Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocaog!u

quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Orijinalden alıntı: webber

arkadaslar 2001 model 1.4 tek enj. aracıma lpg taktırmayı dusunuorum sehır ıcı kullanımda kılometrede ne yakar ortalama benzınde malum 365 kurus yakıyor lpg de 250 bının altına dusmucekse taktırmanın cokda anlamı yok kullanan arkadaslar yazarsa sewınırım 10lt benzın tuketıyor araba 100 kılometrede sehır ıcınde 12 lt lpg tuketmesı gerekmıo mu mantık olarak

Selam,aracın ş.içinde gerçekten de 100kmde 10 lt benzin tüketiyorsa,lpg de 12 lt tüketim beklenir ki bu da 100 km de 24,72tl yani kmde 0,2472tl tüketim demektir benzine göre de her 100 kmde 12,48tl tasarruf etmiş olursun..Bu da % 33,5 benzine göre tasarruf etmek demek..Yılda 10.000 km yol yaptığını varsayarsak ortalama da tasarrufun 2976 tl benzin yerine 2060tl gaz tüketerek 916 tl olarak gerçekleşmesi beklenir..Bu meblağın 216 tl sini aracı ilk ısıtmada kullanacağın benzin için harcayacağını varsayarsak da net reel kazancın 700 tl olacaktır..Sistemin parası çıktı bile..Şimdiden hayırlı olsun..Önerim BRC,Tartarini ve Landi Renzo dan birini seçmeniz..(Milano da Tartarini'nin ticari markası düşünülebilir..)

Paylaşım dediğin böyle olur

Eyvallah hocam,yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana..

• Arkadaşlar aracımı satıyorum. İlgilenen olursa ilan link i aşağıdadır.

http://www.sahibinden.com/2004_palio_speedgear_triptonik-lpg_li-hatasiz-63000km_de-91WQQaXQQ22318217WQQpXQQdisplayitem

ilgililere duyurulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: CHARGEN83

quote:

Orijinalden alıntı: asi_boyz

quote:

Orijinalden alıntı: breko52

Herkese Merhaba
    4 gün önce ilk arabam olan Palio sahibi oldum
    2003 Model 1,2 SL beyaz
    araç gerçekten çok güzel yokuşlarda özellikle hasta oldum devir düşmeden rahat rahat kendini topluyo
    hafif modifiyeli xenon far siyah 5 kollu çelik jant camlar film

1.2 16v çok güzel seçim olmuş, sizi yakıt konusunda üzmez, ihtiyacınız olan performansı alırsınız.
    Kazasız cezasız uzun zaman kullanmanız dileğiyle aramıza hoşgeldiniz.

bende de 2004 palio 1.2 16v var 90km geçmediğim halde 1 depo ile 585 geçemedim cok yakıyor anlamadım gitti...
    bir daha hayatta palio falan almam

valla dostum ben çok memnunum güzel araç
    yakıtı o kadar da fazla değil ben çok bastığım halde şuan 170 kr felan yakıyo km de
    çok mu bilmiyorum ama genel de 100 km altında da gittiğim olmuyor
  • 170 ykr hiçbirşey ben 260 kr tan aşağı inemedim acaba servise falan mı götürsem bir baksalar mı?
  • quote:

170 ykr hiçbirşey ben 260 kr tan aşağı inemedim acaba servise falan mı götürsem bir baksalar mı?

arac kac yıl/model nedir ve LPG/Benzin ?
  • quote:

quote:

170 ykr hiçbirşey ben 260 kr tan aşağı inemedim acaba servise falan mı götürsem bir baksalar mı?

arac kac yıl/model nedir ve LPG/Benzin ?

2004 1.2 16v palio 146 tl ye full oluyor 550 km yaparsan öpte basına koy...
  • bu arada benzin yazmayı da unutmuşum lpg düşünüyorum ama acaba palio 2004 1.2 16v lpg ne kadar yakar onu da bilmiyorum bir de lpg taktırıp sonra kar etmemek de var valla ne yapcam bilmiyorum en iyisi satayım...
  • Arkadaslar Merhaba,

2. el bir Palio almayi planliyorum. Istanbuldayim.

2003-2005 model.

1.2 16V ve 1.3 Multijet in yaklasik sehir ici / disi yakit tuketimleri konusunda bilgi verebilir misiniz?

Bir baska alternatifim de Ford fiesta 1.25. Bu aracla paliolari kiyaslarsak ne diyebiliriz?

Cok tesekkurler ..
  • quote:

bu arada benzin yazmayı da unutmuşum lpg düşünüyorum ama acaba palio 2004 1.2 16v lpg ne kadar yakar onu da bilmiyorum bir de lpg taktırıp sonra kar etmemek de var valla ne yapcam bilmiyorum en iyisi satayım...

aracınız tamamen kullanıma göre değişiyor, 210 yakanda var 250 de son benzin zamlarından sonra 250 kr normal bir değer gibi. aracın yüküne, lastiğin havasına , kullanım şekline devirine vs bir sürü yakıt sarfiyatını arttıran etken var. 1.2 16v palio sahipleri arasında 210 yakanda var. eğer lpg taktırırsanız büyük ihtimal kullanımınıza baglı 180 - 210 arası bir değeri görürsünüz.
  • quote:

quote:

bu arada benzin yazmayı da unutmuşum lpg düşünüyorum ama acaba palio 2004 1.2 16v lpg ne kadar yakar onu da bilmiyorum bir de lpg taktırıp sonra kar etmemek de var valla ne yapcam bilmiyorum en iyisi satayım...

aracınız tamamen kullanıma göre değişiyor, 210 yakanda var 250 de son benzin zamlarından sonra 250 kr normal bir değer gibi. aracın yüküne, lastiğin havasına , kullanım şekline devirine vs bir sürü yakıt sarfiyatını arttıran etken var. 1.2 16v palio sahipleri arasında 210 yakanda var. eğer lpg taktırırsanız büyük ihtimal kullanımınıza baglı 180 - 210 arası bir değeri görürsünüz.

90 km hızı geçmem 2500 - 2800 lerde vites atarım ama düşüremedim. araçla ilgili bir sorun var mıdır acaba bu konuda bilgim yok pek fazla acaba herhangi bir parçasının değişmesi falan gerekiyor mudur?
  • quote:

quote:

quote:

90 km hızı geçmem 2500 - 2800 lerde vites atarım ama düşüremedim. araçla ilgili bir sorun var mıdır acaba bu konuda bilgim yok pek fazla acaba herhangi bir parçasının değişmesi falan gerekiyor mudur?

tabi ki araçla ilgili bir sorunda olabilir, her marka için geçerlidir bakımsız arabanın yakıt sarfiyatıda artar, örneğin bujiler, oksijen sensörü gibi parçalar.
    Örneğin arızalı Oksijen Sensörü yakıt sarfiyatının %30 değerine kadar artmasına neden olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skayn -- 7 Mart 2010; 17:49:25 >
  • Uzun zamandır foruma takılamıyordum güncel bir kaç kare ekleyim.

Aracı sadece hafta sonları kullanmama ragmen garajdan çıkıp geri girmemde altı sürttüğü için aracı biraz yükselttim. Resimlerde yüksek görünebilir ama bu haliylede standart bir paliodan alçak (ön-arka)
    Fotograflar için Özgür Çağlar kardeşime teşekkürler
    En son fotografda tesadüf eseri yanıma park eden bir standart palio. Yükseklik açısından aradaki farkı görebilirsiniz.

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acypower -- 8 Mart 2010; 12:08:25 >
  • ibrida farda bir başka hava katıyor araca
  • 2004 model 55000'de Palio go aracım var. 0 almıştım. Aracım temizdir herhalde diye düşünüyorum çünkü servise baktırdım sürekli. Öyle büyük bir kaza da yapmadık çok şükür. Otoparkta falan sürtmelerden dolayı çamurlukta boya var o kadar.

Neyse sedan ve otomatik araç almak gibi bir düşüncem vardı. Geçenlerde arkadaş arasında öylesine muhabbet etmiştik bu konuda. Bugün o arkadaşlar aracılığıyla bir talibi çıktı paliomun. Arabanın sorunu yoksa 13750 vereyim dedi. İş ciddiye binince karar veremedim açıkçası. Teredütte kaldım. Komik ama ben baya bir seviyormuşum arabamı. Sizce ne yapayım arkadaşlar? Fiyat uygun mudur? Daha da önemlisi bana hiç sorun çıkarmayan bu yoldaşımla yollarımızı ayırma vakti gelmiş midir sizce?
  • aracınız sattıgınız paraya alacagınız araç bakın, ve seçtiğiniz araçlar ile kendi aracınızı +/- kıyaslayın hangisi mantıklı gelıyorsa onu yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: subway2

2004 model 55000'de Palio go aracım var. 0 almıştım. Aracım temizdir herhalde diye düşünüyorum çünkü servise baktırdım sürekli. Öyle büyük bir kaza da yapmadık çok şükür. Otoparkta falan sürtmelerden dolayı çamurlukta boya var o kadar.

Neyse sedan ve otomatik araç almak gibi bir düşüncem vardı. Geçenlerde arkadaş arasında öylesine muhabbet etmiştik bu konuda. Bugün o arkadaşlar aracılığıyla bir talibi çıktı paliomun. Arabanın sorunu yoksa 13750 vereyim dedi. İş ciddiye binince karar veremedim açıkçası. Teredütte kaldım. Komik ama ben baya bir seviyormuşum arabamı. Sizce ne yapayım arkadaşlar? Fiyat uygun mudur? Daha da önemlisi bana hiç sorun çıkarmayan bu yoldaşımla yollarımızı ayırma vakti gelmiş midir sizce?

Bu sorunun cevabını bulursanız banada bildirir misinsizinle aynı durumdayım 2005 model palio go sahibiyim bi satayım punto alayım diyorum, sonra arabamı görüp gezince yok ya bu araba satılır mı diyorum.
  • Arkadaşlar ben de aynı durumdayım..Yeni araç almak istiyorum fakat 5 yıldır kullandığım aracıma öyle alıştım ki kusurları olsa da içimden satmak gelmiyor..Cumartesi günü ustama gittim bazı sesler alıyordum çukurlu bozuk yollarda,ön amortisörleri değiştirdim çok iyi oldu ama arkalar da tükenmiş sanırım emin olamadım..Bagaj ağzına kadar dolu acaba birşeyler zıplayıp ses mi yapıyor anlamak için bagajı boşaltıp sesi dinleyeceğim olmadı en kötü ihtimalle 2 arka amortisörü değiştireceğim..Bir de 3 tane hortum değiştirdim..Rölanti sensörüne giden hava alınan hortum,kalorifer kazanına giden hortum ve radyatör-genleşme kabı-kalorifer kazanına bağlantısı olan ana hortumu değiştirdim..Su kaçırdığından şüpheleniyordum hepsini değiştirdim..Bir de elim değmişken hava filtresini değiştirdim tamam oldu..Artık bir ara yine Bostancı'dayım..Yağ değişim zamanına kadar sabredebilirsem hepsini birlikte hallederim..
  • Benide ekleyin
  • Satmadım arkadaşlar. Bugün teklifini yeniledi alıcı arkadaş. Ama akşam baya bir düşündüm. Ben bu arabayı işe gidip gelirken 1,5 kilometrelik mesafede kullanıyorum hergün. Haftada ya da 2 haftada bir hafta sonu 60 kilometrelik yol daha yapıyorum. Hepsi bu. Otobanda bile 90-120 ile giden adamım.
    Tam bir emekli gibi kullanıyorum . Böyle düşününce daha konforlu bir aracın bana sağlayacağı hiçbir avantajı göremedim açıkçası.

Evet daha üst model bir araba almak mutlaka cazip. Ama kendi koşullarımı düşününce elimdeki sorunsuz, vergisi ve yakıtı ekonomik olan bir aracı satıp ikinci el yeni bir araba alma riskine girmenin şu an için gereksiz olduğuna karar verdim. Şimdi daha mutluyum. Durduk yere stres yaptım yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: subway2

Satmadım arkadaşlar. Bugün teklifini yeniledi alıcı arkadaş. Ama akşam baya bir düşündüm. Ben bu arabayı işe gidip gelirken 1,5 kilometrelik mesafede kullanıyorum hergün. Haftada ya da 2 haftada bir hafta sonu 60 kilometrelik yol daha yapıyorum. Hepsi bu. Otobanda bile 90-120 ile giden adamım.
    Tam bir emekli gibi kullanıyorum . Böyle düşününce daha konforlu bir aracın bana sağlayacağı hiçbir avantajı göremedim açıkçası.

Evet daha üst model bir araba almak mutlaka cazip. Ama kendi koşullarımı düşününce elimdeki sorunsuz, vergisi ve yakıtı ekonomik olan bir aracı satıp ikinci el yeni bir araba alma riskine girmenin şu an için gereksiz olduğuna karar verdim. Şimdi daha mutluyum. Durduk yere stres yaptım yahu

Çok doğru bir karar vermişsin..
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.