Şimdi Ara

## Kaliteli ÜTÜ Önerileri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.198
Cevap
20
Favori
318.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süredir kullanıyoruz, çok memnunuz. Verdiğimiz paranın hakkını veriyor. Isı ayarı yok. Her kumaşa uygun. Yakma derdi yok.

http://www.philips.com.tr/c-p/GC9545_02/perfectcare-silence-akilli-cip-teknolojili-buhar-kazanli-uetue

Ben zamanında 900 TL verdim.
    Teknosada şuan 579 TL. Bence kaçırmayın

http://www.teknosa.com/urunler/120170344/philips-gc9545-kazanli-utu?utm_source=akakce.com&utm_medium=comparison&utm_campaign=standart&v=1.60.6

Bu seriden tamamen ticari olarak, yeni model çıkarıyorlar. Enson 9650 çıkarmışlar. Bendekinden çok bir farkı yok ve 400 TL daha pahalı. Gereksiz. 9545 fazlasıyla işinizi görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturcha -- 27 Eylül 2016; 17:28:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: naughtyozi

Bende bu ürünü beğendim..
    Siz hangisini aldınız ve memnunmusunuz ?

https://www.hepsiburada.com/philips-azur-pro-gc4889-30-3000w-buharli-utu-p-HBV000007BFFC?magaza=Hepsiburada

Alıntıları Göster
    Philips Azur Pro GC4889/30 3000W Buharlı Ütüyü kullanıyoruz gayet memnunuz. diğerine oranla buhar gücü daha iyi gibi... tavsiye ederim

• Ege bey iyi akşamlar. Ben Philips kullanıyorum gayet memnunum. Braun da gayet güzel, ancak fiyatları özelliklerine biraz yüksek. Beğendiğim birkaç modeli ekliyorum:
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17263&productid=evphpgc4330
    http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?CategoryId=17263&productId=evphgc4620i
    Braun:
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17521&productid=evbraunsi18720
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17521&productid=evbraunsi18890

Bunların dışında bir de aşağıdaki modeli de öneririm. İçerisinde buhar jenaratörü var daha yüksek buhar performansı için. Aynısının Siemens marka olanından Candoğan kardeşimde var, gayet memnun:
    http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pTopCategoryId=3000&pCategoryId=3090&pSubCategoryId=3090&pBrandId=46013&pInstanceId=200088

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 6 Ağustos 2008; 22:13:00 >

• Piyasada /02 ve /22 olarak iki model var. /22 modelinde su doldurma ağzı daha farklı ve şok buhar daha yüksek. Yanlış hatırlamıyorsam /02 modelinde 180gr şok buhar vardı, /22 modelinde 200gr şok buhar var.

200TL iyi fiyatmış. Bence Azur olduktan sonra modeller arasında kullanıcının farkedeceği bir özellik farkı yok. 5gr buhar farkını ben anlayamam şahsen, bir işime de yaramaz.

O yüzden Azur olması kafi diyerekten geçen sene 170 liraya GC4845 aldım, çok da memnunuz ailecek. Aman nazar değmesin

Bu arada ütüde kendi kendini temizleme fonksiyonu var. Su doldurup son derecede ısıtıyorsunuz. Sonra self clean tuşuna sık sık basarak lavabo üzerinde tutuyorsunuz. Depodaki suyun tamamını buhara çeviriyor, ütüdeki kireç ve pislikleri buharla atıyor. Ne kadar sık yaparsanız ütünün ömrü o kadar uzar. Zaten ütü ya kireçlenirse bozulur ya da yere düşürülürse.

• Merhaba Arkada?lar.. Ben philips gc 4410 aldym..www.tacirim.net sitesinden.. elime de sa?lykly bir ?ekilde geçti.. Fena bir ütü de?il çar?yda kaç yere sorduysam 200'lü fiyatlar dediler, tacirim.net i bir arkada?ym söyledi, 130 civaryna aldym ütüyü Sizlerde bakabilirsiniz

http://www.tacirim.net/elektronik/utuler/philips-gc4410-22-gc4410-22-2400-w-azur-buharli-utu.html#.VADjgfmSx1Y

Gelen ütünün resimlerini de sizler için payla?iim

Bu arada iki tane aldym

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arass55 -- 30 Ağustos 2014; 0:08:27 >

• Evet bu modeldi sanırım. Fiyatı da yükselmiş bazı yerlerde. Sizinki üst model evet daha kuvvetlidir. Pişman olacağınızı sanmam. Yıllarca götürür sizi = )
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonysparkov

quote:

Orijinalden alıntı: berke_han

Dostlar 2 ütüden hangisi sizce tercih edilmeli Philips GC4870/22 mi yoksa 4919/80 mi? Benim fikrim çok akıllı(!), otomatik ısı ayarı yapandan uzak durmak ama sizler ne düşünürsünüz?

4870/22 kesinlikle.

Teşekkürler. Bende öyle düşündüm ve hatunu da ikna edip n11'den 220 liraya sipariş ettim. Umarım hayırlı olur
  • merhaba arkadaşlar ütü almadan önce burada yorumları çok takip ettim o yüzden buraya deneyimlerimi yazmayı bi sorumluluk olarak hissediyorum. homend adventouch 1108 ütüyü aldım çok rahat5-6 defa servise gönderdim ilk gelen ütü çok güzel buhar çıkartıyordu ama kireç vardı içinde aradım geri gönderin dediler sonra gelen ütülerin hiçbiri ilki kadar buhar çıkışı yapamadı en son ütü hiç buhar çıkartamaz oldu tekrar yolladım bi problem yok deyip kireci temizleyip ger, yollamışlar ki artık hiç mi hiç buhar çıkmıyordu ben de aradım bu arada çağrı hizmetleri on numara haklarını yiyemem bu ütüye problem yok diyorsanız siz ütünüzü hiç tanımıyorsunuz demek ki dedim çünkü youtubedaki reklamda kameradan gözüküyor buharı. değişim yapılsın dedim ütü yok iade yapın diye bir servis notu geldi. en kısa zamanda iadesini de yapacağım ayrıca youtube a gerçek bir deneyim videosu da koyacağım bilginiz olsun kettle ından da çok memnun kalmadım

• Ütüde Tefal'den şaşmam
  • Arkadaşım gözlemlerim doğrultusunda firmalar artık 80 li 90 lı yıllarda olduğu gibi sağlam ürün yapmıyor. Eskiden ürünlerin tamiratıyla beraber 15 yıl 20 yıl kullanılıyordu. Örneğin buzdolabı çürüme bile tamirciye veriyordun, çürüyen yerlerini oksijen kaynak makinesi ile kesiyorlar ve yeni sac kaynatıp macunlayıp zımparasınıda yapıp astar boya üstüne boya yapıyorlardı. Şimdilerde 2000 li yıllardan bu yana buzdolabı 7 veya 8 yıl içinde çürümeye başlıyor ve firmanın kullanım ömrü ve yedek parça bulundurma süresi olan 10 yılda bilemedin 12 yılda çöp oluyor tamiratı yok... Diğerleride aynı beyaz eşya küçük elektrikli ev aletleri vs çaycılar, fön makinesi, tost makinesi, ütü vs. Ürünün garanti süresi ürünün kullanım ömrü kadar, at yenisini al mantığı malesef. Cümleten hayırlı cumalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 2 Eylül 2016; 13:50:57 >
  • umudumsun U kullanıcısına yanıt
    philips gc-4522
    philips gc-4880
  • Ben kullandım, yaklaşık 4 sene. Alt tabanı kırıldığı için servise verdim ve artık üretilmeyen model olduğu için 75 lira karşılığında başla bir modeli vermeyi teklif ettiler. Yani bozulursa telafisi yok. Onun dışında kötü değildi ama mükemmel de değildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heidipeter

Ben kullandım, yaklaşık 4 sene. Alt tabanı kırıldığı için servise verdim ve artık üretilmeyen model olduğu için 75 lira karşılığında başla bir modeli vermeyi teklif ettiler. Yani bozulursa telafisi yok. Onun dışında kötü değildi ama mükemmel de değildi.

Ev halkı aldırmadı sonrada kalmamıştı. Geçen hafta Bim markete çoktandır gitmiyorum deyip uğradım. İyiki uğramışım, 69.00 TL ye Vestel Nil buharlı ütü son kalmış özellikleride fena değildi, 1 yıl götürsün yeter Allah büyük deyip aldım. Polarlı kışlık pijama takımlarıda getirmişler, şansa bak takımlarından birer tane aldım onlarında bedenleri son kalan, defolu da değildi, Makinede yıkadık Çekmede yapmadı. Asıl bomba ütü Arnica violet su damlatıyordu, kireç cabası, almıyordu karışıklığı birde yeni ürünün 2 katı ağırlığında neredeyse ve 2600W birde. Eve geldim çaycı dan kaynamış dinlenmiş su kattım ütüye, fişi taktım 8,10 saniyede ateş gibi oldu ürünün tabanı,2400w maksimum, hafifte bir başladım ütüye,maşallahı var ütünün açmam demiyor, süvarinin gömleklerini arnica violet açmıyordu. Bu bana ısın demiyor. Şok buharı iyi devamlı buharda fena değil 1 damla su damlatmıyor evde ve seyahatte hafif güzel iş yapar ama pek uzun götürmez arıza yaptığı yada iş yapmadığı yerde atarım çöpe önümüzdeki maçlara bakarım. Birde Teb karta kullanımda 15 TL indirim vardı onuda kullanınca ütü geldi 54.00 tlye güzel bir alış veriş oldu.

• afanesavo A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam,
    Ben philips azur kullanıyorum mevcutta. Başlarda damlatma pek yoktu ama sonradan arttı. Sizin deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim.

Sanırım bu ütülerde sıcaklık ayarı yapılmıyor. Bundan dolayı şikayet gördüm, yeterince ısınmıyor istediğim gibi açmıyor her şeyi diye ya da buhar gücünü yetersiz bulanlar oluyor. Sizde durum nedir acaba?
  • Buhar kazanlı ütü tavsiye etmiyorum. İlk zamanlar güzel çalışıyor sonra buhar performansı düşüyor. Haftada bir ütü yapan biri değilseniz, uzun süre bekleyince buhar pompası bozuluyor bunların. İçinde su kalmayana kadar kullanmak gerekiyor onu da yapamıyorsunuz. Kazanı koyacak yer lazım hiç pratik gelmedi bize. Arkadaştan özenip almıştım garantisi bitince bozuldu 100TL masraf çıkardı eskiciye verdim gitti. Benim aldığımın markası delonghi idi. Hiç tavsiye etmem.
    Şimdi bir ütü lazım oldu normal klasik alıcam orta fiyatlı bir şey.
  • u_g_o_189 kullanıcısına yanıt
    tabi ki,

öncelikle beğenmediğim bir özelliğini yazayım,

eğer ütü sırasında şok buhar özelliğini çok sık kullanırsanız, giysilerin üzerinde ıslaklık/su damlaları oluşuyor. hatta çok çok sık kullanılırsa (ki böyle bir kullanımda buhar içinde kalırsınız sahne efekti gibi) ütü masasından yere bile damlayabilir. ancak bu gözlemlediğim kadarıyla önlenebilir bir şey. tamamen ütü yapan kişinin kullanım alışkanlığına bağlı.
    çünkü şimdiye kadar normal kullanımda(kendim ütü yaptığımda)/şok buhar özelliği çok sık kullanılmadan açılmayan ütülenmeyen ürün görmedim(%100 pamuk gömleklerim açılıyor).
    buhar gücü gayet iyi. hatta kendim kullanırken sürekli tasarruflu modu kullanıyorum (eco ve normal mod mevcut)

tabi bu durum yani çık sık şok buhar kullanımında su damlatması diğer marka/modellerde ne durumda bunu bilmiyorum. ne şekilde kullanırsan kullan damlama denilebilecek su görülme oluşmuyorsa bu bir eksi yöndür.

*evde ayda 20/30 parça gömlek pantolon ütülenir, bunu da hakkıyla yapıyor.
    *su kazanı küçük olarak görülebilir ancak gayet yeterli, iki saat kullanımdan sonra bile ilk doldurduğum su hala bitmemiş oluyor (bunu büyük kazanlı ütü satmaya çalışan satış temsilclerine kanmamanız için yazdım.)
    belirttiğiniz üzere alalı bir yıl olmuş, ne kadar oldu hatırlamıyorum ama daha bir ay oldu olmadı yeni kireç temizleme uyarısı verdi. (istanbul) pratik bir şekilde *kireç emizle tuşuna basıp kutudan çıkan bir aparat var (buna koyulması şart değil ancak pratiklik sağlıyor) bununla kirecini temizledi.
    *ütü yaparken illa büyük masa mı gerekir diye düşünülebilir. ben yere koyuyorum buhar hortumu masaya rahat yetişiyor.
    *görece küçük olduğu için evde bir dolabın içine girdi. yuvasından memnun.

özetle aldık ütü sorununu unuttuk. çok şükür.

saygılar

• 200 Ytl yi geçmeyecek kaliteli ütü önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler..

Edit: Başlık düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 19 Ocak 2009; 14:50:15 >

• Braun freestyle..

6 yıldır kullanıyorum, o zaman 45 ytl ye almıştım, şimdi sanırım 150-170 civarında fiyatları. Hiçbir sorunla karşılaşmadım, hiç servise filan gitmedi. Sapasağlam, buhar fonksiyonu çok güzel çalışıyor, üstelik çeşme suyu kullanıyorum.

Şiddetle tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Ege bey iyi akşamlar. Ben Philips kullanıyorum gayet memnunum. Braun da gayet güzel, ancak fiyatları özelliklerine biraz yüksek. Beğendiğim birkaç modeli ekliyorum:
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17263&productid=evphpgc4330
    http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?CategoryId=17263&productId=evphgc4620i

Bende daha çok philips üstünde duruyorum. 4330 dan çok 4420 modeli alınırmı acaba diye düşünmüştüm. 4420 ile 4620 arasında 15-20 Ytl gibi bir fark var. Bu 4620 de 20 Ytl yi hakedecek bir fark var mı. 4420 modeli 167 Ytl, 4620 modeli 185 Ytl ye alınabiliyor. Sizce hangisi.. Teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Ege bey iyi akşamlar. Ben Philips kullanıyorum gayet memnunum. Braun da gayet güzel, ancak fiyatları özelliklerine biraz yüksek. Beğendiğim birkaç modeli ekliyorum:

Bende daha çok philips üstünde duruyorum. 4330 dan çok 4420 modeli alınırmı acaba diye düşünmüştüm. 4420 ile 4620 arasında 15-20 Ytl gibi bir fark var. Bu 4620 de 20 Ytl yi hakedecek bir fark var mı. 4420 modeli 167 Ytl, 4620 modeli 185 Ytl ye alınabiliyor. Sizce hangisi.. Teşekkürler..

4420 modeli dakikada 100gr buhar üretirken, 4620 modeli dakikada 150gr buhar üretiyor. Ve yeni çıkan bir ürün. Aradaki en büyük farklar bunlar. Bir de 4420 modeli biraz ağır. Ancak 4620 modeli resimlerden göründüğü kadarıyla hafif duruyor. Bu da ütü yaparken elin yorulmaması açısından önemli diye düşünüyorum. İyi akşamlar.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.