- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
## Kaliteli ÜTÜ Önerileri ##
948 Cevap210306 Görüntüleme19 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     7 [9] 11 12 13 14 15 16      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

25 Mesaj
8 Mayıs 2012; 11:48:31 

Sayın BERSUM; hangi ildeki karaca magazasından aldınız acaba? Onu da paylaşırsanız sevinirm. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Mayıs 2012; 13:05:20 

quote:

Orijinalden alıntı: alicems

Sizin sorduğunuz ütü 90 gr, 4 bar, 7 dakika ısınma
Benim bir önceki mesajda ilettiğim yeni aldığım ütü 120 gr , 5 Bar 2 dakika ısınma

gibi temel başlıklara sahip biraz daha pahalı ama uzun vadeli kullanılacağı için benim aldığımı öneririm.

Öneri için teşekkürler ama tefal ütü almam, eğer düdüklü tencere alacaksam yada tava alacagım marka tefal olacak.

Ütüde phılıps - braun - siemens.

304 Mesaj
8 Mayıs 2012; 13:24:51 

quote:

Orijinalden alıntı: metuva

Sayın BERSUM; hangi ildeki karaca magazasından aldınız acaba? Onu da paylaşırsanız sevinirm. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

izmir optimum karaca açılışa özel

8 Mesaj
8 Mayıs 2012; 14:22:25 

Merhaba arkadaşlar,

Bekar bir memur olarak ütümü kendim yapmam gerekiyor ve bu işi hiç sevmiyorum. İşimi kolaylatması için araştırdım hangi ütüyü almam gerektiğini ve en iyisinin philips gc9240 modeli olduğunu öğrendim. Hemen gittim aldım ve hevesle kullanmaya başladım. Hergün gömlek değiştiriyorum ve ortalama iki haftada bir ütü yapıyorum. Dolayısıyla pantolon tişört ve gömleklerle birlikte ütü baya bir yekün tutuyor.

Neyse ütüye başladım tişörtler ve polyester karışımlı gömleklerimi kolaylıkla ütüledim ve baya hoşuma gitti. Hatta o kadar buhar verdiki ütü masasının altından şıpır şıpır su dökülmeye başladı. Kolaylıkla çamaşırların bir kısmını ütüledim. Gelgelelim sıra yüzde yüz saten pamuk gömleklere geldi. Ütüyü zorladım şok buhar verdim, izin üzerinde tuttum ama gene olmadı. Evet gömlek düzeldi ama kırışık izi kaldı uzun uzun çizgiler gitmedi. çok canım sıkıldı bu işe. Biraz denedim ama nafile. Sonra benim emektara döndüm spreyiyle su sıka sıka izleri giderdim. Ertesi gün aldığım philips ütüyü geri verdim. Sağolsunlar hiç bir sorun çıkarmadılar.

Kısacası yüzde yüz pamuk gömlek giyen ve gömlek üzerinde kırışık çizgisi görmeye tahammül edemeyen arkadaşlar ne kadar akıllı olursa olsun kazanlı ütü yerine sıcaklığı manuel olarak ayarlanabilen ve spreyli olan ütülerden kullanmak durumundalar.

Ütüyü geri verdim ancak benim emektarlada bu iş zor oluyor. 4 tane ütü var aklımda. Rowenta, Philips Azur, Bosch ve Tefal. Bu markaların kazansız modellerinin en üst modellerinden birini alacağım. Hangisini alacağıma henüz karar vermedim. Tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Birde yukarıda bazı arkadaşlar aynı ütüden alıp çok memnun kaldıklarını belirtmişler. Hakkaten ütü memnun kalınmayacak gibi değil. Ama benim gibi takıntılı insanlar için yetersiz kalıyor sadece.

8751 Mesaj
8 Mayıs 2012; 14:44:15 

quote:

Orijinalden alıntı: sincera35

Birde yukarıda bazı arkadaşlar aynı ütüden alıp çok memnun kaldıklarını belirtmişler. Hakkaten ütü memnun kalınmayacak gibi değil. Ama benim gibi takıntılı insanlar için yetersiz kalıyor sadece.

Hocam eşim kadar titiz olacağınızı sanmıyorum

2012 Megane EDC - 140 HP - 300 NM by Megachips

8 Mesaj
8 Mayıs 2012; 14:52:48 

Allah daha titiz etsin eşinizi :D

Aslında bu titizlik değil yukarıda dediğim gibi, sadece takıntı. Ama eşinizede sorsanız benim söylediğimden farklı bişey söylemeyecektir size. Çünkü yüzde yüz pamuk gömleklerdeki kırışık izlerini buharla yok eden bir ütü henüz görmedim. Buna kuru temizlemecilerde dahil :)

Kurumdaki arkadaşlarımdan kazanlı ütü kullananlar var. onlar bu iz meselesine takmadıkları için çok rahatlar.

İz olmasın diyenler gömleği ya nemliyken ütüleyecekler yada spreyle su sıkıp öyle ütüleyecekler. Tabi ütü sıcaklığıda yüksek olmak durumunda.

Siz gc9240 modelini kullanıyosanız güle güle kullanın. çok yerinde bir tercih olmuş. ama yinede benim için kazansız ütü daha makul. işimi bu modellerle daha rahat göreceğimi düşünüyorum.

Benim gibi takıntılı arkadaşlar için yazdım yukarıdakileride. Sizlere bir ithamım yoktur.

8751 Mesaj
8 Mayıs 2012; 14:57:25 

quote:

Orijinalden alıntı: sincera35

Allah daha titiz etsin eşinizi :D

Aslında bu titizlik değil yukarıda dediğim gibi, sadece takıntı. Ama eşinizede sorsanız benim söylediğimden farklı bişey söylemeyecektir size. Çünkü yüzde yüz pamuk gömleklerdeki kırışık izlerini buharla yok eden bir ütü henüz görmedim. Buna kuru temizlemecilerde dahil :)

Kurumdaki arkadaşlarımdan kazanlı ütü kullananlar var. onlar bu iz meselesine takmadıkları için çok rahatlar.

İz olmasın diyenler gömleği ya nemliyken ütüleyecekler yada spreyle su sıkıp öyle ütüleyecekler. Tabi ütü sıcaklığıda yüksek olmak durumunda.

Siz gc9240 modelini kullanıyosanız güle güle kullanın. çok yerinde bir tercih olmuş. ama yinede benim için kazansız ütü daha makul. işimi bu modellerle daha rahat göreceğimi düşünüyorum.

Benim gibi takıntılı arkadaşlar için yazdım yukarıdakileride. Sizlere bir ithamım yoktur.

Yok hocam o kadar anlamam ben size şaka yollu takılayım dedim.

Ancak eşime memnun musun? diye sorunca çok memnun olduğunu söyledi. Koşulsuz iade hakkımız var istersen iade ederiz dediğimde "hayatta bırakmam" dediğini hatırlıyorum. Selamlar.

292 Mesaj
10 Mayıs 2012; 12:50:08 

quote:

Orijinalden alıntı: BERSUM

axess 10 taksit her karta görede değişiyor yalnız acele edin çünkü son 8/10 ürün kalmıştı

İzmir Optimum Karaca mağazasına telefon açtım ütünün fiyatı 800TL dediler, ancak 200TL hediye çeki veriyorlarmış, yani ütü 599TL değil, hediye çeki ile bu fiyata gelmiş oluyor acaba kampanya mı değişti? Siz hediye çeki olmadan mı bu fiyata aldınız?

Vaio Ns21m/s & Hp Dm-1 & Wd Live Tv & LG PA70G Led PJ

13 Mesaj
10 Mayıs 2012; 15:44:52 

merhaba arkadaslar ben küçük ev aletlerı tamırı ve yedek parcası satıyorum her-iş teknık iş yerımın adı KESINLIKLE PHILIPS BOSH TAN BASKASI YALAN BULASMAYIN ARCELIK BEKO EN DANDIGIDIR VE ELEKTRONIK OLMAMASINA BAKIN ZAMANLA BUHARDAN ELEKTRONIK KARTLARI YANIYOR ICERISINDE EN FAZLA 3 4 YIL DASYANIYOR

304 Mesaj
11 Mayıs 2012; 12:59:50 

quote:

Orijinalden alıntı: yalıçapkını35

İzmir Optimum Karaca mağazasına telefon açtım ütünün fiyatı 800TL dediler, ancak 200TL hediye çeki veriyorlarmış, yani ütü 599TL değil, hediye çeki ile bu fiyata gelmiş oluyor acaba kampanya mı değişti? Siz hediye çeki olmadan mı bu fiyata aldınız?

O halde eşiniz veya annenizle gidin çünkü güzel bir mağaza mutlaka 200 tl hediye çeki ile alınabilecek bir sürü ürün çıkacaktır çünkü ev için lazım olan kaliteli bir sürü üründe satılıyor

8751 Mesaj
11 Mayıs 2012; 14:08:33 

quote:

O halde eşiniz veya annenizle gidin çünkü güzel bir mağaza mutlaka 200 tl hediye çeki ile alınabilecek bir sürü ürün çıkacaktır çünkü ev için lazım olan kaliteli bir sürü üründe satılıyor

Bir çok yerde 600.-TL'ye satılıyor.

304 Mesaj
11 Mayıs 2012; 23:11:07 

[/quote]
[/quote]
Formun amacı bilgilendirmek değilmidir?Bir çok yerde 600 tl ye satılıyor cümlesi yerine 600 tl ye şuralardan alabilirsiniz diye yazmanız gerekirdi diye düşünüyorum ki ben burada yazan bir arkadaşın mağaza ve fiyat belirtmesi sonucu hiçbir yerde 600 tl ye bulamadığım ürünü gittim elimle koymuş gibi karacadan aldım

8751 Mesaj
12 Mayıs 2012; 11:37:18 

quote:

Formun amacı bilgilendirmek değilmidir?Bir çok yerde 600 tl ye satılıyor cümlesi yerine 600 tl ye şuralardan alabilirsiniz diye yazmanız gerekirdi diye düşünüyorum ki ben burada yazan bir arkadaşın mağaza ve fiyat belirtmesi sonucu hiçbir yerde 600 tl ye bulamadığım ürünü gittim elimle koymuş gibi karacadan aldım

Merhabalar öncelikle hayırlı olsun...

Kusura bakmayın ama ben sizin adınıza fiyat araştırması yapmaya memur değilim ancak her yerde 600.-TL'ye satılırken 800.-TL ödeyerek 200.-TL'lik daha harcama yapmanıza gerek yok demek istedim.

Eğer hiç bir şey bilmiyorsanız akakçe gibi ucuz ürün arama motorlarında aratma yapsaydınız görürsünüz. http://www.akakce.com/u...4002-fiyati,520938.html

Böyle bir arama yapmayı bildiğinizi düşündüm ki bunu herkes bilir. Bir şeyler almadan önce almayı düşündüğünüz ürünün başına "en ucuz" yazıp google'da aratmanız yeterli ayrıca bunun için kimseden tavsiye beklemenize gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 12 Mayıs 2012; 11:38:55 >

304 Mesaj
12 Mayıs 2012; 11:58:39 

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merhabalar öncelikle hayırlı olsun...

Kusura bakmayın ama ben sizin adınıza fiyat araştırması yapmaya memur değilim ancak her yerde 600.-TL'ye satılırken 800.-TL ödeyerek 200.-TL'lik daha harcama yapmanıza gerek yok demek istedim.

Eğer hiç bir şey bilmiyorsanız akakçe gibi ucuz ürün arama motorlarında aratma yapsaydınız görürsünüz. http://www.akakce.com/u...4002-fiyati,520938.html

Böyle bir arama yapmayı bildiğinizi düşündüm ki bunu herkes bilir. Bir şeyler almadan önce almayı düşündüğünüz ürünün başına "en ucuz" yazıp google'da aratmanız yeterli ayrıca bunun için kimseden tavsiye beklemenize gerek yok.

1/Link koyarak doğruyu bulmuşunuz benimde kastettiğim buydu
2/İzmirde olduğum için (sanırım yalıçapkınıda izmirde) gidip mağazadan görüp ve test edip almayı netten almaya tercih ettim o nedenle karaca ismini verdim yoksa ora ile bir bağım yok
3/Bu forma yazan izmirli bir arkadaş karaca ismini verdiği için direk oraya gittim ayrıca o sıralar nette bu fiyatlarda yoktu o arkadaşada müteşekkirim
4/Seviyeli ve kibar olmakla öfkeli olmak kıyaslanamaz

8751 Mesaj
12 Mayıs 2012; 12:22:35 

Dorduncu maddeyi biraz acabilir misiniz?
Seviye, ofke kisimlarini ozellikle. Bir seviyesizlik yada ofke mi var? Lutfen biraz dikat edelim ne yazdigimiza.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

292 Mesaj
12 Mayıs 2012; 22:04:27 

Ben de bu forumdaki arkadaşımın tavsiyesi ile gittim Gaziemir Optimum Karaca mağazasından bu ürünü aldım, tartışmaya müdahil olmak ya da tartışma konusu çıkarmak niyetinde değilim, fiyatı 600TL değil bu ütünün mağazada hediye çeki var 200TL. Yani sonuçta cebinizden 600 değil 800TL çıkıyor, o yüzden ütünün fiyatı 600 deyip bırakmak yanlış, eksik bilgilendirme olmuş oluyor bana göre... Ama yinede arkadaşa teşekkür ederim mağaza fiyatı uygun yine de o fiyata arakadaşın sayesinde almış oldum. Fakat söylemek istediğim birşey daha var, ürünün kutusu çok yıpranmıştı ben kapalı olsun dedim elimizde kapalı ambalaj var dediler, ödemeyi yaptım anacak gelen ürün önceden açılmış gibiydi, kutu çok yıpranmıştı yırtıktı hatta. Eğer o an ödeme yapmamış olsam almazdım hediye falan görecek halim kalmamıştı, neden böyle yıpranmış bu kutu dedim, burası outlet mağazası dedi çıktı satıcı. e kardeşim o zaman alamdan önce neden demiyorsun değil mi? Satıcıların hiçbirine güven olmaz gerçi baştan ürünü görüp alacaksın.
Neyse lafı çok uzatmayayım arkadaşlar; ama hiç içime sinerek almadım, Allahtan eve gidince kutuyu tamamen açtım ve ürünü çıkardım. Ürün poşetliydi ve açılmamıştı, tabanındaki kağıt duruyordu. Bu sefer şamsımdan hatasız çıktı ama teşhir ya da kullanılmış da olaiblirdi pekiala. Kutusu sanki 5 yılldır depoda beklemiş gibiydi :) Özeti; kampanyalı ürünlere yaklaşırken temkinli olmakta yarar var.
Not: Bu arada bu ütü vatanda 720TL. (hediye çeksiz :) )

304 Mesaj
13 Mayıs 2012; 19:18:04 

quote:

Ben de bu forumdaki arkadaşımın tavsiyesi ile gittim Gaziemir Optimum Karaca mağazasından bu ürünü aldım, tartışmaya müdahil olmak ya da tartışma konusu çıkarmak niyetinde değilim, fiyatı 600TL değil bu ütünün mağazada hediye çeki var 200TL. Yani sonuçta cebinizden 600 değil 800TL çıkıyor, o yüzden ütünün fiyatı 600 deyip bırakmak yanlış, eksik bilgilendirme olmuş oluyor bana göre... Ama yinede arkadaşa teşekkür ederim mağaza fiyatı uygun yine de o fiyata arakadaşın sayesinde almış oldum. Fakat söylemek istediğim birşey daha var, ürünün kutusu çok yıpranmıştı ben kapalı olsun dedim elimizde kapalı ambalaj var dediler, ödemeyi yaptım anacak gelen ürün önceden açılmış gibiydi, kutu çok yıpranmıştı yırtıktı hatta. Eğer o an ödeme yapmamış olsam almazdım hediye falan görecek halim kalmamıştı, neden böyle yıpranmış bu kutu dedim, burası outlet mağazası dedi çıktı satıcı. e kardeşim o zaman alamdan önce neden demiyorsun değil mi? Satıcıların hiçbirine güven olmaz gerçi baştan ürünü görüp alacaksın.
Neyse lafı çok uzatmayayım arkadaşlar; ama hiç içime sinerek almadım, Allahtan eve gidince kutuyu tamamen açtım ve ürünü çıkardım. Ürün poşetliydi ve açılmamıştı, tabanındaki kağıt duruyordu. Bu sefer şamsımdan hatasız çıktı ama teşhir ya da kullanılmış da olaiblirdi pekiala. Kutusu sanki 5 yılldır depoda beklemiş gibiydi :) Özeti; kampanyalı ürünlere yaklaşırken temkinli olmakta yarar var.
Not: Bu arada bu ütü vatanda 720TL. (hediye çeksiz :) )

Hayırlı olsun güle güle kullanın benim ütününde dış ambalajı çok iyi değildi ama ürün dediğiniz gibi sıfır ambalajlı taban kağıdı falanda vardı dolayısı ile teşhir ürünü olması imkansız.Herşey bir yana harika güzel bir ürün evdeki 4 kişi kendi ütüsünü yapmak için sıraya giriyor adeta ütü yapmak eziyetten zevke dönüştü,bende almadan önce epey fiyat araştırması yapmıştım o zaman en ucuz vatanda 750 tl denmişti(hediye çeksiz) karacadan 600 tl ye aldım hediye çeksiz demekki firmalar fiyatta zaman zaman ayarlamalar yapıyor teknosada led tv fiyatları en güzel örnek ama yinede kardasınız çünkü gördüğüm kadarıyla karacada hediye çekini ihtiyaçlarınız doğrultusunda değerlendirme şansınız var güzel ürünler satıyorlar tekrar hayırlı olsun güzel günlerde kullanın bende bu forma yazan bir izmirli arkadaşın karaca ismini vermesiyle ütü sahibi oldum net açıklama yaptığı için fiyat araştırması sonucu direk oraya yöneldim yoksa tartışmak polemik benimde tarzım değil üstelik forumda ve tanımadığım kişilerle

292 Mesaj
14 Mayıs 2012; 15:43:02 

Teşşekkür ederim, iyi bir ütü sahibi olmamıza vesile oldun, hem de ütünün yanında 200TL hediye çeki ile meyve sıcakacağı da aldım. Belki bu tarz ütülerin fiyatları zamanla daha da düşecektir, en azından bunu dilerim; herkesin alıp kullanması gereken kaliteye ve özelliklere sahip.

1974 Mesaj
15 Mayıs 2012; 8:33:33 

quote:

Orijinalden alıntı: uk.bjk

Delonghi (buhar kazanlı) için tavsiyelerinizi beklemekteyim.

a101 den delonghi vvx 810 modelini aldım. teknosa da 320 iken a101 de 270 di sanırım. ilk izlenimlerin gayet iyi olduğu. güzel bir ürün.

495 Mesaj
15 Mayıs 2012; 8:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

a101 den delonghi vvx 810 modelini aldım. teknosa da 320 iken a101 de 270 di sanırım. ilk izlenimlerin gayet iyi olduğu. güzel bir ürün.

teşekkürler...

Hafıza Teknikleri hakkında

2 Mesaj
19 Mayıs 2012; 15:37:28 

Homend’in Digimotion 1104 bence en iyisi.Tavsiye ederim.

264 Mesaj
21 Mayıs 2012; 21:57:15 

beko marka ütüler birde 350 tl satılan jeneratörlü bir ütü indirime gitmiş bu sitede http://www.hadiget.com/...ev-aletleri---utuler--k

2741 Mesaj
21 Mayıs 2012; 22:32:29 

yeter ya...her konu başlığında çalıştığınız ya da sahiib olduğunuz sitenin reklamın yapmak zorunda değilsiniz. burası paylaşrım yorumu..reklam yeri değl. reklam vermek istiyosanız forum donanının adminleriyle görüşün.

Love is a force of nature...

629 Mesaj
22 Mayıs 2012; 14:07:32 

bizde philipsin bni modelini aldık.model no öğrenince yazarım 239 tl idi sanırım.mavi bi rengi var

8 Mesaj
28 Mayıs 2012; 17:42:44 

En plus mağazalarında satılan laura star marka ütülr var
inceleyen oldumu
pahalı ama güzel görünüyorlar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mayıs 2012; 21:13:59 

http://www.enplus.com.tr/marka/?77

4250 tl ütü vede ütü masası gayet uygun.

33 Mesaj
31 Mayıs 2012; 13:59:25 

Merhaba,

Arkadaşlar ben ütü evi açacağım ve ütü arıyorum. Linkini paylaştığım ütü hakkında fikirlerinizi söylerseniz sevinirim. Eğer aklınızda başka modellerde varsa olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

http://www.philips.com.tr/c/gardrop-bakimi/26478/cat/

0

Ekteki dosya (1)

33 Mesaj
31 Mayıs 2012; 14:00:27 

Merhaba,

Arkadaşlar ben ütü evi açacağım ve ütü arıyorum. Linkini paylaştığım ütü hakkında fikirlerinizi söylerseniz sevinirim. Eğer aklınızda başka modellerde varsa olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

http://www.philips.com.tr/c/gardrop-bakimi/26478/cat/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokcekli -- 31 Mayıs 2012; 14:03:31 >

304 Mesaj
3 Haziran 2012; 11:16:41 

quote:

Teşşekkür ederim, iyi bir ütü sahibi olmamıza vesile oldun, hem de ütünün yanında 200TL hediye çeki ile meyve sıcakacağı da aldım. Belki bu tarz ütülerin fiyatları zamanla daha da düşecektir, en azından bunu dilerim; herkesin alıp kullanması gereken kaliteye ve özelliklere sahip.

Bu gün ütü yaparken eşim buhar vermiyor dedi gittim baktım suyu falan tamam buhar mandalını tutunca tık tık sesi veriyor ama buhar yok bir süre buharsız ütülemeye devam ettim bir ara daha öncede olduğu gibi gırrr sesi (sanki depoya buhar basıyor gibi)geldi ve buhar vermeye başladı fakat kısa sürede buhar kesildi canım sıkıldı bakalım sorun ne? böyle bir sorunla karşılaşan ve halleden kullanıcı arkadaşlar oldumu acaba?

206 Mesaj
8 Temmuz 2012; 13:36:29 

arkadaşlar yeni evleniyorum Philips Azur GC-4870 modeli ile Rowenta Stremium Control DW-9140 arasında kaldım sabahtan beri forumdaki tüm yorumları okuyorum Rowenta öndeydi ancak şuan ibre biraz daha Philips'ten yana. Fikirlerinizi alabilir miyim?

429 Mesaj
13 Temmuz 2012; 8:45:35 

En fazla 130 tl verilecek en iyi ütü hangisidir ben Arzum AR 631 Steamart Diji ÜTÜ ve Bosch TDA3630 Buharlı Ütü buldum ama sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

GENERAL MOBILE DISCOVERY ELITE
PANASONIC 3D FULL HD, NEOPLAZMA TV, TX-46ST33E
EGREAT R6S 3D BLU-RAY ISO PLAYER
LG 1479FDS5
ARÇELİK 6384 HC
ARÇELİK 2488 CNG A+++
CANON POWERSHOT SX150 IS
PHILIPS MARATHON FC9225/01 AUTOCLEAN

2452 Mesaj
14 Temmuz 2012; 14:16:06 

hocam philips gc4846 önerebilirim.

Her canlı bir gün cansız olacaktır... Bu yüzden Bugünün Tadını Çıkar ;))Unutmayın LimitSizsinizZ...FREEDOM!
[S & ID: 2005.07-71379]
HomeHaber & HepSigorta

20 Mesaj
17 Temmuz 2012; 10:46:33 

merhaba

Ben de kazanlı ütü almaya karar verdim.Braun marka ütüm arızalandı.Gerçi memnundum ama termostat ayarı, taban alt parça değişimi yaptıktan sonra ütüyü tamamen pert etmeden başka ütü bakıyorum.Braunu da tek tük ütü veya seyahatlerde yanımda götürürüm diyorum.
Tefal düşünmüyorum.Daha önce 3 tane tefal ütü eskittim.Daha doğrusu attım.En ufak arızada uçuk tamir fiyatı yüzünden 2 senede bir ütü değiştiriyordum.Tercihim Phılıps 9240 gibi.Ama bir süre kullanımdan sonra sanki memnuniyetsizlikler var gibi.
Bir arkadaş koton gömlekleri güzel ütülemiyor demiş.Sanırım Celebic rumuzlu arkadaşda ütüde bir sorun var yazmış en son mailinde.Bunlar beni düşündürüyor.Birde klasik ütülerde fısfıs su düğmesi var.Buharlı ütülerde bu yok.Bu sorun yaratıyor mu?
Delonghi ütü de düşünebilirim.
Tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

20 Mesaj
18 Temmuz 2012; 9:51:17 

yok mu tavsiyesi olan?

304 Mesaj
18 Temmuz 2012; 23:19:22 

quote:

Orijinalden alıntı: altınyunus

yok mu tavsiyesi olan?

9240 gözün kapalı al derim ben buharla ilgili şikayet yazmıştım ama yanılmışım yani bir iki dakika bekledikten sonra buhar veriyor ve ütü zevk bizde herkes kendi ütüsünü zevkle yapıyor

20 Mesaj
19 Temmuz 2012; 9:33:52 

Teşekkür ederim bersum.

363 Mesaj
29 Temmuz 2012; 15:18:50 

merhaba . bende biraz araştırdım herkes gibi hangi marka hangi buhar kazanlı ütü alınmalı yönünde ve bir tane aldım . az çok edindiğim bilgileri yazıyım faydalanan olur belki

bir çok marka var . tefal - philips - homend - De'Longhi - Fakir vs vs

tefale evet ilk bende gözüm kaydı , ancak tefal eskisi gibi olmadıgını birincil tecribelerimle bilmemden birde yorumları okumamdan en önemlisi servis yönünden ben tercih etmedim .

homend markası çok uygun fiyata cok özellikli ürün sunuyor ha keza servis olayıda cok güzel evden alım eve teslim ücretsiz vs vs alman mühendislerin türkiye ayağında üretimleri diye okuduklarımdan anladım . homend 1107 modeli 225 tl gibi digital ekranlı vs iken bunu bir köşeye aldık listede :)

De'Longhi markası ise buhar kazanlı ütülerde ilk üreten vs diye cok köklü lanse edilsede VVX1440 modelini gene 200 tl civarlarında bulmama rağmen servisinin malesef yetersiz ve müşteri memnuniyeti adına yetersiz kaldıgını öğrenmem üzere bunuda listeye koymadan ilerledik :)

fakir pek araştırmadım ama buda listede yer aldı sonra cıktı .

philips bu marka ütü konusunda her ne hikmetse herkesin iyidir dediği tek marka , genede araştırmadan almak istemem hiçbir zaman , 3 modelini çıkardım ara tara

GC6520 - GC 7430/02 - GC9220/02 modelleri sırasıyla fiyatları 265 tl - 360 tl - 450 tl bulabildim en uygun .

tabii bu arada bakıyoruz yok otomatik kapanma yok ütü sırasında su ekleyebilme yok dikey ütüleme yok musluk suyu calışma yok sunulan servis hizmeti kalitesi yok buhar basıncı yok osu yok busu yok kaç dk ısınır yok ucarmı kacarmı apayrı bir dünya bu meretlerde . neyse philips müşteri hizmetlerini aradım işin açığı görüştüğüm kişininde kişisel yaklaşımı çok ilgili ve alakalı philips ütüler konusunda bilgi verdi diger ütülerin müşteri hizmeetlerinde bu yaklaşımı göremedim malesef . philips ütünün 1 ay para iade garantisi sundugunu özellikle gc9220 modelinin ütü sıcaklık ayarı gerekmediği cihaz üzerinde sadece bir adet tuş oldugunu aç kapa için gerisini otomatik kendi ayarladıgı sıcaklıgından buharına bir kaç detayı aldıktan piyasa fiyatlarıda öğrendikten sonra en mantıklı ileriye dönük ürünün bu olduguna kannat getirdik .

vel hasıl 450 tl peşin fiyatına 8 taksit alındı . şimdilik memnunuz zaten dediğim gibi herhangi bir detayı öğrenilmesi mühendis yetegini gerektiren bir alet değil , düğmeye bas 2 dk bekle her çeşit kumaşı ayar yapmadan üst üst ütüle ( kendi ayarlıyor derecesini hızlıca ) sonra kapa .

benim tavsiyem bütçesi uygun olanlar philips GC9220/02 modeline baksın , bütcesini fazla yormadan iş gören bir alet alet olsun diyenler özellikle servis kolaylığı açısından homend ütünün 1107 modeline baksın .

nacizane fikirlerim bunlar . saygılar sevgiler . . .

aşk bir kadının tüm hayat hikayesi , bir erkeğin ise yalnızca serüvenlerinden birisidir. madam de laf.

3 Mesaj
30 Temmuz 2012; 1:13:05 

Arkadaşlar, anlayanlar yardımcı olsun bana lütfen.. Hangisini alayım?? Okudum yazılanları ama hala karar veremedim. anlayamadıgım bir konu bu, sizin bilgilerinize güveniyorum. Yardımcı olursanız sevinirimm:/

Delonghi Buhar Kazanlı Ütü VVX1440
0

Homend 1107 JetSteam 2400 W Buhar Kazanlı Ütü
0

1359 Mesaj
30 Temmuz 2012; 11:58:55 

Anneme geçen sene Delonghi VVX1840 (1860 da olabilir) modelini hediye etmiştim. Her şeyiyle çok memnun. Ben o zamanlar kampanya sayesinde 250 lira gibi bir fiyata almıştım; sonrasında bir anda fiyatları fırladı. Delonghi'yi ilk defa kullanıyoruz, ama kimseye de laf ettirmeyiz. Seramik tabanıyla, buharıyla, kullanım kolaylığıyla gayet güzel bir ürün. Bu fiyata çıkabilenler kesinlikle düşünmeden alsınlar. Bu fiyatlara çıkıp da Tefal'e yahut buhar kazansız ütülere bakmayın bile derim.

20 Mesaj
30 Temmuz 2012; 15:01:01 

ayçami, ben de kararsız kaldım.model arasında değil ama.gerçekten işe yarıyor mu diye.eşimin pamuklu gömlekleri ne yaparsam yapayım daha ütülerken kırışıyor.gerçekten işe yarar mı diye niyetleniyorum sonra vazgeçiyorum.ben phılıpsın 9240 modelini düşünüyorum.galiba onu alacağım.

3 Mesaj
30 Temmuz 2012; 17:51:29 

9240 zaten on numara, düşünmeden al bence;) ama ben bütçemi daha düşük ayarladıgım için bu ikisi arasındayım. Anlayan arkadaşlarda pek ilgi göstermedi sağolsun

neyse bari Çelik taban ve seramik taban ı kıyaslasalar? Hangisi daha iyidir?

777 Mesaj
31 Temmuz 2012; 10:28:04 

tabi ki seramik taban daha iyidir, nedeni ise çelik zamanla kullanmaya bağlı olarak şişer atar, seramik böyle değildir, keşke çelik kaplama yerine komple çelik taban yapsalar :) (pahalı diye yapılmıyor)

GM Discovery

Punto 1.3 Multijet 16V Dynamic

699 Mesaj
3 Ağustos 2012; 16:23:02 

selamlar,

ben de philips azur 4870 modellerine bakıyorum..
rowenta mı philips mi kararsızım..

bu ütülerden hangisi tercih edilmelidir ve uygun fiyatla nerde bulunur acaba?

gitti gidiyor da 270 vatan da 370, boynerde 399... ciddi fiyat aralıkları..
internet satışları güvenilir midir acaba??

699 Mesaj
10 Ağustos 2012; 20:13:33 

Selamlar,

Dun vatan dan 370tl ye philips azur aldim..
Utu de yaptim..

Elimdeki 6yillik arzum marka utu zaten calisiyordu verimsiz diye utu alayim dedim..

Tek gezdirmeyle jilet gibi utu yapacam diye bekledim tabi..

Nedir simdi bu utunun olayi??

Buhari yuksekmis..utu aninda buharimi calistiriyoruz??

Benim arzum haznedeki suyu 2gonlekte bosaltiyordu bu masallah 5gomlekte hala yaridaydi suyu..

Ben anlamadim bisey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1359 Mesaj
11 Ağustos 2012; 3:01:25 

quote:

Orijinalden alıntı: nyhang

Selamlar,

Dun vatan dan 370tl ye philips azur aldim..
Utu de yaptim..

Elimdeki 6yillik arzum marka utu zaten calisiyordu verimsiz diye utu alayim dedim..

Tek gezdirmeyle jilet gibi utu yapacam diye bekledim tabi..

Nedir simdi bu utunun olayi??

Buhari yuksekmis..utu aninda buharimi calistiriyoruz??

Benim arzum haznedeki suyu 2gonlekte bosaltiyordu bu masallah 5gomlekte hala yaridaydi suyu..

Ben anlamadim bisey

Yerinizde olsam ürünü hemen iade eder buhar kazanlı bir ütü alırdım. İster Azur olsun Mazur hiç farketmez; buhar kazan olayı bir başka. Delonghi'ye güvenin derim. Seramik tabanıyla işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

1695 Mesaj
11 Ağustos 2012; 12:05:26 

http://www.hepsiburada....d=155122&SKU=EVPHGC4870

Arkadaşlar philips azur gc4870 düşünüyorum ancak hepsiburada da buhar değerini 200 g/dk gösteriyor başka sitelerde vatanbilgisayarda vs 170 gösteriyor bunu hangisi doğrudur acaba ? birde bütçem 300 lira civarı hangi markayı modeli önerirsiniz ?

500px Nikon D90 / Nikkor AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR/50mm F1.8d lens/ HTC desire hd

699 Mesaj
11 Ağustos 2012; 15:08:01 

Azurdan bisey anlamadim ki bu en ust modeli..
Buhar durumu ise 170olsa ne 200olsa ne??
Dedigim gibi utulerken pis pis puskurtuyormuyuz??

Kullandim artik almazlarki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1359 Mesaj
11 Ağustos 2012; 17:28:27 

"Bir mal üretici veya satıcı tarafından bir konuda, bir özelliği nedeniyle övülmüş yada kataloğunda, broşüründe, herhangi bir tanıtım ve reklam vasıtasında belirtilmiş ise ve fakat bu malda bu özelliğin bahsedildiği şekilde olmadığı anlaşılmışsa bu ayıplı bir maldır. Ayıplı mal nedeniyle ayıpsız misli ile değişim, ücretsiz onarım, ücret iadesi veya ayıp oranında ücret indirimi ürünün tesliminden itibaren (7 değil) 30 gün içerisinde talep edilebilir. Bu konuda ayıplı maldan kaynaklanan hakların kullanılması için gerekli süre ile kapıdan satışlar ve mesafeli satışlarda uygulanan sebep göstermeden iade hakkı karıştırılmamalıdır."

Burada açıklanan hükmü kullanarak ürünün beklediğiniz gibi çıkmadığını, hele ki 1 haftayı geçmediyse mazeretsiz iade hakkınızın olduğunu bilesiniz.

686 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:43:45 

Merhaba arkadaşlar,

Delongi VVX 1420 kazanlı ütü almayı düşünüyorum, bunu tavsiye eder misiniz? 230 TL ye satan yerler var.. 80 gr/dk buhar gücü 4 bar basınç

Bir de buna her zaman su eklenebiliyor mu yoksa soğuması mı bekleniyor? Kireç önleyici bir özelliği var mı?

Sırf Bu Dünya İçin mi Yaratılmışsın ki Tüm Vaktini Ona Sarf Ediyorsun?

242 Mesaj
15 Ağustos 2012; 22:14:38 

Merhaba,
buradaki yorumlardan da yararlanarak Philips GC9520/02 modelini media markt'tan 735 TL ye aldım.
Ancak ne yazık ki eski kazansız tefal ütümüzü arattı. 1 ay içinde iade hakkımız var. Galiba geri vereceğiz. Ne buharından ne de kırışıklıkları kolayca gidermesinden memnun değiliz. Bir de buhar gidiyor 3-4 dakika beklemek gerekiyor. Yani vakit de kazandırmıyor. Acaba bizim ütüde mi sorun var? Öyle olsa da bir ütüye sırf kazanlı ve birkaç yeni özellik var diye dünyanın parası verilmez. Artık öyle düşünüyorum.

686 Mesaj
16 Ağustos 2012; 14:01:36 

quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

Merhaba,
buradaki yorumlardan da yararlanarak Philips GC9520/02 modelini media markt'tan 735 TL ye aldım.
Ancak ne yazık ki eski kazansız tefal ütümüzü arattı. 1 ay içinde iade hakkımız var. Galiba geri vereceğiz. Ne buharından ne de kırışıklıkları kolayca gidermesinden memnun değiliz. Bir de buhar gidiyor 3-4 dakika beklemek gerekiyor. Yani vakit de kazandırmıyor. Acaba bizim ütüde mi sorun var? Öyle olsa da bir ütüye sırf kazanlı ve birkaç yeni özellik var diye dünyanın parası verilmez. Artık öyle düşünüyorum.

Valla ne diyeyim 735 TL ye ütü pes valla.. ne alıyoruz yahu altı üstü ütü bu, bir reziztans, bir buhar odacığı ve düz bir tabandan ibaret.. öyle kompilike bir cihaz değil.. Bulunduğum yerde sular çok kireçli o nedenle normal ütülerin buhar delikleri bir yıl geçince kireçten dolup tıkanıyor işe yaramaz hale geliyor.. Sırf bu yüzden kazanlı ütü alacağım ve 250 den fazla vermeye bile yazıklanıyorum.. siz ise 735 TL bir ütüye.. sanırım bir milyon dolarım olsa da bir ütüye o kadar para vermem.. Yanlış anlaşılmasın sizi eleştirmek için söylemiyorum neticede para sizin tercih sizin yalnızca hayretimi dile getirmek istedim..

Sırf Bu Dünya İçin mi Yaratılmışsın ki Tüm Vaktini Ona Sarf Ediyorsun?

1390 Mesaj
16 Ağustos 2012; 17:00:37 

Arkadaşlar merhaba,

Tefalden aldığım 3 yıllık ütüm bozuldu.Tavan değişmesi gerekmiş.Servis 88 tl istedi. 88 vereceğime 200 verir yeni ütü alırım diye düşünüyorum.

Philips GC4860/2 ile Philips GC4890/2 modeli arasında kaldım.

anladığım kadarı ile 4890da sivri uc yok ama tabanı değişik Anodilyum yazıyor.
Otomatik kapanma özelliği ikisinde de var.
Hangisini alsam karar veremedim.

Bir dağ bile beni sevse musibete uğrar.Hz.Ali(s.a.)

8751 Mesaj
16 Ağustos 2012; 21:19:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Valla ne diyeyim 735 TL ye ütü pes valla.. ne alıyoruz yahu altı üstü ütü bu, bir reziztans, bir buhar odacığı ve düz bir tabandan ibaret.. öyle kompilike bir cihaz değil.. Bulunduğum yerde sular çok kireçli o nedenle normal ütülerin buhar delikleri bir yıl geçince kireçten dolup tıkanıyor işe yaramaz hale geliyor.. Sırf bu yüzden kazanlı ütü alacağım ve 250 den fazla vermeye bile yazıklanıyorum.. siz ise 735 TL bir ütüye.. sanırım bir milyon dolarım olsa da bir ütüye o kadar para vermem.. Yanlış anlaşılmasın sizi eleştirmek için söylemiyorum neticede para sizin tercih sizin yalnızca hayretimi dile getirmek istedim..

Hocam cok haklisiniz soz konusu fiyatlar bir utu icin gercekten cok buyuk rakam. Bende esime aldigimda esim bana bir utuye bu kadar cok para verilir mi diyerek cikismisti. Simdi farkli dusunuyor, emin olun...

GC9240 f/p olarak belki en iyisi degil ama insanlar her zaman f/p a gore urun almaz bazende daha fazla odeyerek en iyisini almak isteyebilirler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >