Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
913.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2006 model Palio Van aracımla ben de aranıza katılmış bulunuyorum
  • Arkadaşlar eski konumuzun güncelliğini yitirdiğini düşünerek yeni konu açmayı uygun gördüm. Burada Palio'larımız hakkında her şeyi yazabileceğimiz bir ortam. Kulübümüz bütün palioları Mk1, 2, 3 modelleri kapsamaktadır. Üye listesi sürekli güncellenecektir. Herkese güzel ve faydalı paylaşımlar dilerim.

FIAT PALİO AİLESİ

MK1 (1996-2002)

Weekend modeli;

MK2 (2002-2005)

Weekend modeli;

MK3 (2005- )

Araçlarımıza nazar değmemesi için :)

ÜYE LİSTESİ
    (Siz de benim gibi aracınızın bilgilerini söyleyin üye listemize aktarayım. Ayrıca Palio severlere de kulübümüzün kapıları açıktır :)

1.Energetic, 1999 mk1 1.6 16V HL 103hp Kadife Kırmızı

2.multijet, Paliosever

3.nrglife, 2007 mk3 1.2 8V 60hp Active Çelik Gri

4.Palio, 2005 mk2 1.2 8V SL 60 hp Beyaz

5.ÖfKeLiKaLaBaLıK, Paliosever

6.ezelya, 2003 mk2 1.2 16V EL 80hp Çelik Gri

7.Baracuda, 1998 mk1 1.6 16V HL 103hp Kadife Kırmızı

8.SD7!, 2000 mk1 1.4 8V EL 71 hp Beyaz

9.jordan83, 2004 1.2 16V HL 80hp Speedgear Metalik Kırmızı

10.qzwxeci, 2001 1.2 8V EL 75 hp Gri

11.pokomon24, 1998 mk1 1.4 EL 71 hp Metalik Gri

12.DeLmIrA, 2004 mk2 1.2 8V SL 60hp Beyaz

13.mkkabaoglu, 2004 mk2 1.2 16V Speedgear Ege Mavisi

14.profax, 2007 mk3 Van 1.3 70hp Multijet Ateş Kırmızısı

15.asi_boyz, 1998 mk1 1.6 16V HL 103hp Metalik Yeşil

TEKNİK DANIŞMAN: Fdd24

Mk3 imzamız;

[center][image]http://img529.imageshack.us/img529/7166/palioavatarrq8.jpg[/image][/center] 
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25424071/tm.htm][b]DH FIAT PALIO KULÜBÜ [size=1]''mk3 driver''[/size][/link][/b][/center]

Görünümü;

Mk2 imzamız;

[center][image]https://store.donanimhaber.com/45/11/d9/4511d9c0171541145df13a6e1244ea0a.jpg[/image][/center]
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25424071/tm.htm][b]DH FIAT PALIO KULÜBÜ [size=1]''mk2 driver''[/size][/link][/b][/center]

Görünümü;

[/code]

Mk1 imzamız;

[center][image]https://store.donanimhaber.com/14/e5/00/14e500eef63e0aefa700e9f96f8f8b4e.jpg[/image][/center] 
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25424071/tm.htm][b]DH FIAT PALIO KULUBÜ [size=1]''mk1 driver''[/size][/b][/link][/center]

Görünümü;

Beğeneceğinizi umuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Energetic -- 23 Nisan 2016; 4:54:13 >
    gültepeli hakan bu mesajı paylaştı
  • Evet buda yaptığım kablonun araca taktığım hali
  • Hocam fotolari arıyorum ayni fotoğraftaki gibi yapın ses kesilecektir.geç oldu kusura bakmayın fazla kalan parçayı bıçakla kesiniz.
     DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uslanmaz52 -- 28 Mayıs 2015; 17:24:34 >
  • 2006 1.4 fire palio 161000 km de 17000 aldım
  • Merhaba paliocular.
    Buraya önemli birşey yazmak istedim.Aracım 2000 model 16 kronik olarak palionuz yolda debriyajabasınca stop ediyorsa mutlaka kontak gödesini değiştirin.
    Ben sorunu orda buldum çözdüm.
    Paylaşmak istedim.
    Allah kolaylık versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mat2020400 -- 8 Aralık 2016; 0:8:45 >
  • mercedes trafikte dur kalklar sırasında arkadan yapıştırdı bana.
    indik baktık arkada hiçbirşey yok.
    tamponlar kolay kolay kırılmıyor galiba?
  • Tüm arkadaşlara Selam
    Ben de 2001 Model Palio 1.2 8 V EL sahibiyim. Aracı alalı 9 ay oldu. Mart 2014 te 13.200 TL ye satın almıştım. Aldığımda benzinli idi. 1 ayda 1000 km yaptım, 450 TL benzin parası ödeyince, LPG taktırmaya karar verdim. Atiker taktırdım ve şehir içi 25 kuruş, şehirler arası 18 kuruşa düştü (Lpg- 2.20 TL ) . Araç gayet temizdi, kazası belası yoktu. Boya da yoktu , ancak kronik sorun güneş yanıkları var. Araç gayet güzel bu paraya alınabilecek iyi bir araç. şahin - broadway hastalarına bir şey demiyorum... ama bu araçlara göre gayet iyi bir araba. kaloriferi süper ısıtmakta, kliması buz gibi soğutmakta. Teyzeoğlu mun broadway i var silecekleri çalışıyor ama, inşallah o silecekler bir gün silecek...
    Babamın da Şahin'i var, neresinden arıza çıkartacağını bilmiyor, ayrıca km de 40 krş yakıyor. Ben bu arabaları kötülemek için söylemiyorum. bu arabalar zamanının en iyi arabalarıymış. Ama bu araçlarda güvenlik neredeyse sıfır... Gelelim palio ya, bu aracın da güvenli olduğunu söylemek zor. ancak bi şahin - broadway e göre iyidir diye düşünüyorum. benim araç 1.2 8 valf olmasına rağmen çekişi gayet iyi, 4 kişi Spil dağına çıktık hiç zorlanmadı, hatta bilenler bilir ağlayan kaya yokuşunda vites yükselterek çıktık. Arabanın parça fiyatları uygun. geçen ay triger setini değiştirdim. Arkadaşta 1.2. 16 valf albea var o 350 TL ye değiştirdi. ben 150 TL ye. Palio larda ve bazı fiat araçlarda, rolanti sorunu yaşanabilmekte. Rolantisi geziyordu, tamirciye gittim. gaz kelebeği ve enjektörler temizlendi, (40 TL) sorun şimdilik gitti 4 aydır sorun yok, ancak ileride tekrar yaşama ihtimali var. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim. ancak çok fazla bir şey beklemeyin. sonuçta palio... tek maaşlı, bütçeye göre araba arayanlar kaçırmasınlar. Ancak sahibinden.com a bakıyorum millet kafayı yemiş, küçücük araba sonuçta, 15 bin TL - 20 bin TL isteyen var. abartmamak lazım, 12 - 13 bin e bulunabilir. Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Mk1 kasalarda 1.2 lt 16 subaplı motor var miydi? Sadece 1.6 motorlarda var diye hatırlıyorum..2003 ve sonrasında vardı sanki..Emin olamadım..

Aynen Erdem hocam mk1 de 16v sadece 1.6 da var hatta 1.2 ler 98 ve altında yok sadece 2000 ve 2002 modellerde 1.2 8v 75 hp kullanıldı, soraki mk 2 kasada 1.2 8v motorların güçleri 60 hp ye düşürüldü, 60 ve 75 lik motorlar kaput altında görel olarakda ayırt ediliyor.
  • Kendi Fikri kullanıcısına yanıt
    Büyük olasılıkla yakıt seçici anahtar bozulmuş..lpgciye yol görünüyor..
  • volanın donusu yarım kalmıs olabılır yenıden marrsa bastıgınızda mars motoru volan dıslısını sıyırmıs olabılır bu olayın tekrarlanması volan dıslısıne ve bars motoru burcuna zarar verır...dıger olay ıse gıydıgınız kıyafetlerden kaynaklı statık elektrık yuklenmıssınız arada bendede oluyor
  • ya hocam su an bizim pederde de 99 palio var yahu tupte benzin gibi yakiyor zaten 1.4 el lere bakin herkes yakitindan sikayetci.cunku tek nokta enjeksiyonlu bir usta demisti kisin Allah belani verir yazin orta halli yakar diye dedigide oluyor.kac kere bujisinden tutta hava filtersine kafar degistirdik yok araba nerdeyse 40 kurus yakiyor.ha su ara lpg dustude biraz normale binde yoksa bence 1.4 el ler cok yakiyir
  • Hepinize tesekkur ederim
    Arac direk gazla calisiyo ve rolanti benzinde calisirkende ayni. Valla arastirdim onemsiz, halledilebilir seyler olarak gorunuyo sorunlar ama yeni aldikya aklina takiliyo insanin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fattihh_ank

2004 palio ön arka hoparlörler hakkında bilgisi olan varmı

Boyutunu soruyorsaniz onler 16cm arkalar 10cm diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: smhsyhn*34

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Herşe güzelde, anahtar yada lpg sisteminde hata var, direk lpg de çalıştırmak güzel bir özellik.
    Bir seferinde benzin pompası bozulmuştu lpg de çalıştırıp tamire götürmüştüm yoksa çekiciyle götürürsün.
    Motor sıcakkende lpg ile çalıştırabilirsin, bazı sıralı sistemlerede bile bu özellik kullanılabiliyor.

Benzini depoda düşük seviyede bulundurmadikdan sonra pompaya birşey olmaz ve direk lpg ile çalıştırmak araci iyi birşey deyildir en azindan regülatör isinmasi lazim ve sıralı sistemlerin direk lpg de çalıştığını sizden duydum hocam.bizim Türk milleti yapar gerçi boyle şeyler sağ olsun akıllı ustalarimiz var olduğu surece

Sıcak motordan bahsediyorum zaten, brc sıralıda bile ,birkaç sefer direk lpgde çalışmaya müsade ediyor.

Ben sizi anladım.ben brc sirali sistemde kullandım araç sicakken zaten 3-5saniye icerisinde lpg ye geçiyor.
    Ama tabi sizin dediğiniz gibi herhangi bir pompa arizasinda,aracinda benzin bulundurmakdan hoslanmayan kişiler için dediğiniz sistem mantıklı.
  • escape__06 kullanıcısına yanıt
    1.2 motor cok noktadan enjeksiyonlu 8 subapli 75 hp s.ici kullanimda ozellikle iktisatli bir motor..Lpg itibariyle sirali sisteme uyumlu bir motor..1.4 motor ise tek noktadan enjeksiyonlu 8 subapli 71hp guce sahip..Tork degerleri cok yakin,1.4 motorun torku birkac nm daha fazla ancak bu fark kullanicinin cok da hissedebilecegi olcude degil..1.4 motora mikserli sistem lpg uygulaniyor..2.eli cok iyi bu modelin..Modern zamanin şahini..Ben bugun tercih yapacak olsam 1.2 motor klimali palio tercih ederdim..Lpgyi kendim taktirmak isterdim ki marka ve usta yonunden ve de muhtemel karsilasacagim problemleri cozme yonunden daha rahat olayim..Secim sizin,Allah yardimciniz olsun..
  • Bende artık şuna inandım yıl olmuş 2015 araç 15 yaşında bu aracı bi 2000 yılında kullanmak vardı birde 2015 te ne kadar belli şeyler yaptırsakta bir yerlerde yakıta gücüne etki eden yorulmuşluklar var.diğer araçlara ve 1.6 yla aynı yakıyor sayılır. O dönem bildiğim polo , corsa ve clıolar vardı. Corsalarda da tek nokta olanlar var onlarında yakıt tüketimi palioyla aynı. Yani teknolojisi eski 15 yaşındaki araç fazla yakar ben bu şekilde düşünüyorum artık yakıt bana da fazla geliyordu ilk başlarda. Bu arada ben yeni led aldım parklara , parklar basit sökülmesi ama ben onu direk çekip mi çıkarayım yoksa onun dişlileri var mı onu dün bulamadım sertte çekmek istemedim kabloyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedaesoldier -- 12 Mart 2015; 23:26:45 >
  • Arkadaşlar atladığınız bir nokta varki bu nokta tüketim değerlerini alt üst ediyor. İndirdiğiniz kılavuzları tekrar gözden geçirip atladığınız noktayı bulun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Abilerim bu paliolarda s,el,hl modelleri var bildiğiniz gibi peki bunların açılımı nedir özelliklede el nin :)

Vakti zamanında reklamı vardı palio EL EnjoyLife, HL HighLife aklımda kalmış S yi bilmiyorum reklamda bahsediliyordu. Tahminin tofaş serilerinde olduğu gibi süper olabilir. Doğan L lüks, S Süper, SL SüperLüks, SLX SüperLüksEkstra.
  • yok hocam daha önce opetten bpye geçtim. sonra bpden pogaza geçtim. hiçbirinde böyle fark etmedi. sadece pogaz daha hesaplı oluyor diye alıyordum. bu kez mogaza geçince gerçekten fark etti. depoyu bir daha doldurup yakıt tüketimini de yazacağım bir kaç gün içinde
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.