Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (370. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
912.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam teşekkür ederim o zaman başka bir ustaya göstermekte fayda var değiştirelim bakalım filtreyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: uslanmaz52

Yeni takılmış diyorsunuz bu kadar yakması normal alışma sureci var 1 ay kadar kullanın tekrar ayar yaptırın duzelecektir.

Bir ay beklemeye gerek yok. 1000 km bakımı var yeni lpg lerin. 1000 km bakımında mutlaka dile getirin sorunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gecekusu3006 kullanıcısına yanıt
    Zaten 1000 km de kontrol e getirin dediler

Atiker nanofast kit

Regülatör sr07

Bu sistem sıralı sistem mi arkadaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yscyln

Zaten 1000 km de kontrol e getirin dediler

Atiker nanofast kit

Regülatör sr07

Bu sistem sıralı sistem mi arkadaşlar

Sistemi bilmiyorum ama aracınız Full enjeksiyonlu ise sıralı sistemdir. Karbüratörlü ve tek nokta enjeksiyonlu araçlara sıralı sistem takılmıyor. Full enjeksiyonlu araçlara da (kesin emin değilim ama) sadece sıralı lpg takılabiliyor. Aracınız benzin den lpg ye otomatik geçiyorsa zaten sıralı sistem olduğunun göstergesidir..

• quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Diş macunu pek işe yaramıyor ama yinede birazdaha faydası olur hocam.eğer farınızı teömizletirseniz beyaz film çekin taştan güneşten korusun :)

Farın birini dün bauhaus tan aldığım rainx markalı far ve cam temizleme ürünüyle temizledim. Diğerini yarına bıraktım gece farkı görebilmek için. Bayağı iyi oldu
     DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecekusu3006 -- 16 Ağustos 2015; 19:29:46 >
    Eline sağlık hocam güzel olmuş

• Bende denicem güzel olmuş

• İyi aksamlar. 99 model 1,4 palio icin km'de 40 kurus lpg tuketimi fazla degil mi? 15 km yaptim ve 6 lira gaz harcadim. Sizce ne yapmam lazim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar araba puskurtme ışığını yakıyor lpgde ve benzinde çalışmıyor artık sebebi ne ola ki ??

• burakbingul B kullanıcısına yanıt
    25 krş civarı yakması lazım,6 tl ile ölçü olmaz fulleyip tamamen bitene kadar sürün.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Araci fulledim bi 15 km dolastim geri fulledigimde 6 tl aldi arac.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakbingul

Tesekkurler. Araci fulledim bi 15 km dolastim geri fulledigimde 6 tl aldi arac.

lpg ölçümü bu şekilde doğru değil,depon tamamen boşken bir miktar gaz alırsın tekrar bittiğinde kesin sonuç olur.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Tamamdir cok tesekkur ederim.

• burakbingul B kullanıcısına yanıt
    Ben yakıt tüketimimi; depoyu tamamen doldurup en az 100 km dolaştıktan sonra tekrar (mümkünse aynı istasyon ve aynı pompadan) tam dolum yaparak ölçerim. İkinci dolumdaki fişin aldığı litre miktarını gezdiğiniz km'ye bölerek 100km'de kaç lt yaktığını, ödediğiniz parayı gezdiğiniz km'ye bölünce de km'de kaç kuruş yaktığını görürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uslanmaz52

Arkadaşlar araba puskurtme ışığını yakıyor lpgde ve benzinde çalışmıyor artık sebebi ne ola ki ??

Püskürtme ışığı da nedir yahu?

Benzinde çalışmayıp lpg'de çalışabiliyorsa yakıt sistemini gözden geçirmek lazım.. İlk bakacağın yer tabi ki benzin deposu. Benzinin bitmiş ama göstergen göstermiyor olabilir. LPG'li araçlarda benzin ışığı arızası bilinen bi sorundur.

Sonrasında yakıt filtresi ve yakıt pompası var sırada. Filtre tamamen tıkanmış olamaz, mümkün değil ki bu durumda düzensiz de olsa çalışması gerekir aracın.. Yakıt pompası çalışmıyor olma ihtimali bu aşamada daha yüksek.

Düşük bir ihtimal de benzin hortumu yerinden çıkmış olabilir, öyle olsa kokudan ya da kaputu açınca fark ederdiniz, o yüzden düşük ihtimal diyorum.
    Adı aklıma gelmedi hocam tabeladaki kırmızı ışık puskurtme gibi gözüküyor ondn yazdim :) benzin var pompa sağlam olduğunu düşünüyorum çünkü 10 gün önce 50 km yol yaptım benzinle babama bırakmıştır arabayı o ışık yanmış geldim baktım daha çalışmıyor benzinde.enjeksiyon Işığı olabilir mi o ?

• quote:

Orijinalden alıntı: gecekusu3006

Ben yakıt tüketimimi; depoyu tamamen doldurup en az 100 km dolaştıktan sonra tekrar (mümkünse aynı istasyon ve aynı pompadan) tam dolum yaparak ölçerim. İkinci dolumdaki fişin aldığı litre miktarını gezdiğiniz km'ye bölerek 100km'de kaç lt yaktığını, ödediğiniz parayı gezdiğiniz km'ye bölünce de km'de kaç kuruş yaktığını görürsünüz.

Lpg ölçümü,mazot yada benzin ölçümü gibi yapılmaz..Lpg bittiğinde,tankı tamamen doldurur yada bir miktar lpg alırsınız ve bitene kadar kullanırsınız..Deponun üzerine ilave yapmanız basinctan dolayı dogru sonuc vermez çoğu zaman..Ayni pompada dolum yapsanız bile..Doğrusu yakit tankini bitirmektir..

• uslanmaz52 U kullanıcısına yanıt
    Evet enjektör ışığı..Yakıt pompası arızası olabilir yada enjektorun kablosu/soketi çıktıysa ondan da arıza lambası yakabilir..Bugüne kadar o lamba,arac lpgde iken yanıyor muydu? Yoksa kontağı açınca yanıyor,arac çalışınca sönüyor ve arac lpgye geçse dahi yanmiyor muydu? Bir ihtimal daha var ancak enjektorle ilgisi yok..Eğer lambda sensoru bozulduysa çalışma zorluğu yaşatabilir benzindeyken..

• Bundan önce kontak açıkken yanıyordu çalıştıktan sonra sonuyordu hem benzinde hem lpgde şimdi ise benzinde çalışmıyor LPG de ışık yanıyor.Su şey vardı LPG de çalışınca benzini kesen parça o sorun olabilir mi.

• Arkadaşlar S.A bende palio 1.3 multijet van var 2007 model bu araçlar klimalımı değilmi çözemedim sıcak üflüyor soğukta çok az üflüyor ama yeterince değil acaba klımamı yok siz daha iyi bilirsiniz ben anlayamadım
     DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''
  • 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.