Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (334. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gadaca

merhaba, 12000 tl ye kadar palio 5 kapı araç arıyorum

yer: Ankara

sizce bulabilirmiyim

özellikle ankarada bulman zor bulursanda yıkık araç bulursun
  • smhsyhn*34 S kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ya neredeyse hiç bir işe yaramıyor sağ ayna. Sanırım şahinlerde olan aynanın aynızı. Ekstra bişey takayım dedim oda çok sırıtıyor dolmuşçu gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snnkeskin

Aynen hocam ya neredeyse hiç bir işe yaramıyor sağ ayna. Sanırım şahinlerde olan aynanın aynızı. Ekstra bişey takayım dedim oda çok sırıtıyor dolmuşçu gibi.

Birgün birine sağdan bindirecem
    Sağ seride geçerken resmen arkaya kafamı çevirip kontrol ediyorum.
    Bu ayna işine bir çözüm bulmamız lazım arkadaşlar...
    Aklima şu küçük yuvarlak veya kare bombeli kör nokta aynaları geldi deneyen arkadaşlar varmı işe yararmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gadaca

merhaba, 12000 tl ye kadar palio 5 kapı araç arıyorum

yer: Ankara

sizce bulabilirmiyim

sahibinden com v.b. sitelerde bakacaksın, aklına yatanı alacan.
  • Aracıma bugün lastik aldım. Lassa greenways 175 /65/14 ben orjinal olan 70 yanak istedim ama hem fiyat farkından hem de lastiğin temini kolay olması açısından 65 yanak önerdiler bende onu aldım. Şu an kafamda acaba aracın 65 yanak il 70 yanak olması arasında yuvarlanma direnci km saat göstergesi değerleri gibi değerlerde ne gibi değişikler olabilir. Ayrıca yakıt tüketimi nasıl değişir.
  • Arkadaslar 2002 palio 1.2 16V satilik bilginize 185.000 de sifir motor yapildi 196.000 de arac benzin&lpg

• ysnsln kullanıcısına yanıt
    Hocam cok sagolun sanirim bi 100₺ Sıkıştı çözücez inşallah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 1.2 16 valf

ARKADAŞLAR BASKI BALATAYI DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.TABİ Kİ SANAYİDE . 1.2 16 VALF PALİO DEĞİŞİMİ İŞÇİLİĞİ DAHİL NE TUTAR BİLGİLENDİRİRSENİZ,
    AYRICA NE GİBİ ÖNERİ VE TAVSİYLERİNİZ OLABİLRİ.SAYGILARIMLA.

Üzerinden çıkan parça yüksek ihtimalle Valeo olacak. Baskı-Balata-Bilya set halinde 150 TL civarı. İşçilik de şanzımanı indirdikleri için 180-200TL arası. Belki daha fazla isteyen çıkabilir. Toplamda ekstra birşey çıkmazsa (sökülemeyen, kırılan civata vb.) 330-350TL arası işçilik dahil. Tabi sanayide. Baskı-balatan kaydırma-koku yapmıyorsa, gaza ani yüklenmelerde araç bağırıyor ama gitmemezlik yapmıyorsa bence acele etme... Sonuçta balata sıyırsa dahi ekstra masraf açmıyor. Sadece yolda bırakıyor ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Köroğlu06

Klima varsa 19-20 civarında.

Sağol kardeşim.

• Fireman34 kullanıcısına yanıt
    50000 km de ilk sahibinden aldım 20500 e mal oldu
  • Ön kapılar için hoparlor tavsiyesi alabilir miyim kac cm olacak 16 deniyor 17 cm uyar mı
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Bende 2 hafta önce 2004 model Fiat Palio 1.2 16 valf EL modeli araç aldım. (Benzinli)
    Ne kadar yaktığını denemek için depomu fulledim ve bir daha ki fullediğimde 190 km yol yapmışım.
    13,5 litre benzin aldı. [Litre benzin: 4,74 TL] , (13,5x4,74 = 64 TL)
    Km'de kuruş hesabı için : 64 TL / 190 km = 0,336 TL/km
    Daha önce benzinli araç kullanmadım ve yeni araç olduğu için sürekli hız testi yapıyorum biraz agresif kullanıyorum, gaz pedalına da henüz tam alışamadım. Şehir içinde kullandım.
    Araç ile ilgili hiç bir sıkıntım yok çok şükür.
    Yakıt tüketimi genel olarak bu şekilde midir? İnanıyorum ki araca alıştıkça ve devrinde kullandıkça daha da az yakacaktır.

LPG hiç takılmamış, motor çok iyi durumda. LPG önerir misiniz? Haftada 75 km en fazla 100 km yol yapabilirim.
  • smhsyhn*34 S kullanıcısına yanıt
    Semih abi bu aynaların üstüne takılan kör nokta aynası almıştım zamanında takmak için ama takmadım. Daha kutusunda duruyo eğer aynanın üstünü vidayla delip takarım dersen al senin olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedaesoldier -- 14 Mayıs 2015; 14:37:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanthunder

quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Semih ve erdem abi ibre bu şekilde oynama yapıyor.
     DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

Ben termostat değiştirdim
    illk resim kadar yükseliyor
    fan devreye giriyor ve ilk çizgiye düşüyor
    yada uzun yolda ilk çizgi üstüne civarında kalıyor
    değiştirmeden önce o kadar çıkmıyor ve ilk çizgi altına da düştüğü oluyordu.

Abiler sizce durum normal mi ?
  • araçta 2-3 gündür gaz kokusu var kaçak vardır diye gazcıya gittim. adam baktı motordan dedi. motorcuya gittim. karterin altında ekzos borusuna yağ damlatıyor o da koku yapıyor dedi. karter contası değişmesi gerekir dedi. eğer contayla düzelmezse motoru indirip yapmak gerekir o da daha masraflı olur dedi ama fiyat söylemedi. sabahtan akşama sürebilir ona göre getir deyince ben de yarın getireyim dedim. fiyat ne tutar bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Semih abi bu aynaların üstüne takılan kör nokta aynası almıştım zamanında takmak için ama takmadım. Daha kutusunda duruyo eğer aynanın üstünü vidayla delip takarım dersen al senin olsun :)

Sağol kardeşim:) ben şu küçük aynaya yapışan lardan düşünüyorum bahaus da var alıp deneyeceğim

• Uzun yolda ilk cizgiye düşmüyorsa problem yokdur. Ilk çizgiye dusmemesi lazım, biraz üzerinde olması lazım ben termostat ı degistirdikden sonra hiç ilk çizgiye düştüğünü görmedim, ama termostat bozukken ilk çizgiye düşüyordu dahada assagilara düştüğü oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smhsyhn*34 -- 14 Mayıs 2015; 19:06:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucrmeli

Merhaba Arkadaşlar,
    Bende 2 hafta önce 2004 model Fiat Palio 1.2 16 valf EL modeli araç aldım. (Benzinli)
    Ne kadar yaktığını denemek için depomu fulledim ve bir daha ki fullediğimde 190 km yol yapmışım.
    13,5 litre benzin aldı. [Litre benzin: 4,74 TL] , (13,5x4,74 = 64 TL)
    Km'de kuruş hesabı için : 64 TL / 190 km = 0,336 TL/km
    Daha önce benzinli araç kullanmadım ve yeni araç olduğu için sürekli hız testi yapıyorum biraz agresif kullanıyorum, gaz pedalına da henüz tam alışamadım. Şehir içinde kullandım.
    Araç ile ilgili hiç bir sıkıntım yok çok şükür.
    Yakıt tüketimi genel olarak bu şekilde midir? İnanıyorum ki araca alıştıkça ve devrinde kullandıkça daha da az yakacaktır.

LPG hiç takılmamış, motor çok iyi durumda. LPG önerir misiniz? Haftada 75 km en fazla 100 km yol yapabilirim.

Ortalama 7 lt civarı yakmış gayet güzel, benim benzinli araçta aynı yakıyor işin garibi her benzin aldığımda zam gelmiş oluyor sizden 2 kat fazla kullanmama rağmen hiç lpg taktırmayı düşünmedim , millet 2 tl den lpg alıyormuş bizim buralarda 2.45 den aşağı zaten bulunmuyor benim için avantajı pek yok arızası masrafına değmiyor zaten, tahminimce yılda 5000 km bile kullanmıyorsunuz bence lpg taktırmaya değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpert2001

quote:

Orijinalden alıntı: 1.2 16 valf

ARKADAŞLAR BASKI BALATAYI DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.TABİ Kİ SANAYİDE . 1.2 16 VALF PALİO DEĞİŞİMİ İŞÇİLİĞİ DAHİL NE TUTAR BİLGİLENDİRİRSENİZ,
    AYRICA NE GİBİ ÖNERİ VE TAVSİYLERİNİZ OLABİLRİ.SAYGILARIMLA.

Üzerinden çıkan parça yüksek ihtimalle Valeo olacak. Baskı-Balata-Bilya set halinde 150 TL civarı. İşçilik de şanzımanı indirdikleri için 180-200TL arası. Belki daha fazla isteyen çıkabilir. Toplamda ekstra birşey çıkmazsa (sökülemeyen, kırılan civata vb.) 330-350TL arası işçilik dahil. Tabi sanayide. Baskı-balatan kaydırma-koku yapmıyorsa, gaza ani yüklenmelerde araç bağırıyor ama gitmemezlik yapmıyorsa bence acele etme... Sonuçta balata sıyırsa dahi ekstra masraf açmıyor. Sadece yolda bırakıyor ;)

sevgili Alper bey, teşekkür ederim eyvallah.
    benim değişmemdeki sebep yukarda kavramaya başladı. bazen pati çekiyor bu da iyice baskıyı bitiriyor.
    daha önce geri giderken titreme yapıyordu.4 aydan beri kesildi yapmıyor.
    bende, acaba balata iyice bitmeye başladı mı dedim.300-350 tl arası bana göre fiyat iyi.
    eğer çoluk çocuk yolda kalırsam daha kötü. arabayı çektirmek ekstra masraf, gerçi sigortamın bedava çekme hizmeti var.bu hizmetlerde ne zaman gelir gelmez belli olmaz.
    sonuçta rezillik yaşamaya gör.
    değiştirmediğim yer kalmayacak tüm ağır bakımlar yapılmış oluyor.
  • ucrmeli U kullanıcısına yanıt
    arabaya alışınca düzeltirsin. sonuçta 1.2 motor lpg olunca performans düşecektir. birde fullerken 1-2 litre fark edebilir. bunu ayarlamak doğru mu değil mi ?
    kısaca sert kullanma palio üzmez.
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.