Şimdi Ara

Güney Kore' DE YAŞAYAN ARKADAŞ VAR MI? BİLGİ RİCA EDİYORUM.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
7.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim üniversitede tanıştığım koreli bir kız arkadaşım var. Bana önümüzdeki yaz koreye taşınmayı teklif etti birlikte. Orada evleniriz diyor.

Biraz koreden bahsedebilirmisiniz bana acaba, rahat edebilirmiyim oraya, alışırmıyım, yemek olayında zorlanacağım sanırım!

Seoul de doğru yazmışsam yongsangu diye biyerde oturuyormuş. Burayı biliyormusunuz...Karar veremedim aklım karıştı.

Kız arkadaşımdan biraz korece kelimeler öğrendim ama alfabe falan zor geldi, öğrenebileceiğimi sanmıyorum açıkcası. Mesleğimle ilgili denklik de almam gerekecek oradaki üniversitelerden!

Birde Türk var mı seoulde acaba! Türk restraurant, cafeler, lokantalar falan varmıdır oralarda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler.

• o türkçe biliyormu
  • konu dışında böyle bir konu açılmıştı, birkaç sayfa olmuştu, aratırsan bulabilirsin dicem ama arama kısmı işe yaramıyor şu an.

PALADİUS_ARAGONES ile irtibata geç, sanırım dediğim konuyu açan bu arkadaştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D6B32B7D -- 8 Ağustos 2008; 3:57:27 >
  • Silkroad oynayanlar iyi bilir bu korelileri nedir Bu koreli GM'lerden çektiğimiz yafs
  • Koreye gidersen breakdance cı olursun. Ordakiler çok sağlam ve oldukça yaygın. Şahsen gitmeyi isterdim.

Mutlaka türk lokantası vardır o konuyu dert etme. Yemek konusunda biraz abartılıyor. Uzak doğuda sen istemedikten sonra böcek yedirmezler. Onlarında normal yemekleri,sebzeleri, tatlıları var. Zaten böcek,köpek, maymun(gece gece kusura bakmayın)yemek için zengin olmak lazım.

Yaşam içinde ingilizcen olduktan sonra zorluk çekeceğini sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KırıkKılıç

konu dışında böyle bir konu açılmıştı, birkaç sayfa olmuştu, aratırsan bulabilirsin dicem ama arama kısmı işe yaramıyor şu an.

Hımm o konuyu bulabilirsem harika olur dostum, teşekkürler...

Buarada o konuda korenin nesinden bahsediyorlardı acaab dostum! korede yaşayan biri yazmıyşmıydı o konuya bişeyler, hatırlıyormusun acaba!

Üsteki arkadşa koreli kız arkadaşım korenin tarih bölümünde okumuş, 1956 savaşında Türklerin savaştaki önemi isimli ders ve konular varmış ve Türkçede öğretiyorlarmış, bizdeki tez mantığı birşey için 1.5 seneliğine ülkemize gelmiş.
  • bu ne ya bu ne ya nebicim forum burasi
    japonla mektup arkadasi olan var
    koreliyle evlenen var off nalet olsun yaw solicek soz bulamiom
    sizin yuzunuzden bi tarafim siscek ama hade bakalim
    bende bulabilsem sole bi kore japon yada melez bise warya off
    bu arada koreye tasininca bize bol bol net hizinin sslerini at hic olmasssa gozumuz doysun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Næccm -- 8 Ağustos 2008; 4:20:16 >
  • korede yaşayan, hatta seuol şehrinde yaşayan biriydi yazan. yine koreyi merak eden bir arkadaşın sorularına cevap yazıyordu.
  • Hımm güzel o zaman. koreliler bizden 6 saat önde olduğuna göre (kız arkadaşım haberleri falan izliyordu ordan biliyorum :D ) o arkadaşta okulda veya iştedir heralde orda sabah saat 10:00

bnde yatayım bari burda gece 04:00 olmuş :) herkese teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KırıkKılıç

konu dışında böyle bir konu açılmıştı, birkaç sayfa olmuştu, aratırsan bulabilirsin dicem ama arama kısmı işe yaramıyor şu an.

o konuyu @hyunsoosea açmıştı

konunun adresi
    http://forum.donanimhaber.com/m_21921211/mpage_1/key_/tm.htm
    Burayı iyice oku işine yarar bilgiler var @PALADİUS_ARAGONES se güney korede yaşıyordu yanlış hatırlamıyorsam
  • teşekkürler dostum..
  • üstekitnenen zaten...
  • Cevap bana da lazım beyler. Üstteki arkadaş buralarda ve koreye taşındıysa yardım bekliyorum
    Ek olarak : gidiş için ne gereklidir herkese vatandaşlık verirler mi ?

edit : güney kore tabi ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jarnsida -- 13 Aralık 2014; 23:30:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.