Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (247. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende hiç sıkıntı yaşamadım 2 defa kapıyı elimle tanıtarak açma ve 1 gün cam fiskiyesi donuk kalma haricinde.

Lpg fiyatları düştüğü için pek göze gelmese de benzin tüketimi bayağı arttı. Benzinde kullanmadığım halde ayda çeyrek depoya yakın benzin tüketiyor, havalar çok soğuk olduğundan motor geç ısıniyor haliyle benzin tüketiminde arttı.

Sizde benzin tüketimi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc52 -- 14 Ocak 2015; 16:18:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön koltuk başlıkları nasıl çıkıyor. Palio 99.

Düzenleme: Sökemedim,uğraşmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kendi Fikri -- 11 Ocak 2015; 17:32:52 >
  • Hocalar,benim arka kapi su girme sorunum devam ediyor,fitillerden direk suzuluyor.Fitiller cok pahali bu sorunu daha once basina gelip cozen var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

Bende hiç sıkıntı yaşamadım 2 defa kapıyı elimle tanıtarak açma ve 1 gün cam fiskiyesi donuk kalma haricinde.

Lpg fiyatları düştüğü için pek göze gelmese de benzin tüketimi bayağı arttı. Benzinde kullanmadığım halde ayda çeyrek depoya yakın benzin tüketiyor, havalar çok soğuk olduğundan motor geç ısıniyor haliyle benzin tüketiminde arttı.

Sizde benzin tüketimi nedir?

hocam ben aracı önce ısıtıyorum gaza geçince yola devam ediyorum o şekilde çok daha az yakıyor tavsiye ederim
  • arka tekerden fren yapınca ses gelmekte balatalar bitmiş galiba hocalarım kendi uğraşımla değiştirebilir miyim sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Hocalar,benim arka kapi su girme sorunum devam ediyor,fitillerden direk suzuluyor.Fitiller cok pahali bu sorunu daha once basina gelip cozen var mi ?

hocam bu sizdeki su sorununda su direk olarak aracın içinemi akıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

Hocalar,benim arka kapi su girme sorunum devam ediyor,fitillerden direk suzuluyor.Fitiller cok pahali bu sorunu daha once basina gelip cozen var mi ?

Yok hocam kapi fitilinden iceriye suzuluyor fitilleri degistirocektim ama fitiller iyiymis yetkili servise goturucem artik bulabilen usta cikmadi, cikmadigi gibi birde birsuru masraf yaptirdi :) su eksiltmeside ayri bir olay, ne var ne yok degisti ama hala kaciriyor bilemiyorum vallahi artik :/

• bedaesoldier kullanıcısına yanıt
    Su eksiltmesinin çözülmesi için sistemin tamamı kontrol edilmeli..Motor tapalarından kaçırıyorsa ki bu da mümkün zamanla paslanıp deliniyorlar,bu kaçakların görülmesi zor oluyor..Benim eski aracım 1.4 el palioda bir tane önde krank dişlisinin üzerinde vardı ve delinmişti..Değiştirdim,fakat bir tane de şanzımanın orada vardı ve onu şanzımanı indirmeden göremiyorduk..Vaktiyle ondan da şüphelenmiştim..Eksiltme o kadar azdı ki şanzımanı indirene kadar idare ederim diyordum..Sonra başka bi yerde işlem yapılınca kesilmişti eksiltme yanlış hatırlamıyorsam..Hortum vs. gibi bir parça değiştirmiştim..ondan sonra yapmamıştı eksiltme..
  • quote:

quote:

quote:

Yok hocam kapi fitilinden iceriye suzuluyor fitilleri degistirocektim ama fitiller iyiymis yetkili servise goturucem artik bulabilen usta cikmadi, cikmadigi gibi birde birsuru masraf yaptirdi :) su eksiltmeside ayri bir olay, ne var ne yok degisti ama hala kaciriyor bilemiyorum vallahi artik :/

Fitillerden su alacağını sanmam, illa değiştirmek istersen sanayide metre usulü satılıyor ben değistirmistim,daha öncede söyledim kapı iç kaplamakarını söküp hortumla su tutturmadan nereden su aldığını anlayamazsın.
    Ben ümraniye sanayide halletmiştim ,böyle karışık işleri yapan bir bilge usta vardı .

• Merhaba. Palio '99 1.4 EL Weekend aracım var. Birkaç şikayetim var araçla ilgili:

-Motor sıcak olsa bile rolanti 1500-1800 civarında oluyor. Bazen normale dönüyor.

-1. viteste kalkış yaparken, sanki arabayı vurduruyormuş gibi öne yığılıp tekliyor, motor devri 0 a doğru düşüyor, sonra toparlıyor. Kalkışı yaptıktan sonra sorun gidiyor. Ama o kalkışı yapana kadar 2-3 kez debriyaj tazelemek gerekiyor stop ettirmemek için.

-Radyatör düzenli olarak su eksiltiyor. Hararette yükselme oluyordu, havasını aldırdık ama su eksiltme devam ediyor. Haftada 1 takviye yapıyorum.

-Benzinde giderken debriyaja basınca rolanti 0 a iniyor, aragaz vererek devri düşürmemeye çalışıyorum.

Aracı %95 Lpg de kullanıyoruz.

Neden olabilir bunlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Discursive -- 15 Ocak 2015; 15:27:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

quote:

quote:

Fitillerden su alacağını sanmam, illa değiştirmek istersen sanayide metre usulü satılıyor ben değistirmistim,daha öncede söyledim kapı iç kaplamakarını söküp hortumla su tutturmadan nereden su aldığını anlayamazsın.
    Ben ümraniye sanayide halletmiştim ,böyle karışık işleri yapan bir bilge usta vardı .

Su ustayi tarif edinde gideyim hocam :)

• s.a merhaba arkadaşlar Palio Club diye bır forum sıtesı açıyorum yardımcı olmak isteyen arkadaşların siteye üye olarak pm yoluyla ulaşmaları rica olunur bunu yapmamdakı amacım para kazanmak falan değıl tamamiyle paylaşım ve sorunlarımıza daha iyi careler bulabılmek için.
  • Discursive D kullanıcısına yanıt
    Rolanti sensorunu kontrol ettirerek ise baslayabilirsiniz..su eksiltmesinin birkac sebebi vardir..hortumlar,kelepceler,motor tapalari,devirdaim,genlesme tanki,radyator,kalorifer kazani bunlar kontrol edilmeli..kolayliklar dilerim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Rolanti sensorunu kontrol ettirerek ise baslayabilirsiniz..su eksiltmesinin birkac sebebi vardir..hortumlar,kelepceler,motor tapalari,devirdaim,genlesme tanki,radyator,kalorifer kazani bunlar kontrol edilmeli..kolayliklar dilerim..

Rolanti sensörünün başka bir adı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

quote:

Rölanti motoru, lpg varsa oda etkileyebilir
    Arabanın km si yüksekmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 16 Ocak 2015; 8:17:02 >
  • Bugün gittim lpgciye. Kabloları direk lpg de olacak şekilde bağlamışlar.Baypas gibi bişey yapmışlar,düğmede var.Bir gaz bir benzin ondanmış. Kabloları doğru bir şekilde bağladı ve düğmeyi değiştirdi,düğmede arızalıymış. Otomatik geçiş düğmesi değilde manuel düğme taktı.Artık direk gazda da çalıştırabilirsin dedi.Solda benzin,sağda gaz,ortada ise çalışmıyor.Bende göreyim diye önce benzin kablosunu söktü lpgde çalıştırdı,sonra lpg kablosunu söktü benzinde çalıştırdı.Gazda mı değil mi diye bir problem kalmadı artık. Tek nokta enjeksiyon filan dedi anlamadım tam.Gazda başlamasının sakıncalarının olduğunu okudum nette,artık benzinde başlar bir süre sonra gaza alırım.Manuel daha iyi oldu benim için.
  • Kendi Fikri kullanıcısına yanıt
    Zaten 3 kademeli olanda ,ortada otomatik sağda benzin, solda lpg değilmiydi oda direk lpgde çalıştırılabiliyordu , motor sıcakken lpg de çalıstır benzine gerek yok.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    eski düğme iki kademe idi benim. sağda gaz solda benzin vardı.ortası yoktu.
    bu arada sistem aldesa,düğmede aldesa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendi Fikri

eski düğme iki kademe idi benim. sağda gaz solda benzin vardı.ortası yoktu.
    bu arada sistem aldesa,düğmede aldesa

Brc de 3 kademeli idi, ben hep otomatikde kullanırdım 3000 devirde gaza geçerdi, gaz anahtarına el sürmezdim genelde.
    Karbiratörlü kit takmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 16 Ocak 2015; 13:27:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

quote:

Rölanti motoru, lpg varsa oda etkileyebilir
    Arabanın km si yüksekmi.

220 binde araç.

• 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.