Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar eski konumuzun güncelliğini yitirdiğini düşünerek yeni konu açmayı uygun gördüm. Burada Palio'larımız hakkında her şeyi yazabileceğimiz bir ortam. Kulübümüz bütün palioları Mk1, 2, 3 modelleri kapsamaktadır. Üye listesi sürekli güncellenecektir. Herkese güzel ve faydalı paylaşımlar dilerim.

FIAT PALİO AİLESİ

MK1 (1996-2002)

Weekend modeli;

MK2 (2002-2005)

Weekend modeli;

MK3 (2005- )

Araçlarımıza nazar değmemesi için :)

ÜYE LİSTESİ
    (Siz de benim gibi aracınızın bilgilerini söyleyin üye listemize aktarayım. Ayrıca Palio severlere de kulübümüzün kapıları açıktır :)

1.Energetic, 1999 mk1 1.6 16V HL 103hp Kadife Kırmızı

2.multijet, Paliosever

3.nrglife, 2007 mk3 1.2 8V 60hp Active Çelik Gri

4.Palio, 2005 mk2 1.2 8V SL 60 hp Beyaz

5.ÖfKeLiKaLaBaLıK, Paliosever

6.ezelya, 2003 mk2 1.2 16V EL 80hp Çelik Gri

7.Baracuda, 1998 mk1 1.6 16V HL 103hp Kadife Kırmızı

8.SD7!, 2000 mk1 1.4 8V EL 71 hp Beyaz

9.jordan83, 2004 1.2 16V HL 80hp Speedgear Metalik Kırmızı

10.qzwxeci, 2001 1.2 8V EL 75 hp Gri

11.pokomon24, 1998 mk1 1.4 EL 71 hp Metalik Gri

12.DeLmIrA, 2004 mk2 1.2 8V SL 60hp Beyaz

13.mkkabaoglu, 2004 mk2 1.2 16V Speedgear Ege Mavisi

14.profax, 2007 mk3 Van 1.3 70hp Multijet Ateş Kırmızısı

15.asi_boyz, 1998 mk1 1.6 16V HL 103hp Metalik Yeşil

TEKNİK DANIŞMAN: Fdd24

Mk3 imzamız;

[center][image]http://img529.imageshack.us/img529/7166/palioavatarrq8.jpg[/image][/center] 
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25424071/tm.htm][b]DH FIAT PALIO KULÜBÜ [size=1]''mk3 driver''[/size][/link][/b][/center]

Görünümü;

Mk2 imzamız;

[center][image]https://store.donanimhaber.com/45/11/d9/4511d9c0171541145df13a6e1244ea0a.jpg[/image][/center]
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25424071/tm.htm][b]DH FIAT PALIO KULÜBÜ [size=1]''mk2 driver''[/size][/link][/b][/center]

Görünümü;

[/code]

Mk1 imzamız;

[center][image]https://store.donanimhaber.com/14/e5/00/14e500eef63e0aefa700e9f96f8f8b4e.jpg[/image][/center] 
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25424071/tm.htm][b]DH FIAT PALIO KULUBÜ [size=1]''mk1 driver''[/size][/b][/link][/center]

Görünümü;

Beğeneceğinizi umuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Energetic -- 23 Nisan 2016; 4:54:13 >
    gültepeli hakan bu mesajı paylaştı
  • Elimden geldiği kadar imza yapmaya çalıştım

Mk3 imzamız;

[center][image]http://img529.imageshack.us/img529/7166/palioavatarrq8.jpg[/image][/center] 
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25424071/tm.htm][b]DH FIAT PALIO KULÜBÜ[/link][/b][/center]

Görünümü;

Mk2 imzamız;

[center][image]https://store.donanimhaber.com/45/11/d9/4511d9c0171541145df13a6e1244ea0a.jpg[/image][/center]
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25424071/tm.htm][b]DH FIAT PALIO KULÜBÜ[/link][/b][/center]

Görünümü;

Mk1 imzamız;

[center][image]https://store.donanimhaber.com/14/e5/00/14e500eef63e0aefa700e9f96f8f8b4e.jpg[/image][/center] 
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25424071/tm.htm][b]DH FIAT PALIO KULUBÜ[/b][/link][/center]

Görünümü;

Beğeneceğinizi umuyorum
  • ilgilenenlere, Taner abinin paliosu satılık

İlan
  • quote:

Orjinalden alıntı: FiatClub

ilgilenenlere, Taner abinin paliosu satılık

İlan

Vaşşş desem kabalık etmiş olur muyum Harika birşeymiş gerçekten...
  • Evet hadi bakalım biraz işçilik..
    Polen Filtresini Nasıl Değiştiririz..?
    Bu küçük işlem aracınızın klima performansını önemli ölçüde artıracaktır.. İhmal etmeyip 6 ayda bir değiştirilmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.. Yaşadığınız yerin hava kirliğine bağlı olarak daha kısa veya daha uzun vadede değiştirebilirsiniz.. Filtreyi hemen hemen hertürlü yedek parçacıda bulabilirsiniz Pahalı bir parça olduğunu sanmıyorum İşlem birazcık el becerisi olan herkesin yapabileceği kadar basit.. Hemde servise işçilik ücreti vermemiş olursunuz
    Filtre aşağıdaki fotoğrafta okla işaret edilen yerde

Aşağıda görülen kutuyu tutan iki tane vida var uygun bir tornavida ile bunları söküyoruz, filtre kutunun içinde.. (Bazı modellerde vida verine bir kıskaç varmış daha kolay açılıyormuş)

Eski filtenin ne kadar kirlendiğini görüyorsunuz..

Ve yenisinin ne kadar temiz olduğunu..

Kolay gelsin..

Alıntıdır, kendim uygulamadım Bizim düldülün kliması yok Ama bir ara bende oraları söküp güzel bir temzilik yapıcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: vega 16

mrb arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum .arabam fiat deil ama birgün olabilir. palio weekend modelini çok beğeniyorum sanırım ithal geliyor bunlar 2003 sonrası. bunun haricinde bili bulamadım intenette sanırım az sayıda olan bir araç ancak 2 tane satılık ilan bulabildim. bilgisi olan arkadaşlar biraz palio weekend 2003 model iyi ve kötü yanlarını anlatırsa sevinirim.tşk

Kullanımı çok keyifli, rahat, geniş, konforlu bir aile arabası olarak biliyorum.. Hele 1.6 bulursanız tadından yenmez Kullanmış olan arkadaşlar vardı, onlar yorum yaparsa daha iyi olur sanırım.. Ben de sana teknik verilerini yazayım Umarım istediğin aracı bulursun

• @ vega 16,
    Bulabilirsen şu weekendlerden alsana.. Çok güzel görünüyor
    Şaka şaka Bunlar Türkiye'ye gelmedi. Brezilya üretimi.. Ama gelseydi benzer bir çok aracın tahtını sallardı..

• İyi geceler arkadaşlar..
    Bizim ufaklıktan ancak fırsat bulabildim ve küçük bir çalışmamı sizlerle paylaşmak istiyorum..
    Hava filtresi temizliği veya değişimi..Çok basit bir işlem belki bir çoğunuz biliyorsunuz ama bilmeyen bir kişiye dahi faydamız olursa ne mutlu..
    Bu işlem çok basit ancak hayati öneme haiz bir işlem.. Motor sonuçta benzin ve havayı karıştırıp yakarak güç üretiyor. Bütün havayı da bu filtreden geçirerek alıyor.. (Doğal olarak filtre olmazsa yanma odasına yabancı cisimle girebilir çok ciddi hasarlara yol açabilir..) Yani diğer bir deyişle motor bu filtre sayesinde nefes alıyor..
    Bunun önemini anlamanız için küçük bir örnek vereyim Toz toprak içinde kirli bir mendili burnunuza kapatıp nefes almaya çalışın.. Birde tertemiz bir mendili burnunuza kapatıp nefes almaya çalışın.. Aradaki fark motorunuzun performans farkıdır..
    Şimdi işleme geçelim.. (Fotolar yer kaplamasın diye küçük boyutta ekliyorum, üzerine tıklarsanız büyük boyutunu görebilirsiniz)

Filtre aşağıdaki fotoğrafta işaretli kutunun içinde..

İşaretli yerlerdeki klipsleri açıp üst kapağı çıkarıyoruz..

İşte hava filtresi karşımızda..

Kutunun içinde birikenleri görüyorsunuz değilmi.. 2 ay önce arabayı yeni aldığımda bakım yapılırken komple temizlenmişti..
    Kırmızı okla gösterilen civatayı sökerseniz ve mavi mavi okun işaret ettiği yerdeki dış hava giriş borusunu zorlamadan çekerseniz alt kutu da komple çıkar..
    Sökmeye üşenirseniz içinde birikenleri küçük bir el süpürgesiyle falan temizleyebilirsiniz..

Kırmızı okla işaretli yerlerden hava giriş borusunu da söküp temizleyebilirsiniz..

Hepsini temizleyip filtreyi de yenisi ile değiştirdikten sonra tekrar kapatıyoruz..
    Kutunun altında iki tane ayak var ve tam karşısında da oturacağı yerler.. (Kırmız ve mavi oklar) Tam karşı karşıya gelmesine dikkat edin.. Klipsleri de iyice kontrol edin..

Uzmanlar filtrenin 5000 km.de bir (bazıları 3000 km.de) değiştirilmesini tavsiye ediyor..
    Bence 1000 km de açıp temizleyin, 5000 de de değiştirin.. 5 dk.lık bir iş sonuçta..

5-10 YTL lik bir parça ama temiz olması çok ciddi bir ekonomi sağlar ve motorun güçten düşmesini önler.. Mendil örneğini unutmayın lütfen..
    Kolay gelsin..
    Saygılarımla..
  • Arkadaşlar, malum yaz ayları içindeyiz. Tatil için yolculuklar yapıyoruz. Bu konuda araçlarımızın gerekli güvenliğe sahip olmalı. İşte, uzun yola çıkmadan önce araçlarımızın nerelerini gözden geçirmemizi anlatan bir video;

http://www.uzmantv.com/uzun-yola-cikmadan-once-arabada-ne-tur-bakimlar-yapilmali
  • Arkadaşlar şuna bir bakar mısınız..? Bu nasıl bir şeydir yaa..?

Not: IBS Motorsport'tan alıntıdır.
    http://www.ibsmotorsport.com/Client/index.htm
  • Hoşbulduk.
    Bravo forumunada beklerizwww.fiatbravotr.com
  • Forumunuza da misafir olarak üye oldum.. İnşallah günün birinde Bravo sahibi olabilirsem asli üye oluruz artık..
    Bravo'lar çok beğendiğim araçlar.. Eski kasalarından "Bravo HGT" benim için olayın bittiği yerdir.. (Ona çok yakın bir araç -Tipo 2.0 16v Sedicivalvole- kullandım 1 yıl boyunca..)
    Olağan üstü verimli ve performanslı bir araçtır Modifiye edilmiş bir HGT ile Ferrari'yi tokatlayan abilerimiz vardı..
    Bu arada Yeni Bravo'da -bence- mükemmel bir araç.. Zaten konfor ve donanım açısından benim için ayrı bir yeri ve güzelliği olan Stilo platformunda geliştirilen bir araç olması beğenimin temel noktasıdır.. Günün birinde Palio'mu değiştirmeye karar verirsem Yeni Bravo ilk tercihim olacak..
    Sizin Bravo'nuz hangi model?
    Bu arada Palio'nuz da inanılmaz temiz duruyor.. 98 model ve 83binde.. Ne yaptınız, kırmızı halı üzerinde falan mı kullandınız bu aracı? Sakın dalga geçtiğimi falan düşünmeyin sıfır ayarında temiz görünüyor.. Aracınızı böyle kullandığınız için Bravo size
    Satacak olmanıza üzüldüm, müstakbel alıcısını da şimdiden kıskandım desem yeridir.. İlanınız falan varsa inceleyelim soran falan olursa tavsiye ederiz..
    Saygılarımla..

quote:

Orjinalden alıntı: Baracuda

Hoşbulduk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nrglife

Forumunuza da misafir olarak üye oldum.. İnşallah günün birinde Bravo sahibi olabilirsem asli üye oluruz artık..
    Bravo'lar çok beğendiğim araçlar.. Eski kasalarından "Bravo HGT" benim için olayın bittiği yerdir.. (Ona çok yakın bir araç -Tipo 2.0 16v Sedicivalvole- kullandım 1 yıl boyunca..)
    Olağan üstü verimli ve performanslı bir araçtır Modifiye edilmiş bir HGT ile Ferrari'yi tokatlayan abilerimiz vardı..
    Bu arada Yeni Bravo'da -bence- mükemmel bir araç.. Zaten konfor ve donanım açısından benim için ayrı bir yeri ve güzelliği olan Stilo platformunda geliştirilen bir araç olması beğenimin temel noktasıdır.. Günün birinde Palio'mu değiştirmeye karar verirsem Yeni Bravo ilk tercihim olacak..
    Sizin Bravo'nuz hangi model?
    Bu arada Palio'nuz da inanılmaz temiz duruyor.. 98 model ve 83binde.. Ne yaptınız, kırmızı halı üzerinde falan mı kullandınız bu aracı? Sakın dalga geçtiğimi falan düşünmeyin sıfır ayarında temiz görünüyor.. Aracınızı böyle kullandığınız için Bravo size
    Satacak olmanıza üzüldüm, müstakbel alıcısını da şimdiden kıskandım desem yeridir.. İlanınız falan varsa inceleyelim soran falan olursa tavsiye ederiz..
    Saygılarımla..

quote:

Orjinalden alıntı: Baracuda

Hoşbulduk.

İlginize teşekkür ederim güzel lütuflarınızada Paliom fazla binilmedi pederle ben kullandım ama az bindik.Şuan paliom 10 senin vermiş olduğu tavanda kelleşme başladı boya açılıyor(kuş pislikleri ile güneş =kel ) 2 arabanın vermiş olduğu rahatlıkla ve bu rahatlığın palioya göre azalması elden çıakrma olayı başladı aklımızda bravoya binince farklar epey var.Ve 10 sene oldu artık diyip yeni başlayan bu yolda gençlere arabayı satmayı düşünüyorum ilan şuan yok.Fiyatta kesin belli değil eylülden sonra satılacak kısmetse.
    Palionunda yeri başkadır ama.Pedere göre palio onun satmayadabilir.
    Gelelim Bravoya forumumuzda galeri var burada reklam yapmak istemiyorum kim olduğumu anlarsınız hemen orada aracımın fotoğrafları var görebiirsiniz
    Aracım 1.4 T-Jet Emotion + Stil Paket.
    Şimdilik bu kadar teşekkür ederim.Soruları yanıtlarım zaman zaman denk geldiğimde iyi geceler.
  • Sanırım isofix bağlantısı paliolarda yok. İsofix bağlantısı arkadaki emniyet kemerleri değil. Başka birşey sanırım.

Şu siteyi bir inceleyin derim.

http://www.wak-tt.com/mods/ISOFIX.htm
  • Evet onlar yok benim palio da. Teşekürler.
    isofix olmadan bağlanabilen bir bebek koltuğu yok heralde?
    quote:

Orjinalden alıntı: Energetic

Sanırım isofix bağlantısı paliolarda yok. İsofix bağlantısı arkadaki emniyet kemerleri değil. Başka birşey sanırım.

• Olmaz olur mu dostum.. Son 1-2 haftadır "Bebek Koltuğu" olayını yuttum resmen.. ve dün e-bebek.com'dan siparişimi verdim daha bu akşamüstü geldi bizim paşanın koltuğu.. (Bu arada bizim delikanlı daha 37 günlük.. Doğumdan itibaren hastaneden çıkarken bile bu koltukların kullanılması tavsiye ediliyor..)

Bu model (ve benzeri bir çok modelde) "3 Noktalı Emniyet Kemeri" (Araçların arka koltuğundaki standart emniyet kemeri) ile bağlanabiliyor.. Aynı zamanda "isafix baza" denilen bir aparat yardımıyla isofix bağlantılı araçlara (BMW, VW, Fiat Bravo ve Linea vs.vs.) da bağlanabiliyor..
    Marka olarak "Recaro" tavsiye ederim Adamların 1906'dan beri tek işi "Koltuk" yapmak.. Bildiğim kadarıyla çarpışma testlerinde falan Recaro kullanıyorlar..

Şu marka ve modellere koltuk yapıyorlar..
    Aston Martin DB9
    Aston Martin V12 Vanquish
    Aston Martin V8 Vantage
    Audi RS6
    Audi R8
    Audi RS4 (Saloon + Avant)
    Audi RS4 Cabriolet
    Audi S3
    Audi TT
    Audi Accessories
    BMW Mini
    BMW Accessories
    Chevrolet Cobalt SS
    Ferrari 599 GTB Fiorano
    Ford Focus ST
    Honda Accord Type-R
    Honda Integra Type-R
    Honda NSX Type-R
    Honda Odyssey
    Lamborghini Gallardo
    Landrover Defender SVX
    Mercedes CLK 63 Black Series
    Mitsubishi Evo IX
    Mitsubishi Lancer Wagon
    Mitsubishi ek-Sports RS
    Opel Astra OPC
    Opel Corsa OPC
    Opel Meriva OPC
    Opel Vectra OPC/Opel Caravan OPC
    Opel Zafira OPC
    Porsche 911 GT3 (997)
    Porsche Carrera GT
    Renault Clio „Renault Sport“
    Renault Megan RS F1 Team 126
    Saturn Ion Redline
    Suzuki Kei-Works
    Suzuki Lapin
    VW Golf V GTI
    VW Golf V R32

Kaliteyi siz düşünün artık
    Bana da Stilo Forever'dan bir arkadaşım tavsiye etmişti..
    Sormak istediğin herhangi birşey olursa elimden geldiğince açıklarım..

quote:

Orjinalden alıntı: ezelya

Evet onlar yok benim palio da. Teşekürler.
    isofix olmadan bağlanabilen bir bebek koltuğu yok heralde?
    quote:

Orjinalden alıntı: Energetic

Sanırım isofix bağlantısı paliolarda yok. İsofix bağlantısı arkadaki emniyet kemerleri değil. Başka birşey sanırım.

• quote:

Orjinalden alıntı: fatihkus

Arkadaşlar merhaba, Birkaç gün önce 1,2 8v bir araca talip olmuş ve daha sonra bunların çekişinin çok kötü olduğu, yakıt masrafının da sıkıntı verdiğini söyledi forumlardaki pekçok arkadaş. palio da bu durum nasıldır 1,2 palio düşünsem bütçem 2002-2003 almaya ancak izin veriyor nispeten diğerlerine göre ucuz oldukları için düşünebilir miyim. 8v veya 16v paliolarda çok farkeder mi. Teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler, hürmetler...

Mrb arkadaşım öncelikle hoşgeldin..
    Bende birkaç aydır Palio 1.2 8v kullanıyorum, gayet memnunum.. İlk sayfada yorumlarımı bulabilirsin.. (Tekrar ederek kalabalık yapmayalım değil mi?)
    Ayrıca eski kulubümüzde de yorumlarımı yazmıştım (http://forum.donanimhaber.com/m_13345978/mpage_9/tm.htm) oraya da bakabilirsin..

Sonuç olarak bu arbayla drag falan yapmayı düşünmüyorsan yeterli olacaktır..

*** Yakıt konusunda en talihsiz model (bildiğim kadarıyla) tek nokta enjeksiyonlu 1.4 motorlar.. Onlardan uzak dur, 1.2 yi de zorlamazsan yakıtı sorun çıkarmaz emin ol:)
  • Arkadaşlar mk3'ü olanlar için Ses Sistemiyle ilgili bulduğum bir şeyi paylaşmak istiyorum.. (Belki çok basit bir şey ama ben yeni keşfettim, benim gibi bilmeyenlere bir faydamız olsun) mk1 ve mk2 de böyle bir şey var mı bilmiyorum Ama mk1-mk2 sahibi arkadaşlar da denerse biz de öğreniriz

Şimdi cihazı açtıktan sonra aynı anda 1 ve 6 ya basıyoruz.. Bakın neler çıkıyor

Sağ tuşa basınca (Next- Cd'de bir sonraki parçaya geçen tuş) diğer veriler çıkyor..

Buradaki "Seri No" sizce üretim seri numarası mıdır Yoksa şu çalınmaya karşı kullanılan "kod" mu? (Ne olur ne olmaz diye numarayı kapattım ben)

Üretim Tarihi..

Ve son olarak bizim cihazlar "Pioneer" Marka mı?

• Evet çalışmaya devam..

Yine bilmeyen arkadaşlar için küçük bir detay.. Aşağıdaki fotoğrafta kırmızı okla işaretli tuşa "kısa" basınca ses ayarlarını yapabiliyoruz..
    "Uzun" basınca ise (2 sn kadar) bizim Pioneer'ın "Equalizer" ayarlarını görebilirsiniz.. "Rock" "Pop" "Classic" gibi hazır modların yanında bir tane de "Customer" kullanıcı ayarlı mod var.. Burada da ses tuşu ve sağ-sol tuşları kullanarak 5 bant equalizerı istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz..

• Arkadaşlar, beni de ekleyin grubunuza.Bende de eş durumundan 2000 Model Fıstık yeşili Palio 1.4 El var. Araç 77000 de ve Lpg'li. Eş durumumdan dememim sebebi eşim evlenmeden önce krediyle almış, evlenince doğal olarak ikimizin oldu.
    Aracımdan memnunum ama şuan sorunları var.
    İlk soru yaklaşık 15 gün önce geceleyin Bursa-İzmir yolunda seyredeken sol şeritten aniden önüme bir köpeğin çıkması benimde ona çarpmam sonucu ön tampanun kırılması (şükür kopmadı,alttan bağladım öyle duruyo), sol sis farı ile sol iç çamurluğun ve orda konuşlandırılmış olan kornanın kırılması oldu. Sis farını söktüm zaten , tampon kırık durmuyordu, daha korna almadım, çift korna var ama teki kırılmış, tek korna biryerden bulmaya çalışacam artık hep çift satıyolar çifti 20 ytl)
    Bundan başka araç benzinde sorunsuz çalışırken lpg de aşırı titreme yapıyor, gaz yemiyor ve düşük devirde gaza yüklenirsem patlama yapıyor. paaatt diye bir ses çıkarıyor anlayacağınız. Bunun sebebi herhalde bujide olsa gerek, geçen gün buji kablolarını çıkardım, birinin zaten altı hep oksit olmuş, buji ve buj, kablolarını haftasonu değiştirip gazda patlama ve devirsizlik sorununun başka bir sebebi olarakta düşündüğüm gaz ayarını yaptıracam.Bu konularda tavsiyeleriniz nedir acaba,www.teampalio.com u devamlı takipo ederim ama 1.4 paliolara hangi bujiyi tavsiye ediyolar bulamadım, aracın üzerinde galiba orjinal ngk bujileri var.
    İlginiz için şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.