- x
Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya
3025 Cevap543733 Görüntüleme54 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     13 [15] 17 18 19 20 21 22      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2531 Mesaj
12 Haziran 2011; 2:04:47 

ben sanırım erteleyeceğim. zira tüm b eklentilerimi karşılayacak bir model yok gibi.

1. çift taraflı dönebilen
2. nem sensörü olan
3. ütüyü kolaylaştıran bir mekanizması olan ( buhar püskürtmeli)

ya da varsa da ben bulamadım. candoğan bey / sayın gökoş.... yorumlarınızı almak isterdim.

Love is a force of nature...

1328 Mesaj
17 Haziran 2011; 1:38:12 

bende kurutmali camasir makinesi bakıyorum.kullanan arkadaşlar veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.

523 Mesaj
30 Temmuz 2011; 1:21:54 

Arkadaşlar bende bir şey sormak istiyorum.

Pvc pencereyle kapalı balkonumuz var ve bu balkona kurutma makinası alıp koymayı düşünüyordum fakat aklıma bir şey takıldı, bu makina ısıtma sistemiyle çalışıyor acaba kışın makinadan verim alabilir miyim? Kışın soğuğunda makina kendini ısıtmak için daha fazla güç tüketiminde bulunabilir mi?

iPhone 4 32GB (6.1.3)
Packard Bell LM98-JO-200TK

504 Mesaj
1 Ağustos 2011; 10:05:38 

[font="Courier New"]Makinaya soğuk hava girerse ısıtmak için daha çok enerji harcar. Ama merak etmeyin aradaki fark elektrik faturanıza çok yansımaz. Önemli olan A sınıfı ısı pompali mı? yoksa B sınıfı eski tip bir makine mi alacağınız. Çünkü ikisinin arasındaki farkı elektrik faturanızda hissedersiniz.

2001 volvo s40 1.6 (8lt/100km)

523 Mesaj
1 Ağustos 2011; 12:24:45 

quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

Çünkü ikisinin arasındaki farkı elektrik faturanızda hissedersiniz.

Bu yorumdan sonra A sınıfı almayı düşünmem gerekiyor sanırım.Teşekkürler.

iPhone 4 32GB (6.1.3)

5607 Mesaj
2 Ağustos 2011; 22:42:20 

b sınıfı bosch var bizde elektrik faturasına çok etki ettiği söylenemez.ama yinede 10 20 oynuyor faturada..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

8593 Mesaj
2 Ağustos 2011; 22:57:40 

quote:

Orijinalden alıntı: toran_aga

Bu yorumdan sonra A sınıfı almayı düşünmem gerekiyor sanırım.Teşekkürler.

A sınıfı elektrik tüketimli kurutma makinası almadan önce hesap yapmanızda fayda var. İki model arasındaki farkı ne kadar sürede sıfırlayacaksınız? Önce bunu hesaplayın.

izah edeyim; eşim hastalık derecesinde titizdir ve ortalama 2 günde bir makina döner. Kurutma makinası aldıktan sonra elektrik faturasındaki artış aynen arkadaşın dediği gibi 15/20 TL civarında olmuştur. Tam olarak bilmiyorum ama hadi hadi en fazla yarı yarıya az elektrik tüketsin ( mümkün değil ama neyse öyle olsun ) e o zaman A sınıfı makina yine ayda 10.-TL fark yaratacaktır. Bu da senede 100.-TL ile 120.-TL yada bir başka deyişle ayda 10.-TL daha az ödemek için A sınıfı kurutma makinası almaya değer mi?

İki ürün arasındaki fark 200-300 TL ise A sınıfı alın ama bu fark daha fazlaysa bence gerek yok ama para sizin. Selamlar...

523 Mesaj
2 Ağustos 2011; 23:21:04 

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

A sınıfı elektrik tüketimli kurutma makinası almadan önce hesap yapmanızda fayda var. İki model arasındaki farkı ne kadar sürede sıfırlayacaksınız? Önce bunu hesaplayın.

izah edeyim; eşim hastalık derecesinde titizdir ve ortalama 2 günde bir makina döner. Kurutma makinası aldıktan sonra elektrik faturasındaki artış aynen arkadaşın dediği gibi 15/20 TL civarında olmuştur. Tam olarak bilmiyorum ama hadi hadi en fazla yarı yarıya az elektrik tüketsin ( mümkün değil ama neyse öyle olsun ) e o zaman A sınıfı makina yine ayda 10.-TL fark yaratacaktır. Bu da senede 100.-TL ile 120.-TL yada bir başka deyişle ayda 10.-TL daha az ödemek için A sınıfı kurutma makinası almaya değer mi?

İki ürün arasındaki fark 200-300 TL ise A sınıfı alın ama bu fark daha fazlaysa bence gerek yok ama para sizin. Selamlar...

Dediğiniz gibi çoklu düşünüp, ince hesap yapmak gerekiyor.

iPhone 4 32GB (6.1.3)

255 Mesaj
17 Ağustos 2011; 2:42:13 

Yarı yarıya fark etmez bile demişsiniz fakat ben 2 gündür araştırma yapıyorum ve şunu söylemeliyim ki saatte 3,5-4 KW yakan birçok kurutma makinası var.A sınıfı olanlar ise saatte 1,06-1,6 KW yakıyor.

8593 Mesaj
17 Ağustos 2011; 10:26:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Johnessen

Yarı yarıya fark etmez bile demişsiniz fakat ben 2 gündür araştırma yapıyorum ve şunu söylemeliyim ki saatte 3,5-4 KW yakan birçok kurutma makinası var.A sınıfı olanlar ise saatte 1,06-1,6 KW yakıyor.

Hocam, fiyat mukayesesi yapmanız en doğrusudur. Benim kullandığım markanın A sınıfı ve B sınıfı arasında enerji tüketimi dışında aynı özelliklere sahip 2 makine arasında neredeyse 1000.-TL fark var.
Siz buradan hesabınızı yapın. A sınıfı enerji tüketen makine size ayda 10.-TL daha tasarruf ettirdiğini düşünsek aradaki 900 - 1.000.-TL farkı 7-8 senede kapatırsınız. Selamlar...

2808 Mesaj
17 Ağustos 2011; 22:06:26 

Arkadaşlar, kurutma makinesini yaz-kış sürekli kullanmak zorundaysanız ve haftada 4-5 defa kurutma yapılacaksa A sınıfı enerji tercih sebebi olabilir.
Ama yaz aylarında ve hava güneşli olduğunda kurutma makinesi kullanmayacaksanız boşuna A sınıfı alıp ekstra para vermeseniz de olur.

Kullanıcı adımın benzeriyle dolandırıcılık yapanlara dikkat edin. Ben hiçbir zaman profilimi kapatmam. Kimseye de "Bunlar referanslarım" diye referans listesi göndermem.
PROFİLİ KAPALI ÜYELERLE ALIŞVERİŞ YAPMAYINIZ!
http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=86697274

2808 Mesaj
17 Ağustos 2011; 22:18:05 

quote:

Orijinalden alıntı: FT2008

Arkadaşlar, kurutma makinesini yaz-kış sürekli kullanmak zorundaysanız ve haftada 4-5 defa kurutma yapılacaksa A sınıfı enerji tercih sebebi olabilir.
Ama yaz aylarında ve hava güneşli olduğunda kurutma makinesi kullanmayacaksanız boşuna A sınıfı alıp ekstra para vermeseniz de olur.

Otomobil alırken dizel mi benzinli mi sorusuna cevap ararız ya. Çok km yapacaksak dizel, az km yapacaksak benzinli muhabbeti gibi. Çok kullanacaksak A sınıfı enerji, az kullanılacaksa B veya C bile olabilir.

Kullanıcı adımın benzeriyle dolandırıcılık yapanlara dikkat edin. Ben hiçbir zaman profilimi kapatmam. Kimseye de "Bunlar referanslarım" diye referans listesi göndermem.

1 Mesaj
18 Ağustos 2011; 23:25:04 

Arkadaşlar merhaba,
ben de bir kurutma makinesi satın alacağım, http://www.electrolux.c...node35.asp?ProdID=41746 ürünü yani electrolux 67550W modelini Media Markt da 870 TL ye satıyorlar, diğer firmalarda 100 TL civarı daha pahalı. Fiyat olarak kalitesine göre iyi diye düşündük, almak üzereyken görevli bize tamburun kumaşlarda parlatma yapabileceğini söyledi. Ayrıca A sınıfı olan Siemens XXX561 gibi bir kurutma makinesi önerdi. Ne dersiniz electrolux'u almamın bir dezavantajı varmıdır?
Teşekkürler

2808 Mesaj
19 Ağustos 2011; 19:33:02 

quote:

Orijinalden alıntı: baarsak2

Arkadaşlar merhaba,
ben de bir kurutma makinesi satın alacağım, http://www.electrolux.c...node35.asp?ProdID=41746 ürünü yani electrolux 67550W modelini Media Markt da 870 TL ye satıyorlar, diğer firmalarda 100 TL civarı daha pahalı. Fiyat olarak kalitesine göre iyi diye düşündük, almak üzereyken görevli bize tamburun kumaşlarda parlatma yapabileceğini söyledi. Ayrıca A sınıfı olan Siemens XXX561 gibi bir kurutma makinesi önerdi. Ne dersiniz electrolux'u almamın bir dezavantajı varmıdır?
Teşekkürler

Biz kullanıyoruz, kumaşlarda parlatma yapmadı. A sınıfı olmaması dışında bir dezavantajınız olmaz. Yukarıdaki mesajlarda da yazılı zaten, çok sık kullanmayacaksanız ideal.

2808 Mesaj
20 Ağustos 2011; 15:00:07 

quote:

Orijinalden alıntı: baarsak2

Arkadaşlar merhaba,
Teşekkürler

hepsiburada.com'da world kart ile alırsanız %10 world puan veriyorlar, daha ucuza alabilirsiniz.

523 Mesaj
20 Ağustos 2011; 16:11:46 

Aman diyim hepsiburada.com'dan uzak durun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

iPhone 4 32GB (6.1.3)

23 Mesaj
20 Ağustos 2011; 21:21:04 

Beko D1 70 K almayı planlıyorum. Forumda okuduğum bölümlerde bu modeli kullananlar olduğunu gördüm. Eğer tavsiye ya da eleştirilerini iletirlerse çok memnun olurum. Özellikle elektrik tüketimi ve gürültü konusunda deneyimlerine ihtiyacım var.

Saygılar.

2808 Mesaj
21 Ağustos 2011; 0:51:16 

quote:

Aman diyim hepsiburada.com'dan uzak durun.

Ben oradan aldım Electrolux 67550 modelini. Siparişi verdim, 3 gün sonra makine teslim edildi. Neden uzak durmalıyız ki?

523 Mesaj
21 Ağustos 2011; 1:29:33 

quote:

Ben oradan aldım Electrolux 67550 modelini. Siparişi verdim, 3 gün sonra makine teslim edildi. Neden uzak durmalıyız ki?

Hem kendi hem de bu ve diğer forum kullanıcılarının başına gelen sebeplerden dolayı.Cep telefonu ve bilgisayar konularındaki mağdurların mesajları çokca mevcut.

iPhone 4 32GB (6.1.3)

2808 Mesaj
21 Ağustos 2011; 1:38:39 

quote:

Hem kendi hem de bu ve diğer forum kullanıcılarının başına gelen sebeplerden dolayı.Cep telefonu ve bilgisayar konularındaki mağdurların mesajları çokca mevcut.

Doğru olabilir. Nasrettin Hoca ne demiş:"Bana eşekten düşen birini getirin..."

Başa gelmeyince anlamıyoruz maalesef...

23 Mesaj
23 Ağustos 2011; 0:31:18 

selamlar...

evimdeki beyaz eşyaların çamaşır makınesı harıç hepsi bosch...

çamaşır makınem 5 kg regal çok çok memnun değilim....battaniye vs yıkayamıyorum.....çok sık öamaşır yıkayan bıriyim...azcık fazla yüklesem çamaşırlar bi yere sıkışıp yırtılıyo...

hem yıkayan hem kurutan bı makıne düşünüyordum...
fakat sitede bu öelliktekı makınelerın kurutrken çok su tükeetiğini okudum...

elimdeki bocsh katoloğunda...
BOSCH WTH 28420 EU Logıxx 7 sensitive
tam kurutmalı çamaşır makınesinin özellikleri arasında...
....hava yoğunlaştırması sayesınde kuruturken su tüketimi olmaz .....ibaresi yer alıyo....
eger dogruysa bu ürün alıanbılir mi?
fiyatı en uygun nedir?
değer mi?

sadece kurutma makınesı olarakta şu 3 ürün ilgimi çekti...

1.bosch wts 86513 avantixx 8 steam

2.bosch wtw 86561 tr ecologixx 7 s

3. bocsh wtw 84360 by avantixx 7

bu ürünlerden hangisi alınmalıdır....
en mantıklısı en kullanışlı hangisidir?

bosch kalıtesınde olup daha uygun ürün mevcut mu?..yada bosch dan daha kalitelı?

şu an mevcut kampanya vs var mı?

acil almam gerekıyo?
nerden ne kadara alabilirim?

cevap için şimdiden teşekkürler......

23 Mesaj
23 Ağustos 2011; 5:17:21 

quote:

eşimde bu ürünü almak istiyo....
memnun musunuz?
haftada en az 3 makıne yıkayan biri olarak soruyorum..
haftada ortalama 5 makıne yıkasam yıllık ne kadar fazladan öderim?

çamaşırlarda parlatma yapmadığını söylemişsiniz hala aynı mı?
hala memnun musunuz?

2808 Mesaj
23 Ağustos 2011; 22:03:28 

quote:

Orijinalden alıntı: nehir34

eşimde bu ürünü almak istiyo....
memnun musunuz?
haftada en az 3 makıne yıkayan biri olarak soruyorum..
haftada ortalama 5 makıne yıkasam yıllık ne kadar fazladan öderim?

çamaşırlarda parlatma yapmadığını söylemişsiniz hala aynı mı?
hala memnun musunuz?

Makineden memnunuz. Parlatma olayıyla hiç karşılaşmadık.
Biz genelde hava iyi olduğunda kurutma makinesini kullanmıyoruz. Yağmurlu havalarda çok işimize yarıyor. Elektrik faturasında pek bir fark göremedik desem yeridir. Her kurutma için 50 kuruş hesaplayın. Hadi 1 lira olsun. Ayda 20 defa kullanıma ödeyeceğiniz 20 lira olur. A sınıfı makine olsa bunun yarısı kadar elektrik harcasa 10 lira eder. Aradaki fiyat farkına 2-3 yıllık kurutma yaparsınız. Karar sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FT2008 -- 23 Ağustos 2011; 22:04:09 >

42 Mesaj
5 Eylül 2011; 16:11:41 

Merhaba,
Arçelik 2770 KT (KTY değil, kare kapaklı yani) kurutucuyu 399 TL’ye buldum. Bana fiyatı uygun geldi. KTY’den tek farkı, kapağının şeklinin farklı olması bir de tüketimin C sınıf olması. Haftada 1 ya da 2 kere anca çalıştırırız. Çok kullanmicaz yani. Alınır mı sizce?
Acil yorumlarınızı bekliyorum.
teşekkürler

1779 Mesaj
6 Eylül 2011; 0:42:13 

quote:

Orijinalden alıntı: meier

Merhaba,
Arçelik 2770 KT (KTY değil, kare kapaklı yani) kurutucuyu 399 TL’ye buldum. Bana fiyatı uygun geldi. KTY’den tek farkı, kapağının şeklinin farklı olması bir de tüketimin C sınıf olması. Haftada 1 ya da 2 kere anca çalıştırırız. Çok kullanmicaz yani. Alınır mı sizce?
teşekkürler

499TLye B sınıfı 2770KTY modelini öneririm.Hem daha yeni hemde daha az enerji tüketiyor.Ayrıca yeni özel programlarıda cabası Gömlek-Kot-Karma-Narin-Mini-Havalandırma gibi özel programlarıda var.2770KT artık üretilmiyor elinde kalanları 399TL ye veriyorlar.Uzun lafın kısası 499TL ye 2770KTY alın derim.

...GkhnYlmz...
..Miele, Başkası Yetinmektir..
Beyaz Eşya Servis Merkezi(Arçelik/Beko-Bosch/Siemens/Profilo-LG/Samsung-Vestel/İndesit/Hotpoint ariston Tel: 0530 746 08 33

iPhone 5S Gold 32GB
iPad Air 9.7 128GB

12085 Mesaj
6 Eylül 2011; 1:00:13 

Bence de 499TL'lik modeli seçin. Hatta en son cam kapaklı model çıkarmışlardı, o da 499TL idi. Geçen internet sitelerinden (Arçelik- Beko) baktım ama görememiştim. Belki şimdi eklenmiştir.

58 Mesaj
6 Eylül 2011; 13:56:29 

quote:

Merhaba,
teşekkürler

2770KTY modelini öneririm. yuvarlak kapaklı-kapak cam değil. 2-3 ay önce almıştım. her ay 10-13 defa çamaşır makinesi çalıştırıyorum.(2 kişilik aile). memnuniyetim 5 üzerinden 4.yani acayip memnunum. gerçi kurutma makinesi kullanan başkasını tanımıyorum ya da çalışırken başka bir ürünü görmedim. renklileri sentetik dolap kuruluğunda, pamukluları pamuklu dolap kuruluğunda kurutuyorum. arada bir de hafif şeyler için 10 dakikalık programı kullanıyorum falan. ilk ay bakmıştım elektrik faturasına; etkilememişti. sonrasında kontrol etmedim bir daha. artık bugün hava güzelmiş "keyif olsun" diye bile dışarda kurutmuyorum çamaşırları. özellikle renklilerden çok fazla hav çıkıyor. bir de havlular pufuduk oluyor. askıda kurumuş çamaşıra göre ütülenmesi daha kolay oluyor gömleklerin. odaya kurdum ben. bayağı gürültülü çalışıyor, odada durulmuyor. bir oda sıcaklığı rahat 5 derece artıyor. 10 dk dönüyor sonra durup diğer tarafa dönüyor çalışırken. son olarak su filtresi her yıkamada tam doluyor, tiftik filtresi de aynı şekilde. 7 kiloluktu sanırım makine 5 kiloluk-1100 devir makine ile kullanıyorum. kurutma makinesi en fazla yarısına kadar doluyor. arada diğerlerine göre biraz daha az kurumuş çamaşırlar olabiliyor.doğaldır diye düşünüyorum ben çamaşırları renklerine göre yıkayıp renklerine göre kurutuyorum.

42 Mesaj
6 Eylül 2011; 14:45:01 

Arkadaşlar yorumlarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Benim tek merak ettiğim 2770 KT ile KTY arasında çok bi fark var mı? Eğer elektrik sarfiyatı açısından çok bi fark yoksa ve program sayıları, kurutma özellikleri gibi diğer konularda da çok bi fark yoksa KT alınabilir. 100 lira fark var (399’a buldum cünku). Gecen gün bir başka bayide de 2772KT diye bir model buldum. Bu model de su an üretilmiyor. Yuvarlak camlı bir modeldi. 599 TL idi oda. Bu üçünden birini alacağım (399, 499 ya da 599 TL fiyatları). İlk başta 2770 KT’yi alırım diye düşünmüştüm ama 2770 KTY’de olabilir diye düşünüyorum. Dediğim gibi tek merak ettiğim güç sarfiyatları nasıl acaba? 2770 KT kullananlar var ise C performansının nasıl olduğu, faturalara çok yansıyıp yansımadığı konusunda bilgilendirebilirse sevinirim.

1779 Mesaj
6 Eylül 2011; 16:06:23 

quote:

Arkadaşlar yorumlarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Benim tek merak ettiğim 2770 KT ile KTY arasında çok bi fark var mı? Eğer elektrik sarfiyatı açısından çok bi fark yoksa ve program sayıları, kurutma özellikleri gibi diğer konularda da çok bi fark yoksa KT alınabilir. 100 lira fark var (399’a buldum cünku). Gecen gün bir başka bayide de 2772KT diye bir model buldum. Bu model de su an üretilmiyor. Yuvarlak camlı bir modeldi. 599 TL idi oda. Bu üçünden birini alacağım (399, 499 ya da 599 TL fiyatları). İlk başta 2770 KT’yi alırım diye düşünmüştüm ama 2770 KTY’de olabilir diye düşünüyorum. Dediğim gibi tek merak ettiğim güç sarfiyatları nasıl acaba? 2770 KT kullananlar var ise C performansının nasıl olduğu, faturalara çok yansıyıp yansımadığı konusunda bilgilendirebilirse sevinirim.

C sınıfı bir makine saatte 4buçuk KW elektrik harcar 2 saatlik programda 9 kw yapar haftada 2 kez çalıştırsanız ayda 72 kw yapar buda faturaya bayağı bi etki eder. Ancak B sınıfı makine saatte 3buçuk-3,70 kw harcar ikisi arasında faturada 5-10TL kadar fark olur.2770KTY ve 2772KT'nin programları 2770KT den farklıdır. Ekstradan Karma-Gömlek ve Kot programı vardır.Bana kalırsa 2772Kt alın derim ancak bu makinesi ne Arçelik sitesinde nede hiçbiyerde görmedim..

...GkhnYlmz...
Beyaz Eşya Servis Merkezi(Arçelik/Beko-Bosch/Siemens/Profilo-LG/Samsung-Vestel/İndesit/Hotpoint ariston Tel: 0530 746 08 33

iPhone 5S Gold 32GB
iPad Air 9.7 128GB

42 Mesaj
6 Eylül 2011; 16:42:08 

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

C sınıfı bir makine saatte 4buçuk KW elektrik harcar 2 saatlik programda 9 kw yapar haftada 2 kez çalıştırsanız ayda 72 kw yapar buda faturaya bayağı bi etki eder. Ancak B sınıfı makine saatte 3buçuk-3,70 kw harcar ikisi arasında faturada 5-10TL kadar fark olur.2770KTY ve 2772KT'nin programları 2770KT den farklıdır. Ekstradan Karma-Gömlek ve Kot programı vardır.Bana kalırsa 2772Kt alın derim ancak bu makinesi ne Arçelik sitesinde nede hiçbiyerde görmedim..

Çok teşekkürler. Doğru 2772KT’yi ben de değil arçeliğin sitesinden internetten bile bulamadım resmini. Ben Forum İstanbul Arçelik bayisinde gördüm. 599 TL idi.
Yorumunuz ışığında 2770 KT’den vazgeçtim. Kuvvetle muhtemel 2770 KTY alacağım. 2772 KT için 100 lira fazla vermeye değmez bence. Tek farkı camlı olması bildiğim kadarıyla. Geri kalan tüm özellikleri aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meier -- 6 Eylül 2011; 16:46:46 >

1779 Mesaj
6 Eylül 2011; 16:54:58 

quote:

Çok teşekkürler. Doğru 2772KT’yi ben de değil arçeliğin sitesinden internetten bile bulamadım resmini. Ben Forum İstanbul Arçelik bayisinde gördüm. 599 TL idi.
Yorumunuz ışığında 2770 KT’den vazgeçtim. Kuvvetle muhtemel 2770 KTY alacağım. 2772 KT için 100 lira fazla vermeye değmez bence. Tek farkı camlı olması bildiğim kadarıyla. Geri kalan tüm özellikleri aynı.

Arçeliğin sitesine şimdi baktığımda 2 yeni model daha çıkaracak biri sizin dediğiniz 2772Kt modeli 599TL 2700KTY modelinin aynısının camlı modeli.Diğeri ise 3771KT'nin yuvarlak kapaklı olanı illa içindeki çamaşırı görecem derseniz 2772 alın ama gerekmez derseniz 277KTY alın.Yeni Çıkan iki modelde bayilerde var ancak nette resimleri yok.

...GkhnYlmz...

iPhone 5S Gold 32GB
iPad Air 9.7 128GB

62 Mesaj
8 Eylül 2011; 19:34:25 

Merhaba,
Bu gün Siemens WT46E302TR modelini satın aldım. Servis ancak Pazartesiye kurulum için gün verdi. Çamaşır makinem Arçelik. Bunları üst üste kurdurmak istiyorum ancak servis sadece Profilo Bosh Siemens üzerine kurulum yapılıyor dedi. Bunların kullandığı bağlantı aparatı nedir? Bu olmadan makineler üst üste durmaz mı? Başka bir servis ile konuştum bana birbirine bağlanmıyor sadece uyumlu marka ise gider borusu var o bağlanıyor başka bir işlem yapılmıyor dedi ben de anlamadım bu iş nasıl oluyor kullanan ardadaşlardan fikri olan varsa açıklayabilirse sevinirim.

1779 Mesaj
8 Eylül 2011; 20:05:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ustacapitano

Merhaba,
Bu gün Siemens WT46E302TR modelini satın aldım. Servis ancak Pazartesiye kurulum için gün verdi. Çamaşır makinem Arçelik. Bunları üst üste kurdurmak istiyorum ancak servis sadece Profilo Bosh Siemens üzerine kurulum yapılıyor dedi. Bunların kullandığı bağlantı aparatı nedir? Bu olmadan makineler üst üste durmaz mı? Başka bir servis ile konuştum bana birbirine bağlanmıyor sadece uyumlu marka ise gider borusu var o bağlanıyor başka bir işlem yapılmıyor dedi ben de anlamadım bu iş nasıl oluyor kullanan ardadaşlardan fikri olan varsa açıklayabilirse sevinirim.

Benim bi arkadaşında Çamaşır makinesi Arçelik Kurutma makinesi Bosch ona da aynısını demişler oda demir-doğramacıdan paslanmaz beyaz 20şer cm iki tane düz demir yaptırmış ikişer tanede vida yeri. makineleri üst üste koyup ikisinide bu iki demirle arkalarındaki kapakşara vidalamış tmm, makine sallansa bile hiç birşey olmuyormuş..Denemeni öneririm olmadı Arçelik Servisine telefon et çamaşır-kurutma makinesi bağlantı parçasını sor belki gönderirler ikiside aynı şey zaten..

...GkhnYlmz...

iPhone 5S Gold 32GB
iPad Air 9.7 128GB

8593 Mesaj
8 Eylül 2011; 20:23:03 

quote:

Merhaba,

Yeni makinanız hayırlı olsun. Benim her iki makinemde Bosch marka. İkisinide aynı anda almıştım. Servis kuruluma geldiginde bana aparatli mı yoksa aparatsiz mı kuralım diye sormuştu. Takacağı aparat icin makineye delik açması gerekeceği fakat aparatsizda üstünde sorunsuz kullanılabileceğini söyleyince bende aparatsiz taktirdim. 2 sene olacak neredeyse bir milim dahi kıpirdamis değiller. Bilginize...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2012 Megane EDC - 140 HP - 300 NM by Megachips

62 Mesaj
8 Eylül 2011; 21:39:25 

quote:

Yeni makinanız hayırlı olsun. Benim her iki makinemde Bosch marka. İkisinide aynı anda almıştım. Servis kuruluma geldiginde bana aparatli mı yoksa aparatsiz mı kuralım diye sormuştu. Takacağı aparat icin makineye delik açması gerekeceği fakat aparatsizda üstünde sorunsuz kullanılabileceğini söyleyince bende aparatsiz taktirdim. 2 sene olacak neredeyse bir milim dahi kıpirdamis değiller. Bilginize...

Sn. Celebic,
İlginiz için çok teşekkür ederim. Bu durumda makineleri üst üste aparatsız kullanabilirim. Yoksa balkona koymak zorunda kalacaktım. Tekrar teşekkürler....

9 Mesaj
8 Eylül 2011; 21:49:26 

Merhabalar

Acil cevaplayabilirseniz sevinirim.Yarın sabah kurutma makinası sorunum olmayacak.Bosch Sonbahar kampanyasında WTS 8651S ( 1513 TL ) ile WTW 84360 ( 1754 TL ) arasında kaldım.WTS 8651S de 15 dakikada kurutma varmış.Belki sadece eşarp kurutuyordur bilemiyorum.Hem de daha ucuz.Diğerini seçmem için bir neden bilen var mı ?

1779 Mesaj
9 Eylül 2011; 0:24:19 

quote:

Orijinalden alıntı: turansam

Merhabalar

Acil cevaplayabilirseniz sevinirim.Yarın sabah kurutma makinası sorunum olmayacak.Bosch Sonbahar kampanyasında WTS 8651S ( 1513 TL ) ile WTW 84360 ( 1754 TL ) arasında kaldım.WTS 8651S de 15 dakikada kurutma varmış.Belki sadece eşarp kurutuyordur bilemiyorum.Hem de daha ucuz.Diğerini seçmem için bir neden bilen var mı ?

8651S gri diye biliyorum, ikiside iyi makineler tek farkları WTW modeli A sınıfından %50 daha az elektrik tüketiyor.. Seçim size kalmış ancak bana kalırsa WTW alın derim..

...GkhnYlmz...

iPhone 5S Gold 32GB
iPad Air 9.7 128GB

2531 Mesaj
9 Eylül 2011; 0:37:51 

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

8651S gri diye biliyorum, ikiside iyi makineler tek farkları WTW modeli A sınıfından %50 daha az elektrik tüketiyor.. Seçim size kalmış ancak bana kalırsa WTW alın derim..

bsh grubunda çift yönlü kurutma olmadığı için eşit şekilde kurutma yapamadığına dair yorumlar ve kullanıcı görüşleri var. bence bunu da göz önüne alın. tamburun çift yöne dönmesi iyi bir özellik ve bu özellik bosh grubunda maalesef yok.

8593 Mesaj
9 Eylül 2011; 8:30:20 

quote:

Sn. Celebic,
İlginiz için çok teşekkür ederim. Bu durumda makineleri üst üste aparatsız kullanabilirim. Yoksa balkona koymak zorunda kalacaktım. Tekrar teşekkürler....

Dostum siz yinede bir servise danışın.
Ayrıca üst üste yada yan yana koymadıktan sonra pek esprisi kalmıyor. Hanımlar için üst üste kullanım çok büyük avantaj. Çamaşırı yıka, sonra leğene bile almadan üste koy. Bu kadar basit. Evde 2 tane kurutma için çamaşır askısı vardı, şimdi onlar depoda paslanıyor :))

62 Mesaj
9 Eylül 2011; 8:56:40 

quote:

Dostum siz yinede bir servise danışın.
Ayrıca üst üste yada yan yana koymadıktan sonra pek esprisi kalmıyor. Hanımlar için üst üste kullanım çok büyük avantaj. Çamaşırı yıka, sonra leğene bile almadan üste koy. Bu kadar basit. Evde 2 tane kurutma için çamaşır askısı vardı, şimdi onlar depoda paslanıyor :))

Tabiki gelen servisin tavsiyesine göre koyacağım. İnşallah biz de kurutma askılarını paslanmaya depoda bırakacağız..

9 Mesaj
9 Eylül 2011; 15:52:25 

Merhaba

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.WAS 20763 ile WTS 8651S aldım.3000 TL peşin.Piyasada 2750 blmustum ikisini ama Bosh Bayii ' sini tercih ettim.

5092 Mesaj
17 Eylül 2011; 17:08:19 

1000-1500 TL arası, kaliteli, kullanışlı ve özelliklerini tam anlamıyla kullanabileceğimiz * Bosh marka kurutma makinası önerebilir misiniz ?

* özelliklerini tam anlamıyla kullanabileceğimiz derken, mesela 1000 TL'ye yetersiz bir makina almaktansa 1200 verip kaliteli birşey almak daha avantajlı.

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

580 Mesaj
17 Eylül 2011; 17:24:55 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr
bsh grubunda çift yönlü kurutma olmadığı için eşit şekilde kurutma yapamadığına dair yorumlar ve kullanıcı görüşleri var. bence bunu da göz önüne alın. tamburun çift yöne dönmesi iyi bir özellik ve bu özellik bosh grubunda maalesef yok.

electroluxun bütün kurutma makinaları çift yönlüdür

580 Mesaj
17 Eylül 2011; 17:40:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Johnessen

A sınıfı arıyorsanız WT46 S 513 TR öneriyorum.

Güç/Tüketim
Enerji Sınıfı: B
Buhar fonksiyonlu, yoğunlaştırmalı
Kapasite: 8 kg
8 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 3.74 kWh - 105 dakika, 1000 dev/dakikada 4.49 kWh - 122 dakika

bu değerler "yünlü" fonksiyonu olduğu için B sınıfı diyor burda sizi yanıltmasın. bu özelliği kullanmadığınızda A sınıfı bir makinedir.

http://www.evaletlerim....esi-Bacasiz,PR-283.html

55 Mesaj
17 Eylül 2011; 22:51:25 

Merhaba,

Sizi fazla endişelendirmemek için baştan söyleyeyim, iletişim içerisinde olduğum tüketicilerin büyük bir kısmı sizinle aynı durumda. Hemen hepsi de ürünleri birbirine monte ettirmeden üst üste koyup kullanıyorlar. Bu durumun nadiren sıkıntıya sebep olduğunu, genellikle bir problem yaratmadığını belirteyim.

Bu durumdan kaynaklanabilecek iki olumsuzluk vardır:

1. Çamaşır ya da kurutma makineniz arıza yaptığında yetkili servis bunu bir gerekçe olarak karşınıza koyabilir.

2. Bazı çamaşır makinelerinin ölçüleri, Siemens kurutma makinenizden farklı olabilir. Bu durum sarsıntı ve gürültüye sebep olabilir. Kurutma makineniz yürüyebilir. Ve en kötüsü madde 1'de bahsedilen mevzuda yetkili servisin haklı çıkmasına sebep olabilir :)

Hoşçakalın.

www.siemensuzmani.com

0

Ekteki dosya (1)

4885 Mesaj
19 Eylül 2011; 9:35:59 

arkadaşlar 700 - 800 liraya kadar bende bir makine almak istiyorum. evde ki çamaşır makinem profilo. bu nedenle üste montaj isteyeceğim için bu gruptan bir makine almak istiyorum.

fazla alternatif yoktur ama ne tavsiye edersiniz.

4885 Mesaj
23 Eylül 2011; 10:57:39 

Arkadaşlar bu ürünü almaya karar verdim.

Profilo KM8431CTR 8kg

Caymamı gerektirecek bir neden var mı acaba ürünle ilgili ?

2531 Mesaj
23 Eylül 2011; 11:45:32 

caymanızı gerektirir mi bilmem ama b enerji sınıfı ve tambur tek yne dönererk kurutma yapıyor. Tek yöne dönmesi ise eşit kurutma yapmayı önleyebiliyormuş. Örneğin iç çamaşırları ile nevresimleri beraber attınız. Büyüklü küçüklü parcalar birarada oldugu için bir bölümü nemli kalabiliyormuş. Gerçi bu durum tüm bsh grubu kurutmalarda mevcut çünkp bsh.da çift yöne dönen tamburu olam km yok.

4885 Mesaj
23 Eylül 2011; 12:14:40 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

caymanızı gerektirir mi bilmem ama b enerji sınıfı ve tambur tek yne dönererk kurutma yapıyor. Tek yöne dönmesi ise eşit kurutma yapmayı önleyebiliyormuş. Örneğin iç çamaşırları ile nevresimleri beraber attınız. Büyüklü küçüklü parcalar birarada oldugu için bir bölümü nemli kalabiliyormuş. Gerçi bu durum tüm bsh grubu kurutmalarda mevcut çünkp bsh.da çift yöne dönen tamburu olam km yok.

Hocam A sınıfı olunca fiyat müthiş derece de artıyor. Bu nedenle B sınıfı olacak. Çift yönde dediğiniz gibi bu grupta yok.

Bunlar benim için cayma nedeni olmayacak. Başka da birşey demediğinize göre siparişi geçerim bugün.

Saygılar.

4885 Mesaj
23 Eylül 2011; 16:08:08 

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Hocam A sınıfı olunca fiyat müthiş derece de artıyor. Bu nedenle B sınıfı olacak. Çift yönde dediğiniz gibi bu grupta yok.

Bunlar benim için cayma nedeni olmayacak. Başka da birşey demediğinize göre siparişi geçerim bugün.

Saygılar.

Bu ürün dikkatimi çekti. çift yönlü.

Benim evdeki çamaşır makinesi profilo. üzerine monte edilebilir mi acaba. bir de işin bu yönü var.

http://www.hepsiburada....223&SKU=MTELECEDC67550W

sene içinde 600 e alınmış bir ürün nasıl buralara gelmiş acaba.

67550 farklı, 67550w farklı bir ürün mü.

2531 Mesaj
23 Eylül 2011; 16:33:05 

aynı marka olmayınca aparatlarla montaj yapmıyorlarmış. Kendiniz raf vb şeylerle yapabilirseniz ancak olur heralde.

8593 Mesaj
25 Eylül 2011; 11:57:54 

quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

arkadaşlar bende siemens wt46w561tr modelini alarak aranıza katılmış bulunuyorum, henüz 4-5 gün oldu alalı ilk izlenimlerimi sunayım

8. sol üstte yoğunlaştırılmış suyun biriktiği hazne var, onuda çekip çıkarıyoruz öndeki mavi filtreyi kaldırıp lavaboya döküyoruz, 30 saniye sürmüyor...

Hayırlı olsun, güle güle günlerde kullanın...

Kullanım sonunda oluşan suyu lavaboya dökerek yazık etmeyin, ütü suyundan çiçek suyuna kadar her şeye kullanabilirsiniz. Kireçsiz yumuşak bir sudur. Zorda kaldığınızda içedebilirsiniz. Selamlar...

3849 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hiroshi_nakamura
25 Eylül 2011; 12:06:46 

quote:

Hayırlı olsun, güle güle günlerde kullanın...

Kullanım sonunda oluşan suyu lavaboya dökerek yazık etmeyin, ütü suyundan çiçek suyuna kadar her şeye kullanabilirsiniz. Kireçsiz yumuşak bir sudur. Zorda kaldığınızda içedebilirsiniz. Selamlar...

tamam hocam,çiçekler sevinsin o zaman

12085 Mesaj
25 Eylül 2011; 12:53:50 

Ürününüz hayırlı olsun. Yalnız devirt seçimi ile alakalı düzeltmem gereken bir durum var;

Kurutma makinenizin kazanının dönme devri sabittir (50d/d olması lazım)

Menüden seçtiğiniz devir sayısı çamaşır makinenize aittir. Bunun sebebi de kurutma makinesinin önceden nem payını öğrenerek size tahmini bir süre çıkarması ve programı o şekilde yönetmesidir. Yani çamaşır makineniz 800 devirli ise 800, 1000 devirli ise 1000 devir olarak ayarlamalısınız.

Çamaşır makinenizi mümkün olan en yüksek sıkma devrinde kullanın, pamuklu çamaşırlar doğru ayıklanırsa 2000 devirde dahi kırışmazlar. İyi bir sıkma devri kurutma makinesinin kısa süre çalışıp az miktarda enerji tüketmesini sağlar.

3849 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hiroshi_nakamura
25 Eylül 2011; 12:59:28 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Ürününüz hayırlı olsun. Yalnız devirt seçimi ile alakalı düzeltmem gereken bir durum var;

Kurutma makinenizin kazanının dönme devri sabittir (50d/d olması lazım)

Menüden seçtiğiniz devir sayısı çamaşır makinenize aittir. Bunun sebebi de kurutma makinesinin önceden nem payını öğrenerek size tahmini bir süre çıkarması ve programı o şekilde yönetmesidir. Yani çamaşır makineniz 800 devirli ise 800, 1000 devirli ise 1000 devir olarak ayarlamalısınız.

Çamaşır makinenizi mümkün olan en yüksek sıkma devrinde kullanın, pamuklu çamaşırlar doğru ayıklanırsa 2000 devirde dahi kırışmazlar. İyi bir sıkma devri kurutma makinesinin kısa süre çalışıp az miktarda enerji tüketmesini sağlar.

evet haklısınız hocam, bu konuda kafamda bir soru işareti vardı çünkü birkaç ayrı devir ayarı kullandım ama dönme hızı sabit kaldı, demekki durum buymuş teşekkürler

4885 Mesaj
26 Eylül 2011; 9:17:03 

http://www.pratikev.com...jsp?pInstanceId=3427301

bu ürünü sipariş ettim arkadaşlar.

evde profiloyu üçledim.

12085 Mesaj
26 Eylül 2011; 10:57:47 

Hayırlı olsun. Günde 1 kez vs kadar sık kullanılmayacaksa B sınıfı almakta çok sıkıntı olmaz.