- x
DVDROM Gözükmüyor
26 Cevap22010 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

30 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:18:37 

benim sorunum: masaüstünden bilgisayara giriyorum yerel disklerin altında normalde dvd sürücünün çıkarılabilir disklerin olması gerekiyor ama bende dvd gözükmüyor taktığım cdleri açmıyor daha doğrusu açması için bişeye basamıyorum ancak diğerçıkarılabilir disklere giriliyor sorunun kasanın içinde olduğunu düşünmüyorum çünkü bu sorunu daha önce de yaşamıştım yapılışı kasanın içinden değildi. lütfen bana yardım edin. şimdide teşekkürler

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

459 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:26:25 

birinci deneme:

bilgisayarıma (masaüstündeki) sag tıkla yönet de. açılan ekrandan aygıt yöneticisi sekmesini tıkla. DVD/CD ROM sürücülerine gel. yanındaki + yı tıkla açılan alanda cd rom veya dvd rom gözüküyormu.

30 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:30:38 

ilgin için çok tyeşekkür ederim yazar yazmaz cevapladın allah razı olsun neyse cevaba geliyim dvd roma bastığımda altında atap dvd c ... yazısı var yani gözüküyo ama yanında ünlem işareti var ne yapabiliriz lütfen yardım et :D çoooooooooooooook teşekkürler

6835 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:38:15 

[font="Trebuchet MS"]Ünlem işareti olan aygıta sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyin. Bekleyin ve sonuçlandığı zaman , gözükmesi gerek..
Olmazsa yazın çözüm buluruz.[/font]

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

459 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:40:32 

quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

[font="Trebuchet MS"]Ünlem işareti olan aygıta sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyin. Bekleyin ve sonuçlandığı zaman , gözükmesi gerek..
Olmazsa yazın çözüm buluruz.[/font]

evet güncelleştir de diyeblirsiniz ama eger etkinleştir secenegi aktifse onu tıklamanız sorunu halledicektir.

30 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:42:51 

yaptım hatta bikaç kere denedim ama sonunda aygıtınız için en iyi sürücü zaten yüklü yazısı geliyo ne yapmalıyım?

6835 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:45:17 

[font="Trebuchet MS"]Sürücüyü kaldır diyin. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda size tekrar donanım bulduğunu belirtecek ve yazılımı otomatik yükleyecek. Sorun düzelecektir..[/font]

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

30 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:45:33 

etkinleştir yerine kaldır yazıyo yani zaten etkin durumda

30 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:47:55 

tamam bunu deniyicem bana da mantıklı geldi çok teşekkür ederim şimdi kapatmak zorundayım

4138 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:55:36 

Sarı ünlem işaretli optik okuyucuya tıklayınca (Kod xx) bir hata kodu verir. Bu hata koduna göre çözüm yolu önerilebilir. Driver yüklenecek optik sürücü master konumda olmalıdır, jumperinide kontrol ediniz.

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."

30 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:59:27 

teşekkür ederim ama biraz daha açıklayıcı konuşsanız :D kodunu buldum hata kodu :kod 39 şimdi ne yapmalıyım

6835 Mesaj
5 Ağustos 2008; 14:04:38 

[font="Trebuchet MS"]Burayı kontrol edin,bakalım..[/font]

4138 Mesaj
5 Ağustos 2008; 14:04:41 

quote:

Orjinalden alıntı: microsoft un kendi çözümü:

Kod 39; Windows bu donanım için aygıt sürücüsü yükleyemiyor. Sürücü bozuk veya eksik olabilir. (Kod 39)
Önerilen çözüm; Bu hatanın nedenleri eksik bir sürücü, bozuk bir ikili dosya, bir dosya G/Ç sorunu veya yüklenemeyen başka bir ikili dosyadaki girdi noktasına başvuran bir sürücü olabilir.

Sürücüyü kaldırın ve sonra Donanım değişikliklerini tara'yı tıklatarak yeniden yükleyin veya yükseltin.

Aygıtın Genel Özellikler sekmesinde, Sorun Gider'i tıklatarak Sorun Giderme Sihirbazı'nı başlatın.

Driverleri güncellerken veya yüklerken bir hata olmuş, benim önerim; Sistem Geri Yükleme
Başlat/Programlar/Donatılar/Sistem Araçları/Sistem Geri Yükleme yi seçiyoruz, ileri diyoruz. Karşımıza takvim geliyor burdan ıstediğimiz tarihi seçip ileri butonlarını tıklayıp bitiriyoruz.

Tahminim [font="Comic Sans MS"]yaptığınız hataya gelince; büyük ihtimalle driver yüklemişsiniz fakat driver yüklenecek optik sürücü master konumda olmalıydı, bu ve buna benzer hatalar oluşur. Tekrar driver yüklemek te çözüm olmayabilir.

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."

30 Mesaj
5 Ağustos 2008; 14:08:36 

çok teşekkür ederim ustat ancak dediklerinizi yaptım henüz takvim gelmedi ne kadar sürede gelir teşekkürler

4138 Mesaj
5 Ağustos 2008; 14:24:14 

Sistem Geri Yükleme'yi etkin duruma getirmek için;
* Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Sistem'i tıklayınız
* Sistem Özellikleri iletişim kutusundan Sistem Geri Yükleme sekmesini seçiniz.
* Sistem Geri Yükleme'yi kapat onay kutusunun seçili olmamasına dikkat ediniz.

Sistem geri yükleme kapalı seçimişse, doğal olarak takvim gelmez. Geri yükleme seçeneğini kullanamayız. Diğer seçenekler üzerinde duralım...

30 Mesaj
5 Ağustos 2008; 14:38:27 

ustat başka seçeneklerde dursak bunlar olmuyo sistem korumasını aç diyom gelmiyo başka ne yapabiliriz

219 Mesaj
5 Ağustos 2008; 15:47:12 

quote:

Orjinalden alıntı: nihat35nihat

Sistem Geri Yükleme'yi etkin duruma getirmek için;
* Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Sistem'i tıklayınız
* Sistem Özellikleri iletişim kutusundan Sistem Geri Yükleme sekmesini seçiniz.
* Sistem Geri Yükleme'yi kapat onay kutusunun seçili olmamasına dikkat ediniz.

Sistem geri yükleme kapalı seçimişse, doğal olarak takvim gelmez. Geri yükleme seçeneğini kullanamayız. Diğer seçenekler üzerinde duralım...

bencede en mantıklısı bu yol kafan rahat olur uğraşmazsın

30 Mesaj
7 Ağustos 2008; 10:24:15 

arkadaşlar yinr olmuyo başarılı bir şekilde sisterm geri yüklendi ama yine de aynı hata devam ediyo ne yapabiliriz

1273 Mesaj
7 Ağustos 2008; 11:10:33 

ahhhh beee arkadasım benimde eski pc de aynı sorun var dvd-rw yok oldu nasıl yok oldu nero dan cd yapıyodum nero hata verdi cıktı ondan sonra bide baktım dvd-rw kaybolmus insaalah olur bakam arkadaslar ne dicekler

459 Mesaj
7 Ağustos 2008; 11:50:22 

icat edenler diyor ki.

microsoft bole diyor

bi denemek lazımdır.

30 Mesaj
7 Ağustos 2008; 12:16:45 

yaw hoca sen bi mükemmelsin(talking)bunu denedim ve bilgisayarım düzeldi allah senden,bu forum sitesini düzenleyenlerden,vediğer bana yardım eden arkadaşlardan razı olsun arkadaşlar bu çözümü deneyin işe yarıyor

29 Mesaj
4 Ekim 2008; 22:27:15 

Allah hepinizden razı olsun
Sizin sayenizde hallettim
Çok teşekkürler

Bir Ülkenin Geleceği Mühendislerinin Becerisi İle Sınırlıdır

2308 Mesaj
22 Mayıs 2010; 7:44:46 

yukarıda yazılanların hepsini enedim.ama dvd rom görünmüyor.bilgisayarım dizüstü toshiba

0

Ekteki dosya (1)

10 Mesaj
30 Mayıs 2010; 22:52:26 

Ben de aynı sorunu yaşıyorum fakat. Aygıt yöneticisinde CD/DVD gözükmüyor. Ben GTA 4 için bir tane ek paket yükledim yüklemez olaydım. Ondan sonra bilgisayar DVD görmüyor. Ne yapacam? DVD romu altındaki düğmeye basarak açabiliyorum yani bağlantılarında problem yok, Yazılım problemi olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

6 Mesaj
30 Mayıs 2010; 23:03:17 

benimde lg dvd rw open tuşuna basmama ragmen açılır gibi ses yapıyor ama bazen açılmıyor. bu neden olabilir ?

http://www.motobilim.com/

528 Mesaj
30 Mayıs 2010; 23:33:20 

quote:

Orijinalden alıntı: yasinneo

Ben de aynı sorunu yaşıyorum fakat. Aygıt yöneticisinde CD/DVD gözükmüyor. Ben GTA 4 için bir tane ek paket yükledim yüklemez olaydım. Ondan sonra bilgisayar DVD görmüyor. Ne yapacam? DVD romu altındaki düğmeye basarak açabiliyorum yani bağlantılarında problem yok, Yazılım problemi olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Kardeş her konuda problem aynı tek fark gta 4 ü yükleyeli 1 ay felan oldu :D arkaşlar bizim problemede bakın lütfen???

PES 2012 MASTER LİG ONLINE
ID :PesKraLI
TAKIM : Galatasaray
TAKIM DEĞERİ: 1.200.000 BL EURO

23 Mesaj
14 Mayıs 2014; 20:55:04 

mendede olmur komek edin

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » DVDROM Gözükmüyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344