Şimdi Ara

F/P = ***** Stereo ses sistemi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
9.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır aklımdaydı. En sonunda kurayım dedim. Yaklaşık 3-4 aydır ama inanılmaz bir yoğunlukta da 15 gündür ciddi araştırma ve kıyaslamalar neticesinde, sinema sisteminden sonra 5000 Ytl civarında bir Stereo sistem oluşturdum. Bu maliyeti bir alt modellere düşürerek 3000 Ytl civarlarına çekmek mümkün. Ancak oluşturduğum sistem'in göze çarpmayan ama çok önemli farklılıklar içeren bazı detay içerikleri çok çarpıcı ve kalite had seviye de.

Bu Topic'i buraya açtım, çünkü Stereo bölümü pek ilgi görmüyor.

S istemin içeriği ise şöyle;

Pioneer PD-D9-J Super Audio CD Player (Eylül de geliyor!)

Super Audio CD Player with Rigid Construction: Pure Audio Component Series

Perfect form, perfect function.
    Our Pure Audio Component Series represents the very best in audio reproduction. The very best in both form and function; high-grade components that work to give you a pure, unadulterated sound.

Each component in the series, whether an amplifier, radio tuner or SACD player, shares the signature curved left-side aluminium front panel, as well as a discreet LCD display (that may also be turned off or dimmed, if required).

The 2-channel PD-D9-J features AIR Studio’s tuning: a benchmark of high fidelity sound. AIR Studio’s tuning ensures that the internal response circuit is quick, and music is reproduced as near to the original as possible.

The player features a special quadruple-layered chassis; the front, top and side panels are made of aluminium. The PD-D9-J also has a rigid underbase construction, offering an extremely high internal stability. This means that the audio you here is virtually interference and noise-free.

This benefit is further enhanced by the extremely rigid TAOC feet that isolate the player from vibration on virtually any surface.

The PD-D9-J relies on two Wolfson 192 kHz/24-bit high-performance digital-to-analogue converters that operate in parallel. Their high sampling rates eliminate timing jitter and provide masterful sound quality.

The PD-D9-J will play both your CD and SACD discs, as well as CD-R and CD-RW discs; and is also compatible with MP3 and WMA compressed audio formats.

The player integrates a Pure Audio listening mode, which switches off the digital circuitry and display for a clean and detailed analogue sound reproduction.

A pure, crystal sound experience from your music collection.

• See all Audio Components in our Pure Audio range.

Main Features PD-D9-J
    Plays CD, SACD, CD-R, CD-RW, MP3, WMA

Dimensions 420 x 113 x 340 mm

Weight 11 kg

Power Requirements 220 to 240 V, 50/60 Hz

Power Consumption (in use/standby) 22 W / 0.4 W

Audio Features PD-D9-J
    Sampling Rate Converter Yes

Quick Response Power Supply Circuit Yes

Twin D/A Converter (192 kHz/24-bit) Wolfson WM8741

Twin Transformers Yes

Low Jitter Clock Circuit Yes

Legato Link Conversion PRO (on/off) Yes

Hi-bit Yes

Pure Audio Mode Yes

Schottky barrier diode Yes

Construction PD-D9-J
    Isolated Power Supply Block Yes

Rigid Under Base Construction Yes

Aluminium Side, Front and Top Yes

Large Insulator Yes

High Quality Pin Jack Yes

Direct Construction Yes

Terminals PD-D9-J
    Audio Output: Optical / Coaxial 1/1

Audio Output: Analogue 1

SR In/Out Yes

Specification PD-D9-J
    CD Audio: Frequency Response 4 Hz – 20 kHz (-1 dB)

CD Audio: Sampling Frequency 44 kHz

SACD: Frequency Response 4 Hz – 50 kHz (-3 dB)

SACD: Sampling Frequency 2.8224 MHz

Pioneer A-A9-J 70W Integrated Stereo Amplifier with USB Input

The sound of excellence in your living room.
    The A-A9-J features AIR Studios tuning; engineers have put this amplifier through rigorous tuning, determined to deliver audio output that is as pure and precise to the original as possible.

The A-A9-J is built integrating class-AB Dual Mono symmetrical amps (which operate in pure class-A mode in low power, eliminating switching and crossover distortion).

The amplifier is also equipped with highly-efficient Twin Toroidal Transformers, which deliver stable current for powerful, clean sound reproduction.

The A-A9-J is designed to handle everything from analogue records to the latest digital audio formats; enjoy the full range of your music collection, regardless of the format.

Play your PC audio files directly through the USB input terminal, with the Sound Retriever breathing life back into compressed audio sources.

If you’re a Vinyl junky, this amplifier features the MM / MC phono-equaliser amp while an audio pre-out allows upgrading with additional power amps. The amplifier’s stable honeycomb and seamless chassis with aluminium front panel reduces resonance to an absolute minimum and eliminates ground potential differences.

Additionally, the A-A9 features a rigid under-base construction with stabilizing plate, metal insulators and aluminium side panels to even further enhance sound quality. A fully isolated quick response, non-feedback power supply unit integrates four sets of parallel ESR (equivalent serial resistance) capacitors. The result is minimal power loss with excellent response characteristics.

• See all Audio Components in our Pure Audio range.

Main Features A-A9-J
    Output Power per Channel 70W

Number of Channels 2

Input Connections CD, Phono, Tape, AUX, Tuner, 1 x USB (rear), 1 x Headphone

Output Connections Tape, Pre-out

Power Consumption (in use / standby) 200 W / 0.6 W

Weight 11.5 kg

Dimensions (W x H x D) 420 x 113 x 369 mm

Power Output A-A9-J
    Rated Power Output 55W + 55W

AB Class Power Stage Yes

Construction A-A9-J
    Direct Construction Yes

Design
    • Twin Mono Symmetrical Construction
    • Honeycomb Chassis
    • Rigid Underbase
    • Large Insulators
    • LAPT Power Device
    • Torodial Transformer
    • Quick Response Power Supply Circuit
    • Low-Impedance Driving Capability
    • Wide-Range Linear Circuit
    • Motor-Driven Volume Control

Audio Features A-A9-J
    Sound Retriever Yes

'DIRECT' Switch Yes

Bass/Treble Tone Controls Yes

Loudness Yes

Muting Yes

Interface A-A9-J
    LCD Dimmer Yes

Monitor Audio Silver RS 6

Specification
    Frequency Response: 38 Hz - 30 KHz
    Sensitivity (1W@1M): 91 dB
    Nominal Impedance:
    6 Ohms

Power Handling (RMS):
    120 W
    Recommended Amplifier Requirements (RMS):
    40 - 120 W
    Tweeter Crossover Frequency: 3 KHz
    Drive Unit Compliment: 1 x 6” C-CAM® Bass, 1 x 6” C-CAM® Bass Mid-range. 1 x 1” (25 mm) gold dome C-CAM® tweeter.
    Cabinet Design: Balanced velocity twin reflex ported
    Product External Dimensions:
    (H x W x D) 850 x 185 x 250 mm
    33 1/2 x 7 1/4 x 9 7/8 inch
    Plinth Dimensions:
    (H x W x D) 25 x 255 x 305 mm
    (34 7/16 x 10 1/16 x 12 inch)

Individual Weight: 18 Kg (39.6 lb)

Pioneer PD-D9-J Super Audio CD Player

Pioneer A-A9-J 70W Integrated Stereo Amplifier with USB Input

Monitor Audio Silver RS 6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 7 Ağustos 2008; 16:33:59 >

• Diğer resimler.

• RS6'lar çok güzel seçim.
  • Teşekkür ederim!

Ayrıca SACD çalar ile ilgili de çok önemli detay farklar var. Mesela Wolfson 8741 kullanması gibi. 10.000 Usd'ye yakın High-End ürünlerde bile Wolfson 8740'ı kullandıklarını göğüslerini gere gere söyleyen markalarla kıyaslandığında, Wolfson'un en üst uç noktadaki 8741 işlemcisinin bu üründe çift olarak bulunması mükemmel. Tabiki sadece bu da değil. diğer detaylarda da uç farklılıklar var. Kaldı ki aynı markanın PD-D9 J değilde PD-D6 J serisi çok daha basit olmasına rağmen geçen sene de çok ses getirmişti.

En önemlisi de bu SACD çaların emsalleri hatta bir kaç üstü arasından daha üstün özellikler içermesine rağmen, fiyatının makul oluşu. Ayrıca pek çok emsalinde SACD özelliği de yok. Taoc isolatorler ve devreler arasında kullanılan isolatorlerle çıkışlarında kullanılan altın kaplama kalitesi de önemli artılarından.

Anfiyle ilgili olarak da SACD çalarla benzer kalite özelliklerini taşıması ve aynı mantıkla üretilmiş olması önemli artılardan. Dahili olarak Phone (Pikap) Pre-in ve kayıt için Pre-out çıkışları bulunması. Yeni nesil bağlantılar için USB bağlantısına olanak tanıması. İkiz yapıda mono kanal ve ikiz tradional trafo ve büyük kapasitörler diğer artılardan. Tabiki devreler arasında kullanılan İsolatör katmanlarından bahsetmeye gerek yok sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 7 Ağustos 2008; 17:22:03 >

• CYRUS 'un yeni bir cd çaları çıktı. İngiltere fiyatı 750 pound civarında. Ciddi övgüler alıyor. SACD çalıp çalamadığını bilmiyorum ama ilginç bir alternatif olabilir. Aleti 10,000 pound luk cihazlarla kıyaslıyorlar.
  • keyifle kullanmanız temennisiyle..

Monitor Audio'lar nasıl?Fiyat ne kadar?
    BR5 modeli alt seri olduğundan daha ucuz olacaktır..O tercih edilebilir mi?%70 sinema sistemi front + %30 müzik olarak düşünürsek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaRaBeeN -- 11 Ağustos 2008; 9:47:19 >
  • Yanlış anlaşılmasın daha sistemi almadım.

Sadece araştırmlarım neticesinde kafamda kurdum. PD-D9 J Zaten Eylül sonu gibi gelecek. Gelmezse yurt dışından alacağım. Sistemi onsan sonra kuracağım.

quote:

Orjinalden alıntı: CaRaBeeN

keyifle kullanmanız temennisiyle..

Monitor Audio'lar nasıl?Fiyat ne kadar?
    BR5 modeli alt seri olduğundan daha ucuz olacaktır..O tercih edilebilir mi?%70 sinema sistemi front + %30 müzik olarak düşünürsek..
  • SACD medyaların artık üretilmeyeceğinden ve 2 yıldır üretilmediğinden haberiniz olduğunu düşünüyorum ama yine de keyf de para da sizin :)
  • Yooo.

Ben halen alıyorum. öyle bir duyum da almadım.

quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Thunder

SACD medyaların artık üretilmeyeceğinden ve 2 yıldır üretilmediğinden haberiniz olduğunu düşünüyorum ama yine de keyf de para da sizin :)

• quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Thunder

SACD medyaların artık üretilmeyeceğinden ve 2 yıldır üretilmediğinden haberiniz olduğunu düşünüyorum ama yine de keyf de para da sizin :)

kagit uzerinde veya internette bisi okumadim bu konuda bende.ama sonu gelebilir ozelliklede cd lerin pikap hayranligi baska ama ozelliklede Linn firmasi yaptigi devrimle pc den sarkiyi daha guzel hale getirdi bana kalirsa plak dan ve cd den daha iyi caliyor hatta kesinlikle daha iyi caliyor.ama yaklasik 6,7 yil alir en basitinden cd nin kalkmasi
  • Zart, Şu Linnn firmasının devriminden bahseder misin biraz. Nasıl oluyormuş bu güzelleştirme ?
  • Linn gerçekten iyi bir firma. Ama diğer yazılanlar biraz da bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor olsa gerek.

Yalnız ürünlerinin hakkaten çok kaliteli olduğu da bir gerçek. Buna kimse hayır diyemez.
  • zart, analog daha bizimle kalacağa benzer. çözünürlüğü arttırdığında dijital in aşırı şişmesini peşinden gelen bir yığın soru halledene kadar...

@Teknika

rs6 iyi seçim de bize pioneer S-1EX nasıl olur?

Reference One ın fiyatını biliyon mu?
  • Pioneer'in maalesef üst seri kolonları gelmiyo Türkiye'ye. Şu an sadece kadıköy yakasında bir bayinin elinde tanıtım ve deneme amaçlı var. Dinlemek isteyenler orada dinleyebilir.

Hele ki Tad'ın Referans One kolonları hiç gelmez Türkiye'ye. Yoksa eminim çok iyidirler.

quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

zart, analog daha bizimle kalacağa benzer. çözünürlüğü arttırdığında dijital in aşırı şişmesini peşinden gelen bir yığın soru halledene kadar...

@Teknika

• quote:

Orjinalden alıntı: teknika

Pioneer'in maalesef üst seri kolonları gelmiyo Türkiye'ye. Şu an sadece kadıköy yakasında bir bayinin elinde tanıtım ve deneme amaçlı var. Dinlemek isteyenler orada dinleyebilir.

Hele ki Tad'ın Referans One kolonları hiç gelmez Türkiye'ye. Yoksa eminim çok iyidirler.

quote:

zart, analog daha bizimle kalacağa benzer. çözünürlüğü arttırdığında dijital in aşırı şişmesini peşinden gelen bir yığın soru halledene kadar...

@Teknika

Değil mi? eminim iyidir. herkes bu kolon beni memnun etti. gerisi traş deyip svediği kolona aşk yaşasa güzel olurdu.bu da bir teselli; olsun.

• Anladığım kadarıyla sende inceden Pioneer'cisin değil mi?

• inceden ama doğru.hafif sony ile karışık...
  • Aynen!

Bende severim Sony'i. Tabiki çoğu kişi eskiden beri üst sınıf Sony ve Pioneer kullanmadığı için belki pek anlam veremeyebilir.
  • hor görmemek lazım.sony ya da pioneer ın işi ..ok ettiği işler olur ama biz görmeyeceğiz.

olmadı denocuyuz der kıvırırız.
  • Yok artık hakkaten Pioneer'ciyim. Çünkü, Pioneer Sc-Lx90 Susano'm geliyormuş 25 güne kadar. Sabah konuştum benim sipariş ne oldu diye. Artık ölene kadar Pioneer'ciyim mecburen. Bir daha başka para veremem.

quote:

hor görmemek lazım.sony ya da pioneer ın işi ..ok ettiği işler olur ama biz görmeyeceğiz.

olmadı denocuyuz der kıvırırız.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.