- x
## Kaliteli ÜTÜ Önerileri ##
895 Cevap195539 Görüntüleme15 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: geluzmanım,
0 kayıtlı üye, pek çok misafir, 1 mobil kullanıcı
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3990 Mesaj
6 Ağustos 2008; 21:57:12 

200 Ytl yi geçmeyecek kaliteli ütü önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler..

Edit: Başlık düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egé -- 19 Ocak 2009; 14:50:15 >

1689 Mesaj
6 Ağustos 2008; 22:14:23 

Ege bey iyi akşamlar. Ben Philips kullanıyorum gayet memnunum. Braun da gayet güzel, ancak fiyatları özelliklerine biraz yüksek. Beğendiğim birkaç modeli ekliyorum:
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17263&productid=evphpgc4330
http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?CategoryId=17263&productId=evphgc4620i
Braun:
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17521&productid=evbraunsi18720
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17521&productid=evbraunsi18890

Bunların dışında bir de aşağıdaki modeli de öneririm. İçerisinde buhar jenaratörü var daha yüksek buhar performansı için. Aynısının Siemens marka olanından Candoğan kardeşimde var, gayet memnun:
http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pTopCategoryId=3000&pCategoryId=3090&pSubCategoryId=3090&pBrandId=46013&pInstanceId=200088

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afacan! -- 6 Ağustos 2008; 22:13:00 >

38 Mesaj
6 Ağustos 2008; 22:26:09 

Braun freestyle..

6 yıldır kullanıyorum, o zaman 45 ytl ye almıştım, şimdi sanırım 150-170 civarında fiyatları. Hiçbir sorunla karşılaşmadım, hiç servise filan gitmedi. Sapasağlam, buhar fonksiyonu çok güzel çalışıyor, üstelik çeşme suyu kullanıyorum.

Şiddetle tavsiye ederim.

3990 Mesaj
6 Ağustos 2008; 22:57:28 

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Ege bey iyi akşamlar. Ben Philips kullanıyorum gayet memnunum. Braun da gayet güzel, ancak fiyatları özelliklerine biraz yüksek. Beğendiğim birkaç modeli ekliyorum:
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17263&productid=evphpgc4330
http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?CategoryId=17263&productId=evphgc4620i

Bende daha çok philips üstünde duruyorum. 4330 dan çok 4420 modeli alınırmı acaba diye düşünmüştüm. 4420 ile 4620 arasında 15-20 Ytl gibi bir fark var. Bu 4620 de 20 Ytl yi hakedecek bir fark var mı. 4420 modeli 167 Ytl, 4620 modeli 185 Ytl ye alınabiliyor. Sizce hangisi.. Teşekkürler..

1689 Mesaj
6 Ağustos 2008; 23:25:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

Bende daha çok philips üstünde duruyorum. 4330 dan çok 4420 modeli alınırmı acaba diye düşünmüştüm. 4420 ile 4620 arasında 15-20 Ytl gibi bir fark var. Bu 4620 de 20 Ytl yi hakedecek bir fark var mı. 4420 modeli 167 Ytl, 4620 modeli 185 Ytl ye alınabiliyor. Sizce hangisi.. Teşekkürler..

4420 modeli dakikada 100gr buhar üretirken, 4620 modeli dakikada 150gr buhar üretiyor. Ve yeni çıkan bir ürün. Aradaki en büyük farklar bunlar. Bir de 4420 modeli biraz ağır. Ancak 4620 modeli resimlerden göründüğü kadarıyla hafif duruyor. Bu da ütü yaparken elin yorulmaması açısından önemli diye düşünüyorum. İyi akşamlar.

6572 Mesaj
7 Ağustos 2008; 0:07:34 

Philips gc 4430 kullanıyoruz çok güzel bir ütü tavsiye ederim.

14 Mesaj
7 Ağustos 2008; 1:10:27 

6 yılda 2 utu degiştirdim ikisi de philips idi. ikincisini bırcok para vererek almıştım. hıc yoktan bozuldu. arızasını bile bulamadılar. philipsin utusunu hıc tavsıye etmiyorum.
tanıdıgım bir terzi utude en iyi markanın braun oldugunu soyledi ancak ben hıc kullanmadım.
şimdi ise sinbonun 25 tl lik utusunu kullanıyorum. ısıtması gayet iyi ancak buhar konusunda cok zayıf. daha yeni oldu kullanalı. ama uzun donemde ne olur bilemiyorum. 200 tl lik utuyu alıp 2 senede cope atmaktansa 25 tl yi 1 senede cope atmak (tabii bozulursa..) bana daha mantıklı geldigi ıcın ucuz utu tercih ettim.

313 Mesaj
9 Ağustos 2008; 18:22:53 

Merhaba,
İki yıldır Philips'in GC 4218 modelini kullanıyoruz.Çok memnunuz.Tavsiye edebileceğim bir ürün.89 YTL'ye (BİM'den) almıştık fakat 125 lira'ya da satıldığını gördüm.

3990 Mesaj
10 Ağustos 2008; 23:44:49 

1.Philips GC 4620 Azur 2.400W
2.Braun SI 18890 2.400W
3.Tefal Program 8 500 2.400W

Arkadaşlar yukarıdaki 3 ütüden nedenleri ile birlikte hangisini tavsiye edersiniz. Ayrıca bilen arkadaşlardan bu makinaların taban özellikleri ile ilgili bilgi rica ediyorum. Philips de SteamGlide taban, Braun da safir taban, Tefal de Ultragliss Turbo taban tanımlamaları var. Bunların birbirine üstünlükleri var mı.. hangi alaşımdan imal edilmişler, porselen, paslanmaz çelik v.b gibi..
Philips deki SteamGlide taban için porselendir, düşerse kırılabilir gibi söylentiler duyduk, bu ne derece doğrudur..

Braun ve Tefal de kireç kartuşları var ve bunların ortalama 2 haftada bir sirkeli suya yatırılarak temizlenmesi gerekiyor. Belki de belli bir süre sonra bu kartuşların değişmesi gerekecek. Philips de ise böyle bir kartuş yok, kendi kendini temizleme ve oluşmaya başlayan kireçlenmeyi dışarı atma sistemi var. Bu özelliklerin birbirine üstünlükleri var mıdır.. Teşekkürler..

1689 Mesaj
11 Ağustos 2008; 1:07:31 

Bu 3 ürün arasında buhar performansı olarak Philips birinci. Taban olarak eskiden çizilmeyen, yapışmayan Careeza taban kullanıyorlardı, sanırım yeni değişmiş, StreamGlide olmuş. Ben yeni tabanlı cihazı hiç incelemedim ama, bizdeki Careeza taban çok güzel kayıp gidiyor çamaşırın üzerinde. Braun'un bu modeli de güzel ancak ben tabanlarını pek beğenmemiştim. Alüminyum gibi bir maddeden yapılmış. Sanki kolay kaymayacakmış gibi duruyor. Tefal'i ise ütüde önermiyorum. Halam kısa zamanda iki tane ütü eskitti Tefal marka. Hepsiburada.com'daki yorumlara baktım biraz, kablosunun kısalığından, ütünün içindeki su deposunun gözükmediğinden,(ki suyun bittiğini anlamak açısından önemli bir ayrıntı), ağırlığından, ve kutunun içinden su kabı çıkmamasından şikayet edilmiş.
Kartuşların ise dediğiniz gibi bir süre sonra değişmesi gerekecek. Bunu tekrar bulup almak zor olabilir bence. Hem ekstradan masraf bana kalırsa.(ucuz olacağını sanmıyorum) Biz ütüde damacana suyu kullanıyoruz bir problem olmadı. Ütünün üzerinde ufak bir düğme var, bastığınız zaman içerisindeki kireci suyla beraber dışarı atıyor. Bu nedenle ben olsam ilk tercihimi Philips'ten yana kullanırdım. Onun taban sistemini beğenmezseniz Braun da olabilir ancak Tefal'i tavsiye etmiyorum. İyi geceler.

3990 Mesaj
11 Ağustos 2008; 1:27:31 

afacan,

İlgine çok teşekkür ediyorum. Sizdeki philips ütüyü kullanırken bazı kıyafetler için ütü bezi kullanmak gerekiyormu. Braun da ikinci taban kumaşlarda parlamayı engellemek için ütü bezi gerektirmez gibi ifadeler var. Bunları okuyunca philips te ütü bezi gerekiyor mu acaba diye düşünmeden edemedim.. Aslında 4620 almak istiyorum ama braun daki bu ifadelerden dolayı net değilim..

Ayrıca philips teki kendi kendine kiraç temizleme sistemi size göre etkin ve yeterli oluyor mu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege45 -- 11 Ağustos 2008; 1:26:53 >

1689 Mesaj
11 Ağustos 2008; 1:38:43 

Ege bey, şimdi anneme sordum:) Şu ana kadar hiç ütü bezi kullanmamış. Sadece hassas giysiler için ısı ayarını minimuma getirmiş, bunun dışında hep max. ayarda kullanmış. Ütü bezi parlama yapmaya müsait naylon karışımlı kumaşlarda falan kullanılıyormuş. Bu Braun'daki ek tabanın amacı ısıyı olabildiğince azaltmak. Zaten ütüyü min. ayarına aldığınızda ısı düşmüş oluyor. Belki çok çok hassas kumaşlarda ütü bezi kullanmanız gerekebilir, ama bu da binde bir olur diye düşünüyorum.

3990 Mesaj
11 Ağustos 2008; 1:49:00 

Bu saatte annenizi uyandırıpda sormamışsınızdır umarım..
Şaka bir yana; ütüyü min. ayarına aldığınızda ısı düşmüş oluyor, bu tabii ki doğru ama bu ayarda buhar çıkışı yine oluyormu veya yeterli oluyormu.. Buhar çıkışının yeterli olabilmesi için yüksek derecelerde olması gerekmiyormu.. Eğer gerekmiyorsa ve min. da ikende yeterli buharı veriyorsa tercihim philips olacak.. Teşekkürler size ve annenize..

Şöyle de bir sorum vardı..
Ayrıca philips teki kendi kendine kiraç temizleme sistemi size göre etkin ve yeterli oluyor mu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege45 -- 11 Ağustos 2008; 1:49:51 >

1689 Mesaj
11 Ağustos 2008; 2:04:22 

Yok uyandırmadım merak etmeyin Yukarıdaki mesajımda yazmıyı unutmuşum, bizim ütüde ısı ayarı gibi 4 kademeden oluşan buhar ayarı da var. İsterseniz 0'a getirip buharsız ütü gibi olarak da kullanabiliyorsunuz.
Sanırım bu sistem tabandaki ısıdan biraz daha farklı çalışıyor. Aksi takdirde mantık olarak min. ayarında çok az buharla çalışması gerekirdi. Kireç temizleme sistemine gelince, bu işlemi her ütü yaptıktan sonra yapmak önemli. O zaman ütünüzde hiçbirşey olmuyor. Yalnızca her kullanımdan sonra içindeki suyu boşaltmaya dikkat edin. Bizim ütünün su tankı şeffaf, görünürde en ufak bir beyazlaşma yok. Sadece her kullanımdan sonra içindeki suyu boşaltın, bir de damacana suyu kullanın yeterlidir. İyi geceler.

212 Mesaj
11 Ağustos 2008; 13:57:40 

KİMSE TEFAL ÖNERMİYOR GALİBA

aml

3764 Mesaj
11 Ağustos 2008; 22:27:13 

quote:

Orjinalden alıntı: ALATBEY
KİMSE TEFAL ÖNERMİYOR GALİBA

Ben öneriyorum. Şu ana kadar Bosch, Philips ve Tefal kullandım. Philips iyi kırışık açmıyordu, zeminini beğenmemiştim, ayrıca yeteri kadar ağır değildi. Bosch'u beğenmiştim, favorimdi, ta ki Tefal'i kullanana kadar. Genel olarak Fransız mallarına ve Fransızlara olan gıcıklığıma rağmen Tefal diyorum.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

3990 Mesaj
11 Ağustos 2008; 22:58:34 

quote:

Orjinalden alıntı: hesheit
Ben öneriyorum. Şu ana kadar Bosch, Philips ve Tefal kullandım. Philips iyi kırışık açmıyordu, zeminini beğenmemiştim, ayrıca yeteri kadar ağır değildi. Bosch'u beğenmiştim, favorimdi, ta ki Tefal'i kullanana kadar. Genel olarak Fransız mallarına ve Fransızlara olan gıcıklığıma rağmen Tefal diyorum.

Beğenmediğiniz Philips in hangi modeliydi. Kullanmakta olduğunuz Tefal hangi model. Teşekkürler..

3764 Mesaj
11 Ağustos 2008; 23:05:40 

quote:

Beğenmediğiniz Philips in hangi modeliydi. Kullanmakta olduğunuz Tefal hangi model. Teşekkürler..

Philips'in iki ayrı modelini kullandım. Ama hiçbirinin modelini hatırlamıyorum. Kullandığım Tefal de şu an yakınımda değil. Özür.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

61 Mesaj
14 Ağustos 2008; 17:25:30 

Merhaba.
Bizede şu modeli önerdi Tefal bayii Aquaspeed Ultracord 260. Kampanya varmış fiyatı 219 ytl den 169.90 a düşmüş dikkatınızi çekerim kesinlikle 170 ytl değil:) 2 yıl garantili ve sigortalıymış. Sigorta ne oluyo diye sordum. Yani sigortalı işte dedi. Tabiki bende bi şey anlamadım. Evimdeki ütü kırışık açmamakta birebir. Ama markası maalesef aklımda değil eski model bir ütü zaten.
Tefali beğendim ikili anti-kireç sistemi, kendi kendini temizleme gibi özellikleri var ama afacan tavsiye etmemiş gerçi tavsiye etmediği bu model değil ama afacan philips diyorsa düşünmek lazım.
Aşağıdaki linke tıklayıp inceleyin isterseniz. afacan yorumlarını bekliyorum.
İyi günler.

http://www.hepsiburada....53&productId=evtefaq260

Kendinde olmamanın zor olduğunu biliyorum. Ama kendinde olmak da o kadar kolay değil.

1689 Mesaj
14 Ağustos 2008; 19:22:11 

Merhaba, Tefal'in bana sadece adı var gibi geliyor nedense. Bu güne kadar rondosu hariç diğer ürünlerinden kullanıp da çok memnun kalan kimseyi pek görmedim. Bu nedenle küçük ev aletlerinde (ütü dahil) Philips ve Braun'u daha çok beğeniyorum. Ütüde ise Philips'i daha iyi buluyorum. Annem son derece memnun. Ki bizdeki model öyle pahalı bir model değil, giriş seviyesindeki bir ürünü. Bu modelde dediğiniz gibi kartuş bulunmuyor, kendi kendini temizleme sisteminden bahsedilmiş. Sanırım Phlilps'tekine benzer bir sistem var. Ama ben genel olarak çok memnun kalan duymadığım için Tefal'i önermiyorum. Mesela onun yerine 20 ytl daha pahalı olan aşağıdaki ürünü inceleyebilirsiniz:
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17263&productid=evphgc4420

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Ağustos 2008; 11:41:19 

philips gc 4420
otomatik kapanma özellikli

philipsin ütüleri düşmeye karşı dirençde uluslarası standartların üzerindedir

61 Mesaj
15 Ağustos 2008; 12:17:24 

quote:

Merhaba, Tefal'in bana sadece adı var gibi geliyor nedense. Bu güne kadar rondosu hariç diğer ürünlerinden kullanıp da çok memnun kalan kimseyi pek görmedim. Bu nedenle küçük ev aletlerinde (ütü dahil) Philips ve Braun'u daha çok beğeniyorum. Ütüde ise Philips'i daha iyi buluyorum. Annem son derece memnun. Ki bizdeki model öyle pahalı bir model değil, giriş seviyesindeki bir ürünü. Bu modelde dediğiniz gibi kartuş bulunmuyor, kendi kendini temizleme sisteminden bahsedilmiş. Sanırım Phlilps'tekine benzer bir sistem var. Ama ben genel olarak çok memnun kalan duymadığım için Tefal'i önermiyorum. Mesela onun yerine 20 ytl daha pahalı olan aşağıdaki ürünü inceleyebilirsiniz:
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17263&productid=evphgc4420

http://www.hepsiburada....22&productid=evphgc4420
Evet afacan tavsiye etiğin ütünün özellikleri gayet güzel mesela;Ütü bırakıldığında devreye giren elektronik kapanma sistemi ve musluk suyu kullanılabilmesi.
Alıcağımız ürünler iyisi olsun 20-30 lira farklı olsun,ayda bir teknik servisle uğraşmaktan iyidir.
İyi günler.

Kendinde olmamanın zor olduğunu biliyorum. Ama kendinde olmak da o kadar kolay değil.

3764 Mesaj
15 Ağustos 2008; 15:09:07 

Tefal ve SEB grubu ürünlerdeki sigorta hırsızlığa, düşüp kırılmaya, yüksek voltajdan ötürü yanmaya vs'ye karşı. Garantiye ek bir şey.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

61 Mesaj
15 Ağustos 2008; 16:15:03 

quote:

Tefal ve SEB grubu ürünlerdeki sigorta hırsızlığa, düşüp kırılmaya, yüksek voltajdan ötürü yanmaya vs'ye karşı. Garantiye ek bir şey.

Merhaba.
Doğrumu anladım diye bir örnek vermek istiyorum.
Evime hırsız girdi ütümü çaldı bunun karşılığında Tefal bana yeni bir ütü mü veriyor?

1689 Mesaj
15 Ağustos 2008; 16:45:20 

quote:

Orjinalden alıntı: hatıra

Evet afacan tavsiye etiğin ütünün özellikleri gayet güzel mesela;Ütü bırakıldığında devreye giren elektronik kapanma sistemi ve musluk suyu kullanılabilmesi.
Alıcağımız ürünler iyisi olsun 20-30 lira farklı olsun,ayda bir teknik servisle uğraşmaktan iyidir.
İyi günler.

Tabii ki. Ne kadar iyisini alırsak bize o kadar dayanıklılık ve kalite olarak geri dönüyor. Ancak her ne kadar özelliklerinde ''musluk suyuyla kullanılabilir'' yazsa da, ütünün uzun ömürlülüğü açısından kireçsiz su kullanmakta yarar var. Üstteki sorunuzun cevabını da vereyim; dediğiniz gibi ütünüz çalınınca sigorta kapsamına giriyor ve size yenisini yolluyorlar.

61 Mesaj
16 Ağustos 2008; 9:56:01 

quote:

Tabii ki. Ne kadar iyisini alırsak bize o kadar dayanıklılık ve kalite olarak geri dönüyor. Ancak her ne kadar özelliklerinde ''musluk suyuyla kullanılabilir'' yazsa da, ütünün uzun ömürlülüğü açısından kireçsiz su kullanmakta yarar var. Üstteki sorunuzun cevabını da vereyim; dediğiniz gibi ütünüz çalınınca sigorta kapsamına giriyor ve size yenisini yolluyorlar.

Bütün paylaşımların için bir kez daha teşekkürler afacan.

3764 Mesaj
17 Ağustos 2008; 12:29:33 

quote:

Merhaba.
Doğrumu anladım diye bir örnek vermek istiyorum.
Evime hırsız girdi ütümü çaldı bunun karşılığında Tefal bana yeni bir ütü mü veriyor?

Sigorta şartlarında şunlar yazıyor:

Bu sigorta bozulmalar/sıvı temas sonucu bozulmalar, kırılma, çarpma ve düşmeler, gasp ve çalınmalar, kullanım hataları (istisnalar hariç), kavrulma, elektrik hasarlarını (kısa devre, yüksek voltaj ve endüksiyon akımının etkilerinden) teminat altına almaktadır.

Buna göre sorunun cevabı evet.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

1184 Mesaj
17 Ağustos 2008; 15:57:06 

Arkadaslar kazanli utulerden kullanan yok mu ? Acikcasi metroda bu hafta kenwoodun bir modeli var satista ve fiyati 104 ytl gibi iyi bir fiyata. Ben utu alacaklarin bakmasini oneririm.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

61 Mesaj
18 Ağustos 2008; 10:46:20 

quote:

Sigorta şartlarında şunlar yazıyor:

Bu sigorta bozulmalar/sıvı temas sonucu bozulmalar, kırılma, çarpma ve düşmeler, gasp ve çalınmalar, kullanım hataları (istisnalar hariç), kavrulma, elektrik hasarlarını (kısa devre, yüksek voltaj ve endüksiyon akımının etkilerinden) teminat altına almaktadır.

Buna göre sorunun cevabı evet.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

12054 Mesaj
19 Ağustos 2008; 3:48:36 

Ütü'de bence en iyisi Braun. 50gr sabit, 120gr şok buhar veren ek tabanlı modelleri var, harika.
Ama bütçeniz yetmiyorsa ardından Philips geliyor. Tefal'i önermiyorum. Biz de bu sene Siemens'in entegre buhar istasyonlu ütüsünü aldık, bir de amcamlara aldırdım. Yengem memnun ama anneme beğendiremedim, buhar performansı çok iyi içinde buhar motoru var.

61 Mesaj
19 Ağustos 2008; 10:59:25 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Ütü'de bence en iyisi Braun. 50gr sabit, 120gr şok buhar veren ek tabanlı modelleri var, harika.
Ama bütçeniz yetmiyorsa ardından Philips geliyor. Tefal'i önermiyorum. Biz de bu sene Siemens'in entegre buhar istasyonlu ütüsünü aldık, bir de amcamlara aldırdım. Yengem memnun ama anneme beğendiremedim, buhar performansı çok iyi içinde buhar motoru var.

Hoşgeldin candogan62.
Braun un sonrada Philips in beğendiğin modellerinden linkler verebili misin bize?
Şimdiden teşekkürleer.

12054 Mesaj
19 Ağustos 2008; 11:37:37 

quote:

Hoşgeldin candogan62.
Braun un sonrada Philips in beğendiğin modellerinden linkler verebili misin bize?
Şimdiden teşekkürleer.

Bahsettiğim Braun budur:
http://www.hepsiburada....roductid=evbraunsi18890

Philips'te ise bence bu modeller güzel, özellikle ilk linkteki ütünün buhar performansı oldukça yüksek
http://www.hepsiburada....ctid=evphgc4620i#tablnk
http://www.hepsiburada....22&productid=evphgc4430

Daha da pahalıları var ama sonuçta cihaz bir ütü olduğundan fazlasını vermeyi gereksiz buluyorum. Biz Siemens'e yanılmıyorsam 160YTL vermiştik, o zaman Braun daha da pahalıydı şimdiki fiyat olsa Braun'u tercih ederdim, bence yukarıdaki modelini mutlaka değerlendirin.

10 Mesaj
19 Ağustos 2008; 12:41:40 

Benimde tavsiyem Tefal olabilir philips ütüler iyi ancak Tefal bunları geçer.Kullandığımız markaya göre değişiyor memnuniyetimiz ama Tefal 1 adım önde bence ;)

http://www.bolbolal.com/pinfo.asp?pid=15397
http://www.bolbolal.com/pinfo.asp?pid=15426

Bir Erkeğin Bilmesi Gereken Herşey !!!!
https://www.offbe.com

3764 Mesaj
21 Ağustos 2008; 8:41:03 

Tefal ütülerin tabanlarını inceleyin farkı göreceksiniz.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

3990 Mesaj
25 Ağustos 2008; 1:40:23 

quote:

Tefal ütülerin tabanlarını inceleyin farkı göreceksiniz.

Tefal ütülerin buhar çıkış güçleri kendi sitesinde dahi yazmıyor. Philips ve Braun da ise bu değerleri her yerde bulabiliyorsunuz. Böyle olunca ister istemez düşünüyorsunuz Tefal in çekindiği birşeymi var diye..

Arkadaşlar daha önce sormuştum ama net bir yanıt alamadım. Philips de SteamGlide taban dedikleri paslanmaz çelik mi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege45 -- 25 Ağustos 2008; 1:40:17 >

450 Mesaj
26 Ağustos 2008; 17:23:06 

1 sene once anneme Tefal Program 8 500 almıştım çok kullanışlı ben bile ütü yapabılıyorum rahat ama biraz agır diyor annem performansı güzel

12054 Mesaj
26 Ağustos 2008; 17:33:30 

quote:

Tefal ütülerin buhar çıkış güçleri kendi sitesinde dahi yazmıyor. Philips ve Braun da ise bu değerleri her yerde bulabiliyorsunuz. Böyle olunca ister istemez düşünüyorsunuz Tefal in çekindiği birşeymi var diye..

Arkadaşlar daha önce sormuştum ama net bir yanıt alamadım. Philips de SteamGlide taban dedikleri paslanmaz çelik mi..
Hepsiburada sitesinde ürün özelliklerinden tabanlara baktım ama steamglide diye belirtilmiş mi belirtilmemiş mi göremedim. Genel olarak bildiğim kadarıyla Philips'lerde seramik taban oluyor.

3764 Mesaj
28 Ağustos 2008; 8:39:56 

Bir mağazaya gidip inceleseniz? Bence siz de hangisi kaliteli hangisi değil göreceksiniz. Tefal'de iki tür taban var. Birincisi ucuz olan ütülerde. Onu tavsiye etmiyorum. Diğer taban ise şu grili ve beyaz halkalı olan. İşte bu tabanı tavsiye ediyorum. Buhar konusunu bilmiyorum çünkü buhar kullanmıyorum.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

5 Mesaj
29 Ağustos 2008; 16:24:07 

MERHABA,

BEN DE PHILIPSDE KARAR KILDIM ANCAK 4430MU 4630MU TAM KARAR VEREMEDİM
PHILIPS MAGAZASINDAKI BAYAN 4630U ONERMISTI AMA SIMDI ONERILERDE DE 4430 VE 4420YI GORUYORUM

FIKIRLERINIZI PAYLASIRSANIZ SEVINIRIM

781 Mesaj
30 Ağustos 2008; 3:00:01 

Ben 4440 modelini kullanıyorum. 44.. serisinin en üst modeli. Kesinlikle tavsiye ederim. Bekar olduğum için ütüyü kendim yapıyorum. Bence çok iyi bir ütü. Buharı oldukça fazla. 1 gömlekt bütün suyu bitiroyr yeniliyosun :) Ayrıca kırışık ve zor ütülenen kumaşları çok iyi açıyor. Köşeleri tefale göre daha sivri. Ben 7-8 aydır kullanıyorum fazlasıyla memnunum sana da tavsiye ederim...

Ayrıca ütüyü gömlek üzerinde unuttuğunda falan kendini kısa bi süre sonra otomatik olarak kapatıyor. Bence güzel bir özellik ütüyü evde açık unuttum diye düşünmeye gerek kalmıyor Ben bi kere unuttum geldiğimde kapalıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htlr -- 30 Ağustos 2008; 2:59:06 >

BeşiktAŞK

3990 Mesaj
1 Eylül 2008; 23:55:24 

Philips GC 4620 Azur Ionic Buharlı Ütü alındı. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Zamanla tecrübelerimizi burada paylaşmaya çalışacağım.. Selamlar...

Philips GC 4620 Azur Ionic Buharlı Ütü Genel Özellikleri:

SteamGlide taban
Ulaşılması zor bölgeler için Buhar Ucu
2400 W ile hızlı ısınma ve güçlü buhar
150 gr/dak buhar püskürtme
40 gr/dakikaya kadar kesintisiz buhar püskürtme
Dikey buhar sayesinde askıdaki kumaşlarda kırışıklıklar giderilir
Ergonomik yumuşak sap sayesinde sonsuza kadar sürecek ütü keyfi
Ütü bırakıldığında devreye giren elektronik kapanma sistemi
Damla durdurma sistemi, elbiselerinizi ütülerken leke oluşmasına engel olur
İki Kat Etkin Kireçlenme Sistemi, kireç oluşumunu önler
Ekstra uzun 3 metrelik kordon
350 ml su deposu
Kordonun kolayca saklanabilmesi için kordon bağlayıcı
Kumaşı eşit derecede nemlendiren hassas sprey
Düşme direnci konusunda uluslararası standartların üzerindedir
360 derecelik mil, ütü sırasında maksimum hareket özgürlüğü sağlar
Bu ütüde musluk suyu kullanılabilir
Zor kırışıklıklarda daha derine işleyen %50 daha küçük buhar parçacıkları

335 Mesaj
5 Eylül 2008; 23:29:58 

2 yıldır philips 4420 modelini kullanıyoruz, hepsiburadadan almıştık.

eşim de ben de çok memnunuz, hatta eşimden daha çok kullandığımı bile itiraf edebilirim.

76 Mesaj
6 Eylül 2008; 2:15:09 

Sürekli ütü yapan birisi olarak sana tavsiyem Tefal 8 300 olacaktır. Elimden Ütüsan Zass mı dersin Philips mi dersin bir çok ürün geçti fakat bukadar yeteneklisi, kısa sürede kırışıkları çözen kullanımı çok rahat bir ütü yok derim. Ürünün yanında 1 senelik kasko hediye ediliyor.

Unutmadan ürün Made in France

http://www.hepsiburada....roductid=evtef8300power

Şuan kampanya var kaçırma derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neco1907 -- 6 Eylül 2008; 2:13:48 >

3990 Mesaj
7 Eylül 2008; 0:55:29 

quote:

Orjinalden alıntı: neco1907

Sürekli ütü yapan birisi olarak sana tavsiyem Tefal 8 300 olacaktır. Elimden Ütüsan Zass mı dersin Philips mi dersin bir çok ürün geçti fakat bukadar yeteneklisi, kısa sürede kırışıkları çözen kullanımı çok rahat bir ütü yok derim. Ürünün yanında 1 senelik kasko hediye ediliyor.

Made in France ise ben almayayım.

304 Mesaj
7 Eylül 2008; 1:53:23 

bence braun dan şaşmayın veya ikinci sırada rownta

Mitsubishi
L300
TDintercooler

1490 Mesaj
7 Eylül 2008; 6:02:48 

ben bu konuda arçelik ütülerini öneririm.Hem kullanışlı hemde güvenli servis ağı her yerde var.tabi fiyatlarıda biraz tuzlu

16039 Mesaj
7 Eylül 2008; 11:23:09 

quote:

Orjinalden alıntı: neco1907

bende şuna kardeşime ütü bakıyorum

yakında düğünü var

öncelikle philips düşünüyorum

ezbere düşünüyorum çünkü daha önce hiç philips kullanmadık

bizim evde çok eskiden rowenta kullanılırdı ama son 10 senedir tefal kullanılıyor

ve şuna proexpress buhar kazanlısı var ev ahalisi güzl ütü olduğunu söylüyor

bu kadar olaydan sonra philipse düşünmemin sebebi tefal almaya karar verip tefal ütüsünü görmem oldu

ürün inanılmaz kalitesiz duruyor made in farnce yazıyor ama yazısı okunmayacak kadar silik plastik kalitesi bi okadsar kötü

heran dağılacakmış hissi ve tabanı çok garip

üstelik kullanıcıların çok ağır olmasından şikayetçi olması ki hakkaten çok heybetli duruyor

ayrıca philips kullanan tanıdıklarımında refaransı yüzünden en üst model olan 4640i alıcam

şuan 240 liraya bulunabiliyor

tefal 8-500 ü 190a bulabilmeme rağmen philips alıyorum açıkçası

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

76 Mesaj
7 Eylül 2008; 13:50:40 

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

bende şuna kardeşime ütü bakıyorum

yakında düğünü var

öncelikle philips düşünüyorum

ezbere düşünüyorum çünkü daha önce hiç philips kullanmadık

bizim evde çok eskiden rowenta kullanılırdı ama son 10 senedir tefal kullanılıyor

ve şuna proexpress buhar kazanlısı var ev ahalisi güzl ütü olduğunu söylüyor

bu kadar olaydan sonra philipse düşünmemin sebebi tefal almaya karar verip tefal ütüsünü görmem oldu

ürün inanılmaz kalitesiz duruyor made in farnce yazıyor ama yazısı okunmayacak kadar silik plastik kalitesi bi okadsar kötü

heran dağılacakmış hissi ve tabanı çok garip

üstelik kullanıcıların çok ağır olmasından şikayetçi olması ki hakkaten çok heybetli duruyor

ayrıca philips kullanan tanıdıklarımında refaransı yüzünden en üst model olan 4640i alıcam

şuan 240 liraya bulunabiliyor

tefal 8-500 ü 190a bulabilmeme rağmen philips alıyorum açıkçası

Tefal'in bir çok ürünü var bunların içinde alınabilecek ütü olarak 8 serisi olduğunu düşünüyorum. Birde b ahsettiğin gibi plastik kalitesi düşük bir ürün değil. Sanırım sen başka bir modelden bahsediyorsun. Tabanla ilgili çok memnun olacağınızı düşünüyorum. İstediğinizi ütüleyin en ufak bir parlama yaşamazsınız. Ayrıca buhar kombinasyonu çok seri bir ürün. Philips'e okadar para verceğine kaliteli bir Tefal'e para vermen daha iyi olacağını düşünüyorum. Benim tavsiyem Tefal... Son karar sizin..

16039 Mesaj
7 Eylül 2008; 17:14:36 

okuma yazmam var çok şükür

maltepe carrefourdaki tefal mağazasında gördüm ürünü

hatat satıcıya bu demo felan değil dimi diyede sordum

hayır gerçek ütü dedi adam bana

ama bukadar kötü bi görüntü olamaz açıkçası

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW

79 Mesaj
9 Eylül 2008; 8:56:24 

ben geçen hafta sanalmagaza.com'dan Philips GC 4430 aldım
178YTL'ye geldi Bonus'a üç taksit ile
kullanıyoruz, gayet memnunum
Ütü işinde bence Philips Azur serisinden şaşmamak lazım

41 Mesaj
9 Eylül 2008; 10:11:30 

Candoğan Bey bir ara da başka bir başlıkta BRAUN SI-18895 TEXSTYLE CONTROL ek tabanlı buharlı ütü modelini önermiştiniz. BRAUN SI-18895 TEXSTYLE CONTROL ve BRAUN SI-18890 TEXSTYLE CONTROL arasındaki fark nedir? Ben sitedeki bilgilerine baktım da bir fark göremedim. Braun'un sitesinde de tek fark rengi gibi gözüküyor :))) Biri gri digeri acık mavi imiş :)

Bir de Philipslerin buhar gücü daha yüksekken Braun'u önermenizin nedeni nedir?

Ben de ütü alacağım da bir türlü karar verebilmiş değilim :(

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

epsiburada sitesinde ürün özelliklerinden tabanlara baktım ama steamglide diye belirtilmiş mi belirtilmemiş mi göremedim. Genel olarak bildiğim kadarıyla Philips'lerde seramik taban oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CBeLL06 -- 9 Eylül 2008; 10:23:26 >

3990 Mesaj
9 Eylül 2008; 10:46:58 

quote:

Orjinalden alıntı: CBeLL06

Candoğan Bey bir ara da başka bir başlıkta BRAUN SI-18895 TEXSTYLE CONTROL ek tabanlı buharlı ütü modelini önermiştiniz. BRAUN SI-18895 TEXSTYLE CONTROL ve BRAUN SI-18890 TEXSTYLE CONTROL arasındaki fark nedir? Ben sitedeki bilgilerine baktım da bir fark göremedim. Braun'un sitesinde de tek fark rengi gibi gözüküyor :))) Biri gri digeri acık mavi imiş :)

Sadece 2 farkı var. Birisi dediğiniz gibi renk farkı diğeride 18895 de var olan " 3-yönlü otomatik kapanma " özelliği. Bu 18890 da yok. Ben bu modelleri çok inceledim. Braun da kartuş var ve bunu birkaç ütüde bir sirkeli suya yatırmanız gerekiyor. Kendi kendine temizleme özelliği yok. Bana bu biraz zul geldi açıkçası.
Philips 44xx ve 46xx modellerinde ise kartuşu sirkeye yatırma gibi bir olay yok kendi kendine temizleme özelliği var. Bir düğmeye basıyorsunuz kullananların söylediğine göre kendisi gerçekten temizliyor.

Ben 4620 modelini aldım, şimdilik çok memnunuz tavsiye ederim..

41 Mesaj
9 Eylül 2008; 10:56:16 

Teşekkür ederim, ben de Philips in o serisinden bir ütü alacagım sanırım. Ya bahsettiğiniz modeli ya da 4640i yi.O medeli de bir arkadasım almıs ama biraz tuzlu gibi, bakalım iki ütü arasındaki artıları eksileri inceleyip birini alacagım. Siz bakmış mıydınız peki 4640i ye hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CBeLL06 -- 9 Eylül 2008; 10:54:01 >

16039 Mesaj
9 Eylül 2008; 11:18:14 

bende 4640i düşünüyorum ve 240 liraya pratikevde var

daha uygun satan yer bulamadım

72 Mesaj
9 Eylül 2008; 11:37:49 

Koçtaş ta Kenwood marka ütü gördüm 39.90 fiyatı
aynı ürün hepsiburada da aynı fiyattan kampanyada
açıkçası bekar bi erkek olarak ayda bir yapacağım ( veya yakacağım ) bir cihaza yüzlerce ytl vermek istemem
siz ne dersiniz bu ürün için ?

3990 Mesaj
9 Eylül 2008; 11:49:09 

quote:

Orjinalden alıntı: CBeLL06

Teşekkür ederim, ben de Philips in o serisinden bir ütü alacagım sanırım. Ya bahsettiğiniz modeli ya da 4640i yi.O medeli de bir arkadasım almıs ama biraz tuzlu gibi, bakalım iki ütü arasındaki artıları eksileri inceleyip birini alacagım. Siz bakmış mıydınız peki 4640i ye hiç?

46xx serisi 4620 den başlıyor 4630, 4640 diye devam ediyor. Hepsinde 40 g/dk sürekli buhar, 150 g/dk şok buhar püskürtme özellikleri var. 4620 bu serinin en uygun fiyatlı olanı. 4630 dan eksiği sadece İyonik DeepSteam yani kumaşa daha derinlemesine nüfuz eden daha küçük buhar parçacıkları oluşturulması özelliğidir. 4640 da ise 4630 a göre fazladan sadece Isıya karşı korumalı kapak vardır ve çok anlamlı bir özellik değildir.
Sonuç 4620 diğerlerine göre uygun fiyatıyla oldukça iyi bir alternatif. En fazla 4630 düşünülebilir, 4640 a fazladan para vermeye değecek birşey yok.. Kolay gelsin..

41 Mesaj
9 Eylül 2008; 11:50:08 

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

bende 4640i düşünüyorum ve 240 liraya pratikevde var

daha uygun satan yer bulamadım

Ben philipsten aynı zamanda elektrikli süpürge, el blenderı ve belki de katı meyve sıkacagı alacagım için hepsini toplu olarak bir philips bayisine de sormayı düsünüyorum. Bakalım ne kadar diyecekler.

41 Mesaj
9 Eylül 2008; 11:52:42 

Çok teşekkür ederim bu bilgi için

quote:

Orjinalden alıntı: Egé

46xx serisi 4620 den başlıyor 4630, 4640 diye devam ediyor. Hepsinde 40 g/dk sürekli buhar, 150 g/dk şok buhar püskürtme özellikleri var. 4620 bu serinin en uygun fiyatlı olanı. 4630 dan eksiği sadece İyonik DeepSteam yani kumaşa daha derinlemesine nüfuz eden daha küçük buhar parçacıkları oluşturulması özelliğidir. 4640 da ise 4630 a göre fazladan sadece Isıya karşı korumalı kapak vardır ve çok anlamlı bir özellik değildir.
Sonuç 4620 diğerlerine göre uygun fiyatıyla oldukça iyi bir alternatif. En fazla 4630 düşünülebilir, 4640 a fazladan para vermeye değecek birşey yok.. Kolay gelsin..

16039 Mesaj
9 Eylül 2008; 13:52:58