Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (193. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
913.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slmlar.aracimin koltuk ve kapi içlerindeki kumas kisimlari kirli.bunlari cikarmak icin tavsiye edebileceğiniz bir kumas temizleyici varmi.markasini hatirlamiyorum abimden aldim kullandim pek ise yaramadı. Ayrica tampon lardaki siyah plastik citalarda hafif hafif beyazliklar oluşuyor bunlar icin tavsiye edebileceginiz birsey varmi.aracimda ciziklerde var fakat boyatmak istemiyorum cizik onleyici kalem vb seyler gercekten ise yariyor mu kullanan arkadaşlar varmi.yanit veren arkadaş lara teşekkür ederim
     DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 19 Mayıs 2014; 20:51:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi oto yıkamacının birinde yaptırmıştım kapı döşemeleri için. kendi kimyasalı vardı, neydi bilmiyorum. 15-20 tl ye yaptırmıştım. kimyasalı sıkıp fırçalayıp. halı yıkama makinası gibi süpürgeyle çektiriyordu. fena olmadı, güzel oldu.
    koltuklar için pek bişeyim yok. ben de direkt, koltuk kılıfı alıp geçmiştim.

tampondaki siyah parçalar içinde, ısı tabancası ile yapmıştık arkadaşımla. ısı tabancasıyla ısıtınca rengi yerine geliyor. o grilik yerini siyahlığa bırakıyor. çok orjinal olmasada idareten iyi oluyor.
    ancak dikkat etmek lazım eriyebilir. fön makinesi ile olur mu bilemem. olsa da bayağı uzun sürer.

çizikler için de pasta cila yapabilirsiniz. ne kadar faydası olur bilemem, çiziklerin derinliğine bağlı. çizik giderici kalemleri de denemedim hiç.
  • VideSupra kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kardeşi m

• Koltuk ve kapı döşemesi için fazla masraf etmeyeyim zamanım var dersen. Kosla halı deterjanı çok işe yarıyor. ilk önce lektrik süpürgesi ile tozunu al ikidefa köpüklü birdefa sade su ile sil tertemiz oluyor zaten havalarda ısındı çabucak kurur. Ben kışın yaptım 2 günde ancak kurudu ama tertemiz oldu.

Tampon ve diğer plastik aksamlar araç nekadar sık yıkanırsa okadar çabuk grimsi renk alıyor ben yine ucuz yollu arap sabunu ile siliyorum veya ayakkabı süngeri ile silince hem parlıyor hemde rengi koyulaşıyor. Siz yine şanslısınız sadece tampon ve kapı çıtalarınız siyah.

Çizikler derin ise aracın renk kodu ile boya yaptırıp rötuş yaptırın bir kaç gün sonra pasta cila tertemiz olur, Boyacının elinde sizn aracın rengine yakın bir renk vardır abi olur bununya yapalım falan derse yaptırmayın daha beter olur sırıtır. Çizik giderici kalem v,s hiç kullanmadım itbarda etmem ilk satdığı zamanlarda faiş fiyattan satılırken şimdi 15,20 tl ye satılıyor iyi bişey olsaydı bukadar düşmezdi fiyatı.

Fotoğralardan araban öok temiz görünüyor maşallah, allah kaza bela vermesin.
  • tunc52 kullanıcısına yanıt
    AmIn rabbim cumlemize kaza bela vermesin. Arac 2004 model ve 52700 de arkadaşımdan aldim dedigim gibi cizik ler var ufak tefek ama sonucta 10 yasinda arac

• Arac cok guzel gozukuyor..biraz dahapazarlik yap ben 2004 aldim 16 bin tl ye ama benimki benzinli

• Değişen sadece tampon demiş ilanda, fakat sol far sağ tarafa göre biraz daha parlak druyor sanki sağ tafara güneş vurmuş sol taraf gölgede kaldığından da olabilir, bunu almadan önce detaylı gösterin veya üzerinde durun. Zira tampon ve far birlikde değişmişse sol şase de veya amaortisör kullelerinde darbe olabilir.

Düğer husus ise yine fotoğraftan net görünmüyor direksiyon simidinde soyulmalar vargibi. 92.000 km için nekadar normal bilemiyorum km nin doğruluğu açısıdan size yol gösterir.

Araç Fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile temiz ve diri duruyor. Sadece saydıklarım hususlar için biraz ince eledim bahsettiğim yerlerde sıkıntı yoksa sıkıbir pazarlıkla alınabilir.
  • Abi 90k da ki araç için normal gibi ya direksiyon soyulmaları.
    benim araçta 2005 model. 94 555 km de tam şuan. 70 000 de aldığımda direksiyonda soyulma yoktu. Son bi ay ne olduysa bi anda soyulmaya başladı. Böyle ufak ufak var. saat on yönünde hele çok. sol el den dolayı.
    araç içi yıkatırken kimyasal kullanıldığından da olabilir bu olay. dikkat etmek gerek. Araç içine kimyasal sıktırmamak lazım. İlk aldığmıda temizletiyim diye sıktılardı. havalandırma deliklerinin yanın daki yerler, radyo tarafları falan yapışak bişey oldu. topladı tüm toz moz ne varsa. 1,5 yıl oldu hala daha yapışak.
  • selamlar,

geçen hafta 2000 model fiat palio 1.6 HL alarak ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Ancak dün bir problem oldu arabada sizlere danışmak istedim.

Araba rölantiye alındığında benzin veyahut lpg'de farketmiyor her ikisinde de rölantide kırmızı yağ ışığı yanıyor. Gaz'a basıldığında sönüyor. Hatta önce rölantiye aldık sonra gaz'a bastım aynı dediğim gibi sadece rölanti de kırmızı yağ ışığı göz kırpar gibi yanıyor. İnternette araştırdım yağ müşürü veyahut yağ filtresinden olabilir diyorlar. Bunlar değiştirildiğinde hala sorun devam ediyorsa yağ pompası değiştirilecekmiş; çünkü bu problem motora düşük devirdeyken yağ pompalanmamasından kaynaklanıyormuş. Bugün 5km ötemde sanayi var, açıkcası gitmeye de çekiniyorum motor'u arızalarım diye. Palio yağ pompası için önerdiğiniz bir marka var mı ? Fiyatları ne kadar ? Şimdiden teşekkür ederim.
  • herkese selamlar..
    2000 model 1.6 16V Palio HL bir arabam var.
    Allah satan arkadaşı bildiği gibi yapsın, hala masrafı bitmedi :)
    Arkadaşlar İzmirde palio çıkmalarının satıldığı güvenilir bir çıkmacı aryorum, tavsiyelerinize çok ihtiyacım var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzknMirza

selamlar,

geçen hafta 2000 model fiat palio 1.6 HL alarak ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Ancak dün bir problem oldu arabada sizlere danışmak istedim.

Araba rölantiye alındığında benzin veyahut lpg'de farketmiyor her ikisinde de rölantide kırmızı yağ ışığı yanıyor. Gaz'a basıldığında sönüyor. Hatta önce rölantiye aldık sonra gaz'a bastım aynı dediğim gibi sadece rölanti de kırmızı yağ ışığı göz kırpar gibi yanıyor. İnternette araştırdım yağ müşürü veyahut yağ filtresinden olabilir diyorlar. Bunlar değiştirildiğinde hala sorun devam ediyorsa yağ pompası değiştirilecekmiş; çünkü bu problem motora düşük devirdeyken yağ pompalanmamasından kaynaklanıyormuş. Bugün 5km ötemde sanayi var, açıkcası gitmeye de çekiniyorum motor'u arızalarım diye. Palio yağ pompası için önerdiğiniz bir marka var mı ? Fiyatları ne kadar ? Şimdiden teşekkür ederim.

Önce yağ çubuğunu çekip bakın yağ seviyesi ne durumda. Diğer hususlar aynen dediğiniz gibi yani size denilen gibi.
    Orijinal yağ pompasının üzerinde LANCİA yazması gerekir.Kutusunda veya etiketinde lancia veya opar yazarsa orijinaldir. Arıca yan sanayisi olcağını pek düşünmüyorum fiyat hakkında netten araştırma yapabilirsiniz onlarca site var fiat parçası satan size 3 aşağı 5 yukarı fiyatını gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc52 -- 25 Mayıs 2014; 19:27:53 >
  • merhaba arkadaslar 2001 palio aracımda bayır yukarı çıkarken arka taraftan kesik kesik hafif ıslık sesi geliyor uzun yolda hız yapınca ses kesiliyor nedeni ne olabilir ?
  • 2006 Palio 1.2 16v aracımda AKL marka lpg sistemi var. Yakıt tüketimi açısından almak isteyen arkadaşlara faydası olur umuduyla tüketim verilerimi paylaşmak istiyorum. Bu gün Giresun-Trabzon-Giresun arası 2 kişi yolculuk yaptık. Dönüşte takriben 80-90 kilo yükümüz vardı. Toplamda 296 km yol yapmışım. Hızımı genelde 90-95 km arası tutmaya çalıştım. Toplamda gidiş dönüş rahat bi 20 trafik lambasında dur kalk yapmışımdır. Trabzona vardığımızda yol bilgisayarı ortalamayı 4.8 gösterdi, Giresuna geri döndüğümüzde ise ortalamamız 5.0 olmuştu. Aynı istasyon aynı pompadan tekrar fulledim, 17,13 litre lpg aldı. Yani 100km de 5.8 litre lpg tüketmiş. Daha önceleri bu yolda hep 6.1 litre lpg yakardı. Bu sefer yeni yapılan bakım ve tüketim değeri B sınıfı olan yeni Lassa lastiklerimin sayesinde kendi rekorumu kırdım.
  • abi çok çok iyi, benim aynı motorda değerler biraz yüsek 7-7,5 lt lpg yakıyor. şehiriçi agresif kullanım, uzunyolda 100 üstü
    hızında acayip faydası oluyor.
    Lpg litre fiyatı 2,55 desek 5,8*2,55=14,79 kuruş yapıyor km de
    değerler güzel. teşekkürler paylaşım için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideSupra -- 11 Haziran 2014; 20:02:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: av_avi

2006 Palio 1.2 16v aracımda AKL marka lpg sistemi var. Yakıt tüketimi açısından almak isteyen arkadaşlara faydası olur umuduyla tüketim verilerimi paylaşmak istiyorum. Bu gün Giresun-Trabzon-Giresun arası 2 kişi yolculuk yaptık. Dönüşte takriben 80-90 kilo yükümüz vardı. Toplamda 296 km yol yapmışım. Hızımı genelde 90-95 km arası tutmaya çalıştım. Toplamda gidiş dönüş rahat bi 20 trafik lambasında dur kalk yapmışımdır. Trabzona vardığımızda yol bilgisayarı ortalamayı 4.8 gösterdi, Giresuna geri döndüğümüzde ise ortalamamız 5.0 olmuştu. Aynı istasyon aynı pompadan tekrar fulledim, 17,13 litre lpg aldı. Yani 100km de 5.8 litre lpg tüketmiş. Daha önceleri bu yolda hep 6.1 litre lpg yakardı. Bu sefer yeni yapılan bakım ve tüketim değeri B sınıfı olan yeni Lassa lastiklerimin sayesinde kendi rekorumu kırdım.

değerler çok iyi.80-90 arası gidince gerçekten az yakıyor bu arabalar ama tabi o hızlarda gidilirse.
  • cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Hızım genelde hep 90-95 arası oldu. Ayrıca rahat 20 trafik lambasında dur kalk yapmışımdır. Trabzon içinde de 6-7 km lik ş.içi kullanımı var ki hep 1.-2. vites. Aslını sorarsanız başkası bu değerleri söylese bende inanmazdım. Sonuçta bu aracın fabrika değerleri eminimki daha çoktur. Ben ş.içi-dışı karışık kullanımda 8 litre lpg tüketiyorum. Daha önceleride ş.dışı aynı güzergahta denemelerim oldu ve tüketim hep 6.1 litre lpg çıkıyordu. Bakımları yeni yaptırmam ve %100 tüketime olumlu etkisinin olduğunu düşündüğü lastiklerle böyle bir değer çıktı. Bu arada lpg yi 2.45 aldım arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi av_avi -- 12 Haziran 2014; 8:47:12 >
  • quote:

Hızım genelde hep 90-95 arası oldu. Ayrıca rahat 20 trafik lambasında dur kalk yapmışımdır. Trabzon içinde de 6-7 km lik ş.içi kullanımı var ki hep 1.-2. vites. Aslını sorarsanız başkası bu değerleri söylese bende inanmazdım. Sonuçta bu aracın fabrika değerleri eminimki daha çoktur. Ben ş.içi-dışı karışık kullanımda 8 litre lpg tüketiyorum. Daha önceleride ş.dışı aynı güzergahta denemelerim oldu ve tüketim hep 6.1 litre lpg çıkıyordu. Bakımları yeni yaptırmam ve %100 tüketime olumlu etkisinin olduğunu düşündüğü lastiklerle böyle bir değer çıktı. Bu arada lpg yi 2.45 aldım arkadaşlar.

bendeki araç dizel şehir dışı kullanımda bu değerleri yakalıyorum hemen hemen ama dediğiniz gibi aracınızın bakımları tam ve lastik önemli bir etken.benim aracın lastikleri o kadar iyi durumda değil.birde uzun yolda 80-90 arası gitmiyorum 120-130 basıyorum :) onunda etkisi vardır.
  • cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Daha önce 1.3 palio premio aracım vardı. Onunla 90-95 km hızlarda tek depoyla 1000 km rahat rahat yapıyordum.
  • quote:

Daha önce 1.3 palio premio aracım vardı. Onunla 90-95 km hızlarda tek depoyla 1000 km rahat rahat yapıyordum.

şehir içi yakıtı nasıldı peki o aracınızın birde modeli neydi?şehir içi özellikle kısa mesafe max bir gidişte 10-12km mesafeler gibi kullanımda?
  • 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.