Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (382. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Termostati değiştirdim diyorsunuz,hararet orta çizgiye gelmediği gibi çok zor yükseliyor o da sıkışık trafikte..İlginç olansa fan orta çizgiden önce açıyor..Aklıma gelenler; taktirdiginiz termostat da arızalı yada fan ve hararet müşürü arızalı..Bunlar tek tek yada birlikte arızalı olabilirler..İbre eğer doğru gösteriyorsa..Bunu anlamanın yolu tek tek parca denemek..Hararet müşürü,fan müşürü ve termostat denenerek sorunu bulmak iyi olacaktır..Fan kac derecede açıyor bilinirse biraz faydası olur bunun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyin arızası olabilir mi?
    2 sene önce yapmadığıım masraf kalmamıştı. aynı şekilde beyin arızası çıktı.ta ki ne zaman anladık müşürü değiştirince, fan hiç durmadan çalışmaya başlamıştı.
    umarım o değildir, çünkü beyin masraflı.ve her beyinci yapamıyor.
  • Olasılıklar ucuzdan pahalıya sırayla gözden geçirilmeli..

• 1.6 16 valf LPG kullananiniz varsa yakıt tüketimi hakkında bilgi verirmisiniz

• Merhaba
    arabamda kaç gündür hararet sorunu vardı. Motor suyu arabayı bazen park ettiğimde kapaktan atıyordu. Fan açma sorunu yoktu. Sonra farkettım ki su çok kirlı usta soktu hortumları temizledi . Suyu değiştik. Yağ ve suyu kontrol ettiğimizde karışım yağ bulaşması olmadığını gördük. Yani üst kapak comtasında sorun yok diye düşünüyoruz. Usta termostatı söktü bir süre böyle kullan dedi. Sizce sorun olur mu 1 hafta kadar. Buna göre eğer sorun yoksa yeni termostatı takıcaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdar1234 S kullanıcısına yanıt
    2001 1.6 16v palio kullanıyorum. Şehir içi 10-11 litre, şehir dışında 8-9 litre ortalama tüketim yapmakta.

• Bir sıkıntı olmaz..hararet geç yükselir,hatta hizlandiginizda düşer..1 hafta deneme icin yapılabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: wildrain

2001 1.6 16v palio kullanıyorum. Şehir içi 10-11 litre, şehir dışında 8-9 litre ortalama tüketim yapmakta.

Lpgli mi hocam

Evet Lpg'li.

• Teşekkürler aynen Dediğiniz gibi. Gaza geç geçiyor bu Yüzden.

• 1.6 16v senelik muayenesi vs.senelik giderleri ne kadardır 1.2 mi alsam 1.6 mi alsam kararsız kaldim

Yumruk kadar arabanın 1.6 sını napıcan hocam 1.2 16 v den herkes cok memnun

Yada 1.3 multijet de Öyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayramdaki yakıt tüketimi değerlerim araç 2004 model 1.2 8v lpgli. Lpg'yi hep aynı istasyondan 2.11 kuruştan pogaz olarak alıyorum.
    Şehirlerarası 110-120 civarı hızla yaklaşık 14-14,5 kuruş yaktı.
    Şehir içi ise 18-19 kuruş yakıyor.

lpg beyni yeni değişti. araçta yakıt tasarrufu çok iyi durumda. tam da satmaya niyetlenmiştik
  • Cahilim kusura bakamyim. 99 model palio aracim var. Yag lambam yanip sonmeye basladi. Sizce bi 30 km goturur mu ustama gostermek icin gidecegim yere kadar gider mi. Elimde elf yag var. Mototda oil yazan yerden yag takviyesi yapmali miyim?

• burakbingul B kullanıcısına yanıt
    Yağ ilavesi yapıp lambanın yanıp yanmadigini kontrol edebilirsiniz ancak yag çubuğunu çekip seviye kontrolü yapmayı ihmal etmeyin..ustanizla konuşup ona göre hareket edin..

• cevaplarınız için teşekkür ederim 3 gün içerisinde 2 palio denk geldi hararetlerine baktım onlarda aynı benimki gibi. Ama takıntı yapmıyorlar abi benimki hep böyleydi deyip kullanıyorlarmış. Bende şöyle düşündüm araç fan açtığı anda su sıcaklığını ölçtürecegim. önce ibredemi bozukluk var sistemdemi onu çözmeyi düşündüm.eğer su 90 da iken ibre fotodaki yerse ve su benim ölçümüm 90ı geçince açıyorsa saat bozuk yada hararet müşürü doğru bilgi göndermiyor.eğer su 70 derecede duruyor 80 de fan açıyorsa ve saat doğru gösteriyorsa o zaman mesele derinleşiyor. :) sonucu alır almaz buraya aktarırım hocalarım tekrar teşekkür ederim.
    Bu arada aracımda sürekli su eksiliyordu. lpg regülatöründen sıcak su çıkışındaki hortum iki ucundaki kelepçe paslanmış.şüphelendik söktük regülator tarafını diğer uç tarafı direk elimize geldi. hortum çürümüş koptu değiştirdik şimdi sıkıntı yok şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekircatli38

cevaplarınız için teşekkür ederim 3 gün içerisinde 2 palio denk geldi hararetlerine baktım onlarda aynı benimki gibi. Ama takıntı yapmıyorlar abi benimki hep böyleydi deyip kullanıyorlarmış. Bende şöyle düşündüm araç fan açtığı anda su sıcaklığını ölçtürecegim. önce ibredemi bozukluk var sistemdemi onu çözmeyi düşündüm.eğer su 90 da iken ibre fotodaki yerse ve su benim ölçümüm 90ı geçince açıyorsa saat bozuk yada hararet müşürü doğru bilgi göndermiyor.eğer su 70 derecede duruyor 80 de fan açıyorsa ve saat doğru gösteriyorsa o zaman mesele derinleşiyor. :) sonucu alır almaz buraya aktarırım hocalarım tekrar teşekkür ederim.
    Bu arada aracımda sürekli su eksiliyordu. lpg regülatöründen sıcak su çıkışındaki hortum iki ucundaki kelepçe paslanmış.şüphelendik söktük regülator tarafını diğer uç tarafı direk elimize geldi. hortum çürümüş koptu değiştirdik şimdi sıkıntı yok şükür.

Doğru yolda olduğunuzu düşünüyorum. Siz söyledikten sonra ben de dikkat etmeye başladım o hususa. Aracı durdurduktan sonra biraz durup kontağı açıyorum. Daha önce bir kez başıma gelmişti ama bu sıralar hiç olmuyor... Bu arada benim araç 2003 model, yani mk2 kasa. Sizinki mk1 sanırım.

Su kaçağını bulduğunuz iyi olmuş. Allah korusun, çok daha büyük sorunlara gebe oluyor yoksa :)
  • cümleten iyi geceler arkadaşlar bişey sorcam. benim arac normalde yüksekte duruyo yani hiç basık bi araç değil. ancak arkaya 3 kişi oturdugu zaman araç en az 3-4 cm aşşağı çöküyo sonra en ufak bi cukur olsun bi cıkıntı olsun acayip küt diye ses geliyo amasörler mi sorunlu yoksa her palio böyle mi ? arkaya 3 ağır kişi oturunca bu kadar basması normal mi aracın ? yani araç tekerlekleri bile içine alacak kadar çöküyo.
  • lmfaopalio kullanıcısına yanıt
    Aynı dert bende de var

ARAÇ boş yada arkada iki kişi falan olunca birşey yok

Fakat 3 kişi olunca kasislerden ne kadar yavaş geçsem de gırk diye bir ses geliyor sol arka teker den

Hiç ustaya falan götürmedim iyice bakıp inceledim çamurluk ve tampon un birleştiği yere sürtüyo sanırım

Lastikler sıfır aldım bir ay önce

Sekiz delikli jantlar muayene den geçmedi gittim alelacele çıkma jant aldım 400 e benim sekiz delikli jantlar ı da üste verdim mi

Tam keleğe geldim

Şimdi bu işi araştırdım

Jantlar da ofset degeri var bu deger bende 35 hem yeni jantlar hem eski sekiz delikli jantlar

Sürtmemesi için en az 40 olması lazım ofset degeri nin

Ve orjinal de palio albea için ofset degeri 44

Ben de amortisör den dir diye bu işi pek önemsemedim napıcam bilmiyorum jantlar ı mı bedava verdim onamı yanayım 550 ye sıfırı varken 400 e çıkma aldım onamı yanayım

Şimdi bu durumda ben arabayı jant sız almış oldum ona mı yanayım

Bizim için bu işin çözümü en az 40 veve üstü ET DEĞERİNE SAHİP JANT ALMAK GİBİ DURUYOR

• http://arababara.com/lastik-jant/fiat/palio.html

Bu link te bizim araçların lastik jant göbek bijon bilgileri var

• 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.