Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet paliocular, 2006 model 1.2 dynamic speedgear alarak aranıza katıldım :)

ilk soru lastik seçimi, gördüğüm kadarıyla herkes 175/70/14 leri 185/65/14 ile değiştiriyor, bende aynı şeyi yapmayı düşündüm, marka tavsiyeleriniz nedir?

pirelli cinturato p4 kullanan var mı? avrupada yapılan bir sürü testte galip olmuş. adac testinde bile hiç zayıf noktası yok yorumu ile birinci olmuş.

daha önceki aracımda pirelli p400 aquamile kullanıyordum, memnundum.

michelin dışındaki tüm tavsiyelerinizi bekliyorum, 3 farklı aracımın üstünde gelen 3 farklı ölçüde michelin energy'nin iki tanesi yanaktan, bir tanesi de sırtından yarıldığı için asla michelin almam. (araçlar 1999 twingo, 2000 astra, 2001 golf idi)

• Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda akaryakıta gelen zamlar malum. LPG 2 TL oldu.
    Şu anda benim aracım yaklaşık olarak şehirler arası 180 kuruş yakıyor, yani 35 lt LPG ile 380-390 km yol yapıyor.
    Aracım 2001 model 1,4 motor ve üzerinde normal tüp var, sıralı falan değil.

Merak ettiğim sizin araçlarınız ne kadar yakıyor ?
    Kışın yakıtın biraz daha fazla arttığı söyleniyor doğru mu ?
    Benim aracıma sıralı sistem lpg takılır mı?
    Takılırsa yakıtı düşer mi?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin...

• Maalesef sıralı takılmaz aynı 1.4 araç bendede var bu motor tek nokta enjeksiyonludur.Ne yazıkki paliolar içinde en çok yakan model bu 1.4 ler.Bende şehirdışı 19-20 krş vicarı yakıyorum (araç tam dolu) şehiriçide 27 krş yakıyorum (araç yine tam dolu) havalarda soğuk...
  • ön koltuğun başlığı nasıl çıkıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaog!u

Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda akaryakıta gelen zamlar malum. LPG 2 TL oldu.
    Şu anda benim aracım yaklaşık olarak şehirler arası 180 kuruş yakıyor, yani 35 lt LPG ile 380-390 km yol yapıyor.
    Aracım 2001 model 1,4 motor ve üzerinde normal tüp var, sıralı falan değil.

Merak ettiğim sizin araçlarınız ne kadar yakıyor ?
    Kışın yakıtın biraz daha fazla arttığı söyleniyor doğru mu ?
    Benim aracıma sıralı sistem lpg takılır mı?
    Takılırsa yakıtı düşer mi?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin...

Bence çok yakıyormuş.Ben 520 km şehirdışı mesafeyi 130 liralık benzinle gittim arabam 1999 palio 1.6.Tüp taktırsam 70-75 liraya gidebileceğimi tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: szymek61

Maalesef sıralı takılmaz aynı 1.4 araç bendede var bu motor tek nokta enjeksiyonludur.Ne yazıkki paliolar içinde en çok yakan model bu 1.4 ler.Bende şehirdışı 19-20 krş vicarı yakıyorum (araç tam dolu) şehiriçide 27 krş yakıyorum (araç yine tam dolu) havalarda soğuk...

Selam,bende de 1999 model 1.4 palio var ve işe gidip geliyorum her gün,yaklaşık 20-25km arası yol yapıyorum dur kalk şeklinde %30-35'i ve diğer kalan güzergah ta öyle hızlı geçilen değil de 50-60 km ortalama hız yapabilinen bir güzergah ve bu şekilde 30-32 lt arası gazla son zamdan sonra ve havaların sıfırın altına indiğini de düşünerek 23kr gaz tüketiyorum km de..(havalar soğumadan önce bu değer 20-21 kr idi kmde..)Ben aracımı her çalıştırmamda hararet göstergesi ilk çizgiyi geçene kadar(ikinci çizgiye gelmeden) lpg ye geçmiyor ve aracımı 3000 dv/dk yı geçmeyecek şekilde benzin ile gidiyorum..Bu günlerde 1-1.5 km arası mesafede motor yeteri kadar ısınıp lpgye geçebiliyorum..Yaz günlerinde 500 mt de gaza geçiyorum..Dolayısıyla aylık 20-25TL gibi benzin harcamam da oluyor kış günlerinde,ilkbahardan itibaren 50TLlik benzin uzunca bir süre yetiyor..Uzun sözün kısası aracım ş.içi 23kr/km,ş.dışı 17-19kr/km arası lpg tüketiyor..Kış mevsimi için..Bujilerim 20.000kmye yaklaştı,hava filtrem 5000 kmyi geçti,lpg ayarı yaptıralı 1 yılı geçti,motor yağı değişeli 7000 km oldu..Aracım 167.000kmye geldi..Havalar yumuşasın buji,hava filteri değiştirip gaz ayarına gideceğim en azından anormallik var mı yok mu ona baktıracağım..Yakıt tüketimim ş.içinde bir miktar arttı havalardan mı yoksa yarlar mı bozuldu kestiremiyorum..Çünkü ben aracımı benzinle çalıştırıp ısınana kadar gaza geçmiyorum..Tabii kışın benzin parası veriyorum biraz..Ne yapayım lpg regülatörünü ve motoru korumanın tek yolu bu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uno60sx

evet paliocular, 2006 model 1.2 dynamic speedgear alarak aranıza katıldım :)

ilk soru lastik seçimi, gördüğüm kadarıyla herkes 175/70/14 leri 185/65/14 ile değiştiriyor, bende aynı şeyi yapmayı düşündüm, marka tavsiyeleriniz nedir?

pirelli cinturato p4 kullanan var mı? avrupada yapılan bir sürü testte galip olmuş. adac testinde bile hiç zayıf noktası yok yorumu ile birinci olmuş.

daha önceki aracımda pirelli p400 aquamile kullanıyordum, memnundum.

michelin dışındaki tüm tavsiyelerinizi bekliyorum, 3 farklı aracımın üstünde gelen 3 farklı ölçüde michelin energy'nin iki tanesi yanaktan, bir tanesi de sırtından yarıldığı için asla michelin almam. (araçlar 1999 twingo, 2000 astra, 2001 golf idi)

Bridgestone B330EVO yaz lastiği olarak ideal bir lastik..İlave olarak Fulda EcoControl de iyi bir seçim..(Tüm bunların dışında en uygun fiyatlı ama km ömrü daha kısa olan Pirelii P3000Energy lastikleri de fena değildir..)
    Kış lastiği olarak da ilk önce GoodYear UG7 yi,ikinci olarak Continental W.Contact 800 ve son olarak Fulda KristallMontero3 lastiğini önerebilirim..Ucuz bir kış lastiği olan Sava EskimoS3 te yeteri kadar başarılı bir lastik..
  • Arabanın sileceği bozuldu.Yağmurda tek silecekle geldim.Galiba sağ taraftaki sileceğin motoru bozuldu.Bu parçanın tamiri olur mu?Yenisi kaç paradır bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Arabanın sileceği bozuldu.Yağmurda tek silecekle geldim.Galiba sağ taraftaki sileceğin motoru bozuldu.Bu parçanın tamiri olur mu?Yenisi kaç paradır bilen var mı?

Selam,geçmiş olsun..Silecek motoru bir tane diye biliyorum..Sağ tarafta ayrıca motor yok yanılmıyorsam..Emin olmamakla beraber şöyle bir mekanizma var;motor sol sileceğe hareket verirken iki sileceğin senkronize çalışabilmesi için sağ sileceğe bağlantı kuran bir teşkilat var ve motor hareket verince bu mekanizma sayesinde her iki silecek aynı anda hareket ediyorlar..O kollardan birinde sorun olabilir ya da silecek kolu donup bir de sileceğe hareket vermeye çalışırken frezesi bozulmuş ve boşa dönüyor da olabilir..Hemen silecek motoru alma önce kontrol ettir derim..
  • Arkadaşlar dün aracımın 90 bin bakımını yaptırdım. Sizce fiyat nasıl? Aracım Fiat Palio Multijet 2004 model.

Yapılan işlemler,

1) Motor Yağı Magnatec
    2) Yağ filtresi
    3) Hava filtresi
    4) Yakıt filtresi
    5) Fren Balata spreyi
    6) 2 adet park lambası değişimi

Bunlar için ödediğim fiyat işçilik dahil 130 lira ve kredi kartına 2 taksittir.

Not: Parçalar orjinal parçalardır. Yan sanayi değil.

Yorumlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spiritchaser

Arkadaşlar dün aracımın 90 bin bakımını yaptırdım. Sizce fiyat nasıl? Aracım Fiat Palio Multijet 2004 model.

Yapılan işlemler,

1) Motor Yağı Magnatec
    2) Yağ filtresi
    3) Hava filtresi
    4) Yakıt filtresi
    5) Fren Balata spreyi
    6) 2 adet park lambası değişimi

Bunlar için ödediğim fiyat işçilik dahil 130 lira ve kredi kartına 2 taksittir.

Not: Parçalar orjinal parçalardır. Yan sanayi değil.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Normal..Yağ 50,filtresi 10,hava f.10,yakıt f.20-25,sprey 10,2 ampul 2 lira olsa 25-30 da işçilik gayet normal bir bedel ödemişsin..
  • Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim. Demek ki ortalama yakıt değerlerimiz aynı, bu durumda yakıtı normal görünüyor.

Sanırım artık yapacağımız tek şey gelen zamların geri çekilmesi için dua etmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Arabanın sileceği bozuldu.Yağmurda tek silecekle geldim.Galiba sağ taraftaki sileceğin motoru bozuldu.Bu parçanın tamiri olur mu?Yenisi kaç paradır bilen var mı?

Selam,geçmiş olsun..Silecek motoru bir tane diye biliyorum..Sağ tarafta ayrıca motor yok yanılmıyorsam..Emin olmamakla beraber şöyle bir mekanizma var;motor sol sileceğe hareket verirken iki sileceğin senkronize çalışabilmesi için sağ sileceğe bağlantı kuran bir teşkilat var ve motor hareket verince bu mekanizma sayesinde her iki silecek aynı anda hareket ediyorlar..O kollardan birinde sorun olabilir ya da silecek kolu donup bir de sileceğe hareket vermeye çalışırken frezesi bozulmuş ve boşa dönüyor da olabilir..Hemen silecek motoru alma önce kontrol ettir derim..

Sordum soruşturdum dediğin büyük oranda doğru.Tek motor olduğunu söylüyor herkes.Arabayı tamire götüreceğim ancak park sorunu çok olan bir yerde oturduğumdan arabayı çıkarmaya korkuyorum.
  • selam arkadaşlar buda benim 1.3 multijet paliom araç vandan bozmadır ama artık vanlığı kalmadı :D araç 30 bin km dir bende daha 3 kere yağ değişimi hariç keyfe keder harcanan paralar hariç kuruş masraf çıkartmadı o yüzden soracak hiçbirşeyim yok.... modifiye etmek isteyenler için en azından bir yol gösterir diye resimlerini koyuyorum aracımın abartmadan bişiler yapmaya çalıştım..

ilk aldığım zamanki hali

Şimdiki hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam74 -- 30 Ocak 2010; 21:23:32 >
  • quote:

quote:

Silecek motoru 1 taneymiş Allahtan bozulmamış 200 lira civarı diyorlar.Sağ sileceği hareket ettiren metal parça sorun çıkarmış sol silecek normal hareket ederken sağ silecek aşağıya doğru çalışıyormuş 30 liraya yaptırdık.
  • Arkadaşlar Palio Ocağıma İncir Ağacı Dikti 25 Liralık Benzin Aldım Deneme Amaçlı 25 liralık benzinle 37 Km Yol Yaptım Benzinle Km de Yaklaşık 70 krş Yakıyor Aracım Durum Normal Midir
  • quote:

quote:

quote:

Silecek motoru 1 taneymiş Allahtan bozulmamış 200 lira civarı diyorlar.Sağ sileceği hareket ettiren metal parça sorun çıkarmış sol silecek normal hareket ederken sağ silecek aşağıya doğru çalışıyormuş 30 liraya yaptırdık.

Geçmiş olsun,mutluluğunu tahmin ediyorum..30 liraya yapılması iyi..Güle güle kullan bundan sonra..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßy_sert

Arkadaşlar Palio Ocağıma İncir Ağacı Dikti 25 Liralık Benzin Aldım Deneme Amaçlı 25 liralık benzinle 37 Km Yol Yaptım Benzinle Km de Yaklaşık 70 krş Yakıyor Aracım Durum Normal Midir

Hocam dur kafanı vurma hemen,nasıl ölçtün öyle 25 liralık benzinle 37 km gittiğini onu anlat..Deponu fullemeden öyle göz kararı yakıt tüketimi hesaplanmaz..Ya depodaki tüm yakıtı bitireceksin,ya da full depo yol alıp sonra da depoyu yine fulleyip ne kadar yakıt tüketmişsin ona bakacaksın..Yakıt göstergesi yanıltır..Ama sana bir tavsiye aracında çekiş düşüklüğü,gaz yememe,yığılma,tekleyerek çalışma,motor ısındıktan sonra siyah duman atma gibi olağan dışı hallerden bir ya da bir kaçı varsa aracını bilgisayara bağlatıp lambda sensörü sağlam mı kontrol ettir..Bunu ön tespitin bir yolu da lpg ayarı yapan yerlerden birine gidip aracın emisyon değerlerine bir baktır,en azından hidrokarbon oranı ve lambda değerinden aracın zengin karışımla çalışıp çalışmadığını anlarsın ona göre hareket edersin..Gerçekten lambda sensörü arızalı ise aracın benzini adeta içecektir..100 km de 20-25lt civarı benzin tüketmen çok olası o zaman..En fazla bu işlemler sana 50 tl ye mal olur..15+35 ayrı ayrı..Lambda sensörün arızalı ise bu sana minimum 200 tl ye mâl olur,söküm esnasında eksoz manifoldu saplama keserse masrafın %25-30 artar..En iyisi sağlıklı ölçüm metodları uygulamak ve aracı kontrol ettirmek..
  • Hocam yardımın için teşekkürler yarın araca baktırmam gerekecek sanırım Peki palio 2001 1.4 el aracın benzinle 100 km gitmesi için kaç litre benzin gerekir ? yani km de şehir için ve şehir dışı olmak üzere ne kadar yakar (Son zamlara göre )
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.