- x
Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya
3057 Cevap548857 Görüntüleme55 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     12 [14] 16 17 18 19 20 21      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2436 Mesaj
10 Mart 2011; 19:27:55 

quote:

Orijinalden alıntı: yağmur34

sayın candoğan bey sitede kaç gündür yoktunuz, bir arçelik önerisi vermişsiniz çok şaşırdım nasıl bir ürün fiyatı da iyiymiş,olmadığınız günlerde kaçırmadı değilmi sizi arçelik,vestel,beko iyisiniz inşallah

Neden bu tepki , Arçelik yerlerde gezen bir Marka Etiketidemi bu kadar şasırdınız ?

Her canlı bir gün cansız olacaktır... Bu yüzden Bugünün Tadını Çıkar ;))Unutmayın LimitSizsinizZ...FREEDOM!
[S & ID: 2005.07-71379]
HomeHaber & HepSigorta

149 Mesaj
10 Mart 2011; 20:11:53 

neden tepki vereyim sayın by-Proxy şaşırdığımı belirttim sadece ve okuduğunuz gibi bilgide istedim kötü bir kelimede kullanmadım isteyen istediğini kullanır,candoğan bey için yazdığımda geçenlerde nerde oturduğunu sorduklarında şaka yollu bir kaç kişi takılmıştı kendisine ona atıfta bulunmuştum ciddi bir şey değildi yani

2436 Mesaj
11 Mart 2011; 0:13:08 

peki hocam ben yanlıs algıladım kelimeleri ozaman

Her canlı bir gün cansız olacaktır... Bu yüzden Bugünün Tadını Çıkar ;))Unutmayın LimitSizsinizZ...FREEDOM!
[S & ID: 2005.07-71379]
HomeHaber & HepSigorta

1779 Mesaj
11 Mart 2011; 10:58:45 

Candoğan Bey, ayın 15'inde annemin doğum günü var anneme çamaşır ve kurutma makinesi almak istiyorum;
Arçelik-Beko dışında hangi model-marka önerirsiniz Aklımdaki model Miele W3243 ve Miele T8403C ikilisiekranı filan yok, çok sade bir model fiyatıda ikisi birden 4700TL bunun gibi fazla dijital olmayan Bosch-Siemens-Electrolux-AEG-LG modelleri olabilir..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

25 Mesaj
11 Mart 2011; 13:16:34 

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş
...
Miele W3243 ve Miele T8403C ikilisiekranı filan yok, çok sade bir model fiyatıda ikisi birden 4700TL bunun gibi fazla dijital olmayan Bosch-Siemens-Electrolux-AEG-LG modelleri olabilir..

Gökoş Bey sizlerin yazdığı cevaplara göre yukarıda bir özet geçmiştim. Ben sizden fikir isterken baktım siz Candoğan Bey'den yorum istiyorsunuz. Candoğan Bey bu durumda A sınıfında ben de bilgi istiyorum. Kısaca aşağıya göz atar mısınız?
Gökoş Bey, siz de Miele için fiyat nereden aldınız acaba?

A sınfı makinalarda son 3e indim. Hangisi?

1. Miele'nin 3000-4000 TLlik ürünleri - geçiniz-
Ama Miele çok özel durumundan dolayı gidip B sınıfı T7944 C alsam mı diye bir soru işaretim var. Çamaşır makinam Miele w1712 (6.5kg)(Bu arada sorayım o da A sınıfı değil mi?). Hani takım olsun kontenjanından olabillir mi? Gerçi yanyana konulacak.

2. Bosch veya Siemens 561 modeli :çelik kazanlı ama tek yöne dönüyor. Çift yöne dönse iyi olur denmiş.

3. Electrolux EDH 97 980 W heat pump modeli: çift yöne dönüyor ama çelik kazanlı değil galiba.

Bir cevap yazarsanız gidip alacağım. Selamlar

3 Mesaj
11 Mart 2011; 15:42:14 

Merhaba.
Yorumlar çok faydalı, ama bu makine hakkında bir şey bulamadım:
kurutmalı çamaşır makinesi

Hoover WDYN 964 PG

Ürün Detayları

• 9kg yıkama kapasitesi
• 6kg kurutma kapasitesi
• 1400 sıkma devri
• A enerji verimlilik sınıfı
• Inverter motor ile sessiz çalışma
• Krom kapak
• LCD gösterge
• Sıcaklık ayar seçeneği
• Sıkma devri seçimi
• 23 saate kadar gecikmeli başlatma
• 14�30�44 dakikalık hızlı yıkama
• Gece&Gündüz yıkama programı
• Kg modu
• Özel programlar:
• Kolay ütü
• 59 dakikalık A sınıfı yıkama + kurutma

kullanan var mı ? acaba bu da nem yapar mı ?
hiç kurutma makinesi kullanmadık, nasıl nem ve ısı verir bilmiyorum
bu acaba tek tarafa mı dönüyor ? tek ve iki taraflı olduğunu da buradan öğrendim

708 Mesaj
12 Mart 2011; 2:54:15 

quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Servisle görüştüm.
Sonuç, makinenin çalışma mantığı böyle sevgili gökoş'un da belirttiği gibi.
Makineyi devreye aldığımızda SESLİ UYARI özelliğini devre dışı bırakıyoruz artık.
Yoksa düşüsenize, bir saat boyu dakikada üç kez ötecek meret.

Ah şu Almanlar...

Sevgiler...
mantığı şu makinede belli bir süre kalırsa çamaşırlar kırışır belli süre siz alana kadar 1-2 devir ve sıcak havayla 2 saat boyunca kırışmasın çamaşırlar diye. pek de gereksiz değil bence!

VATANIM ONURUMDUR!

'VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR' Hadis-i Şerif

1779 Mesaj
12 Mart 2011; 9:53:44 

quote:

Orijinalden alıntı: gamgam

Gökoş Bey sizlerin yazdığı cevaplara göre yukarıda bir özet geçmiştim. Ben sizden fikir isterken baktım siz Candoğan Bey'den yorum istiyorsunuz. Candoğan Bey bu durumda A sınıfında ben de bilgi istiyorum. Kısaca aşağıya göz atar mısınız?
Gökoş Bey, siz de Miele için fiyat nereden aldınız acaba?

1. Miele'nin 3000-4000 TLlik ürünleri - geçiniz-
Ama Miele çok özel durumundan dolayı gidip B sınıfı T7944 C alsam mı diye bir soru işaretim var. Çamaşır makinam Miele w1712 (6.5kg)(Bu arada sorayım o da A sınıfı değil mi?). Hani takım olsun kontenjanından olabillir mi? Gerçi yanyana konulacak.

2. Bosch veya Siemens 561 modeli :çelik kazanlı ama tek yöne dönüyor. Çift yöne dönse iyi olur denmiş.

3. Electrolux EDH 97 980 W heat pump modeli: çift yöne dönüyor ama çelik kazanlı değil galiba.

W1712 A+ sınıfı bir makinedir, Çamaşır Makineniz Miele ise kurutma makinesinide Miele alsanız iyi olur aslında fiyatı 2300TL civarı
2-)Bosch ve Siemens çift yöne dönüyor diye biliyorum.Çift yöne dönmesiyle çarşaf-nevresim-yorgan gibi büyük hacimli çamaşırlarda kırışma-toplanma-dolanma olmaz. Ayrıca ikide bir kapağı açıp kontrol etmenize gerek kalmaz..
3-)Çelik Kazanlı, başlangıç modeline kadar çelik en düşük başlangıç modeli galvaniz.
Ayrıca Gorenje de alabilirsiniz Avrupada Miele gibi marka çok kaliteli ürünleri var ancak Türkiyedeki düşük modelleri kalitesiz tek bir model var süper olan Dokunmatik Ekranlı, Otomatik programlı ancak fiyatı 2000TL civarı..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

25 Mesaj
12 Mart 2011; 11:48:40 

...

1. Miele B sınıfı T7644 C (6kg) veya T7944 C (7kg) ..çamaşır makinam Miele 6 kg / Miele çift yöne dönüyor.

[/quote]
W1712 A+ sınıfı bir makinedir, Çamaşır Makineniz Miele ise kurutma makinesinide Miele alsanız iyi olur aslında fiyatı 2300TL civarı
2-)Bosch ve Siemens çift yöne dönüyor diye biliyorum.Çift yöne dönmesiyle çarşaf-nevresim-yorgan gibi büyük hacimli çamaşırlarda kırışma-toplanma-dolanma olmaz. Ayrıca ikide bir kapağı açıp kontrol etmenize gerek kalmaz..
3-)Çelik Kazanlı, başlangıç modeline kadar çelik en düşük başlangıç modeli galvaniz.
Ayrıca Gorenje de alabilirsiniz Avrupada Miele gibi marka çok kaliteli ürünleri var ancak Türkiyedeki düşük modelleri kalitesiz tek bir model var süper olan Dokunmatik Ekranlı, Otomatik programlı ancak fiyatı 2000TL civarı..
[/quote]

Sayın Gökoş,
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler...
Valla bu iş deveye hendek atlatmaktan zormuş...

Dün Darty'e gittim. Siemens ve Bosch 561 en uygun fiyata onlarda var. Ama kazan tek yöne dönüyor.

Diyorlar ki bu makinalara müdahale edemezsiniz. O kendi program süresince döndürür. Ama Electrolux (sanırım B sınıfı EDC 78550W-woolmark-gold sertifikalı 1500 TL civarı VE B sınıfı kampanyalı EDC 67550 W-kampanyada 900 TL civari) içinde nem sensörü var- başka hiçbir makinada yok- Dolayısıyla

aynı çamaşırı A sınıfı Bosch'da programı tamamına erdirmek adına atıyorum 30 dakika kurutacağınıza,
Electrolux B sınıfı bile olsa nem sensörü olduğu için ve gereğinden fazla dönmeyeceği için atıyorum 15-20 dakikada kurutursunuz.
dendi.
Böyle birşey var mı? Kullanan herkese de soruyorum...

25 Mesaj
12 Mart 2011; 12:00:56 

Merhabalar
Aşağıdaki opsiyonları karşılaştırır mısınız?

A. Miele T 7644 C (B sınıfı 3.30/kwh -6 kg) fiyat: 1600-1700
(kazan çift yönlü)

B. Bosch/Siemens 561 (A sınıfı 1.9kwh/ 7 kg) (Hangisi? Aynısı diyorsanız Profilo da aynı banttan çıkıyorsa, niye daha ucuz olan Profilo'ya gitmeyelim?) fiyat 1500

C. Electrolux
1. 97980 EDH heat pump (A sınııfı 1.7-1.9 kwh 7kg) fiyat 2000 civarı (ama bunda nem sensörü yokmuş)
2. EDI 97170 w Iron Aid (B sınıfı 7kg) Iron Aid özelliğinden dolayı çok tavsiye ediliyor/Nem sensörü yok). Fiyat 2000tl civarı
3. EDC 67550 w (B sınıfı 7 kg / 3.99kwh) nem sensörü var. Fiyat 1556dan 949a inmiş.

Miele veya nem sensörü özellikli Electrolux daha iyi bir makina ise A sınıfı bir Boschdan daha kısa sürede kurutma özelliği olabilir mi, öylelikle enerji sarfiyatı eşitlenir mi?
Kazanın çift yöne dönmesi çok önemli mi?

Teşekkürler,

1758 Mesaj
12 Mart 2011; 13:45:46 

Arkadaşlar Bosch WTW86561TR nin tek yöne dönüyor kazanı.

@gamgam

WTW86561TR A sınıfı 1.9 kwh/ 7 kg yazmışsınız fakat bosch un internet sitesinde şöyle yazıyor •7 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 1.35 kWh - 112 dakika, 1000 dev/dakikada 1.6 kWh - 131 dakika. A sınıfından %50 daha tasaruflu cihaz 86561TR.

BOSCH 86561TR TIKLA

25 Mesaj
13 Mart 2011; 0:30:29 

quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

Arkadaşlar Bosch WTW86561TR nin tek yöne dönüyor kazanı.

@gamgam

WTW86561TR A sınıfı 1.9 kwh/ 7 kg yazmışsınız fakat bosch un internet sitesinde şöyle yazıyor •7 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 1.35 kWh - 112 dakika, 1000 dev/dakikada 1.6 kWh - 131 dakika. A sınıfından %50 daha tasaruflu cihaz 86561TR.

BOSCH 86561TR TIKLA

Doğru... Ben ortalama birşey yazdım sanırım... Sizde Bosch mu var? Tek yöne dönmesi çok sorun mu? Ben yabancı forumlara da baktım. Çift yön olsun diyorlar. Öyle olunca bkz yukarıdaki opsiyonlar...
Teşekkürler,

275 Mesaj
13 Mart 2011; 2:18:46 

sayın gamgam
bende 1 yıl önce sayın candoğanın sayesinde çamaşır mak. ve kurutma aldım ikiside bosch.kurutma 86511.komşum 1 ay önce mielenin kurutmasını aldı.çok memnun.bazı nevresimleri falan ütülemeye gerk olmuyormuş.sanırım bizim makina tek yöne,miele çift yöne döndüğünden,miele daha iyi bir sonuç çıkarıyor.kolay gelsin.

25 Mesaj
13 Mart 2011; 8:56:39 

quote:

Orijinalden alıntı: mhas

sayın gamgam
bende 1 yıl önce sayın candoğanın sayesinde çamaşır mak. ve kurutma aldım ikiside bosch.kurutma 86511.komşum 1 ay önce mielenin kurutmasını aldı.çok memnun.bazı nevresimleri falan ütülemeye gerk olmuyormuş.sanırım bizim makina tek yöne,miele çift yöne döndüğünden,miele daha iyi bir sonuç çıkarıyor.kolay gelsin.

Sayın Mhas,
Yorumunuza çok teşekkür ederim. Miele A sınıfı alamıyorum, çok pahalı... B sınıfı 7644c (en alt model 6kg) ile Electrolux A modeli arasında kaldım. Komşunuzun modeli nedir acaba sorabilir miyim? Ortalama fiyat deseniz yine bilirim.

Bu arada A sınıfı diye didinip duruyorum ama çamaşır makinam 6 kg (Miele-1712). Bu durumda 7 kg kurutma makinası almak mantıksız mı oluyor? Ya da 2 küçük kazan birleştirip kurutma yapacağım tutarsa diye her ihtimale karşı 7kg mi almalıyım?

Miele 7644c 6 kg B sınıfı makinanın değerleri şöyle verilmiş:

6 kg pamuklu 1000 devirde 89 dk 3.30kwh
6 kg pamuklu 1000 devirde ütüye hazır 71 dk 2.65 kwh
2 kg gömlek 600 devir 41 dk 1.15 kwh
3 kg minimum ütüye hazır 1200 devir 32 dk 1.00kwh

Miele 7944c 7 kg B sınıfı makinanın değerleri ise

7 kg pamuklu 1000 devirde 111 dk 3.90 kwh
düşük ısı programı seçilirse 1000 devirde 175 dk 4.20 kwh
2.5 kg narin 600 devir 116 dk 2.70 kwh
3 kg kot 900 devir 119 dk 2.40 kwh

tabii ortalama değerler...

Yoksa A sınıfından Electrolux heat pump modeli opsiyonum var kazanı çift yön döndüğü için.. Ama onunla ilgili hiç bilgi yok maalesef...
Teşekkürler

25 Mesaj
15 Mart 2011; 22:32:15 

quote:

Orijinalden alıntı: sontur

Merhaba Arkadaslar,
Ben de son bikac haftadir kurutma makinesi arastırıyorum, forumda yazılanları da takıp edıyorum bı taraftan. ben Bosch WTW 86561 modelinde karar kıldım, A sınıfı olsun ıstıyorum ama ızmırde bıcok bayiyi gezdim,bulamadım. A sınıfı olarak 84360 BY var ama onu da ben sevmedım, cam kapak olsun ıstıyorum. ızmırde uygun fıyata alabılcegım bır bayı onerebılır mısınız, yada internetten sıparıs verebılcegım guvenılır bır sıte, ama taksıt de yapsın :)

Merhaba
istediğiniz modeller Darty'de var. <ınternetten de sipariş verebiliyorsunuz. Fiyatları da 1499 ve 1500 küsur idi geçen hafta... Ama onlar tek yöne çeviriyor bilginiz olsun.

1758 Mesaj
16 Mart 2011; 12:25:44 

quote:

Doğru... Ben ortalama birşey yazdım sanırım... Sizde Bosch mu var? Tek yöne dönmesi çok sorun mu? Ben yabancı forumlara da baktım. Çift yön olsun diyorlar. Öyle olunca bkz yukarıdaki opsiyonlar...
Teşekkürler,

Evet bende Bosch WTW86561TR var. Tek yöne dönmesinden dolayı küçük çamaşırlarla nevresim çarşaf gibi şeyleri aynı anda kurutunca bazen küçük çamaşırlar çarşafın içinde girmiş halde çıkabiliyor bu halde küçük çamaşırlar hafif nemli çıkıyor bende hemen 20 dakikalık programda nemli kalanları kurutuyorum yani çok çok büyük bir sıkıntı değil üstelik dediğim gibi bazen oluyor birde o içte kalan çamaşırlar çok hafif nemli oluyor onlarda büyük oranda kurumuş oluyorlar. Cihaz gerçekten çok iyi ve sorunsuz gerçekten gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Hem A sınıfından %50 tasarruflu olması hem kendi kendini temizleyen kondenseri olması hem çalışırken ortama koku ve ısı yaymaması çok iyi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Aldığınızda birde 65 tl verip 3 yıl olan garantiyi 4 yıl daha uzatıp 7 yıl yaparsanız kafanız rahat şekilde kullanırsınız :)

149 Mesaj
17 Mart 2011; 2:39:58 

bu ürünü kullanan varmı nasıl bir makina memnunmusunuz

http://kurutma-makinesi...s/wt46s513tr-p44191568/

25 Mesaj
17 Mart 2011; 15:23:56 

quote:

Candoğan Bey, ayın 15'inde annemin doğum günü var anneme çamaşır ve kurutma makinesi almak istiyorum;
Arçelik-Beko dışında hangi model-marka önerirsiniz Aklımdaki model Miele W3243 ve Miele T8403C ikilisiekranı filan yok, çok sade bir model fiyatıda ikisi birden 4700TL bunun gibi fazla dijital olmayan Bosch-Siemens-Electrolux-AEG-LG modelleri olabilir..

Sayın Gökoş ve Candoğan Beyler,
Ben de o mu bu mu derken bir adet B sınıfı petek doku kazan 6 kg Miele T 7744 c kurutma makinası sipariş etmiş bulunuyorum. T 7644 c icin gitmistim. Böyle gelişti. Yine de değerlendirir misiniz? Değiştirme hakkım var.
Aklıma takılan tek bir soru var. 7 kgluk bir makina mı almalıydım? Acilen yardımcı olursanız sevinirim.

Kendi çamaşır makinam da Miele 6 kg 1712 model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamgam -- 17 Mart 2011; 15:27:35 >

25 Mesaj
17 Mart 2011; 18:40:39 

quote:

Sayın Gökoş,

İngilizceniz varsa şu linkten karşılaştırma yapabilirsiniz. Gördüğünüz gibi sizin istediğiniz makina listede değil. Özellikleri de pek yok.. Karşılaştırma yaptırırsanız en alt model 7644c daha avantajlı geldi bana...

http://www.miele.co.uk/...-dryers/help-me-decide/

1779 Mesaj
17 Mart 2011; 18:50:50 

quote:

Sayın Gökoş,

İngilizceniz varsa şu linkten karşılaştırma yapabilirsiniz. Gördüğünüz gibi sizin istediğiniz makina listede değil. Özellikleri de pek yok.. Karşılaştırma yaptırırsanız en alt model 7644c daha avantajlı geldi bana...

http://www.miele.co.uk/...-dryers/help-me-decide/

T8403C modeli 8402 den bir üst model ancak 8403C modelide eski bir model şuan güncel satılmıyor sadece Miele'nin netteki mağazasında var..

3 Mesaj
18 Mart 2011; 15:42:24 

[font="Verdana"]kurutmalı çamaşır makinesi

Hoover WDYN 964 PG
????????????????????????

17 Mesaj
23 Mart 2011; 14:13:20 

Selamlar,

Yaklaşık 10 gün önce enplustan (en ucuzu & uzun taksitlisi oradaydı) electrolux marka eww168540 model kurutmalı çamaşır makinesi aldım.
Yorumlarımı sizinle paylaşmak istiyorum.

Enplus serviste gayet iyi verdikleri sözleri tutuyorlar.Ancak eve makine bağlamaya gelen servis elemanı kireç önceyici bir aparatı (musluğa takılıyormuş) 65 tl ye satmaya çalışmasına biraz bozuldum. Uyduruk ve bence 10-15 tl etmeyecek parçayı 65 tl ye satmaya çalışmak insanları kandırmak anlamına geliyor.Neyse servis elemanını kibarca reddedip işimize koyulduk.
Makinede ilk etapta sadece renkli gömleklerimi yıkadım ve kuruttum.Kurutma için otomatik kurutma secenekleri var ancak otomatik secenklerini seçmek bence pek verimli değil.Örneğin dolap kuruluğu dediğiniz zaman makine kurutma zamanını otomatik olarak 2,5 saat gösteriyor halbuki zaman ayarlamasıyla bu 70 dakikada dolap kuruluğuna ulaşılabiliyor.Sonuç muhtesemdi.Makinayı programlayıp istediğim saatte otomatik olarak başlatıp eve geldiğimde kurumuş çamaşır almak gerçekten keyif verici.
İkinci gün başka renkli pamukluları attım. Örn, pijama, renkli don,havlu çorap, swetşört vs...Bunun için kurutmayı manuel olarak 90 dakikaya ayarladım. Dolap kuruluğu için bu zamanlama yeterli oldu.Sonuç tekrar harikaydı......

Benim ikisi bir arada makina alma nedenlerimi yukarıdaki mesajda belirtmiştim.

Ürünü kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.
Herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaya hazırım.

Not.:Makina 1600 devir.. Acaba çamaşırları (örn gömlekleri) 1600 devirle sıktıktan sonra nispeten kısa zamanda kurutmak mı çamaşıra hasar verir yoksa 1000 devirde kurutup nispeten daha uzun sürede kurutmak mı?

karar veremedim.
Yorumlarınızı bekliyorum..
Saygılar...

1779 Mesaj
23 Mart 2011; 15:31:40 

quote:

Orijinalden alıntı: viva_bach

Selamlar,

Yaklaşık 10 gün önce enplustan (en ucuzu & uzun taksitlisi oradaydı) electrolux marka eww168540 model kurutmalı çamaşır makinesi aldım.
Yorumlarımı sizinle paylaşmak istiyorum.

Enplus serviste gayet iyi verdikleri sözleri tutuyorlar.Ancak eve makine bağlamaya gelen servis elemanı kireç önceyici bir aparatı (musluğa takılıyormuş) 65 tl ye satmaya çalışmasına biraz bozuldum. Uyduruk ve bence 10-15 tl etmeyecek parçayı 65 tl ye satmaya çalışmak insanları kandırmak anlamına geliyor.Neyse servis elemanını kibarca reddedip işimize koyulduk.
Makinede ilk etapta sadece renkli gömleklerimi yıkadım ve kuruttum.Kurutma için otomatik kurutma secenekleri var ancak otomatik secenklerini seçmek bence pek verimli değil.Örneğin dolap kuruluğu dediğiniz zaman makine kurutma zamanını otomatik olarak 2,5 saat gösteriyor halbuki zaman ayarlamasıyla bu 70 dakikada dolap kuruluğuna ulaşılabiliyor.Sonuç muhtesemdi.Makinayı programlayıp istediğim saatte otomatik olarak başlatıp eve geldiğimde kurumuş çamaşır almak gerçekten keyif verici.
İkinci gün başka renkli pamukluları attım. Örn, pijama, renkli don,havlu çorap, swetşört vs...Bunun için kurutmayı manuel olarak 90 dakikaya ayarladım. Dolap kuruluğu için bu zamanlama yeterli oldu.Sonuç tekrar harikaydı......

Benim ikisi bir arada makina alma nedenlerimi yukarıdaki mesajda belirtmiştim.

Ürünü kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.
Herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaya hazırım.

Not.:Makina 1600 devir.. Acaba çamaşırları (örn gömlekleri) 1600 devirle sıktıktan sonra nispeten kısa zamanda kurutmak mı çamaşıra hasar verir yoksa 1000 devirde kurutup nispeten daha uzun sürede kurutmak mı?

karar veremedim.
Yorumlarınızı bekliyorum..
Saygılar...

Makine Otomatik programlardaki süreyi Tam yük+1000 devirde sıkma olarak gösteriyor yani siz yarım yük koyarsınız ve 1200 devirde sıktırırsanız program 2,5 saat yazmasına rağmen en fazla 1 saate yakın sürer çünkü makine içindeki nemi algılar ve buna göre saat güncellemesi yapar,Deneyin ve görün derim..

10 Mesaj
5 Nisan 2011; 22:03:43 

Selamlar,
SAMSUNG WD-8704DJF modeliyle ilgili pek geri dönüş olmamış..yorumlarınızı bekliyorum

Candoğan hocam,daha önce sizin yönlendirmenizle buzdolabı almıştım ve çok memnunum..bu makine içinde yorumunuzu bekliyorum..
şimdiden teşekkürler..

istikbal göklerdedir

23 Mesaj
6 Nisan 2011; 20:46:47 

Çamaşır ve kurutmaya ayrı ayrı yerler olmadığı için combi makine bakmıştım. Şimdi evde bir düzenleme yaparak kurutma için de yer açabiliyorum. Makinenin tüm çevresinde 2 - 3 cm boşluk kalacak şekilde dolabın içinde sorunsuz çalışır mı? (Kurutmanın 60 cm üstünde de elektrikli termosifon olacak)

Bu durumda Siemens WM54060TR Sıvamat XL çamaşır makinesini kullanmaya devam edebilirim. (6 kg. - 10 yıllık cihaz, sadece 1 ay kadar önce 110 TL'ye su gider pompası değişti)
Siemens WM54060TR Sıvamat XL çamaşır makinesi ne kadar daha problemsiz çalışabilir?

Kurutma makinesi olarak (Nisan'da Bosch'da Çamaşır mak. alana kurutma mak. % 50 indirimli kampanya var)

Bosch WTW 86561 Ecologixx 7 S - cam kapaklı - (A-%50), (% 50 indirimli taksitli fiyatı 1.521 TL)

WTW 86561 TR Ecologixx 7 S - cam kapaklı - (A-%50), (% 50 indirimli taksitli fiyatı 1.521 TL)

Isı pompası sanırım sadece bu iki modelde var. Kapaklarında ActiveAir Technology yazıyor. Diğer modellerde göremedim.

Katalogda her iki modelde var, bununla beraber TR modelini yeni olarak yazmışlar. Katalogda yazan bilgilere göre düz ile TR arasındaki fark gözükmüyor, anlaşılamıyor. Düz ile TR arasında ne fark vardır?

WTW 84360 BY Avantixx 7 - cam kapaksız - (A-%40) (% 50 indirimli taksitli fiyatı 1.390 TL)

Ayrıca WTS 86512 TR Logixx 8 Steam - cam kapaklı - (% 50 indirimli taksitli fiyatı 1.188 TL)
Kataloğa göre Steam içlerinde en sessiz olanı. Bu cihazda olup diğerlerinde olmayan nedir ki bu daha sessiz?

Forumda bir kişi WTW 86561 için tek yöne çalıştığını yazmış. 1.800 TL'lik cihaz iki yöne de döner diye düşünme

(Kurutmada aradıklarım: ankastre ölçülerine göre solo cihaz olacak, ısı pompa sistemi, çift yöne dönme, max kg kurutma, enerji tüketimi / elektrik ve su, sessizlik, sorunsuzluk, fonksiyonlar, distribitör güveni, servis)

Teşekkürler.

583 Mesaj
9 Nisan 2011; 18:40:00 

Anneme kurutma makinesi almak istiyorum da iyi bişey fiyatı da çok uçuk olmamak kaydıyla, ne önerirsiniz?

Bu aralar indirimde kaliteli ürün var mı acaba? İstanbuldayım, online alışveriş de yapabilirim. Kaliteli (evde 4 çocuk var :) ) sürekli yıkama oluyor anlıcağınız. Annem evde kuruta kuruta yoruldu artık.. Kapsitesi yüksek, güzel özellikli f/p cihaz varsa tavsiyeleriniz çok güzel olur.. KUllananlar da ne önerirler acaba?

İyi akşamlar

6 Mesaj
14 Nisan 2011; 3:35:05 

Ben de bu ara camasir mak. + kurutma almak istiyorum. Ancak mumkun olan en ekonomik fiyatlara. su anda arcelik urununde indirim gordum. 500 TL diyor. forumda arcelik kurutma hakkinda fazla bir yorum goremedim. merak ediyorum, hala eski traktor motoru taktiklari gunlerdeki gibi kalitesiz isler yapmaya devam ediyorlar mi yoksa duzelme var mi. Arcelik urunleri kullananlar paylasirsa sevinirim. Diger secenegim ise B sinifi Bosch gozukuyor. Camasir makinesiyle birlikte alinca bir kampanyalari var, fiyati oldukca uyguna geliyor. ilgilenenlere duyurulur.

Arcelik marka kurutma makinesi kullanan varsa yorumlarini bekliyorum.

451 Mesaj
14 Nisan 2011; 22:05:07 

merhaba
forumun geneline bakma imkanım olmadı. eğer tekrarlandıysa ve sorulduysa şimdiden özür dilerim. sormak istediğim arçelik ve beko ç.kurutma makineleri B sınıfı ve 499 tl ye veriyorlar. 7 kg kapasiteli. fiyatı cazip geldi. sizce olumsuz yanları var mı? siemens veya bosch almayıda düsündüm ama fiyatları yüksek ve evdeki çamasır makinesi arçelik. siemens, bosch vs. ç.kurutma makineleri üzerine monte etmiyorlarmış. bu doğru mu? tavsiyeleriniz üzerine h.sonu alacağım.
saygılar

saygılarımla

451 Mesaj
16 Nisan 2011; 13:44:48 

up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

10 Mesaj
16 Nisan 2011; 14:19:06 

quote:

Orijinalden alıntı: itallionstallion

Selamlar,
SAMSUNG WD-8704DJF modeliyle ilgili pek geri dönüş olmamış..yorumlarınızı bekliyorum

Candoğan hocam,daha önce sizin yönlendirmenizle buzdolabı almıştım ve çok memnunum..bu makine içinde yorumunuzu bekliyorum..
şimdiden teşekkürler..

candoğan hocam ve arkadaşlar bi yardımcı olsanız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itallionstallion -- 16 Nisan 2011; 14:21:42 >

istikbal göklerdedir

42 Mesaj
17 Nisan 2011; 23:05:45 

Merhaba,
Bosch WTW86561TR kurutma makinesi almayı düşünüyorum. Yer sıkıntısı nedeniyle çamaşır makinesinin (Profilo 1000 CTR) üstüne montaj yapılacak.
Evin elektrik tesisatı sağlam. Duvarda 2'li priz var, makineler buradan elektrik alacak.
İki makinenin aynı anda çalışmasının titreşim ve aynı prizden çekilecek güç açısından bir sakıncası var mıdır?
Saygılar, teşekkürler...

2 Mesaj
18 Nisan 2011; 14:56:24 

Merhabalar,
geçen hafta kurutma makinesi almaya karar verdiğimde bu başlık altındaki tüm sayfaları okudum
ne kadar çok ayrıntıya dikkat edilmesi gerektiğini de o zaman farkettim
herkese verdiği bilgiler için teşekkür etmek istiyorum
ben bütün bu incelemelerden sonra Bosch WTW 86561 TR aldım.
Henüz kullanma fırsatım olmadı ama bu süreci paylaşmak istedim:
Modele karar verdikten sonra forumda tavsiye edilen siteleri, Bosch'un sitesindeki bayileri tek tek araştırdım,
Şu aralar kampanya var, çamaşır makinesi alana %50 indirim diyorlar ama konuştuğum herkes çamaşır makinesi almadan indirimli fiyat verdi
bi arkadaş farklı şehirdeki bayilerin de gönderebildiğini yazmıştı,
Ankara'da bi bayi (forumda ismini vermiş olan arkadaşa özel teşekkür) 1370 liraya bıraktı
Bir de Bursa'da "Bosch çalışanları kooperatifi" diye bi yer varmış, orasıyla görüştüm, önce bosch çalışanı mısınız diye sordular ama sonra onlar da 1347 liraya bıraktı, herhalde geliş fiyatı :)
Tek fark Bursa kargoyla gönderiyor üstüne İstanbul'a 50 tl kargo ücreti ödemen gerekiyor, belki Bursa'dakilerin işine yarar
Ben Ankara'dan aldım, parayı havale yaptıktan sonra herşeyle onlar ilgilendi, 4 gün sonra makine çerkezköydeki depodan geldi, 1 saat sonra da servis gelip kurdu.
Benim çamaşır makinesi de Bosch olduğu için üzerine kurulum aparatı için ücret almadılar ama farklı markalar için alıyorlarmış sanırım.
Kurutma makinesi hakkında henüz yorum yapamıyorum ama marka tercihinde kararsızsanız, benim bütün beyaz eşyalarım Bosch, 4 yıldır kullanıyorum, memnunum, tabii alırken garanti süresini uzatmayı unutmayın, ne olur ne olmaz :)

451 Mesaj
18 Nisan 2011; 15:58:39 

bilgilendirici mesajınız için teşekkürler. oldukça iyi fiyata almışsınız. dediklerinizi dikkate alacaz. bu arada bosch çalışanı değilsiniz değil mi? ilk mesajınızı buraya atmışsınız;)
selamlar

saygılarımla

42 Mesaj
18 Nisan 2011; 23:07:21 

quote:

Orijinalden alıntı: mr.doe

Merhaba,
Bosch WTW86561TR kurutma makinesi almayı düşünüyorum. Yer sıkıntısı nedeniyle çamaşır makinesinin (Profilo 1000 CTR) üstüne montaj yapılacak.
Evin elektrik tesisatı sağlam. Duvarda 2'li priz var, makineler buradan elektrik alacak.
İki makinenin aynı anda çalışmasının titreşim ve aynı prizden çekilecek güç açısından bir sakıncası var mıdır?
Saygılar, teşekkürler...

Aşağıdaki bilgilere ulaştım, benzer durumdaki arkadaşlar için paylaşmak isterim:

Ev tesisatında kullanılan sigortaların akım limiti 16 A. Priz ve kabloların limitleri de benzer (16 A, 3500-3600 W).
Makinelerin bağlantı değerleri ise çamaşır için 10 A, 2300 W; kurutma için 10 A, 1500 W.
Makinelerin yüksek akım çektiği zamanlar çakışırsa sigortanın atması veya tesisatın hasarlanması riski var.
Bu yüzden iki makinenin aynı sigorta üzerinden aynı anda çalıştırılmaları uygun değil.

2 Mesaj
19 Nisan 2011; 11:09:11 

:) söylediklerinizi hoş bi espri olarak algılıyorum uğurgazi. Bosch çalışanı değilim, doktorum, bu nedenle zaten Bursa'dakiler önce fiyat vermedi sonra ısrar edince söylediler. Bu arada dün makineyi kullandım, çamaşırlara herhangi bir zarar vermedi, ama makinenin çıkardığı ses beklediğimden biraz daha fazlaydı, kapıyı kapatınca uğultu gibi geliyor ama çok rahatsız edici olmuyor. Bir de koku yapmıyor denmişti ama bi miktar koku ve nem bunda da oluyor, tabi başka markalarla karşılaştıramadığım için az mı çok mu söyleyemiyorum.

17 Mesaj
21 Nisan 2011; 14:44:56 

Selamlar,
Yukarıda 2 ayrı başlıkta Electrolux marka EWW168540W model kurutmalı çamaşır makinesi için sorularım ve tavsiyelerim olmuştu.
Sorduğum sorulara ilgili modeli kullanan arkadaş olmadığı için malesef yanıt alamadım. İkinci mesajımda ise ilgili makinayı herkese tavsiye etmiştim.

Arkadaşlar, ikinci mesajımdaki Electrolux EWW168540W modelini artık kimseye "TAVSİYE ETMİYORUM".

Bunun gerekçelerini oluşturan unsurları aşağıda ifade etmeye çalışacağım.
1-İlgili makinenin tiftik fitresi yok. En uyduruk kurutma makinesinde bile bulunan tiftik filtresinin bu üst düzey cihazda olmaması çamaşırın kurutma esnasında çıkardığı tiftiklerin tamburun içinde kalmasına neden oluyor.Bu da sonraki çamaşır yıkamanızda (örn koyu renkler) tüm çamaşırların neredeyse kullanılamaz duruma gelmesi ile sonuçlanıyor. Hasbelkader havlulardan sonra gömleklerinizi yıkayıp kurulatırsanız gömlekleriniz neredeyse kullanılamayacak düzeye gelecektir.
2-Kurutulan çamaşırlar aşırı derecede buruşuk çıkıyor. Hiç kimsenin uygun program seçmediğimi düşünmesini istemem. Uygun programı seçsem bile ister ütü kuruluğunda ister dolap kuruluğunda olsun çamaşırlar bu cihazda çok çok kırışık çıkıyor. Normal kurutma makinelerini bu konuda çamaşırlara daha az eziyet ediyorlar.
3-Makineyi aldıktan 10 gün sonra ilgili gerekçelerle makineyi aldığım yere iadesini istedim.Electrolux servisi ndeki arkadaşlar (Ersin Birtürk, ve Yılmaz Ergun) suçu sürekli kullanıcıya atma konusunda eğitilmişler sanki.Benim makina ile olan sounlarımı hiç bir şekilde dinlemeye çalışmadılar, telefon konuşmamızda sürekli lafımı kesip beni dinlemeyerek işi servis madramazlığına getirdiler bana asla ve kat'a yardımcı olmadılar.
Onlara taktığım isim bu "servis madrabazları"
4-Bu madrabaz arkadaşlar cihaz performansının kötü olduğunu kabul ettiler.Ama bunun alınırken zaten bilmem gerekiyormuş.Sonuçta cihaz kurutma makinesi değil kurutmalı çamaşır makinesi imiş.Yasal yoldan haklı olduklarını cihazın para iadesini veya başka bir cihazla asla va kat'a değiştirmeyeceklerini vurguladılar.
Tiftik sorununa çözüm olarakta 2 yıkama-kurutma arası 15 dak.lık kısa program çalıştırmamı önerdirler
4-Konuyu Electrolux genel müdürü Ziya Öztürk'e taşımayı düşündüm ama cihazı aldığım yer kendi imkanları ile (Enplus) cihazı başka bir cihazla değiştirebileceği belirtti.Electrolux'ün cihazına sahip çıkmaması ve müşteri şikayetleri konusunu 2 adet madrabaza kanalize etmesi gerçekten hayret verici.Keşke bir fırsatım olsaydı da genel müdür Ziya Bey'in gömleklerini kendi sattığı cihazda yıkayıp kurulasaydık.Acaba o gömlekleri toplum içinde giyermiydi?

Sonuç olarak bu makinayı çok isteyerek ve severek aldım. Evimde severek kullandığım başka Electrolux markalar da var.bu cihazların bugüne kadar sorun çıkarmamasına çok sevindim.Markayı gerçekten cihazla ilgili sorun çıkarsa daha iyi tanıyorsunuz.

Bu cihazı almayı düşünen arkadaların her türlü sorusunu cevaplamaya hazırım.

Ben yandım çok çok uğraşarak cihazdan kurtuldum. Ne olur siz yanmayın.

Saygılar.

1561 Mesaj
23 Nisan 2011; 20:22:45 

Arkadaşlar electrolux EWW 168540 W almayı düşünüyorum elektrik ve su harcamaları nasıldır?Kurutması nasıldır?Kullanan kimse varmıdır acaba?Acil karar vermem gerekiiyor evdeki makina bozuldu ve pazartesiye kadarda almam lazım fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

1561 Mesaj
23 Nisan 2011; 20:25:15 

Arkadaşlar electrolux EWW 168540 W almayı düşünüyorum elektrik ve su harcamaları nasıldır?Kurutması nasıldır?Kullanan kimse varmıdır acaba?Acil karar vermem gerekiiyor evdeki makina bozuldu ve pazartesiye kadarda almam lazım fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

524 Mesaj
23 Nisan 2011; 20:32:45 

arkadaşlar siemens WT 46W 561 TR kurutma makinası almayı düşünüyurum .fiyatı 1500 lira vermeye deger mi ne dersiniz. tek yöne dönüyormuş almanya imalatı oldugunu söyledi bayi bu makina hakkında bilgisi olan varmı

10 Mesaj
24 Nisan 2011; 16:40:36 

arkadaşlar yanlışım yoksa beş altı aydır bosch çamaşır kurutma makinası kullanıyorum.aldığım zaman burda tecrübelerimi paylaşmıştım zaten..benimki b sınıfı, 7 kiloluk..çok memnunum. yalnız şahsen şöyle bi sorun yaşıyorum; kurutma makinası çalışırken banyoda oksijen adına bir şey kalmıyor..hem banyonun camını hem başka bir odanın camını açıp cereyan yapmasını sağlıyorumki havalansın ortam..makinadan çıkan koku mu desem hava mı desem her neyse başağrısı yapıyor..aynı modeli kullanan arkadaşım var,onun bu yönde şikayeti yok ama ben paylaşayım dedim.

ayrıca elektrik faturasında çok da farkedilir bi artış olmadı, hem de b sınıfı olmasına rağmen..bütün kış rahat ettim, çamaşır kurutma sorunu yok oldu..ama ah o yaydığı hava da olmasa. beni öyle etkiliyor ki kuruttuktan sonra kapağı açıp banyodan çıkıyorum, kapağa doğru eğilemiyorum bile, nevrim dönüyor.

son not; sakın sıcak suda yıkayacağınız zaman çekme ihtimali olan giysilerinizi kurutmayın,iki beden küçülüyor.

1758 Mesaj
25 Nisan 2011; 9:31:43 

quote:

Orijinalden alıntı: seyma1972

arkadaşlar siemens WT 46W 561 TR kurutma makinası almayı düşünüyurum .fiyatı 1500 lira vermeye deger mi ne dersiniz. tek yöne dönüyormuş almanya imalatı oldugunu söyledi bayi bu makina hakkında bilgisi olan varmı

Cihaz almanya üretimi değil !!! polonya üretimi. Bende aynı cihazın bosch olanını yani WTW86561TR modelini kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

8 Mesaj
26 Nisan 2011; 2:35:27 

Arkadaşlar merhaba ben Bosch WTW86561 tr model aldıgım makinamda karsılastıgım problem dolaba kaldırma kurulugunda mix seçiliyken yaklasık olarak ekranda 1:32 dk gosterirken kurutma suresi 3 saati gecmesi bu normal midir? 1:32 de kurutma suresi birturlu sıfırlanmıyor orn: 18 dk kaldı yazıyor ama bu belki 30 - 40 dk sonra bitiyor. kurutma super olmakla beraber uzunluk konusu kafamı kurcalıyor bu sorunu benim gibi yasayan var mı? yardımınızı bekliyorum ..

3 Mesaj
27 Nisan 2011; 7:16:11 

Samsung WD0804w8N kurutmali camasir makinasini kullananlarvar mi?geri bu model yeni cikmis daha onceki muadili WD8704DJF imis...renkleri solduruyor mu??? Kurutmasinasil vs...

275 Mesaj
27 Nisan 2011; 22:54:34 

bende bu forumda,1.5 yıl önce bosh 86511 kurutma aldım.memnunum ama bazı şeyler çok kırışıyor.sözellikle pamuklu nevresimler çok birbirine dolanıyor ve kırışıyor.sanırım sebebi:tek yöne dönmesi.size tavsiyem;çift yöne dönen kurutma alın.

839 Mesaj
28 Nisan 2011; 16:02:00 

quote:

Orijinalden alıntı: barisadali

Arkadaşlar merhaba ben Bosch WTW86561 tr model aldıgım makinamda karsılastıgım problem dolaba kaldırma kurulugunda mix seçiliyken yaklasık olarak ekranda 1:32 dk gosterirken kurutma suresi 3 saati gecmesi bu normal midir? 1:32 de kurutma suresi birturlu sıfırlanmıyor orn: 18 dk kaldı yazıyor ama bu belki 30 - 40 dk sonra bitiyor. kurutma super olmakla beraber uzunluk konusu kafamı kurcalıyor bu sorunu benim gibi yasayan var mı? yardımınızı bekliyorum ..

Seçtiğiniz program çamaşırlara uygun değil veya çamaşırlar arasında zor kuruyanlar var. Makinede nem sensörü olduğu için içindeki çamaşırlar kurumadan durmuyor, eğer süre dolmadan çamaşırlar kurumuş olursa erken bitiriyor, süre dolmasına rağmen çamaşırlar kurumamışsa programı uzatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crn_knk -- 28 Nisan 2011; 16:03:40 >

451 Mesaj
28 Nisan 2011; 17:44:10 

havalar ısınıyor. Sizce k.makinesini alımı seneye
mi ertelemeli ya da vakit kaybetmeden almalı mı? 1 yasinda oglum war. Kıyafetlerı dewamlı yıkanıyor

saygılarımla

275 Mesaj
29 Nisan 2011; 12:16:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

havalar ısınıyor. Sizce k.makinesini alımı seneye
mi ertelemeli ya da vakit kaybetmeden almalı mı? 1 yasinda oglum war. Kıyafetlerı dewamlı yıkanıyor

makinayı aldıktan sonra -neden şimdiye kadar almadım-diye hayıflanacaksınız yazın da kullanacaksınız.sadece çamaşırları kurutmuyor.çamaşırın havınıda aldığı için evinizdeki temizliğe etkisi var.istediğiniz kadar çamaşırları silkeleyin,çamaşırdaki havı,kurutma makinası kadar alamazsınız.çamaşırı sererken,katlarken ve ütülerken bu havlar eve dağılır.ev tozlanır.

66 Mesaj
29 Nisan 2011; 20:18:17 

Arkadaşlar merhaba. Ben de kurutma makinası alma aşamasındayım. A sınıfı ile B sınıfı arasında çok bir fark var mı? Kafamı kurcalayan sorulardan biri bu aslında. Isıtma pompalı bir makina almak istiyorum aslında; ama o kadar parayı bir anda vereceğine B sınıfı bir makina alsan bu verdiğin parayı yıllara dağıtabilirsin diyorlar. Kafam iyice karıştı. Bir de şu makina sizce nasıl? Hoover 9 KG DYC 8913 BX "B" sınıfı bir makina Bu kurutma makinasını kullanan arkadaşlar varsa lütfen yorumlarınızı bekliyorum...

66 Mesaj
29 Nisan 2011; 20:22:38 

Arkadaşlar, A sınıfı bir makine ile B sınıfı arasında elektrik faturası anlamında çok fark olur mu? Isı pompalı teknolojili bir ürün mü almalıyım yoksa B sınıfı bir ürün alsam da yeterli mi? Bir türlü bu işin içinden çıkamadım. Hoover 9 KG DYC 8913 BX kurutma makinası kullananlar varsa yorumları nedir? İyi bir ürün mü sizce?

579 Mesaj
30 Nisan 2011; 19:20:52 

arkadaşlar siemens WT 46 W 561 model kurutma makinası aldım kurutmasından çok memnunum kırışık falan yapmıyor ve muthiş kurutuyor . tek sorunum kurutma makinası çalışırken banyoda bir koku oluşuyor yada havasızlık gibi bir şey . cam açık olmasına ragmen bu koku hissedilir bir şekilde oluyor bu normal mi?

275 Mesaj
3 Mayıs 2011; 1:04:27 

quote:

Orijinalden alıntı: istanbulturkusu

arkadaşlar siemens WT 46 W 561 model kurutma makinası aldım kurutmasından çok memnunum kırışık falan yapmıyor ve muthiş kurutuyor . tek sorunum kurutma makinası çalışırken banyoda bir koku oluşuyor yada havasızlık gibi bir şey . cam açık olmasına ragmen bu koku hissedilir bir şekilde oluyor bu normal mi?

güle güle kullanın.kırışıklık yapmaması,hangi özelliğinden dolayı?çift yöne dönüyor mu?ona göre yakınlarıma tavsiye edicem.

8 Mesaj
3 Mayıs 2011; 1:16:18 

evet karısık atıyoruz camasırları o yüzden mix programını seciyoruz zaten ancak çamasırların arasından birinin 3.5 saat de anca kurutabilmesi cok kotu bir durum makine tek yone donmesi de camasırları kırıstırıyor makineyi bu forumda ki önerilere bakarak aldım ancak ben onermiyorum

275 Mesaj
3 Mayıs 2011; 18:46:59 

quote:

Orijinalden alıntı: barisadali

evet karısık atıyoruz camasırları o yüzden mix programını seciyoruz zaten ancak çamasırların arasından birinin 3.5 saat de anca kurutabilmesi cok kotu bir durum makine tek yone donmesi de camasırları kırıstırıyor makineyi bu forumda ki önerilere bakarak aldım ancak ben onermiyorum

arkadaşım,ben kendime göre şu yolu buldum,bunu uyguluyorum.normal olarak karışık yıkıyorum çamaşırları.kuruturken 2ye ayırıyorum,kırışınları önce kurutuyorum,sonra geri kalanları kurutuyorum.

2325 Mesaj
5 Mayıs 2011; 0:40:06 

bu kurutma makinelerinden memmunmusunuz gerçekten ? yanık kokusu siniyomuş diyorlar çamaşırlara doğrumu ?

twitter.com/erdemaktas imessage/mail:erdemaktas@me.com

275 Mesaj
5 Mayıs 2011; 11:44:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Virtue34

bu kurutma makinelerinden memmunmusunuz gerçekten ? yanık kokusu siniyomuş diyorlar çamaşırlara doğrumu ?

hemen hemen 1,5 yıldır kullanıyorum,çok memnunum.aldığınız zaman -keşke şimdiye kadar alsaymışım- diyeceksiniz.:))kesinlikle yanık kokusu falan yok.tavsiyem,kırıştırma konusunda hassas olan makina almanız.sanırım,buda çift yöne dönen kurutmalarla sağlanıyor.

680 Mesaj
8 Mayıs 2011; 11:56:57 

merhaba arkadaşlar konunun büyük bi bölümün okudum ama tam karar veremedim.
tek başına kurutma makinası nı koyacak yerimiz yok ve de çamaşır makinası da 15-20 yıllık
ben ikisi bir arada olan bi model düşünüyorum anneler günü için ama geç olsun güç olmasın diye sizlerinde fikir ,model öneri ve yorumlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler.

323 Mesaj
7 Haziran 2011; 18:20:28 

Siemens WT44W360 bu model ile ilgili görüşlerinizi alabilirmiyim?

Enerji tasarrufu sağlayan ısı pompası teknolojisi
Enerji Tüketimi: A-% 40,% 40 daha ekonomik (sadece 0.28 kWh / kg) enerji verimlilik sınıfı A sınırı (0.48 kWh / kg) daha
Kapasitesi: 1 - 6 kg
Tüketimi: kuru dolap 6 kg pamuk / dk 1400 U - 1.42 kWh - / dk 111 dk 1000 U - 1.7 kWh - 132 dakika
Özel programlar: yünlü bitirmek, Mix, Outdoor, Super 40
Programın sonunda 120 dakika Kırışıklık
dokunmatik kontrol düğmeleri: Start / Stop, Düşük, sinyal, anti-kırışıklık, zaman gecikmesi
activeAir teknoloji
DUO-Tronic
softDry sistemi davul: Büyük paslanmaz çelik tekstil ile davul

323 Mesaj
7 Haziran 2011; 21:43:36 

1130 liraya 10 taksitle alıcam alıyımmı sizce ? yorumlar lütfen...

2565 Mesaj