurutmalı-çamaşır-makinesi/WD14H420EU.html?source=browse
    http://www.bosch-home.com/tr/WVH28420EU.html?source=search

Bu makineler kurulduğunda cihazın arkasının da hava alması gerektiğinden yanlarını da biraz boş bırakmak gerekecektir.

Havalandırma gerektirmeyen makine hangisidir derseniz LG de iyidir.
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/camasir-makinesi/LG-drying-machines-F1480RDS5.jsp

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

http://www.siemens-home.com/tr/ürünler/çamaşır-kurutma-makineleri/kurutmalı-çamaşır-makinesi/WD14H420EU.html?source=browse
    http://www.bosch-home.com/tr/WVH28420EU.html?source=search

Bu makineler kurulduğunda cihazın arkasının da hava alması gerektiğinden yanlarını da biraz boş bırakmak gerekecektir.

Havalandırma gerektirmeyen makine hangisidir derseniz LG de iyidir.
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/camasir-makinesi/LG-drying-machines-F1480RDS5.jsp

Çok teşekkür ederim, saygılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasmir99

Merhaba, km7410ctr marka profilo kurutma makinesi aldım. Bunu alırken forumda çok bakındım ama herhangi bir yorum göremedim.
    Bunun hakkında birkaç şey yazayım dedim.
    Yer sıkıntım olduğundan ve garanti problemi yaşamamak için profilo marka aldım. 700 tl ye 10 taksit kadıköyde buldum.
    Bayinin elinde bir tane kalmış. Liste fiyatı 830 gibi birşey. Aparatı çamaşır makinesi üzerine montaj sırasında matkap ile ufak bir iki delik deliyorlar.
    Kapağı camlı değil, sesi kabul edilebilir düzeyde. İlk denememizi yünlüler ile yaptık. Çıkarttığımızda yünlüler iyiydi ama aradaki bir iki pamuklu çok hafif nemliydi.
    Bu gün de eşim renkliler i denemiş. Sonuçtan memnun. Yaklaşık 2,5 saat sürmüş. Kuran elemanlar nem sensöründen dolayı sürenin değişken olabileceğini söylemişler.
    Sanırım çamaşırın nemine göre sürdürüyor çalışmayı.
    Önünnde bir filtre var. Her kurutmadan sonra orası doluyor. Altta da ikinci bir filtre var. Orayı arada bir kontrol etmek gerekiyor.
    Arada yeni denemeler yaptıkça yazarım. İlk iki deneme için memnunuz.

Özet olarak A veya B sınıfı farketmeksizin çamaşır asma problemi olan ufak evler için bence gerekli. Sonuçta bütçem yetse 2000 tl verip ısı pompalı alırdım.
    Ama bu bile sarstı beni. Bakalım fatura nasıl gelecek....

Bir iki foto upload ettim.
    http://imageupload.org/?d=519194431
    http://imageupload.org/?d=9747041B1
    http://imageupload.org/?d=39C233331

Makineniz hayırlı olsun.
    Bu model daha evvel C sınıfıydı, bu da manasızdı. Yeni olarak B sınıfını çıkardılar.
    Sadece program alternatifleri yönünden zengin bir cihaz değil, onun dışında kalite açısından benzeri Bosch'lardan bir farkı yok.
    B sınıfı almışken fazla para vermemeniz iyi olmuş.
    Bu model de Avrupa'dan ithal. CM1000CTR ile iyi durmuşlar

Çok teşekkürler.
    Eşim makineden baya memnun. Su deposu makinenin altında olduğundan rahaça çıkartıp boşaltabiliyor.
    Bazılarında makinenin üst tarafında oluyor su haznesi.
    Çamaşır makinesinin üzerine koyduğumuzdan bizim için bir avantaj oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

sn.pisagor:
    tercihiniz kurutmalı çamaşır makinesi olacaksa, 6 kg kurutabilen modeller daha avantajlı olur sanırsam. (8kg yıkama ,6kg kurutma) zaten genelde 6kg çamaşır yıkanır, tek seferde de kurutursunuz.
    elektrolux 168540 modelini düşünmezmisiniz.?elektrik sarfiyatı: 5.44 kw ( bosch 28420: 5.70 kw)

Tabi dusunurum, ama benim için en önemlisi tam kurutması. Cunku camasır asma sansıkız yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasmir99

Merhaba, km7410ctr marka profilo kurutma makinesi aldım. Bunu alırken forumda çok bakındım ama herhangi bir yorum göremedim.
    Bunun hakkında birkaç şey yazayım dedim.
    Yer sıkıntım olduğundan ve garanti problemi yaşamamak için profilo marka aldım. 700 tl ye 10 taksit kadıköyde buldum.
    Bayinin elinde bir tane kalmış. Liste fiyatı 830 gibi birşey. Aparatı çamaşır makinesi üzerine montaj sırasında matkap ile ufak bir iki delik deliyorlar.
    Kapağı camlı değil, sesi kabul edilebilir düzeyde. İlk denememizi yünlüler ile yaptık. Çıkarttığımızda yünlüler iyiydi ama aradaki bir iki pamuklu çok hafif nemliydi.
    Bu gün de eşim renkliler i denemiş. Sonuçtan memnun. Yaklaşık 2,5 saat sürmüş. Kuran elemanlar nem sensöründen dolayı sürenin değişken olabileceğini söylemişler.
    Sanırım çamaşırın nemine göre sürdürüyor çalışmayı.
    Önünnde bir filtre var. Her kurutmadan sonra orası doluyor. Altta da ikinci bir filtre var. Orayı arada bir kontrol etmek gerekiyor.
    Arada yeni denemeler yaptıkça yazarım. İlk iki deneme için memnunuz.

Özet olarak A veya B sınıfı farketmeksizin çamaşır asma problemi olan ufak evler için bence gerekli. Sonuçta bütçem yetse 2000 tl verip ısı pompalı alırdım.
    Ama bu bile sarstı beni. Bakalım fatura nasıl gelecek....

Bir iki foto upload ettim.
    http://imageupload.org/?d=519194431
    http://imageupload.org/?d=9747041B1
    http://imageupload.org/?d=39C233331

Makineniz hayırlı olsun.
    Bu model daha evvel C sınıfıydı, bu da manasızdı. Yeni olarak B sınıfını çıkardılar.
    Sadece program alternatifleri yönünden zengin bir cihaz değil, onun dışında kalite açısından benzeri Bosch'lardan bir farkı yok.
    B sınıfı almışken fazla para vermemeniz iyi olmuş.
    Bu model de Avrupa'dan ithal. CM1000CTR ile iyi durmuşlar

CANDOĞAN ÜSTAD BENDE 2,5 SENE ÖNCE BU MODELİ ALMIŞTIM.Bosch WTE84100TR MAXX 7 Sensitive Hava Yoğunlaştırmalı Bacasız Kurutma MakinasI

MEMNUNUM.AMA Bİ SORUM OLACAK KAZANI GALVİNİZ DİYOR.ZAMANLA PASLANIRMI.PLASTIK SAC KARIŞIMIYMIŞ.

• siemens' in son modelini alan başka birileri var mı?

birkaç çamaşırda küçülme oldu...

2000 liralık bir makinada bu hata olmamalı diye düşünüyorum...

beyaz havlularla, beyazları beraber atmıştım...

havluların havsız süslemeli kısımları yarıya yakın çekti...

havluları biriktirip, havlu programına atmak lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

siemens' in son modelini alan başka birileri var mı?

bende de profilo var. çekme maalesef oluyor.

bu nedenle ütü kuruluğunda kurutayım diyorum. acaba hiç giyilmeyecek şekilde mi nemli bırakıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Arçelik-BEKO modellerine bakabilirsiniz.599TL ye çok güzel bir modeli var 2772KT

Yakında çamaşır kurutma makinesi almayı düşünüyorum, Arçelik 4100 marka çamaşır makinesinin üzerine sorunsuz kurulabilecek bir kurutma makinesi önerir misiniz? Marka model fark etmez. Arçelik marka olmasın da. Çamaşır makinesinin üst tablasının fotografını da eklerim yakında. Teşekkürler.

Makinelerin kule şeklindeki kurulumlarında marka pek önem arz etmiyor. Sadece makinenin üst tablasına vida atılıyor sonuçta.

Sadece servisin bunu başka marka olmasını bahane ederek reddetmesiyle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda da en kötü ihtimalle parçayı alıp kendiniz takarsınız.

4100 her ne kadar kağıt gibi sıksa da 800 devirli çamaşır makinesi ile kurutma makinesi kullanmak masraflı olacaktır. Zaten rulman sesinden de bahsetmiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Bildiğim kadarıyla da yalnız yaşıyorsunuz. Bu durumda kurutmalı çamaşır makinesinin kapasite sınırı problem olmaz gibi duruyor.

Ben olsam 4100'ü elden çıkarıp kaliteli bir kurutmalı çamaşır makinesi alırdım sanırım.

Çok teşekkür ederim cevabınıza, şu an bütçe sıkıntım var, ikisi bir arada makine beni biraz zorlayabilir Ama araştırmaya devam edeceğim tabii. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mastor1
    Çekmeye karşı önlem hassas + sentetik programında kurutmak pamuklular dahil, ütü veya dolap kuruluğu farketmiyor

Teşekkürler. Bir de bu şekil deneyeyim.
  • çekmemesi için mutlaka ütü kuruluğunda+hassas' ta çalıştırmak gerekiyor
  • akadaşlar bende çamaşır kurutma makinası almayı düşünüyorum dikkat etmem gereken en önemli noktalar nelerdir. henüz bütçemi belirlemedim çünkü tam olarak fiyatlardan haberim yok. yani şu özellik olursa şunu yapabilirsin olmazsa şunu yapamazsın gibi belirtirseniz sevinirim. birde belirttiniz özelliği uygun olarak ürün belirtebilirsiniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sefa

akadaşlar bende çamaşır kurutma makinası almayı düşünüyorum dikkat etmem gereken en önemli noktalar nelerdir. henüz bütçemi belirlemedim çünkü tam olarak fiyatlardan haberim yok. yani şu özellik olursa şunu yapabilirsin olmazsa şunu yapamazsın gibi belirtirseniz sevinirim. birde belirttiniz özelliği uygun olarak ürün belirtebilirsiniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

birkaç tane önemli nokta var,satın alırken bunları gözönünde bulundurmanız lazım

1. bu makinaların devirleri düşük (50/dk gibi), ayrıca temiz su girişi,kirli su çıkışı yok, deterjan yumuşatıcı gibi kimyasal madde konulmuyor, yani anlıyacağınız kolay kolay bozulup pert olacak bir cihaz değil, muhtemelen ömür boyu kullanacaksınız, bu yüzden aldıktan sonra tüh keşke 3-5 fazla verip şu markanın şu modelini alsaydım dememeniz için iyi düşünüp iyi karar vermeniz lazım

2. ısı pompası teknolojisi olan modelleri tercih etmelisiniz

3. fazla kurutursanız elbiseler çekebilir bu yüzden ütü kuruluğu programını seçerseniz başınız ağrımaz

4. A +, A veya B enerji sınıfını seçerseniz iyi olur, forumdaki genel kanaat sırf enerji tasarrufu için A+ makinaya o fiyat farkını vermek rantabl değil, ama haftada 3-4 kere makinayı çalıştıracaksanız A+ öneriliyor

5.yerim yok diyorsanız çamaşır makinasının üzerine monte edilebiliyor

6.kurutmalı çamaşır makinaları var ama forumda genel olarak önerilmiyor, fakat birkaç tane model var incelemeye değer (bu topikteki son 1-2 sayfayı incelersen iyi olur)

• quote:

Orijinalden alıntı: Pis@gor

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

sn.pisagor:

Tabi dusunurum, ama benim için en önemlisi tam kurutması. Cunku camasır asma sansıkız yok.

öncelikle benim şahsi görüşüm çamaşır makinesinin ve kurutma makinesinin ayrı ayrı olması.
    AEG 1200-1400 devir çamaşır makinesi +
    BOSCH SİEMENS 7-8 kg kurutma makinesi...(A sınıfı)
    Genel olarak çamaşırlar çamaşır makinesinde nekadar yüksek devirde sıkılırsa ,çamaşırlar kurutulurken o derece verim olındığı bir gerçektir. bahsettiğim kurutmalı çamaşır makinesinde ise çamaşırlar 1600 devirde sıkıldığı için kuruturken problem yaşanacağını sanmıyorum.
    ÖRNEĞİN, 600 devirde yıkanmış ve ütü kuruluğunda kurutulmuş 6 kg çamaşırla , 1600 devirde yıkanmış ve hiç kurutulmamış 6 kg çamaşır aşağı yukarı aynı nemlilikte olacaktır.
    saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

bu nedenle ütü kuruluğunda kurutayım diyorum. acaba hiç giyilmeyecek şekilde mi nemli bırakıyor.

ütü kuruluğunda hafiften bir nem oluyor... gömlekler için çok büyük avantaj oluyor ama diğer çamaşırlar o şekilde dolaba kaldırılamayacağı için sıkıntı olur sanırım...

korktuğum çamaşırlar için süreli programı kullanmaya başladım... 40 dakika sonra çamaşırın durumuna bakıp programı tekrarlatıyorum...

henüz bu programda sorun yaşamadım...

• quote:

quote:

Çekmeye karşı önlem hassas + sentetik programında kurutmak pamuklular dahil, ütü veya dolap kuruluğu farketmiyor

sentetik de kurutma süreleri çok kısa. pamukluyu nasıl kurutuyor ki.
  • quote:

quote:

kurutma makinesi alma planlarımı sanırım erteleyeceğim bu yorumlardan sonra.

• quote:

quote:

quote:

sentetik de kurutma süreleri çok kısa. pamukluyu nasıl kurutuyor ki.

Sensörlü makinelerde pamuklu çamaşırı sentetikte hassas fonksiyonuyla beraber kurutsanız bile kurutur sadece kurutma süresi uzar o kadar, yinede kurutur..
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.