Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (223. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
913.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam karar tabiiki sizin ustanız çok temiz işçilik yapıyorsa dışarıdada boyanabilir tabii. İşini özenle yapan boyacı şu zaman sonra arabayı getir pasta cila yapalım der zaten extra para ödemeyin. Fırın derken öyle yüksek ısıda boyanmıyor araç tamponlara bişey olmaz.Net den fotoğraflarına bakın en azından size fikir verecektir. Ustanıza yinede danışın fırında boyasak nasıl olur avantajları, dez avantajlarını (maliyet dışında dez avantajı yoktur) öğrenin. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc52 -- 16 Kasım 2014; 17:25:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

@_shadow_
    Hocam büyük geçmiş olsun. 2 arka çamurluk ezilmiş ve koltuğa kadar darbe almışsa verilmiş sadakanız varmış ki canınıza bişey olmamış bunada şükür.

@leonidas26
    Bence aldığınız fiyat uygun parça başı 150 tl den daha aşağı boyayan yok bulıursanız bile tanıdık değilse şişirme işyapması muhtemeldir. Geçtiğimiz aylarda Ön çamurluk, tampon, far ve sinyal değişti buna ek olarak ön kaputta boyandı masrafı fırınlı boya ile 950 tl ya mal oldu. Boyacınızın aracı fırında boyayıp boyamayacağını sorun. Şidette fırında boyamasını tavsiye ederim.

çok teşekkür ederim hocam bela gerçekten adam içiyor ceremesini biz çekiyoruz sonrada yalvarıyor bana polisi çağırmayalım aramızda halledelim diye 5 lira istesem veremez ayakta duramıyor birde aramızda halletcekmişim ...
    6 ay ehliyetini aldırttım 700 tl para cezası yedi ek olarak da savcılığa sevk edildi son olarak da ne oldu bilmiyorum...arabada iki çocuğu var karısı var beyefendi o halde araç kullanıyor ...
  • Bu anahtar tuşlu bir anahtar mi internette tuşlu oldugu yaziyo ancak ben tus goremedim anahtar yaptiricam aracima yanliz iki sorum var ben bu tip anahtar seviyorum yani sustali olmayan ancak alarm kabida yer kapliyo cepte , ben boyle bir tuslu anahtara alarmi da ekliyebilirmiyim fiatin bu sekilde tuslari olan anahtari var mi ( internette baktim yok her arac markasinin var fiatin bulamadim) son olarak mesela baska bi aracin markasi yazmiyan veya bu sekil kabi olan baska bir anahtar yaptirabilir miyim tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Bu anahtar tuşlu bir anahtar mi internette tuşlu oldugu yaziyo ancak ben tus goremedim anahtar yaptiricam aracima yanliz iki sorum var ben bu tip anahtar seviyorum yani sustali olmayan ancak alarm kabida yer kapliyo cepte , ben boyle bir tuslu anahtara alarmi da ekliyebilirmiyim fiatin bu sekilde tuslari olan anahtari var mi ( internette baktim yok her arac markasinin var fiatin bulamadim) son olarak mesela baska bi aracin markasi yazmiyan veya bu sekil kabi olan baska bir anahtar yaptirabilir miyim tesekkurler

anahtarın dügmesi arka tarafta tek bir tuş var yeni albealarınkisinin aynısı fakat çok kullanışlı değil hemen bozuluyor diye biliyorum

• O tek bir tus mu acip kapatiyor hocam bu arada mesela ornek bir bmw anahtari diyelim o anahtari benim aracima uyumlanabilir min

• bedaesoldier kullanıcısına yanıt
    Hocam bildiğim kadarı ile yapılıyor. Şimdi varmı bilmiyorum ama tofaş ta görmüştüm.Kumandalı anahtar yaptırıyorsun sonra o kumandayı alarma entegre ettiriyorsun. Anahtarcılara ve alarmcılara danış daha net cevap alırsın hem fiyatında öğrenirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc52 -- 18 Kasım 2014; 23:11:36 >
  • konuda bazı arkadaşlar 1.2 8v araçların yetersiz olacağını söylemiş. benim aracım 1.2 8v üstelik tüplü. şehir içi gayet kullanıma elverişli. gaza basınca uçmuyor tabiki ama az yakıyor. şehir içi 22-23 kuruş şehirler arası 15-16 kuruş yakıyor. performans değil ekonomi arayanlara birebir. tavsiye ederim. çekincesi olanlar pm atabilir yardımcı olurum elimden geldiğince.
  • Bencede hocam oyle yapayim bir tesekkur ederim

• arkadaşlar palio almayı düşünüyorum ama hangi modelini almalıyım içinden çıkamadım yardımcı olurmusunuz?

1,2 veya 1,6 motor 16V düşünüyorum araç stış sitelerini araştırıyorum 8V-16V"mi oldukları anlaşılmıyor,
    Active
    Dynamic
    EL
    Feel
    HL
    S
    SL
    SL Weekend
    HL Weekend
    Sporting

bu tür versiyonlar yazıyor satıcılarda özellikleri ayrıntılı yazmıyorlar,
    aradığım özellikler
    ABS
    HİDROLİK DİREKSİYON
    KLİMA
    OTOMATİK CAMLAR
    16 V

versiyonlardan hangisinde bu özellikler var?
  • bence hangisinin temizini bulursa onu al 1.2 ,75 bg olanları 8 v ve 16 v pek farketmez ikisinden birini tercih et.
  • birol özsoy kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Linkten Active, Dynamic ve Premio modellerine ait donanımları, opsiyonları görebilirsiniz. Diğer modelleri bilmiyorum, aracı alırken bulmuştum bunu, muhtemelen bu konu altında. Eğer baktığınız araçta aradığınız özellik standart olarak yoksa araçta alınmış opsiyon var mı sormanız gerekir, GP, TP gibi.

http://test.fiat.com.tr/pages/tr/otomobiller/paliosole_donanimpopup.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: karatech

Merhaba,
    Linkten Active, Dynamic ve Premio modellerine ait donanımları, opsiyonları görebilirsiniz. Diğer modelleri bilmiyorum, aracı alırken bulmuştum bunu, muhtemelen bu konu altında. Eğer baktığınız araçta aradığınız özellik standart olarak yoksa araçta alınmış opsiyon var mı sormanız gerekir, GP, TP gibi.

http://test.fiat.com.tr/pages/tr/otomobiller/paliosole_donanimpopup.aspx

link için teşekkürler,
    bende uzun süredir rıyorum ama tüm detayları veren sir ler bulamadım,
    artık kullunun kişilerin yorumlarını bekliyorum .
    bu versiyonların hangisinde bu özellikler var,
    Active
    Dynamic
    EL
    Feel
    HL
    S
    SL
    SL Weekend
    HL Weekend
    Sporting

linkte 8v-16v abs v.b göstermiyor, ne zor işmiş araba almak :)
  • birol özsoy kullanıcısına yanıt
    linkte en altta ABS, sanırım gözden kaçtı.
    Aşağıdaki linkte de 1.4 Fire ve M.jet motorların teknik detayları var. Valf bilgilerini bulabilirsiniz. 1.4 Fire tüketim değerlerinin tuttuğunu kendi aracım için söyleyebilirim. Araç gidiyor mu derseniz, yok derim ama eşim kullandığı için sorun olmuyor.

http://test.fiat.com.tr/pages/tr/otomobiller/paliosole_tekniktablo.aspx

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karatech -- 21 Kasım 2014; 22:14:27 >
  • bugün araç 2. vitesteyken gaz pedalı takılı kaldı hmen el frenini çektim. arabanın kıçı yana kaydı. aracı stop ettirdim. ama az kalsın kaza yapıyordum. daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?
  • bende debriyaj basılı kalmıstı

• quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

bugün araç 2. vitesteyken gaz pedalı takılı kaldı hmen el frenini çektim. arabanın kıçı yana kaydı. aracı stop ettirdim. ama az kalsın kaza yapıyordum. daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Evet benzer bir sorun yasadim,Fiat ile gorustukten sonra yetkili servis Gursoy otoya gittim..Araci beraber inceledik,fikir alisverisinde bulunduk..Gaz teli degistikten sonra arac basinda tekrar konustuk usta ile bana soyle dedi;lpg montaji yapildiginda(lpg takilana kadar boyle bir sorun yasamadim) gaz telinin bulundugu yeri biraz kaydirmislar..Dolayisiyla kasilan gaz teli hattinda surtunme meydana gelmis ve teller kopmaya baslamis..Ben bunu farkettigimde 2 kere gaz teli degistirdim hatta birini ustam,digerini kendim degistirdim yine tel kopma noktasin:-) a gelince servise gittim ve o gunden sonra bir daha boyle bir sorun yasamadim yillarca..hatta hem ustam hem de fiat yetkili servisi hayatimizda ilk defa palio gaz teli degistiriyoruz dediler..1998 den yaklasik 2010 senesine kadar..Sizde de boyle birsey varsa kontrol ettirmekte yarar var..Kolayliklar dilerim..Atlamisim,gaz teli duzgun bir sekilde yani gaz kelebeginden araca kadar paralel sekilde sabitlendi kelepce ile..:-) i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0A14CAF8E -- 21 Kasım 2014; 22:10:05 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebigil25

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-cok-temiz-kazasiz-orjinal-klimali-lpg-li-2001-palio-187260291/detay/

arkadaşlar sizce bu araç alınır mı?

Alinabilir tabii ki,en az 1500 tl indirim yapilmasi halinde..bana gore ederi 12750 tl..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-cok-temiz-kazasiz-orjinal-klimali-lpg-li-2001-palio-187260291/detay/

Alinabilir tabii ki,en az 1500 tl indirim yapilmasi halinde..bana gore ederi 12750 tl..

Eminmisin hocam bana o fiyatta bu temizlikte ornek ilan koyabilirmisin izmir çevresinden...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Eminmisin hocam bana o fiyatta bu temizlikte ornek ilan koyabilirmisin izmir çevresinden...

Ustadim ben yazimda bana gore ederi diye bir ifade kullandim..hangi ilde hangi paraya satildigindan daha cok aracin gercek degeri hakkinda bir gorus beyan ettim..kiyaslamayi da soyle yaptim;bu araclarin en tutulan modeli (en cok alinip-satilan) 1.4 el 71 hp tek noktadan enjeksiyonlu model..1999 model 1.4 klimali bir aracin gercek ederi 11-11.500 tl..2001 model 1.2 palioda 12-12500 olsun..+/- 1000 tlye kadar oynasa km ve orjinallige gore demek ki 11.000 tl ile 13.500 tl arasinda bu araclardan uygun olani alinabilir..1999 model klimasiz 1.4 palioyu aylardir satamayanlar var..sirf fazla yazdiklari icin..12.950 fiyat mi olur?ederi en fazla 11.500 tl..ne hikmetse 15 yasina gelmis araclar hem de guc yoksunu bos donanim senede 1500-2000 tl prim yaptirilarak satilmaya calisiliyor..hakkaniyet,dogruluk gozetilecekse layik olan fiyatlar yazilmali..internetteki fiyatlar en az 1500-2000 tl giydirilmis fiyatlar..ya tutarsa hesabi,maalesef ilk aracini alan insanlar bir hevesle bu paralari odeyip piyasayi da yukseltiyorlar dusuncesi icindeyim..basit bir soru sormak isterim size yanlis anlamazsaniz,kiyaslama yapmak adina...2011 1.4lt 8v 77 hp palioya 23 bin tl istemis vatandas..kmsi yuksek degil..klima,on cam otm. vs. donanim kisitli..bu arac 23 bin ise,2010 model Linea T-jet 1.4lt 16v 120 hp 60 bin kmdeki aracim kac lira olmalidir?yaklasik olarak en azindan..4 cam otm,abs,4 teker disk fren,isitmali ayna,on koltuklarda isitma,sis fari on arka,vs. bunlar ilk aklima gelen farkliliklar..ikiside benzinli bu araclarin,linea turbo yalniz..simdi bu kadar farklar varken arada sinif farki da varken linea aracim sizce kac lira olmalidir ornek verdigim palioya gore..samimi olarak fikrinizi ogrenmek istiyorum..fikrinizi onemsiyorum inanin su anda..
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.