Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (430. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
911.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Semih abi sen arabaya her binişinde su mu ekliyorsun? Ne kadar sıklıkla bitiyor ? Benim şu şekilde oluyor motor soğukken bakıyorum hep akiam bırakıyorum sabah bakıyorum. Bazen tam çizgide oluyor bazen biraz aşasında bazen macix min ortasında hep değişiyor ama şükür min altına inmiyor. Geçenlerde antifiriz ekledim biraz, sonra tekrar baktım max ile min ortasında bir haftadır böyle kullanıyorum eksilme olmadı ama max çizgisine kadar koyunca düşüyor max ile min arasına.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Semih abi sen arabaya her binişinde su mu ekliyorsun? Ne kadar sıklıkla bitiyor ? Benim şu şekilde oluyor motor soğukken bakıyorum hep akiam bırakıyorum sabah bakıyorum. Bazen tam çizgide oluyor bazen biraz aşasında bazen macix min ortasında hep değişiyor ama şükür min altına inmiyor. Geçenlerde antifiriz ekledim biraz, sonra tekrar baktım max ile min ortasında bir haftadır böyle kullanıyorum eksilme olmadı ama max çizgisine kadar koyunca düşüyor max ile min arasına.

2 ay önce stop leak kullandim azalmisti.
    Sonzamanlarda yine çoğaldı,bugün inceleme yapdim kesin kaloifer peteginden kaçırıyor, sicak soğuk vanası var oralardan kaçırmış önümüzdeki hafta sonu Torpidoyu söküp degistireceyim radyatörü.
    Ama sokme hakkında tam bir bilgi bulamadım,acaba on göğüsü Komple mi sokulecek kısmımı sokulecek bilmiyorum.
    Artik deneme yanilma yöntemi ile yapacam.
    Usta 150 tl istedi takmaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: smhsyhn*34

quote:

Orijinalden alıntı: Emir Otomotiv

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hafta sonu on konsolu sokecegim kaloifere ulaşmak için ciddi anlamda içeri ve dışarı su damlatmaya başladı artk.
    Bu konuda bilgi sahibi olan veyada daha once sökmüş arkadaşların tavsiyesine açığım.
    Teşekkürler.

Kalorifer radyatorun su kaciriyordur, degistir sorunun kalmaz . sokme isi zahmetli torpido filan ugrastircak. kolay gelsin simdiden

Radyatörden deyilde ben genelde hortumlardan şüpheleniyorum,çünkü su genelde yocu tarafina damliyor.
    Torpidoyu sokmenin zahmetli olduğunu biliyorumda nereden baslogacagim onu bilmiyorum,elome alirsam kurtulamaz benden

ben fiyat yedek parca satoyorum, hep bu sekilde oluyor rady. zamanla su kaciriyor. ornek bir resim koydum. umarim sizinki borulardandir.

Ooo artık bir parçacimizda oldu😊😊
    Hocam en iyi sökünce belli olacak sanırım bu hafata sonu sokmeyi planliyordum ama hava soguyacakmis şansa.

Bu arada yeriniz nerede internet uzerinden felan mı satış yapiyorsunuz

Haftaya duzelir hava ;)
    Yerimiz ikitelli org. San. Bolg. Atatürk oto san. sit. 11. sokak no 313 Basaksehir / Ist
    Yerimizden ve online sitemizden satisimiz var yardimci oluruz globalparca.com

Tamamdır hocam.
    Bu kloifer radyatör ne kadar sizde
    1.4 2000 model

2000 model icin orjinal cikma 100 tl

Hocam sifirini 40 tl ye satıyorlar.

2000 modelinki farkli sizin gordugunuz yeni model albea tarzi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar palio 1.2 16 v dynamic 2006 model aracıma spor yay taktırmak istiyorum ama hangi marka kaç cm olması gerektiği konusunda bi fikrim yok bulundugum konumda sanayide usta getir yayı takariz dedi internet sipariş vermen lazım falan dedi sizlerinde tavsiyesiyle araştırma yapmak istiyorum sizce kaç cm hangi marka spor yay almalıyımMerhaba arkadaşlar palio 1.2 16 v dynamic 2006 model aracıma spor yay taktırmak istiyorum ama hangi marka kaç cm olması gerektiği konusunda bi fikrim yok bulundugum konumda sanayide usta getir yayı takariz dedi internet sipariş vermen lazım falan dedi sizlerinde tavsiyesiyle araştırma yapmak istiyorum sizce kaç cm hangi marka spor yay almalıyım
  • Bu parça benim araca uyumlu sanırım
     DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''
  • smhsyhn*34 S kullanıcısına yanıt
    Semih abi bu parça tam olarak nerde ben nereden görebilirim kalırifer peteğini

• Arkadaşlar son bir kaç gündür gaz pedalının oradan pas pasa su sızıyor. Geçenlerde koyduğum antifiriz akmış galiba çünkü peçete ile sildim antifiriz gibi gördüm. Petek contası ya da klima borusu tıkanmış diye düşünüyorum.
    Sizce ne olabilir anlamadım gitti.
    Aracım 2008 1.4 Palio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemkate -- 6 Şubat 2016; 19:50:14 >
  • quote:

Bu parça benim araca uyumlu sanırım

Evet, urun yanaanayi ama bilgin olsun hocm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir Otomotiv -- 8 Şubat 2016; 13:29:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Semih abi bu parça tam olarak nerde ben nereden görebilirim kalırifer peteğini

Torpido nun arkasında görülmüyor malesef

• Usta;
    Üç tane marka var,üçüde yan sanayi ama hangisi daha iyidir acaba?
    Motortec
    Liprex
    Ozkayalar

• nemkate kullanıcısına yanıt
    hocam aynı sorun benim araçtata var bi usta 3 kere conta değiştirdi ama sorun çözğülmedi başka bir ustaya götürdüm o da bu hafta 2. kez conta degıstırdı ama hala az da olsa damlatıyor yaklasık eylül ayından beri benim aracım öyle suyunu kontrol ederek kullanıyorum kalorifer boruları degıecek dedı usta conta ıle bırlıkte sıparıs vercez ama bır dahakı ay yaptırmayı dusunuyorum.ustanın soyledıgıne görede genelde conta degısıtrınce sorun cozuluyormus ama benım aracta cozulmedı demesıne gore bı oncekı usta yanlıs conta koymus ve genısletmıs orayı o yuzden onun koydugu kapatmamıs :( umarım sızde conta degısmesı ile hallolur durumdan haber verırsenız bende ona göre bı yol ızleyeyım 2006 model 1.2 16 v aracım
  • sedataksu28 S kullanıcısına yanıt
    Bende çok fazla su eksiltme vardı radyatör patlamıştı değiştirdi düzeldi. Aracın içine aldığı su kadar motor suyuna bakıyorum o kadar eksiltme olmuyor bu durumu da çözemedim aslında.
    Hafta içi göstereceğim umarım fazla sıkıntı yapmaz. Bu conta değişimi için herhangi bir kısım (ön konsol ya da gögüs) sökülüyor mu kardeşim bilgin var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedataksu28

hocam aynı sorun benim araçtata var bi usta 3 kere conta değiştirdi ama sorun çözğülmedi başka bir ustaya götürdüm o da bu hafta 2. kez conta degıstırdı ama hala az da olsa damlatıyor yaklasık eylül ayından beri benim aracım öyle suyunu kontrol ederek kullanıyorum kalorifer boruları degıecek dedı usta conta ıle bırlıkte sıparıs vercez ama bır dahakı ay yaptırmayı dusunuyorum.ustanın soyledıgıne görede genelde conta degısıtrınce sorun cozuluyormus ama benım aracta cozulmedı demesıne gore bı oncekı usta yanlıs conta koymus ve genısletmıs orayı o yuzden onun koydugu kapatmamıs :( umarım sızde conta degısmesı ile hallolur durumdan haber verırsenız bende ona göre bı yol ızleyeyım 2006 model 1.2 16 v aracım

Nerenin contasini degistiriyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: nemkate

Bende çok fazla su eksiltme vardı radyatör patlamıştı değiştirdi düzeldi. Aracın içine aldığı su kadar motor suyuna bakıyorum o kadar eksiltme olmuyor bu durumu da çözemedim aslında.
    Hafta içi göstereceğim umarım fazla sıkıntı yapmaz. Bu conta değişimi için herhangi bir kısım (ön konsol ya da gögüs) sökülüyor mu kardeşim bilgin var mı?

Hocam seninde kaloifer radyatörü gibi görülüyor.
    Sorunu çözünce paylaşım yaparsan seviniriz.

• arkadaslar bu 1.2 16 walf modelinde su eksiltme kronik bir sorun ben 2 yıldır kullanıyorum ve bu iki yıl boyunca bu sorunla ugrastım ilk önce direksiyonun altındaki bakır boruları kontrol ettırın bu kalorifer boruları eksiltme yapıyor ben ilk önce bunları degistirdim degistirmeden önce paspas hep su oluyordu fakat degistirmek için konsolun komple sokulmesi gerekiyor bunu yaptıktan sonra maalesef su esiltme durmadı fakat azaldı inat ettim aracı servise götürdüm bu sefer usra motoru indirip contaları degistirdi suan arac hala su eksiltiyor fakat 2 haftada bir 2 parmak seviyesinde fln eksiltiyor ben böyle kullanıyorum bunun harıcınde bir sorun çıkarmadığı için aracımdan hala memnunum keske kesin bir cozumu olsa forum olarak kurtulabilsek
    Bakalım kardeşim pazartesi gidip gösterecem sorun çözülürse burdan haber ederim sizlere

gaz pedalının üzerinde kalorifer borusu sanıırım onun eklem yerınden kacırıyor oraya conta koyuyor benım antıfırız pembe renklı su koyuyorum radyotore artık eksıldıg ıcın pempe pembe damlıyor
  • nemkate kullanıcısına yanıt
    direksiyonun ordan sanki biyeri sökmüştü direksiyon altını ben basında duramamıstım ısten dolayı radyotorede baktık patlak cıkmmadı bızımkı ama sanırım bende kalorifer borularından ben motor suyuna bakmadım ona nerden bakıyoruz
  • sedataksu28 S kullanıcısına yanıt
    http://uyguntasit.com/motor-sogutma-suyu-nedir-nasil-konulur/su-tankina-sogutma-suyu-koyma/

İlk resimde hemen kaputu açma yerinin yanında bidon gibi birsey var onu diyorum kardeşim

• Birde arkadaşlar benim araba arada bir titreme yapıyor geçen dikkat ettim.
    Araba çalışırken kapıyı açıyorsun araba titriyor, ya da sis farini acıyorum araba titriyor. Ayrıca 3-5 saniye aralıklarla titreme yapıyor bazen bunun sebebi de çok ilginç belki başına gelen olmuştur. Sürücü kapısının içinden mi altından mi bilmiyorum çat çat diye farklı tonlarda 5 saniye de bir ses geliyor, ne zaman ki o ses gelince araba titriyor. Bazı zamanlarda o ses gelmiyor işte o zamanda araba hiç titreme yapmıyor. Acaba bir yerde şase mi oluyor elektrik aksaminda akude mi problem var anlayamadım

• 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.