Şimdi Ara

361+Dream77 ses tatmin etmedi :( (problem DVDplayer ayarlarındaymış)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sonunda yeter artık dedim ve gittim Yamaha RX-V361 aldım. HDMI ve 363ten farklı diğer özelliklere ihtiyacım olacağını sanmıyorum, ki hayatımda bugüne kadar sürekli kuollanabildiğim en iyi ses sistemi 2.1 logitech x230 idi. Bir de Z5500 dinleme fırsatım olmuştu bir kaç kere...ikisinden de çok çok iyi olacağını ve bana yeteceğini düşünerek daha önce fiyatı çok uygun diye aldığım Dream77 lere dün akşam RX-V361'imi bağladım. Sonuç; hüsran?!?! Çok büyük ihtimalle benim bu işte daha çok yeni olmam ve ayarları yapamamdan kaynaklı ama bilemiyorum umarım öyledir. Z5500ün verdiği keyfi alamadım gerçekten. Sanırım ayarlar ve bağlantılarda bir problem yaşıyorum. Şimdi tavsiyelerinizi bekliyorum:

DVD player olarak Hometech 567 kullanıyorum. Bütün hop. bağlantılarını yaptıktan sonra DVD playerdan coax. kablo ile 361e girdim sesi, hop ayarlarını yapınca test için bütün hoplara tek tek ses gönderiyo orası tamam ama şu forumda da meşhur olan THX ultimate demo disc'ten demoları dinlemeye başladığımda 361in ön panelinde sadece R ve L hop. göstergeleri yanıyor. SL, SR, ve C yanmıyor yine de onlardan da ses geliyor, ama öyle aman aman bir surround etki falan duyamadım. Diğer 361 kullanıcıları ya da H/K145 (bu amfinin öyle abartı bir farkı yok 361den sonuçta) kullanıcıları acaip etkilenmişler bu demolardan. DTSli demoları açtığımda ses gelmiyor aletten, valla çok huzursuzum bi yardım edin çok hayra geçecek.

Ne yapmam lazım, coax. kabloyla bu sesler alınır mı? Optic kablo mu kullanmam lazım? yoksa DVDplayerin arkasındaki R,L,C,SR,SL çıkışlarını tek tek 361e mi girmem lazım.

Bu arada TVye uzaklığım 3,5m frontlar ve rearlar TV hizasından 3er metre sağ ve solunda C de TVnin üstünde konumlandırılmış şekilde.

Biliyorum herkes kitapçığı oku önce diyecektir ki ben de okuyacağım hepsini ama bu konuda önce bir fikir verirseniz çok sevinirim. Lütfen "ee ne bekliyordun ki bu kadar işte" demeyin, Z5500den daha iyi olması lazım bu sistemin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiasonpenthe -- 6 Ağustos 2008; 12:32:12 >

• anfide sadece Rve L hop göstergeleri yanması normal çünkü sen dvd ye büyük ihtimal 2 kanallı bişyeler takmışsındır dvdye 5.1 film falan takarsan zaten anfi direk olarak 5 hop göstergeside yanar bence anfi ayarlarını iyice bir kurcala birde drem 77, 361 için belki biraz büyük kaçmış olabilir ben joniourlarla resmen ortalığı yıkıyorum ayrıca coax kablo ile optik kablo arasındada fark yok eyer dvd film 5.1 ise coax kablo bunu iletir bir ikincisi ise dvd playerden ses çıkış özelliklerinide kontrol et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reference 757

anfide sadece Rve L hop göstergeleri yanması normal çünkü sen dvd ye büyük ihtimal 2 kanallı bişyeler takmışsındır dvdye 5.1 film falan takarsan zaten anfi direk olarak 5 hop göstergeside yanar bence anfi ayarlarını iyice bir kurcala birde drem 77, 361 için belki biraz büyük kaçmış olabilir ben joniourlarla resmen ortalığı yıkıyorum ayrıca coax kablo ile optik kablo arasındada fark yok eyer dvd film 5.1 ise coax kablo bunu iletir bir ikincisi ise dvd playerden ses çıkış özelliklerinide kontrol et.
    teşekkürler sefalenk ama kullandığım DVD forumda linki verilen THX Ultimate Demo Disc. İçinde DTS, DD ve THX demoları var, bunlar 2 kanallı değildir heralde? ki 361 panelinde sadece L ve R yanıyor ama diğer kanallardan da ses geliyor...dediğin gibi ben DVD player ayarlarına hiç bakmamıştım bile onlara akşam eve geçince bir göz atıyım...ama DTSli demoları çalıştırınca ses gelmemesi normal mi peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: reference 757

anfide sadece Rve L hop göstergeleri yanması normal çünkü sen dvd ye büyük ihtimal 2 kanallı bişyeler takmışsındır dvdye 5.1 film falan takarsan zaten anfi direk olarak 5 hop göstergeside yanar bence anfi ayarlarını iyice bir kurcala birde drem 77, 361 için belki biraz büyük kaçmış olabilir ben joniourlarla resmen ortalığı yıkıyorum ayrıca coax kablo ile optik kablo arasındada fark yok eyer dvd film 5.1 ise coax kablo bunu iletir bir ikincisi ise dvd playerden ses çıkış özelliklerinide kontrol et.
    361 bendede var coaxielle optic arasında bi fark yok ses olarak ama dream 77 demişsin aktif basın varmı logitecte bas var aktif seste farkeder tabi valla ben bide yamaha sw-216 aktif bas aldım koln olarakta şuan küçük sony uyduları kullanıyorum ses güzel,

• quote:

Orijinalden alıntı: nickelx

361 bendede var coaxielle optic arasında bi fark yok ses olarak ama dream 77 demişsin aktif basın varmı logitecte bas var aktif seste farkeder tabi valla ben bide yamaha sw-216 aktif bas aldım koln olarakta şuan küçük sony uyduları kullanıyorum ses güzel,

Alıntıları Göster
    tiasonpenthe THX demo diski dts 5.1 bende de var ancak DVD playerın sesi bitstream olarak işlemeden receivera aktarması lazım. Bunun için DVD playerlarda audio seçeneklerinde digital output diye ayar vardır. Bitstream olarak seçilmezse receivera LPCM 2 kanal ses gider bundan dolayı sadece R ve L gösteriyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: murattiss

tiasonpenthe THX demo diski dts 5.1 bende de var ancak DVD playerın sesi bitstream olarak işlemeden receivera aktarması lazım. Bunun için DVD playerlarda audio seçeneklerinde digital output diye ayar vardır. Bitstream olarak seçilmezse receivera LPCM 2 kanal ses gider bundan dolayı sadece R ve L gösteriyordur.

Alıntıları Göster
    @murattiss; hocam eyvallah bu yüreğime su serpti akşam eve gidince ilk işim bunu denemek...

@nickelx ; valla haklısın bas istiyor bu alet kesinlikle, bi aktif sub alıcaz artık el mahkum...ne tavsiye edersiniz ki bu sisteme? kulak konusunda iyiyimdir ama bu teknolojinin biraz gerisinde kalmışım, okumak araştırmak lazım tekrar :)

teşekkürler arkadaşlar...umarım dediğiniz gibi DVD player ayarlarındandır...

• quote:

Orijinalden alıntı: murattiss

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: murattiss

aynı cevabı yazacaktım.. ben de dvd de thx ve dts demoları dinlerken dts olanlarda hiç ses gelmiyordu. çünkü dvd player audio ayarlarında çıkışı dijital olarak seçmen lazım.
    birde dvd nin setup una hiç bakmadan yandım çavuş diyerek buraya topic açılmaz be birader.. "361+Dream77 ses tatmin etmedi" gibi bir başlık burda bunca kullanıcısı olan ve olacaklara haksızlık olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

quote:

aynı cevabı yazacaktım.. ben de dvd de thx ve dts demoları dinlerken dts olanlarda hiç ses gelmiyordu. çünkü dvd player audio ayarlarında çıkışı dijital olarak seçmen lazım.
    birde dvd nin setup una hiç bakmadan yandım çavuş diyerek buraya topic açılmaz be birader.. "361+Dream77 ses tatmin etmedi" gibi bir başlık burda bunca kullanıcısı olan ve olacaklara haksızlık olur.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ufukman

quote:

Valla birader insan bilmeyince böyle oluyor işte ilk defa DVD player sahibi oluyorum, bugüne kadar hep laptopu TV ye bağlayarak oynat canım benim diyerek hiç bi ayar yapmadan 2.1 ses sisteminde film izleseydin sen de bunu bilmezdin ve bilenlere danışırdın, ki ben zaten ilk açıklamamda "sanırım problem bende, böyle olmaması lazım, ayarları becerememişimdir" gibisinden şeyler de yazdım, kusura bakma ama alıngan gördüm seni biraz, ben 361+dream77 tu kaka demedim ki, nie deyim o kadar para saydım aldım, en optimum şekilde kullanmak için ayarları ordan burdan öğreneceğim işte...bu arada amacım gerginlik yaratmak falan değil, sanırım biraz yanlış anlamışsın beni...cevap için de teşekkürler...

Edit: Bu arada haklılık payın var insanları yanıltmayı ben de istemem, millet sadece başlığa bakarak yanlış anlamasın, başlığı değiştiriyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiasonpenthe -- 6 Ağustos 2008; 12:31:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tiasonpenthe

quote:

Orjinalden alıntı: ufukman

quote:

Valla birader insan bilmeyince böyle oluyor işte ilk defa DVD player sahibi oluyorum, bugüne kadar hep laptopu TV ye bağlayarak oynat canım benim diyerek hiç bi ayar yapmadan 2.1 ses sisteminde film izleseydin sen de bunu bilmezdin ve bilenlere danışırdın, ki ben zaten ilk açıklamamda "sanırım problem bende, böyle olmaması lazım, ayarları becerememişimdir" gibisinden şeyler de yazdım, kusura bakma ama alıngan gördüm seni biraz, ben 361+dream77 tu kaka demedim ki, nie deyim o kadar para saydım aldım, en optimum şekilde kullanmak için ayarları ordan burdan öğreneceğim işte...bu arada amacım gerginlik yaratmak falan değil, sanırım biraz yanlış anlamışsın beni...cevap için de teşekkürler...

Edit: Bu arada haklılık payın var insanları yanıltmayı ben de istemem, millet sadece başlığa bakarak yanlış anlamasın, başlığı değiştiriyorum...

Alıntıları Göster
    eywallah başlık değişince daha bi anlaşılır oldu. çünkü başlığı okuyup içeriğini okumayanın aklında bir önyargı kalabilir 361+dream77 kötü bir ikili gibi. bende yıllardır laptop ve microlab 5+1hop ile izledim divx lerimi ama o kadar kurcalar ve karıştırırdım ki yeni aldığım bir cihazın hemen için açacak kadar meraklıyım. altından girip üstünden çıktıktan sonra buraya ustalara kullananlara danışırım geri kalanlar sadece atıp tutar çünkü meydan geniş.
    neyse ortamı germek istemiyorum umarım akşam bir çözüm bulursun ve bizimle de paylaşırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

eywallah başlık değişince daha bi anlaşılır oldu. çünkü başlığı okuyup içeriğini okumayanın aklında bir önyargı kalabilir 361+dream77 kötü bir ikili gibi. bende yıllardır laptop ve microlab 5+1hop ile izledim divx lerimi ama o kadar kurcalar ve karıştırırdım ki yeni aldığım bir cihazın hemen için açacak kadar meraklıyım. altından girip üstünden çıktıktan sonra buraya ustalara kullananlara danışırım geri kalanlar sadece atıp tutar çünkü meydan geniş.
    neyse ortamı germek istemiyorum umarım akşam bir çözüm bulursun ve bizimle de paylaşırsın.

Alıntıları Göster

SONY STR DE 485 Dolby Digital DTS Receiver
    KODA AV-988F 120W Front Hoparlörler
    KODA SW-10A 100W SubWoofer
    AudioPro Stage33 80W Center Hoparlör
    AudioPro Stage22 80W Surround Hoparlörler

Bende bu sistemi kullanıyorum resimdeki SONY receiverım yerine 361 kullansam kalite farkı olur mu acaba lütfen bir yardımcı olun

• quote:

Orijinalden alıntı: nightmare666

SONY STR DE 485 Dolby Digital DTS Receiver
    KODA AV-988F 120W Front Hoparlörler
    KODA SW-10A 100W SubWoofer
    AudioPro Stage33 80W Center Hoparlör
    AudioPro Stage22 80W Surround Hoparlörler

Bende bu sistemi kullanıyorum resimdeki SONY receiverım yerine 361 kullansam kalite farkı olur mu acaba lütfen bir yardımcı olun

Alıntıları Göster
    kalite farkı derken 361 de baya bi ayar var cinema için yamaha lar içinde cinema için iyi diyorlar bende aldım evet gerçekten güzelll şimdilik yetiyo bana.sub basla ilgili bile bütün ayarlar var

• quote:

kalite farkı derken 361 de baya bi ayar var cinema için yamaha lar içinde cinema için iyi diyorlar bende aldım evet gerçekten güzelll şimdilik yetiyo bana.sub basla ilgili bile bütün ayarlar var

Alıntıları Göster
    Nightmare666, bendede Sony amfi var.Hiç memnun değilim.Yabancı forumlardada ES serisi dışında diğer Sony serilerini yerden yere vuruyorlar.Yamaha kesinlikle sendeki amfiden iyidir.Ancak ne kadar iyidir bilemem

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Nightmare666, bendede Sony amfi var.Hiç memnun değilim.Yabancı forumlardada ES serisi dışında diğer Sony serilerini yerden yere vuruyorlar.Yamaha kesinlikle sendeki amfiden iyidir.Ancak ne kadar iyidir bilemem

Alıntıları Göster
    raptor,

sen bir yammy alacaksin bu isin sonunda oyle hissediyorum

cK

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: nickelx

Benim amfi çok eski bir model 2003 yılında almıştık kolonlar öyle dünya markaları değil ama filmin ses kalitesi iyi olursa onlarda görevlerini yapıyorlar AudioPro'lar bayağı kaliteliymiş ama kaçak almıştım Türkiye'de resmi satışı olmadığı için pek bilinmiyor
    benim için müzik kalitesi çok çok önemli değil zaten Mp3 dinliyorum ama 5.1 olan PS3, DVD ve DivX'ler de iyi ses istiyorum
    SONY'de de Sinema özellikleri falan var ama ben açmıyorum SONY'nin ekstra efektsiz kuru sesi daha hoşuma gidiyor ama YAMAHA'nın ki ler belki hoşuma gider

• quote:

Orijinalden alıntı: cK2oo7

raptor,

cK

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: cK2oo7

raptor,

cK

Ck, araştırıyorum işte Yabancı forumları takip ediyorum bu aralar.Pioneer 1018 hakkında şikayetleri ve görünüşü yüzünden yazılan eleştiriler yüzünden 1018 geride kaldı.Onkyo ısı ve flat ses zaten kesmez beni.Harman Kordon 255 bulsam,stereo sesteki başarısından dolayı onu alacağım yada Yamaha 663.Kullanmayacağım özellikler yüzünden Harmak Kordon 355 modeline ekstradan 500-600 YTL vermek istemiyorum açıkcası. Denon 1909'u çok övüyorlar ama sanırım gelmesi Ekim ortalarını bulur.Senin gibi şanslı değiliz yani

• quote:

quote:

raptor,

cK

Ck, araştırıyorum işte Yabancı forumları takip ediyorum bu aralar.Pioneer 1018 hakkında şikayetleri ve görünüşü yüzünden yazılan eleştiriler yüzünden 1018 geride kaldı.Onkyo ısı ve flat ses zaten kesmez beni.Harman Kordon 255 bulsam,stereo sesteki başarısından dolayı onu alacağım yada Yamaha 663.Kullanmayacağım özellikler yüzünden Harmak Kordon 355 modeline ekstradan 500-600 YTL vermek istemiyorum açıkcası. Denon 1909'u çok övüyorlar ama sanırım gelmesi Ekim ortalarını bulur.Senin gibi şanslı değiliz yani

Alıntıları Göster
    ;)

En azindan bu iste Uzman oldun ama, o acidan bak ;)

bu arada 1018 yorumlarini teknika duymasin

cK

quote:

Orjinalden alıntı: theraptorx

quote:

raptor,

cK

• quote:

;)

cK

quote:

Orjinalden alıntı: theraptorx

quote:

raptor,

cK

Alıntıları Göster
    quote:

;)

cK

Sen burada yazacağına, 463'ü test et Özellikle sinema performansı nasıldır merak ediyoruz
    Teknika Hoca kızmasın.Pioneer 1018'de elbette güzeldir ama fiyat olarak yüksek

• quote:

quote:

;)

cK

Sen burada yazacağına, 463'ü test et Özellikle sinema performansı nasıldır merak ediyoruz
    Teknika Hoca kızmasın.Pioneer 1018'de elbette güzeldir ama fiyat olarak yüksek

Alıntıları Göster
    dogru soze ne denir :D

Ama 2gune Turkiyeye ucuyorum... artik tatil donusu 5.1 testleri (Eylul basi)

Selamlar
    cK

• quote:

dogru soze ne denir :D

Ama 2gune Turkiyeye ucuyorum... artik tatil donusu 5.1 testleri (Eylul basi)

Selamlar
    cK

Alıntıları Göster
    tiasonpenthe, ne oldu.Gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra var mı bir düzelme ?
  • quote:

tiasonpenthe, ne oldu.Gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra var mı bir düzelme ?

Alıntıları Göster
    @nightmare666
    yamaha amfi alırsan elind eki sony e göre daha memnun kalacağın ses alabilirsin.361 için diyorum fakat onkyo 605 ile daha memnun kalırsın. resim orijinal mi değil mi anlıyamadım. gayem elek.den almış gibi duruyorlar. ne ise memnunsan sorun yok ki.şimdilik kurcalamayalım. koda sw10 ise koda ın en düzgün sw dan biri. fakat radyator u bazan zırıltı yapar sende yaptı mı? merakımdan sordum belki yapmıyordur.
    sonuç olarak iyi bir av ampli almanı tavsiye ederim. sony DCS varsa yamaha da DSP. o kadar fark aramayın. mühim olan ses çıkış katında...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.