Şimdi Ara

Hoparlör Tavsiyesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, yaklaşık 7aydır Sony DA5300ES serisi üst sınıf amfi kullanıyorum bu cihaza uygun hoparlör takımında biraz kararsız kaldım açıkçası nasıl bişi yapsam diye siz arkadaşlara sorayım dedim wharfedale setimi yapsam yoksa jamo, sony gibi bir setmi yapsam diyeceksinizki wharfedale daha iyi tabiiki ama fiyatıda iyi malum receiver'a çok sağlam para gitti ve sub olarakta KODA SW10 kullanıyorum idare ediyor.

evet fikirlerinize açığım..

• AVR ye o kadar para vermişken eraberinde kullnacağın hop setinide avr ye yakışacak marka ve modellerden tercih edebilirsin. Film yada müzik hangisini hangi oranda kullanıcaksın bilgisini soracaktır arkadaşlar, ee teabi bütçede önemli. Vericeğin kritelerde eminimki cevaplar gelmeye başlayacaktır.
  • Ben film müzik tür falan filan hangisi için kullanacaksın sorusuna hiç bir zaman katılmıyorum.

Adam gibi ve gerçekten iyi olan hoparlör her şeyi çalar kardeşim.

Burada en önemli şey anfinle kullanacağın kolonların uyumu.

Bir de direkt o marka şu marka demek de yanlış. Ama şunu söylemek gerekirse, infinity'ler Sony'le çok uyumlu. Aynı şekilde JBL'ler de. Eğer ucuz bir kolon takımı düşünülüyorsa. Yamaha Ns 9900 ya da Ns 777 veya Ns 555 de düşünülebilinir. Sony'le oldukça uyumlu çalışıyorlar. Fiyat bilgisi de verebilirim dileyene.
  • Yazmayı unutmuşum. Jamolar da çok güzel çalışıyor Sony'le.

Ama tüm yazdı marka seçeneklerini anfinle denemen ve onun serisine uygun seri ve modelden hoparlör alman gerekiyor tabiki. Ben çok sık cihaz ve kolon değiştirdiğim için (Gerçi son 3.5 senedir aynı sistemi kullanıyorum!) bahsettiğim kombinasyonların hepsini rahat rahat denedim ve zaten kullandım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknika

Ben film müzik tür falan filan hangisi için kullanacaksın sorusuna hiç bir zaman katılmıyorum.

Bir de direkt o marka şu marka demek de yanlış. Ama şunu söylemek gerekirse, infinity'ler Sony'le çok uyumlu. Aynı şekilde JBL'ler de. Eğer ucuz bir kolon takımı düşünülüyorsa. Yamaha Ns 9900 ya da Ns 777 veya Ns 555 de düşünülebilinir. Sony'le oldukça uyumlu çalışıyorlar. Fiyat bilgisi de verebilirim dileyene.

Sevgili teknika müzik ve sinema konusunda farklı hop seçimi yapan arkadaşlar yanlışmı yaptı dersiniz? üstelik sizde yakın zamanda stereo için bir bütçe ayırıp ayrı bir sistem daha kurdunuz.

Sadece stereo bir anfi alıp def. lerinize baglayarak devam etmediniz yola, yanlışmı düşünüyorum.

Bence hop. seçiminde sinema ve stereo başarısına gore hop. ler sınıflandırılır. Hee çok para verip iyi bişi alırsanız herşeyde kullanılır o ayrı.

Siz de sinemada def leri stereo da RS 6 ları tercih etmişsiniz.

• Ben Stereo sistemi o amaçla kurmadım ki. Salona ayrı bir sistem olarak kurdum. Kolon olarak başka bir kolon seçmemin sebebi de, mevcuttaki Stereo anfilerin power anfisiz benim Bp7001sc'yi tam anlamıyla sürememeleri. Bir de kolonları Sinema sistemine bağlı olarak bıraktığım için.

Bir kaç istisnai durumlar sinema hoparlörleri için tabiki var. Ancak artık pek çok hoparlör markası ve modeli hem sinema hem de müzik için rahatlıkla sürelebiliyor. Yani Stereo için sürülen ve önerilen pek çok kolonun, center ve rear ile Subwoofer seçeneği de var.

Ben hala söylüyorum, iyi bir kolon her ikisinde de iyi onuç verecektir.

quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

quote:

Orjinalden alıntı: teknika

Ben film müzik tür falan filan hangisi için kullanacaksın sorusuna hiç bir zaman katılmıyorum.

Sevgili teknika müzik ve sinema konusunda farklı hop seçimi yapan arkadaşlar yanlışmı yaptı dersiniz? üstelik sizde yakın zamanda stereo için bir bütçe ayırıp ayrı bir sistem daha kurdunuz.

Sadece stereo bir anfi alıp def. lerinize baglayarak devam etmediniz yola, yanlışmı düşünüyorum.

Bence hop. seçiminde sinema ve stereo başarısına gore hop. ler sınıflandırılır. Hee çok para verip iyi bişi alırsanız herşeyde kullanılır o ayrı.

Siz de sinemada def leri stereo da RS 6 ları tercih etmişsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.